TEMAT: Pamelkowe zamyślenia z widokiem :)

Odp: Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) 23 Wrz 2012 20:27 #71754

  • Sylweste
  • Sylweste's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 508
  • Otrzymane dziękuję: 93
niby tak ;) ale jakoś w tych skrzyniach wydają się bezpieczniejsze ;)
Mój ogród na blogu
Ogród igłą utkany
Serdecznie pozdrawiam
Sylwek
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) 23 Wrz 2012 20:32 #71755

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Gienu bardzo dziękuję za pamięć :hug: Czekam niecierpliwie na tę Clopatrę :oops:
Masz rację najlepiej będzie wiosną, ja także nie dzielę karp przed zimą. W całości lepiej się przchowują ;)
Iwonka piękny jest bez czarny 'Eva' z czarnymi listakami podobnymi do palmowych klonów :happy4: Kilka dni temu wstawiałam jego zdjęcie.
Z innych ciekawosetek będę miała kilka sadzonek Lilaka pospolitego 'Aucubaefolia' /Syringa vulgaris 'Aucubaefolia'/
Rozłogami idzie to wykopię z zadoniczkuję, może będa chętni ;)



Romciu z 4 karp to roślinek trochę będzie po podziale ;)
Coś tam na zjazd przytargam, to może zwiększysz kolekcję ;)
W ubiegłym roku miałam więcej odmian, ale po podziale się okazało :think: że moje częsci karp wydały najpopularniejszą odmianę :jeez:
Dorcia bo 'pstrokacizna' to teraz taki trend na forum :happy4: No to pomyśłałm sobie i u siebie poszukam :funnyface:
Planujesz canny :woohoo: no bo przy ich wykopywaniu to już nie joga raczej :lol: tylko siłownia dla kulturystów :rotfl1: Szczególnie przy tych najwyższych odmianach karpy są wielgaśne.
Sylwek muszę oświadczyć, że nic mi ostatnio nie padło z powodu golenia :silly: Wspominałam wiosnę i naszą perełkę ;)
Czasem wożę skrzynki, pudełka, ale w Ravce bagażnik jakiś taki niewymiarowy :think: Zupełnie nie dostosowany do wożenia skrzynek :jeez:
Muszę jednak się pochwalić, Marta świadkiem ;) że ostatnio udało nam się tak precyzyjnie dokonać zakupów, że to co miałyśmy upchnąć w bagażniku wypełniło jego przestrzeń w 100% :funnyface: Nie było mowy o żadnym luzie, który mógłby spowodować przesuwanie się doniczek.
Monik masz rację, w moim ogrozie trudno dostrzec jesień :happy4: Zauważyłam także w mieście, że u nas dużo bardziej letnio, niż jesiennie. Liście dopiero zamierzają szykować się do spadania, a miejskie skwery zachwycają kolorami :lol:
Może tylko kwitnące wrzosy i trawy świadczą o tym co w kalendarzu :whistle:
Marta mówisz kusić :whistle: trzeba do ogrodu wyskoczyć po 'świeże' fotki :happy4:

Zaraz wrzucę jakieś fotki, tylko kartę muszę wyczyścić w aparacie, okrutnie już zapełnioną :happy3:
Ostatnio zmieniany: 24 Wrz 2012 14:15 przez pamelka.
Temat został zablokowany.

Odp: Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) 23 Wrz 2012 21:21 #71797

  • Roma
  • Roma's Avatar
Jolu- karp będę miała o wiele więcej z jednego gatunku, tylko tych odmianowych mam 4 ale znając dobre serca forumków, nie martwię się wcale :devil1: Jak mi się uda to Dorci kilka podrzucę :P po co mają się zmarnować :rotfl1: :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Odp: Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) 23 Wrz 2012 21:53 #71816

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
czy bedą chętni, Joluś żartujesz? :woohoo: pewnie, że będą! :woohoo:
hehe z tym pakowaniem do bagażnika to fajna rzecz......przypomina mi się ja, Kasia i jej autko po zlocie i caaaały bagażnik :rotfl1:
Kasia ma autko z gumy.....ja nie wiem jak ona wszystko tam mieści :silly:
Temat został zablokowany.

Odp: Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) 23 Wrz 2012 23:23 #71855

  • Dangar
  • Dangar's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1346
  • Otrzymane dziękuję: 173
Cieszę się, że troche u Was popadało.Pewnie i tak za mało po takiej suszy, ale zawsze cos.
pozdrawiam
Danka

W kocim raju.
Temat został zablokowany.

Odp: Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) 24 Wrz 2012 07:43 #71874

  • rispetto
  • rispetto's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3175
  • Otrzymane dziękuję: 1187
Sylweste wrote:
PS. na zakupy, do bagażnika polecam skrzynki ;) łatwiej opanować towarzystwo i donice stabilniej się transportuje :)
Bez skrzynek więcej wejdzie :P I piętrowo można ustawiać :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Odp: Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) 24 Wrz 2012 08:01 #71879

  • e-genia
  • e-genia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4032
  • Otrzymane dziękuję: 3524
pamelka wrote:
Gienu bardzo dziękuję za pamięć :hug: Czekam niecierpliwie na tę Clopatrę :oops:
Masz rację najlepiej będzie wiosną, ja także nie dzielę karp przed zimą. W całości lepiej się przchowują ;)

Szkoda by ją uśmiercić , a tak co rok można komuś małe kłącze podrzucić .

Genia
Temat został zablokowany.

Odp: Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) 24 Wrz 2012 09:30 #71899

  • Sylweste
  • Sylweste's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 508
  • Otrzymane dziękuję: 93
Dziewczyny, wierzę że jesteście nie do pokonania w kwestii zaplanowania zakupów idealnych ;) ja mam z tym spory problem ;)

PS Paweł już ja wiem jak te bagażniki wyglądają z piętrowym ułożeniem :D
Mój ogród na blogu
Ogród igłą utkany
Serdecznie pozdrawiam
Sylwek
Temat został zablokowany.

Odp: Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) 24 Wrz 2012 09:45 #71904

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Romciu jasne, ze prezenty z cann można robić :lol: ceny tych kapersowych ogryzków są przecież dosyć wysokie, a i pewności odmianowej nie ma żadnej :jeez:
Martuś spróbuję zadoniczkować odrosty, napiszę ile tam doniczek wyszło, tak na pierwszy rzut oka 3 :think:
A my znamy takiego mistrza pakowania :lol: nikt by nie uwierzył, ze aż tyle bagażniki mogą pomieścić :silly:
Danuś nareszcie podlało, jak należy ;) Teraz mam pewność, ze roślinki napite do woli i gotowe na ewentualne ciepłe dni.
Paweł zgadzam się z Tobą ;) Jak się jedzie po 5 doniczek, skrzynka przydatna, ale jak po 50 :happy3:
Gieniu to prawda, zawsze można się z kimś podzielić ;) propagując nasze cannowe zamiłowanie :woohoo:
Sylwek z naszych planów zwykle wychodzi ... ponad plan grubo :rotfl1: Sam wiesz, jak się wejdzie do takiego przybytku obfitości :lol:
A jakie piętrowe ułożenie masz na myśli? Na stojąco, czy na płasko :happy3: :happy3: :happy3:
Zapomniałam jeszcze dopisać o Gentsch White :jeez: ona u mnie przez zimą pod agro, kiedy odkryłam była w dobrej kondycji ;)
A dzisiaj wbrew kalendarzowi zupełnie nie jesiennie - kolorowo - pachnąco :happy4:

różyczki








kwitną także dalie :lol:






Kulki nie kwitną :funnyface: ale i tak są piękne :flower1:

Jednym z iglaków obok którego nie mogę przejść obojętnie w ogrodzie jest Pinus densiflora 'Burkes Red Variegated' /Japanese Red Pine/.
Pojawiający się w nazwie przymiotnik 'RED' czerwony nie świadczy o tym, że kolor igieł ma być czerwony :silly: , występuje on dlatego że jest to Japońska sosna czerwona ;)
Dosyć szybko rosnąca odmiana sosny gęstokwiatowej, pokrój piramidalny, roczny deklarowany przyrost to nawet od metra do około 2 :whistle: / 3"-6"/ po 10 latach dorasta do 3,5 - 4,5 metra. U mnie przyrasta około 30 cm.
Wyczytałam, ze w chłodniejszych klimatach paskowanie jest silniejsze. Najważniejsze, że zupełnie nie przypala jej słońce.
Jak dla mnie jest to najładniejsza z paskowanych sosen.






Duże paskowane sosny, to może Pinus ponderosa 'Agnieszka' ;) Nie ma wielu informacji o tej odmianie. Wiemy, że jest to czarcia miotła na sośnie żółtej, którą znalazł Pan Janusz Szewczyk.
U mnie roczne przyrosty kształtują się w granicach 15-20 cm, czyli po 10-ciu latach 2-3 metry :whistle: pokrój mam nadzieję będzie stożkowy.
Macie może więcej informacji, choćby dopytanych ;) o tej odmianie.






W poszukiwaniu informacji o Agnieszce znalazłam takie, opracowane już jakiś czas temu przez Pana Szewczyka zestawienie paskowanych sosenek:
cyt.
"P.cembra Aurea , Aureomarginata
P. contorta Anna aurea (PL), Chief Joseph, Frisian Gold, Gold Streiker
P.densiflora Burke Red Dwarf ,Golden Ghost,Aurea i Oculis Draconis
p. Koreaiensis Dragon Eye, Jack Corbit i Variegated
p.mugo Amber Glow,Albospica, Carsten's Wintergold, December Gold, Golden Glow, Lemon
Laarheide , Milky way,Peve Roam ,Sunshine , Wintergold,Winter sun itd.
P nigra aurea, Caperici Gold Cream,Goldflimmers
P. ponderosa Agnieszka (PL)
P. parviflora Chikoku, Dr. Landis Gold, Fukai, Goldilocks, Ogon Janome, Tama no yuki
P .peuce Argenteovariegata
P. radiata Aurea
P. strobus Golden Candles, Gold painted, Gold Weeper, Golden shovers
P. sylvestris (wiele kolorowych odmian)
P.thumbergii Aocha Matsu, Oculis Draconis, Shirome Janome
P. walichiana Zebrina, Winter Light"
Może komuś się przyda :)
Dzisiaj lista takich drzewek byłaby dłuższa :happy4: Choćby piękna Pinus mugo 'Kokarde', Pinus mugo 'Pal Maleter', Pinus mugo 'Rositech'.
Czy mamy na forum watek mówiący o paskowaych sosnach :think: Nie pamiętam, a może warto stworzyć :bad-idea:
Zapewne ciekawy, dla mnie przynajmniej :silly: byłby watek o niewysokich odmianach o pokroju bonsai :lol:
Taki przydałby się z kolei twórcom japońskich zakątków.

Mam pierwszego kandydata :silly: Pinus mugo 'Shunshine' /sosna górska/
Jest to karłowy, płaskokulistym krzew, tempo wzrostu umiarkowanie wolne, roczny przyrost ok. 15-20 cm /u mnie zaś 8-10 cm :blink: /, który po 10 latach dorasta do ok. 0,5 m wysokości i ok. 0,8 m szerokości. Igły dwubarwne, żółtozielone. Dość duże, czarnogranatowe szyszki pojawiają się już na młodych roślinach.
Choć wymaga słonecznego stanowiska /zdania są podzielone, niektórzy sugeruja półcieniste .../, to w późniejszym okresie letnim ulega przypaleniu.

Tak wygląda z początkiem sezonu






jesienny
Ostatnio zmieniany: 24 Wrz 2012 12:25 przez pamelka.
Temat został zablokowany.

Odp: Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) 24 Wrz 2012 10:28 #71919

  • Sylweste
  • Sylweste's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 508
  • Otrzymane dziękuję: 93
Jolu, tego tez nie można z gry przewidzieć :D
Mój ogród na blogu
Ogród igłą utkany
Serdecznie pozdrawiam
Sylwek
Temat został zablokowany.

Odp: Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) 24 Wrz 2012 10:45 #71929

  • rispetto
  • rispetto's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3175
  • Otrzymane dziękuję: 1187
pamelka wrote:
Sylwek A jakie piętrowe ułożenie masz na myśli? Na stojąco, czy na płasko :happy3: :happy3: :happy3:
Przy odrobinie wprawy spokojnie można ustawiać w 3 warstwach. Sprawdzone :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Odp: Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) 24 Wrz 2012 10:48 #71931

  • mirdem
  • mirdem's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2652
  • Otrzymane dziękuję: 2335
Jolu jaki piękny bez ( lilak znaczy ;) ;) ).......... ale ja już mogę tylko popodziwiać na lilaki ( i inne krzewy ) miejsca brak ....... niestety :( :( ..................i canny też podziwiam u innych , mnie wystarczą dalie :flower2: :flower2:
Pozdrawiam.....wiosennie przez cały rok ... Mirka :P :P

Kolorowy galimatias Mirki

Kramik -wymienię , sprzedam ( głównie ogrodowe)2015
Temat został zablokowany.

Odp: Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) 24 Wrz 2012 12:20 #71949

  • dkny
  • dkny's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 577
  • Otrzymane dziękuję: 103
Same śliczności pokazujesz - paskowane sosny robią jednak wrażenie :woohoo:
Temat został zablokowany.

Odp: Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) 24 Wrz 2012 12:20 #71950

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Sylwek, a jak nam się już wydaje, że palca nie ma gdzie wetknąć :silly: a 'specjalista od pakowania' ze stoickim spokojem dokłada jeszcze kilkanaście donic :woohoo: To jest mistrzostwo świata :funnyface:
Paweł oj można, można, pod nogi, na kolana, za głowę, wszystko sprawdzone, oby tylko kierowca miał jak manewrować :rotfl1: mniejsza o lusterko :lol: pozostają jeszcze boczne :happy3:
Miruś miejsca brak :oops: może coś tam upchniesz? Nie? Twoje dalie kwitną zjawiskowo, a w ogrodzie nieustannie trzeba dokonywać wyboru. Wszyscy tak mamy :hug:
Temat został zablokowany.

Odp: Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) 24 Wrz 2012 12:32 #71953

  • rispetto
  • rispetto's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3175
  • Otrzymane dziękuję: 1187
pamelka wrote:
Czy mamy na forum watek mówiący o paskowaych sosnach :think: Nie pamiętam, a może warto stworzyć :bad-idea:
Zapewne ciekawy, dla mnie przynajmniej :silly: byłby watek o niewysokich odmianach o pokroju bonsai :lol:
Taki przydałby się z kolei twórcom japońskich zakątków.
Jeszcze wracając do tego fragmentu - mamy: forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...5-iglaki-w-pasiakach :)
Ostatnio zmieniany: 24 Wrz 2012 12:32 przez rispetto.
Temat został zablokowany.

Odp: Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) 24 Wrz 2012 12:38 #71954

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Ups :oops: nie zapamiętałam przez tę awarię serwera chyba :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Odp: Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) 24 Wrz 2012 16:53 #71979

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
Myślę o przeprowadzce rh w inne miejsce, bo rosną za blisko mojej olbrzymiej brzozy i odbija się to na ich kondycji - w ich miejsce chętnie wsadziłabym jakiegoś cudacznego paskowanego iglaka - ale musi znosić ciągłą walkę o wodę z brzozą. Co byś mi radziła.
Temat został zablokowany.

Odp: Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) 24 Wrz 2012 21:06 #72055

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
A ja nie widzę różnicy między Burkes Red...a Golden Ghost, u mnie identyczne...
Coś jest w tych paskowańcach! Tylko czemu niektóre jednak się przypalają... U mnie Sunshine podobnie się prezentuje...
A dalie to masz jakieś zmutowane, tak jakoś zakręcone! ;) Fajne takie! :lol:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.458 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum