TEMAT: U Kozy

U Kozy 24 Lut 2013 17:29 #128581

  • koza
  • koza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 577
  • Otrzymane dziękuję: 163
Jadziu!!! Ten czołg chyba z przeceny był w moim wypadku :happy3: Jak pączki?

A u mnie dziś słonko świeciło!!!!! Mimo prognoz tv , że padać będzie :mad2: Śnieg prawie znikł!!! Błoto okropne ale gdy słonko świeci kozy mają dobry nastrój!!!! Może to końcówka zimowych klimatów? Dziś byłam na spacerze nad Pilicą. Zdjęcia dzikich łabędzi niestety tylko komórką zrobione :cry2: Jutro biorę aparat!!!! :)
Roma!!! Jak Twoje zdrowie? Z nadzieją, że lepiej buziaki ślę!!!!
Pozdrawiam serdecznie Wszystkich!!!
koza - ulka pozdrawia
U Kozy
Pusta miska - nakarm pieska!


Zielone okna z estimeble.pl

U Kozy 21 Mar 2013 20:05 #136952

  • koza
  • koza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 577
  • Otrzymane dziękuję: 163
Dawno nie pisałam...... Część zapisów i tak wyfrunęła :club2: A zima ciągle i uparcie nie chce odejść :placze: Za chwilę Święta i pewnie też śniegowe..... Roboty w domku moc choć nieco inne.... Miałam zamiar wszystkie białe ściany pokryć emulsją w ramach przedświątecznej krzątaniny ale chyba tylko łazienka i przedpokój dostaną świeżą biel. Nie warto malować ściany w kuchni nad piecem ani w pokoju z kominkiem...... Trza poczekać na wiosnę!!! Dla mnie przedświąteczne porządki wiosenne były zawsze bardziej dogłębne i radosne niż w grudniu.... Teraz różnicy nie ma!!! Może znów dywan na śniegu wytrzepię? :evil:
Pozdrawiam Wszystkich serdecznie!!!
koza - ulka pozdrawia
U Kozy
Pusta miska - nakarm pieska!
Za tę wiadomość podziękował(a): Amlos

U Kozy 21 Mar 2013 20:12 #136957

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Ja też zamarłam w oczekiwaniu, nic mi się nie chce. Ta pogoda zupełnie nie sprzyja wiosennym porządkom. Na jutro zapowiadają u nas śnieżyce :placze:
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]

U Kozy 21 Mar 2013 20:12 #136958

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Fajniutka działeczka,domek ;) Lilie piękne,uwielbiam je :flower1:

U Kozy 21 Mar 2013 20:13 #136959

  • Anowi
  • Anowi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1825
  • Otrzymane dziękuję: 1586
Ula :flower1: jak tam czarna trawa?kupiłaś?bo tak zachwalałaś,że ja się skusiłam :) już kiełkuje,co dalej,napisz jak możesz bo już masz z nią doświadczenie,jak to potem wysadzac?kępkami,pojedynczo?czarna magia :think:
Pozdrawiam IWONA
Mały ale mój...

U Kozy 21 Mar 2013 20:24 #136971

  • Alina-277
  • Alina-277's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1867
  • Otrzymane dziękuję: 1253
Wiosna w tym roku wszystkich zaskoczyła...zamiast pięknej pogody wiosennej to mamy widoki zimowe..ale za to na parapetach kwiatki ładnie rosną i pikować trzeba...

U Kozy 21 Mar 2013 20:25 #136972

  • koza
  • koza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 577
  • Otrzymane dziękuję: 163
Marysiu!!! U mnie już śnieżyca za oknem!!! Wszystko co zaczęło z cebulowych wychodzić posypałam sucymi trocinami lub przykryłam włókniną...... pewnie wiele pominęłam :cry3:
koza - ulka pozdrawia
U Kozy
Pusta miska - nakarm pieska!
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka

U Kozy 21 Mar 2013 20:42 #136985

  • koza
  • koza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 577
  • Otrzymane dziękuję: 163
Aniu!!! Miło, że wpadłaś do mnie :flower1:
Iwonko!! Moja przygoda z "czarna trawą" była inna. Polecono mi wysiać do gruntu. Wyrosła pięknie ale dojrzałych nasion nie doczekałam się!!!! I dlatego tym razem tak jak TY chciałam wysiać w domku!!! Trochę zawirowań było w międzyczasie i nie kupiłam! Może jeszcze się uda. Nie wiem jak gęsto w domu posiałaś? Gęsto wschodzi? Jeśli nie , po prostu w odpowiednim czasie przesadź do gruntu. A kiedy będzie odpowiedni czas????? No cóż widoki zaokienne mało pozytywne.....
Moje wąskie parapety pękają w szwach!!! Pomidorki coctailówki i cudki St.Pierre, pęcherznice ukorzenione w doniczkach i wierzby pogięte w wazonach......
Alinko!!! Pikowanie konieczne!! Wrrrr nie lubię tej czynności!!! To tak jak z przerywaniem marchewki na grządce.... ta przeżyje - ta odpada. Wiem , że konieczne ale dla mnie zawsze jakoś przykre!!!
Pozdrawiam serdecznie!!!! :hearts:
koza - ulka pozdrawia
U Kozy
Pusta miska - nakarm pieska!

U Kozy 21 Mar 2013 20:48 #136989

  • GreenEvil
  • GreenEvil's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 428
  • Otrzymane dziękuję: 67
jak pięknie :hearts:

U Kozy 21 Mar 2013 20:57 #136992

  • Anowi
  • Anowi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1825
  • Otrzymane dziękuję: 1586
Nasionek było niewiele,ale wykiełkowały wszystkie :happy4: muszę gdzieś poszukac informacji co dalej
Pozdrawiam IWONA
Mały ale mój...

U Kozy 21 Mar 2013 23:21 #137058

  • Roma
  • Roma's Avatar
Ulko-miło,że sobie o nas przypomniałaś :hug: :kiss3:
Przepraszam,że Twoje pytanie nie doczekało się odpowiedzi ale w żaden sposób nie miałam sygnału,iż jest jakikolwiek wpis.Już z moim zdrowiem wszystko jest w porządku, nawet chodzę i zrzędzę jak zawsze :happy: :teach:
Malowanie pomieszczeń o tej porze to szkoda roboty bo i tak kurzy się od palenia w piecu :(
Wczoraj udało mi się zrobić generalne porządki na piętrze jutro zabieram się za parter a od poniedziałku codziennie pranie :devil1: :P Postanowiliśmy ze Skrzatem,że w tym roku kulinarnie bojkotujemy święta.Nikogo nie zapraszamy a czy pojedziemy do córki na świąteczne śniadanie? to jeszcze jedna wielka niewiadoma.
Ostatnio zmieniany: 21 Mar 2013 23:25 przez Roma.

U Kozy 22 Mar 2013 09:37 #137108

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Witaj,Ula :bye:
Masz bardzo ładną działeczkę,domek,śliczne lilie i róże,też je kocham :hearts:Warzywka super,też mam mały ale własny warzywnik i jak cieszy,jak wszystko się sieje ,sadzi przy m=nim od podstaw robi ;)
Ostatnio zmieniany: 22 Mar 2013 09:38 przez anabuko1.

U Kozy 22 Mar 2013 19:02 #137242

  • jadwiga1
  • jadwiga1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • miłośniczka wszystkich kwiatów
  • Posty: 833
  • Otrzymane dziękuję: 768
Witaj Ula :bye: dawno nie pisałaś
chyba zauważyłaś że sporo wątków nam wyparowało
SERDECZNIE ZAPRASZAMY
ogród Jadwigi i Henryka

U Kozy 22 Mar 2013 19:35 #137257

  • misia53
  • misia53's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 10
  • Otrzymane dziękuję: 17
Witam sasiadkę z mazowsza ,okolica mi trochę znana ,odemnie to 30 km :bravo: ładna okolica i kawałek paletka ziemi masz do zagospodarowani .Fajny domek...w takim stylu bardzo gustuję ,będę twoim gościem :thanks:
Pozdrawiam serdecznie.
Mój ogród...moje marzenie

U Kozy 23 Mar 2013 19:02 #137558

  • koza
  • koza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 577
  • Otrzymane dziękuję: 163
ŁOŁ!!!! Ale Gości!!! :hearts:
Dorotko!!! Na początek pokusiłam się na zrozumienie Twojego nicka :jeez: Najbardziej pasował mi "Zielony urok" :) Ale czy tak jest? Cienko anglojęzyczna jestem :cry3:
Iwonko!!! Sprawdź koniecznie, by nie zmarnować!! Moje wysiane kilka lat temu prosto do gruntu nie były pikowane , a wyrosły dorodnie!! Tylko ten wczesny przymrozek nie pozwolił na nasion zebranie...
Roma!!!Cieszę się, że dobrze się czujesz :hearts: Zrzędzisz? Nie wierzę!!! Zbyt pogodną osobą jesteś :flower1: łazienkę dziś skończyłam malować i czyścić po malowaniu. Zgadnij co dłużej trwało :) Pozostałe malowanie zostawiam na cieplejsze chyba poświąteczne dni :placze: Poważna pokuta Cię czeka!! :P Dwa kłamstwa w jednym wpisie!! Pierwsze o zrzędzeniu, a drugie o odpuszczeniu świąteczno-kulinarnym!!! NIE WIERZĘ w to!!!! :hearts:
Aniu - Anabuko!!!!Cieszę się , że zaglądnęłaś do kozy!!! No to łączą nas nie tylko warzywka ale i lilie i róże !!!Odwiedzę !!!
Jadziu!!! Masz rację!! Zniknęło kilka naszych "rozmów" ... Na szczęście znów do mnie wpadłaś!!!! Nawet nie wiesz jak się cieszę!! :hearts: :hearts: :hearts:
Misia53
Hejka Sąsiadko!!Tylko nie wiem czy sąsiadkami jesteśmy !! Ja z krańca Ziemi Łódzkiej. Najbliższe miasto (ok.20 km) - Włoszczowa. Może na priva sprawdzimy ile nas drogi dzieli? Zapraszam zawsze :flower1:

No i tak na koniec!!!! Zła zima trzyma!!! Śniegu sporo!! Mróz dzisiejszego poranka sięgał -16 stopni....
W dzień piękne słonko, wredny wiatr i -5 stopni.... Poradźcie!! Jak sporego kopa dać zimie!!!!!!!!!!
Pozdrawiam serdecznie Wszystkich!!!
koza - ulka pozdrawia
U Kozy
Pusta miska - nakarm pieska!

U Kozy 26 Mar 2013 19:13 #138652

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Ulka ona chyba niedługo sama sobie pójdzie .Dzisiaj słyszałam nadal krakanie wron czyli mrozy nie odpuszczają ..Wietrznie okropnie może ten wiatr zmieni pogodę
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2

U Kozy 26 Mar 2013 19:27 #138655

  • Roma
  • Roma's Avatar
koza wrote:
Roma łazienkę dziś skończyłam malować i czyścić po malowaniu. Zgadnij co dłużej trwało :) Pozostałe malowanie zostawiam na cieplejsze chyba poświąteczne dni :placze: Poważna pokuta Cię czeka!! :P Dwa kłamstwa w jednym wpisie!! Pierwsze o zrzędzeniu, a drugie o odpuszczeniu świąteczno-kulinarnym!!! NIE WIERZĘ w to!!!! :hearts:
Co trwało dłużej? no jak to co? sprzątanie :devil1: :devil1: Jak sprim,pim,pim, prawie nic nie przygotowuję :wink2: a zrzędą jestem i mam na to świadka na forum :P (zapytaj Dorcię) :funnyface:

U Kozy 28 Mar 2013 20:27 #139175

  • koza
  • koza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 577
  • Otrzymane dziękuję: 163
Jadziu - Jagodo!!! Ta zima z prognoz dzisiejszych jeszcze potrzyma!! Wrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr....
Mój mąż znów surową słoninkę dla sikorek kupił. Girlandy ptaszków wisiały do zmroku...
Roma!!!! Czaruj dalej ale ja i tak chciałabym w poniedziałkowy ranek świąteczne śniadanie skonsumować u Ciebie :hearts: Nierealne ale pomarzyć można!!!! :dance:

Wszystkim , którzy tu zerkają życzę :
Słonecznych Świąt, Zapachu wiosennego, a przede wszystkim Zdrowia wspaniałego!!!!!

wdonicy.jpg
koza - ulka pozdrawia
U Kozy
Pusta miska - nakarm pieska!
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma, jagoda5214, r-xxta, piku, chester633
Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.482 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum