TEMAT: Chesterowa ostoja-nasz ogród

Chesterowa ostoja-nasz ogród 29 Gru 2013 12:49 #211152

  • vita
  • vita's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 707
  • Otrzymane dziękuję: 242
chester633 wrote:
SDC10038_2013-12-22.JPG
]

Witaj :) Na wodnych roślinach i ich uprawie nie znam się zupełnie. Ale uważnie przyglądam się brzegom Twojego oczka...ani śladu wystającej folii, poziom wody i poziom linii brzegowej idealny. Takie oczko wpada w oko :rotfl1:
Niepokoją mnie objawy wczesnej wegetacji. Wczoraj dreptałam u siebie, niby wszystko jeszcze w porządku, ale plusowe temperatury mogą nam namieszać. Oby nie!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): e-genia


Zielone okna z estimeble.pl

Chesterowa ostoja-nasz ogród 29 Gru 2013 13:39 #211164

  • e-genia
  • e-genia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4032
  • Otrzymane dziękuję: 3524
Paweł mnie podobnie jakvitę martwi to ciepło na dworze, zauważyłam że powojniki mają małe listki .

Ja sezon ogrodowy zamknęłam na dobre już w listopadzie i nie zamierzam do marca nic robić, 5 stycznia jadę do sanatorium nad morze w lutym będę jeszcze wspominać a w marcu mogę iść do ogrodu .
Temat został zablokowany.

Chesterowa ostoja-nasz ogród 30 Gru 2013 09:28 #211345

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Ewo,psiaki nie pozowały-gdy je zawołałem na chwilę znieruchomiały i wtedy zrobiłem fotkę. Asi łatwo jest zrobić zdjęcie bo jest to pies w 100% stróżujący-większość dnia przebywa w pozycji leżącej-wypatrującej,co do Kokosa :jeez: :pinch: .

Beato, założyłem że ogród ma się składać z ,,pomieszczeń'' :bad-idea: - będąc w jednym widzisz tylko skrawek drugiego :eek3: i to cię intryguje co jest dalej, taka niespodzianka-ciekawostka :wink4: .W nowym sezonie powstanie : pokój zadumy i wyciszenia, skalniakowo-kulkowa-preria :supr: (sam to wymyśliłem :crazy: :whistle: ) , różana ekstaza :hearts:(jest częściowo) ,żabie królestwo(już jest),angielskie komnaty.....a i zapomniałem - żurawkowe cukierki...Ale czad.. :happy-old:

Vita,w sezonie 2014 chcę wprowadzić ,,troszkę'' zmian w -żabim królestwie-,powstanie mini wodospad, by gdy zrobi się ciepło mógł dostarczać tlenu wszystkim mieszkańcom oczka z przepływającej i spadającej wody. Co do folii to maskowałem ją z wielkim mozołem.... :jeez:

Geniu,życzę ci fantastycznego wypoczynku w sanatorium :dance: ,i czekam na nowe otwarcie twojego wątku ogrodowego :flower2:
Temat został zablokowany.

Chesterowa ostoja-nasz ogród 30 Gru 2013 09:39 #211348

  • vita
  • vita's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 707
  • Otrzymane dziękuję: 242
chester633 wrote:
Beato, założyłem że ogród ma się składać z ,,pomieszczeń'' :bad-idea: - będąc w jednym widzisz tylko skrawek drugiego :eek3: i to cię intryguje co jest dalej, taka niespodzianka-ciekawostka :wink4: .W nowym sezonie powstanie : pokój zadumy i wyciszenia, skalniakowo-kulkowa-preria :supr: (sam to wymyśliłem :crazy: :whistle: ) , różana ekstaza :hearts:(jest częściowo) ,żabie królestwo(już jest),angielskie komnaty.....a i zapomniałem - żurawkowe cukierki...Ale czad.. :happy-old:

To tak jak u mnie, też mam pokoje, chociaż ich nie nazywałam. Dobry pomysł, ale jednego sezonu Ci nie starczy, jak znam życie. "Żurawkowe cukierki" są dobre, czy to oznacza, że rosną u ciebie jak przystało? Z nielicznych odmian na które dałam się skusić przetrwały chyba dwie.
Temat został zablokowany.

Chesterowa ostoja-nasz ogród 30 Gru 2013 10:54 #211360

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Już jestem ciekawa zmian w żabim królestwie, uwielbiam wodospady i mam nadzieję kiedyś zrobić sobie chociaż malutki ;)
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Chesterowa ostoja-nasz ogród 30 Gru 2013 11:06 #211362

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Pawełku widzę, że masz mnóstwo planów na nadchodzący sezon :woohoo: . Trzymam kciuki za realizację :flower1: .

Pokój zadumy i wyciszenia - już z samej nazwy mi się podoba :wink4: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Chesterowa ostoja-nasz ogród 31 Gru 2013 10:28 #211597

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Vita,już jutro nowy sezon 2014 :woohoo: ,,żurawkowe cukierki'' będą rabatką z samymi żurawkami-to będą kontrastowe żarówy by dawały oglądającemu po oczach :jeez: .Żurawki u mnie rosną w kilku miejscach, część z nich zasili nową rabatkę.Co do pokoi ogrodowych to właśnie widzę je u ciebie i ,,zazdraszczam'' :wink4:

Wiesiu, jedyny problem z mini wodospadem to lilie które nie lubią ruchu wody :think:

Dorota, dzięki za wsparcie. Pokój wyciszający będzie z miskanta w kształcie okręgu z wąziutkim wejściem/wyjściem (widziałem taki w TV chyba u Mai) będzie tam miejsce na leżak lub fotel-szkoda tylko że miskant docelową wysokość osiąga po koniec sezonu.
Temat został zablokowany.

Chesterowa ostoja-nasz ogród 31 Gru 2013 10:43 #211600

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
U mnie odwrotnie - ogród widokowy :-)
Siadam na leżaku i widzę całe swoje królestwo :woohoo: poza tym, oczywiście co zasłania dom :angry:
Temat został zablokowany.

Chesterowa ostoja-nasz ogród 31 Gru 2013 10:50 #211604

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Siberia wrote:
Siadam na leżaku i widzę całe swoje królestwo :woohoo:

Iwonko, optycznie oś od A do Z skraca ogród... :bad-idea:
Temat został zablokowany.

Chesterowa ostoja-nasz ogród 31 Gru 2013 11:37 #211612

  • Roma
  • Roma's Avatar
Pawle-romantyk z Ciebie :)
Z okazji Nowego Roku
Życzymy Ci aby wszystko to co sobie zaplanowałeś na przyszły rok, spełniło się w 100% i aby na wędkę brały taaaaakie ryby.
Temat został zablokowany.

Chesterowa ostoja-nasz ogród 31 Gru 2013 12:28 #211619

  • ewa1953
  • ewa1953's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 783
  • Otrzymane dziękuję: 497
Przepraszam ale moze malo uwaznie czytam o Twoim ogrodzie dlatego pozwole sobie zapytać jak głębokie masz to "żabie krolestwo"jakie prace porządkowe wykonujesz n nim na wiosnę ?
A Azjatkę to chyba przydałoby sie troszunke odchudzić .
W NOWYM ROKU pogody "ogrodowej",realizacji wszelkich planow !!!/a ze do tego potrzeba sprawności,siły,zasobności portfela te życzenia wynikają z poprzednich/.Mizianki dla szczęśliwych psiąt.
Temat został zablokowany.

Chesterowa ostoja-nasz ogród 31 Gru 2013 14:57 #211634

  • mrówa
  • mrówa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1379
  • Otrzymane dziękuję: 484
O, jaaaaka ryba!!! Gdzie takie pływają? :search:

Wspaniałe nazwy dla ogrodowych "pokoi". :bravo:
Temat został zablokowany.

Chesterowa ostoja-nasz ogród 31 Gru 2013 15:18 #211637

  • Alina-277
  • Alina-277's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1867
  • Otrzymane dziękuję: 1253
Dobre masz plany z nazwami pokoi jak się ma duży ogród a jak się ma mały to mogą być jedynie zakątki..Spełnienia marzeń w Nowym Roku....
Temat został zablokowany.

Chesterowa ostoja-nasz ogród 31 Gru 2013 18:43 #211674

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Ogród jest długim prostokątem, więc mi to nie przeszkadza :-)
Temat został zablokowany.

Chesterowa ostoja-nasz ogród 04 Sty 2014 20:01 #212567

  • mrówa
  • mrówa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1379
  • Otrzymane dziękuję: 484
Twój ogród jest wspaniały, ujęła mnie również kołatka w domku narzędziowym. :) A miskant, którym tak się zachwyciłam jest na pierwszej stronce (22 grudzień godz 21.01), jeszcze nie dowiedziałam się jaka to odmiana. :think:
Ostatnio zmieniany: 04 Sty 2014 20:05 przez mrówa. Powód: błędna data
Temat został zablokowany.

Chesterowa ostoja-nasz ogród 05 Sty 2014 11:23 #212706

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Przepraszam wszystkich że tak późno się pojawiam-jak mawiał mój dziadek-lepiej późno niż wcale... B)

Romcia, dzięki za życzenia ,ten gość z tym amurem to z ,,twoich'' jezior :bad-idea:

Ewa, ,,Żabie Królestwo'' ma około 130-140 cm.,wiosna wycinam tylko ,,badylki''po roślinach w linii brzegowej-wtedy jest brzydko i strasznie łyso :pinch: .Na wiosnę planuję wypompować wodę(jak obudzą się na dobre żaby) i podzielę lilie wodne-bo jedna z nich ,,przytłumiła '' dwie inne odmiany :mad2: .Asia wygląda na :laugh1: grubasa-ale tak nie jest-ona ma około 10 cm. futra zimowego :tongue2: .

Alinko, dzięki za życzenia-co stoi na przeszkodzie by powstały zakątki ogrodowe.... :garden:

Iwonko, u nas też ,,był '' prostokąt,wczoraj wycinałem dalsze części trawnika pod nowe rabaty... :teach: prace wiosenne 04.01.2014

Beato, miskant o którego pytasz -ten biało-srebrnymi wiechami- to miskant cukrowy.Bardzoooooooooooo ekspansywny-u mnie ma wkopane przegrody z foli EPDM wysokości 80 cm.Mniej wariuje gdy rośnie na ubogich stanowiskach.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewa1953

Chesterowa ostoja-nasz ogród 05 Sty 2014 11:39 #212713

  • ewa1953
  • ewa1953's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 783
  • Otrzymane dziękuję: 497
Chester mam nadzieję ,że sie nie pogniewasz ale mam jeszcze jedno pytanie : w jakim podlożu masz posadzone lilie wodne ? /domyślam sie ,że stawek jest wylożony folią/
Temat został zablokowany.

Chesterowa ostoja-nasz ogród 05 Sty 2014 11:48 #212717

  • Roma
  • Roma's Avatar
Pawle-gdyby takie ryby były w naszych jeziorach to mój zięć nie wracałby do domu a Sebastian (Dorci) chyb by zamieszkał na stałe na Jaśkowej :P
Ostatnio zmieniany: 05 Sty 2014 11:49 przez Roma.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.442 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum