TEMAT: Świat Dorci 2013

Świat Dorci 2013 22 Lis 2013 22:17 #206011

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
magdala wrote:
Jeśli mogę doradzić - bardzo dobry efekt daje wiele warstw lakieru ,pewnie zresztą
w różnych poradnikach też to piszą.
Dorcia, a co na to mówi M.? Czy tym się nie zajmuje?
Ja to się będę zachwycać, prób naśladownictwa czynić nie będę, w przerwach pomiędzy kolejnymi wystawami kółka plastycznego coś sobie poplanuję, jak radzi Roma, i jakoś zleci...do wiosny... :lol:
Co teraz bierzesz na warsztat?
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Świat Dorci 2013 23 Lis 2013 22:57 #206245

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Martuś ano huk... dużo pomysłów, dużo roboty :tongue2: .

Marysiu to jest naprawdę łatwe ;). Możesz przecież spróbować ;) .

Gosiu to tak mało tych planów masz? :think: Eeee na pewno coś się w międzyczasie nowego napatoczy :happy3: .

Romcia spróbuj koniecznie, ale gdyby Twoja cierpliwość tego nie wytrzymywała, to mogę i dla Ciebie coś wyczarować :woohoo: .

Magda dziękuję Ci za tą podpowiedź z kilkoma warstwami lakieru :hug: . Nałożyłam jeszcze dwie i faktycznie efekt jest o wiele lepszy :woohoo: . Dziś bawiłam się spękaniami :wink4: . To jest dopiero czadowe :happy4: .

Iwonko wbrew pozorom nie potrzeba aż tak wiele tej precyzji. Jeśli robisz na drutach, to bawienie się w klejenie serwetek to byłby pikuś :silly: .

Marta ustalmy coś - mój M to mechanik, a mechanik to nie lakiernik :P . Choć wiem, że w przypadku samochodów to akurat ta teoria z wieloma warstwami świadczy tylko o tym, że ktoś zaliczył dzwona :happy4: .
Na tapecie mam teraz lawendę :P



No to wpadłam w te serwetki i wypaść nie mogę :tongue2: . Dziś robiłam pierwszą z donic na taras :woohoo: . Lawendowo będzie :flower2: .

z takiej oto plastikowej doniczki...
DSC_4193.jpg


... wyszło coś takiego :woohoo:
DSC_4201.jpg


:bye:
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka

Świat Dorci 2013 23 Lis 2013 23:05 #206246

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Świetna!
Przemiana niesamowita :)
A jaką farbą malujesz taki plastik ? Akryl jakiś?
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2013 23 Lis 2013 23:42 #206259

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
No, no, rozwijasz się w tempie ekspresowym :woohoo:
Też mam takie podwieszane donice, ale zwisające surfinie zupełnie by zakryły ten piękny efekt :wink4: , a Ty co w nich sadzisz?
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2013 24 Lis 2013 08:45 #206276

  • Roma
  • Roma's Avatar
Języka w gębie zapomniałam :ohmy: z nauką to chyba jednak poczekam na Ciebie :think:
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2013 24 Lis 2013 20:12 #206383

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
To plastikowe donice można przerobić w takie cacko :supr3: Też taką chcę - może mały instruktarz plisss
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2013 24 Lis 2013 20:40 #206392

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Magda maluję zwykłą farbą akrylową. W tym przypadku, żeby uzyskać efekt spękań na początek pokryłam doniczkę specjalnym preparatem do spękań :) .

Martuś do tej pory nie używałam jej jako wiszącej. Stała po prostu na ziemi. Co roku mam w niej fuksję :hearts: .
Ciekawe czy spodobają Ci się moje dzisiejsze wypociny :oops: .

Romcia ty od razu napisz, że mam zabrać farby, lakier i inne materiały :P , a na miejscu zamiast nauki po prostu mam zrobić co każesz :happy: . Zresztą z przyjemnością to zrobię :kiss3: .

Iwonko, no ja nie wiem, czy jako początkująca mam w ogóle prawo dawać instrukcje :happy: , sama przecież dopiero się uczę i kombinuję :oops: . No ale mogę napisać jak robiłam :tongue2: :
1. Donicę umyłam wodą z płynem do naczyń, żeby ją odtłuścić.
2. Na suchą donicę naniosłam jednoskładnikowy preparat do spękań (to taki specjalny żel)
3. Jak spękacz wyschnął (ja zostawiłam do następnego dnia), to wtedy za pomocą gąbki (tapowanie) pokryłam donicę farbą akrylową.
4. Gdy farba wyschła i spękania były już dobrze widoczne naniosłam motyw lawendy z wycięty (a raczej oderwany) z serwetki. Serwetki mają trzy warstwy, bierze się tylko tą cieniutką warstwę z motywem. Motyw przykleja się za pomocą kleju do dekupażu, lub innego kleju na bazie wody (podobno bardzo dobry i tani jest zwyczajny vicol) . Przykładasz motyw do doniczki i pędzlem mażesz po nim klejem :happy: .
5. Jak wszystko było suche polakierowałam doniczkę lakierem wodnym - ja mam taki dedykowany do dekupażu, ale już wiem, że może być zwykły lakier na bazie wody (do drewna) - działanie takie samo, cena niższa :wink4: .
No i to tyle :oops: .

Dziś to głównie zajmowałam się kolejną donicą z serii lawendowej, ale jest jeszcze nie skończona :tongue2: . W przerwach robiłam za to coś innego, ale z motywem jak najbardziej w tematyce ogrodowej :happy4: .

Z takiej zwykłej doniczki ceramicznej...
DSC_4195.jpg


powstało takie coś :oops:
DSC_4206.jpg

DSC_4207.jpg


No i jak? :fly:
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2013 24 Lis 2013 20:48 #206394

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
To ja może zostanę przy krzyżykach :oops:
To schnięcie... nie na moją (nie)cierpliwość ;)
Co tu mówić: jestem pod wrażeniem! :bravo:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2013 24 Lis 2013 20:51 #206395

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
Pięknie :supr3: :bravo: :thanks:
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2013 24 Lis 2013 21:06 #206400

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
O, ta mi się podoba najbardziej :woohoo: :woohoo: :bravo:
Mam sporo różanych serwetek, ale takiej nie kojarzę, cudny motyw :hearts: , no i ten efekt retro ze spękaniami :hearts:
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2013 24 Lis 2013 21:07 #206401

  • Roma
  • Roma's Avatar
:rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: Jak Ty mnie Dorcia dobrze znasz :jeez: Spróbuję jednak pod Twoim okiem coś zrobić :kiss3:
Marta-może zrobimy na Jaśkowej jakiś turnusik szkoleniowy?
Ostatnio zmieniany: 24 Lis 2013 21:09 przez Roma.
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2013 24 Lis 2013 22:25 #206419

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Romciu ja już próbowałam ;) , teorię mam opanowaną, niestety brak czucia w palcach znacznie utrudnia takie precyzyjne zajęcia :wink4: . Jak bym Ci pokazała mój jedyny wieszaczek wykonany tą metodą padłabyś ze śmiechu :happy3: . Dorci poziomu nigdy nie osiągnę, ale z przyjemnością podziwiam :woohoo:
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2013 24 Lis 2013 23:25 #206444

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Pokaż wieszaczek, bo ja też wkrótce się zabieram za te manewry dekoratorskie :whistle:

Mam już starą donicę :happy3:
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2013 27 Lis 2013 08:38 #206827

  • FRAGOLA
  • FRAGOLA's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 256
  • Otrzymane dziękuję: 39
Dorcia świetne te Twoje robótki :bravo:
Normalnie weny twórczej dostałam...tylko czy ja bym takie coś stworzyć potrafiła???
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2013 27 Lis 2013 19:43 #206919

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
No super! Jak Ci fajnie, znalazłaś sobie zajęcie na zimę! I to jakie pożyteczne! Ale to chyba robota dla cierpliwych?
Dorcia, a ze szkłem nie próbowałaś? Kiedyś widziałam takie na szkle różne cuda... Pomyśl, motywy roślinne na szklankach czy kieliszkach... :) W Mikołaje na święta! :rotfl1:
Zapamiętam, mechanik to nie lakiernik! :)
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2013 27 Lis 2013 19:45 #206921

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
A ja planuję... planuję... i znów przespałam całe popołudnie :jeez: a na śpiąco dekupażować się chyba nie da? :rotfl1:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2013 27 Lis 2013 20:56 #206941

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Gosiu to serwetkowanie to jest idealne zajęcie dla tych co lubią pospać, pokrzyżykować albo w tzw. międzyczasie poodkurzać :drool: . Dodatkowo mało jest przy tym bałaganu :woohoo: . No sama pomyśl nakładasz warstwę farby, a potem masz czas na drzemkę :happy4: , w tym czasie farba schnie :woohoo: . Po drzemce robisz dalej :happy3: .

Iwonko dziękuję :flower1: .

Martuś wiedziałam, że Ci się spodoba. Specjalnie wybrałam taki motyw :kiss3: . No pokaż ten wieszak, nie bądź taka :happy-old: .

Romcia napisałaś
Spróbuję jednak pod Twoim okiem coś zrobić :kiss3:
... ja nawet wiem co :woohoo: ... zupę pomidorową :drool: bo takiej jak Ty nie robi nikt :kiss3: .

Iwonko i jak, czy coś oprócz doniczki przybyło? :P Może chociaż serwetka jest? :happy3:

Grażynko to tylko wygląda na trudne ;), na pewno dasz radę :hug: .

Marta robota dla cierpliwych to "krzyżykowanie", albo szydełkowanie. Moim zdaniem dekupażowanie to raczej dla tych co lubią szybko widzieć efekt ... czyli dla niecierpliwych :happy-old: . Na razie wychodzę z założenia, że w szkle robi szklarz :happy3: ... jeszcze nie dotarłam do tego poziomu wtajemniczenia :happy3: . A tak na poważnie to szkło na wstępie trzeba pokryć preparatem zwiększającym przyczepność, którego ja nie posiadam ... jeszcze :tongue2: .


Kolejna bzdurka z dorciowego podwórka :rotfl1:
DSC_4208.jpg


:bye:
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2013 27 Lis 2013 21:30 #206949

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Produkujesz w takim tempie, że pod koniec zimy będziesz mogła sklep zakładać :woohoo: :rotfl1:
A rękodzieło teraz na czasie :teach: , może stworzysz sobie dodatkowe źródło dochodu na cele ogródkowe :wink4:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.353 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum