TEMAT: Coś pożytecznego dla ogrodnika czyli co i gdzie...

Coś pożytecznego dla ogrodnika czyli co i gdzie... 10 Mar 2012 20:20 #7845

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
... można kupić w okolicy i w sieci....

Założyłam ten temat, byśmy mogli bez problemu podzielić się informacjami na temat jakie to my mamy szkółki, centra czy sklepy ogrodnicze w okolicy swojego domu, miasta czy województwa. A jak kupujemy coś online bo czasami i tak musimy zdobywać nasze najskrytsze, największe chciejstwa to możemy się z innymi podzielić, gdzie jest ten sklepik internetowy co nasze marzenie spełnił ;)

najlepiej żeby takie informacje podawać w takiej formie:
Nazwa centrum ogrodniczego/sklepu internetowego
gdzie czyli miasto, ulica, województwo/wrzucić tutaj linka
strona internetowa jeśli posiada/no to wyżej już mamy :)

i ewentualnie na co można tam zwrócić najwiekszą uwagę jak np. bardzo duży wybór bylin itd.

Mam nadzieję, że pomoże :kiss:


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Coś pożytecznego dla ogrodnika czyli co i gdzie... 13 Mar 2012 09:43 #9968

  • Aleksandra
  • Aleksandra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 814
  • Otrzymane dziękuję: 534
Ja polecam sklep internetowy : www.epnos.pl firmy PNOS z Ożarowa. Co roku kupuję u nich nasiona, a ostatnio poszerzyli ofertę o cebulki. Jesienią kupiłam duuużo cebulek tulipanków i żonkili. Cebulki dobrze zabezpieczone, zdrowe i duże.
Muszę też przyznać, że świetnie opisane i przy kampersach ładna fotka. Już wkrótce przekonam się jak to ze zgodnością odmianową :)

Odp: Coś pożytecznego dla ogrodnika czyli co i gdzie... 01 Kwi 2012 14:08 #19175

  • bukjan
  • bukjan's Avatar
Zeszłoroczny zakup dalii robiłem w www.makadi.pl i w tym roku powtórzyłem choć były pomyłki, ale na moją korzyść. Wszystkie krzewy brałem w Szkółce Roślin Ozdobnych Dammera w Mierzeszynie (fachowe doradztwo i przystępne ceny)www.dammera.pl
Ostatnio zmieniany: 01 Kwi 2012 14:09 przez bukjan.

Odp: Coś pożytecznego dla ogrodnika czyli co i gdzie... 01 Kwi 2012 19:19 #19331

  • mag
  • mag's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2478
  • Otrzymane dziękuję: 1176
U mnie też w 'Cebulach' zgodność odmianowa to była loteria. Nie reklamowałam.
W 'Sadzawce' robiłam niedawno zakupy. Rośliny słusznej wielkości, pięknie zapakowane, a brakującą sztukę, piorunem dosłali na swój koszt. Jak na razie nie mogę jeszcze ocenić zgodności odmianowej, ale tak poza tym, to jak najbardziej polecam.

Odp: Coś pożytecznego dla ogrodnika czyli co i gdzie... 23 Kwi 2012 01:28 #28926

  • Kocina
  • Kocina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 643
  • Otrzymane dziękuję: 180
Kilka dni temu przyjechała do mnie paczka z sadowniczy.pl

Fatalnie zapakowane doniczki w siatkach i zbyt wysokich pudłach, bez żadnych dodatkowych zabezpieczeń, więc rośliny wytarmoszone i wygniecione.
Cebule lilii częściowo pakowane w papierowe torebki, zapleśniałe. Z kilku zamówionych odmian tylko jedna była opisana z nazwy, pozostałe miały jedynie naklejki z numerkami identyfikacyjnymi sklepu.
Nie zamówię tam więcej :(
Pozdrawiam ciepło - Ogródek Marty
FO Oaza na Facebook'u

Odp: Coś pożytecznego dla ogrodnika czyli co i gdzie... 23 Kwi 2012 08:46 #28966

  • Wiola
  • Wiola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 431
  • Otrzymane dziękuję: 391
A kupował ktoś w Ogród Kroton www.ogrodkroton.pl/
Kusi mnie u nich kilka roślin ale nie mam pojęcia jak z jakością i zgodnością.

W Sadzawce sadzawka.pl/ chciałam zamówić sobie sangwinarie i trójlisty i odpisali mi że obecnie ich nie wysyłają bo kwitną. W sklepie są i można zamówić :(

Wie ktoś, gdzie internetowo można kupić właśnie sangwinarie, trójlisty, zawilczyki, epimedia ?
Pozdrawiam Wiola :)
Ogród Wioli

Odp: Coś pożytecznego dla ogrodnika czyli co i gdzie... 23 Kwi 2012 22:14 #29296

  • Snigdha
  • Snigdha's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1503
  • Otrzymane dziękuję: 211
tulipanka wrote:

Wie ktoś, gdzie internetowo można kupić właśnie sangwinarie, trójlisty, zawilczyki, epimedia ?
Chyba powyżej była mowa o pi-ma? A sangwinarie ma też Wesoły :)
Zawsze sadzę zielonym do góry i to się sprawdza!

Odp: Coś pożytecznego dla ogrodnika czyli co i gdzie... 05 Maj 2012 01:44 #32599

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14122
  • Otrzymane dziękuję: 10436
Zapraszam na spacer po Primaflorze, centrum ogrodniczym w Owińskach, koło Poznania


primaflora1.jpg


primaflora2.jpg


primaflora3_2012-05-04.jpg


primaflora5.jpg


primaflora6.jpg


primaflora4.jpg


Pstryknęłam tylko część ekspozycji kwiatowej, mają jeszcze nawozy, środki ochrony, sprzęt, dział z ekologiczną żywnością, dla zwierząt, wędkarzy ...
Ostatnio zmieniany: 05 Maj 2012 01:47 przez Hiacynta.

Odp: Coś pożytecznego dla ogrodnika czyli co i gdzie... 05 Maj 2012 10:44 #32650

  • mag
  • mag's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2478
  • Otrzymane dziękuję: 1176
Tomku, akurat w przypadku host, taki sposób wysyłki się sprawdza. Z Holandii przychodzą też z takimi "wypłukanymi" korzeniami i po kilku dniach rośliny 'przychodzą do siebie'. Natomiast hosty, które dostałam z ziemią chorują, zagniwają i część w ogóle nie przeżyła :evil: Nie wiem, jak to się ma w przypadku innych roślin, bo brałam od nich tylko hosty i iryska wodnego. A, zapomniałam dodać, że na kilkanaście sztuk, tylko jedna odmiana chyba się nie zgadza, reszta tak.
Ostatnio zmieniany: 05 Maj 2012 10:45 przez mag.

Odp: Coś pożytecznego dla ogrodnika czyli co i gdzie... 08 Maj 2012 08:17 #33881

  • Pani Bestia
  • Pani Bestia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Ekspert niezależny
  • Posty: 279
  • Otrzymane dziękuję: 49
Drodzy Forumowicze!
Czy ktoś z Was zamawiał w tym sezonie w szkółce Przytok? Jak wyglądała realizacja, czy doszła do skutku?
" Na początku był Smok..."

Odp: Coś pożytecznego dla ogrodnika czyli co i gdzie... 08 Maj 2012 09:15 #33896

  • koronka
  • koronka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 211
  • Otrzymane dziękuję: 65
Niestety, od tego roku szkółka nie prowadzi sprzedaży wysyłkowej. Jaka szkoda, wszystkie ich krzewy pięknie rosną i chciałam złożyć zamówienie i w tym roku. A tu klops, do szkółki - niestety - mam baaardzo daleko :sick:
Krysia

Odp: Coś pożytecznego dla ogrodnika czyli co i gdzie... 08 Maj 2012 09:53 #33902

  • Pani Bestia
  • Pani Bestia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Ekspert niezależny
  • Posty: 279
  • Otrzymane dziękuję: 49
To nie całkiem tak. Złożyłam zamówienie w lutym, jeszcze w kwietniu wszystko było "cacy", nagle się okazało, że nic z tego nie będzie... Szkoda, kilka okazji przeszło mi koło nosa przez to czekanie na darmo... Mam nadzieję, że się "odgryzę" na kiermaszu ogrodniczym.
" Na początku był Smok..."

Odp: Coś pożytecznego dla ogrodnika czyli co i gdzie... 08 Maj 2012 23:34 #34168

  • Snigdha
  • Snigdha's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1503
  • Otrzymane dziękuję: 211
Pani Bestia wrote:
To nie całkiem tak. Złożyłam zamówienie w lutym, jeszcze w kwietniu wszystko było "cacy", nagle się okazało, że nic z tego nie będzie... Szkoda, kilka okazji przeszło mi koło nosa przez to czekanie na darmo... Mam nadzieję, że się "odgryzę" na kiermaszu ogrodniczym.
Ja też zamawiałam w marcu, teraz napisałam i doczekałam się realistycznej odpowiedzi - była zima i krzewy nie są warte wysyłki :( Ale nic nie wiem o tym, żeby całkowicie zawiesili sprzedaż wysyłkową.
Zawsze sadzę zielonym do góry i to się sprawdza!

Odp: Coś pożytecznego dla ogrodnika czyli co i gdzie... 09 Maj 2012 08:38 #34238

  • koronka
  • koronka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 211
  • Otrzymane dziękuję: 65
Na ich głównej stronie, czerwonym kolorem wypisana jest ta informacja. Jaka szkoda.
Krysia

Odp: Coś pożytecznego dla ogrodnika czyli co i gdzie... 22 Lip 2012 17:45 #56693

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Mam pytanie: czy kupował ktoś z Was w www.swiatcebul.pl/ ??

Mam naładowane do koszyka i nie wiem czy warto tam robić zakupy?
Pomóżcie,proszę....

Odp: Coś pożytecznego dla ogrodnika czyli co i gdzie... 22 Lip 2012 17:47 #56694

  • Roma
  • Roma's Avatar
Kupowałam tam lilie, cebule ładne,zdrowe ale odmiany jak wszędzie, kilka pomylonych ;)

Odp: Coś pożytecznego dla ogrodnika czyli co i gdzie... 22 Lip 2012 17:50 #56695

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Ja tam głównie czosnki chcę kupić -to chyba nie pomylą ,co? :P

Dziękuję za podpowiedź :P
Ostatnio zmieniany: 22 Lip 2012 17:51 przez magdala.

Odp: Coś pożytecznego dla ogrodnika czyli co i gdzie... 22 Lip 2012 18:06 #56701

  • mirdem
  • mirdem's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2652
  • Otrzymane dziękuję: 2335
W zeszłym roku kupowałam tam dalie i piwonie............ odmiany pomylone :hammer: :hammer: na maila , że odmiany się nie zgadzają dostałam odpowiedź , że biorą od holenderskiego dostawcy i nie odpowiadaja za zgodność odmianową :dry: :dry: :dry:
Pozdrawiam.....wiosennie przez cały rok ... Mirka :P :P

Kolorowy galimatias Mirki

Kramik -wymienię , sprzedam ( głównie ogrodowe)2015
Za tę wiadomość podziękował(a): Gosia1704


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Kasionek
Wygenerowano w 0.254 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum