TEMAT: Wymienie nasiona różnych warzyw, głównie psiankowate, dyniowate

Wymienie nasiona różnych warzyw, głównie psiankowate, dyniowate 16 Mar 2020 15:45 #698699

  • soliter85
  • soliter85's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 4
  • Otrzymane dziękuję: 6
Dzień dobry, to mój pierwszy post,więc przywitam się tutaj - Witam i pozdrawiam wszystkich użytkowników forum.
Mam na imię Gabriela, często przeglądam fora ogrodnicze,ale raczej rzadko rejestruje sie i wypowiadam, taki soliter ze mnie :)
W tym roku dopadła mnie jakaś totalna euforia na nasiona warzyw, głównie papryk, i nawet nie mogę powiedzieć że żałuje...
co gorsza,chciałoby sie jeszcze i jeszcze,ale te parapety zrobiły sie raptem takie wąskie...ech ;p
Wiem że na siew papryk ostrych i słodkich jest już trochę za późno,ale jeśli ktoś chciałby wymienić sie na nasiona np.
chili które posłuży pare lat to po 22 marca mogę z kimś powymieniać sie na nasiona.
Nasion nie sprzedaje, wszystkie nabyłam w tym roku w styczniu-marcu,
w grę wchodzi wyłącznie wymiana i wysyłka listem priorytetowym pocztą.

Propozycja jednorazowa,kto pierwszy...ten ma,chyba że za rok znowu dopadnie mnie szał na nasionka :)

Proponuję wymiane po ok 5 nasion takich warzyw jak:
Papryka Habanero b.ostra - mam kolory: chocolate, red, orange, limon, white giant, green, mustard
Papryka słodka: Sweet Chocolate - brązowa, Roberta - czerwona, Rewia - Pomarańczowa, Oda - fioletowa, Marta Polka - żółta
Papryka półostra: Rokita oraz Anaheim
Ogórki gruntowe Octopus F1 oraz Izyd F1
Cukinie Astre Polke i Atene Polke
Dynie Makaronową Warszawską
Dynie piżmowe - 3 odmiany,nazw nie pamiętam jakieś Butternuty dwa i 1 okrągły piżmak
Arbuzy Crimson Sweet, Janosik i Zloto Wolicy
Pomidory Wielkoowocowe: Malinowy Olbrzym, Red Pear, Malinowy Kujawski, Malinowy Rodeo
Pomidory koktajlowe: Malinowy Smaczek, Cytrynek Groniasty, Black Cherry

Mam cynię wytworną daliową chyba w 5-7kolorach, może ktoś chciałby wymienić sie na żeniszka albo niskie aksamitki/inne?


Jeśli ktoś chciałby mieć np. po 2-3 roślinki na próbę, może zechce sie wymienić.
Tym razm zmadrzałam i zostawiam sobie po 2 krzaczki w kilku odianach a nie całe podwórko jednej,
i dla rodziny też starczy,odpukać,byle lato było udane...
Nie ukrywam że mam niewielką liczbę nasion,ale różnych gatunków,
chciałam mieć kolorowo,różnorodnie,
i żeby odmiany byly polecane na forach ogrodniczych do gruntu..


POSZUKUJĘ NA WYMIANĘ:
- Kilku nasionek ogórka Topaz F1, szklarniowy, niestety drogi jest :(
- papryki buena mulata, papryki black hungarian, inne papryki ostre albo gruntowe
- rodzynka brazyliskiego, czy to smaczne???
- inne, czekam na propozycje


UWAGA
Dla zmartwionych epidemią koranowirusa...chciałabym poinformować że w ostatnich kilku mc
nigdzie za granicą nie byłam,ani w pobliżu lotnisk,ani szpitali itp.
Postaram sie wysyłać między pniedziałkiem - środą żeby nie stało na poczcie.

Dla osób obawiających sie jednopostowców,moge wysłać fotki meilem opakowań nasion,
troche późno wysiałam habanera ale mają już liśnienie,więc mój bałagan fotką też prześle,
pod warunkiem że nie będzie dalej publikowany niewiadomo gdzie...


Chętnych zapraszam do kontaktu,
i doradźcie mi kochani,gdzie ja to wszystko upcham,no gdzie ??? :p
Pozdrawiam :)
Ostatnio zmieniany: 16 Mar 2020 15:51 przez soliter85.


Zielone okna z estimeble.pl

Wymienie nasiona różnych warzyw, głównie psiankowate, dyniowate 16 Mar 2020 16:36 #698710

  • brodus
  • brodus's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1175
  • Otrzymane dziękuję: 4820
Upchniesz ;) albo podarujesz znajomym.
Ja w tym roku pierwszy raz siałem na rozsady i zaszalałem z paprykami. Z 30 odmian posiałem, prawie 200 komór wielodoniczek, z 8 gatunków nie wzeszło a pozostałe ograniczyłem do 3 sadzonek ale i tak jest ich zdecydowanie za dużo jak na mój użytek. Nie wspominając że mam ponad 100 sadzonek poziomki w 3 rodzajach a w planach jeszcze z 50 gatunków pomidorów.
Cieszę się widząc jak rosna.

Większość nasion mam z straganików. Jak chcesz to mogę się podzielić.
Ostatnio zmieniany: 16 Mar 2020 16:58 przez brodus.

Wymienie nasiona różnych warzyw, głównie psiankowate, dyniowate 16 Mar 2020 17:31 #698729

  • soliter85
  • soliter85's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 4
  • Otrzymane dziękuję: 6
No to moje skromne 7 kolorów habanero i kilka słodkich bellów to nic przy Pana wypasie :p
Nie skłamie że zastanawiam sie jakie by Pan zgodził się odsprzedać/wymienić/przesłać?

Wpadły mi w oko jeszcze takie papryki których nie mam a są chyba rzadkie:
Black hungarian, buena mulata, chili numex, tabasco.
Jest tego tyle że sie w tym roku w sprzedających na alle..drogo pogubiłam,
a po zakupach odkryłam co to są te inne odmiany których nie mam a są fajne :(
To co mam i tak planuje porozdawać po rodzinie, tylko czemu ciągle chce więcej,nie wiem,choroba jakaś, nieueczalna :)
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniany: 16 Mar 2020 17:43 przez soliter85.

Wymienie nasiona różnych warzyw, głównie psiankowate, dyniowate 16 Mar 2020 18:48 #698747

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Ostatnio zmieniany: 16 Mar 2020 18:53 przez Emalia112.
Za tę wiadomość podziękował(a): soliter85

Wymienie nasiona różnych warzyw, głównie psiankowate, dyniowate 16 Mar 2020 21:15 #698787

  • brodus
  • brodus's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1175
  • Otrzymane dziękuję: 4820
Napewno nie będe odsprzedawał Ci nasion, sam je dostałem. Mogę Ci podarować nie będą to wielkie ilości po kilka nasion ale zawsze możesz spróbować czy ci dana odmiana podpasuje. Ja mam zamiar zebrać nasiona z swoich nasadzeń aby przygotować je na straganik. Napiszę Ci co mam na pw.

Niedługo czas siać pomidory mam już trochę odmian zdobytych a wysiewać będe po 3 nasiona więc też mogę się podzielić.
Ostatnio zmieniany: 16 Mar 2020 21:19 przez brodus.
Za tę wiadomość podziękował(a): soliter85

Wymienie nasiona różnych warzyw, głównie psiankowate, dyniowate 17 Mar 2020 12:55 #698874

  • soliter85
  • soliter85's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 4
  • Otrzymane dziękuję: 6
Wiadomości na priv wysłałam, bardzo dziękuje za propozycje,
jeśli ktoś by chciał po kilka nasion habanero albo słodkich bellów w różnych kolorach także moge
przesłać pocztą, jeśli tylko lato dopisze może zdołam doczekć sie papryczek w prawie każdym kolorze :)
choćby po jednej, troche za późno wysiałam, no trudno,człowiek uczy sie na błędach,podobno,
pozdrawiam :)

Wymienie nasiona różnych warzyw, głównie psiankowate, dyniowate 17 Mar 2020 15:03 #698890

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Wszystkie Capsicum annuum sieje ok 15-20 marca i jest dobrze. Chinesy o miesiąc wcześniej.
Ostatnio zmieniany: 17 Mar 2020 15:04 przez Emalia112.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Kasionek
Wygenerowano w 0.293 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum