TEMAT: Pierwsze prace

Pierwsze prace 18 Sty 2018 12:22 #583906

  • gosiap32
  • gosiap32's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 613
  • Otrzymane dziękuję: 685
Michale, ja nie zbieram nasion i to mój błąd, no potem seme się rozsiewają i nawzajem zagłuszaja. W ubiegłym sezonie zauważyłam, że chyba wysialy mi się hosty. Może się myle, ale wydawało mi się, że wokół starej roslinki było mnóstwo młodych sadzonek. Za późno się zorientowałam i wypielilam je częściowo. Mam nadzieję ze to były młode roslinki i że cos się uratowało. Nie wiem jakie mam odmiany, ale byłoby fajnie uzyskać nowe.
IMG_20180118_122049_503.jpg


IMG_20180118_122011_696.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Jan4


Zielone okna z estimeble.pl

Pierwsze prace 18 Sty 2018 13:42 #583922

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2428
Z host nie mam nasion, bo moja mama zawsze po kwitnieniu ścina kwiatostany, by rośliny się nie wysilały.
W tym roku muszę jej powiedzieć, by zostawiła nasionka chociaż na hoście june. Mam jedyna taką "kolorową"
i fajnie było by je zasiać i patrzeć jak rosną :lol:
Ostatnio zmieniany: 22 Sty 2018 23:30 przez Forumowa Żabula.

Pierwsze prace 18 Sty 2018 13:53 #583927

  • SylwiaJ
  • SylwiaJ's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 2
  • Otrzymane dziękuję: 5
Ale masz cudowną działeczkę.
Extra te zdjęcia wstawiłaś.
Od samego początku,sprzątania,koszenia itp do potem ,jak już była po "waszemu"
Znajdzie się gdzieś tam jakiś kącik ? bym sobie namiot rozbiła,jak wszystko zacznie kwitnąć :lol:
Jestem nieszkodliwa,cichutka.Jakby co to Krysia mnie zna to może potwierdzi :happy: :happy: :happy:

A tak swoją drogą to całe wieki mnie tu,na forum nie było :ohmy:
Ostatnio zmieniany: 18 Sty 2018 13:55 przez SylwiaJ.

Pierwsze prace 19 Sty 2018 10:24 #584154

  • gosiap32
  • gosiap32's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 613
  • Otrzymane dziękuję: 685
Sylwio,dziękuje za mile słowa i muszę powiedzieć, ze zaciekawilas mnie swoim wpisem. A najbardziej tym, ze wspólnie znamy Krysie. W takim razie jak zakwitną kwiatki zapraszamy na kawkę. Miłośnicy ogrodów zawsze u nas są mile widziani.
Ja na forum też teraz bywam sporadycznie. Kiedyś częściej.
Michale, u mnie najintensywniej rozsiewa się lawenda. Jednak to jedna z moich ulubionych roślin, wiec chyba nigdy jej za dużo nie będzie. Rosła od drogi, a teraz nowe sadzonki posadzilam na nowej rabacie.
IMG_20180119_100102_256.jpg


IMG_20180119_100027_971.jpg


IMG_20180119_100040_396.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): merlin, Marzenka, Adela

Pierwsze prace 19 Sty 2018 12:35 #584186

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2428
Lawenda bardzo ładnie się komponuje z innymi roślinami. Nie dziwię się, że masz jej dużo. Fajnie by wygladała
ścieżka w ogrodzie przy której rosła by sama lawenda :hearts: Poza tym pięknie pachnie i można sobie ją ususzyć
i potem włożyć do jakiegoś woreczka i do szafy ;)

Pierwsze prace 22 Sty 2018 18:54 #585150

  • Wiolinka
  • Wiolinka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 310
  • Otrzymane dziękuję: 194
Lawenda odstrasza ślimaki i inne szkodniki
i pięknie pachnie warto ją mieć w ogrodzie
Pozdrawiam małych i dużych ogrodników,:wink2:

Moje motto życiowe ,"Wszystko jest trudne nim stanie się proste",

Pierwsze prace 22 Sty 2018 22:37 #585219

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2428
Nie pamiętam gdzie czytałem, ale podobno też odstrasza koty. Mam z tym problem każdego roku. Dlatego w minionym sezonie
to sprawdziłem i faktycznie, im więcej krzaczków, tym kotów mniej lub wcale :)
Ostatnio zmieniany: 22 Sty 2018 23:31 przez Forumowa Żabula.

Pierwsze prace 24 Sty 2018 20:26 #585664

  • gosiap32
  • gosiap32's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 613
  • Otrzymane dziękuję: 685
Michale, ja lawende suszę. Wkładam do szafy a częściowo powstają z miej w prostej formie suche bukiety.
Nazwa rośliny pochodzi z łacińskiego slowa Lawendula co oznacza ,,myć się " i do takiego celu w starożytności była używana. Posiada ogromne zastosowanie w medycynie i kosmetyce. Ale można tez zrobić z niej ciasteczka lawendowe.
Jeżeli chodzi o koty,to u nich nie dochodzi do metabolizmu niektórych związków a takie są zawarte w olejku eterycznym lawendy i w rezultacie ich nagromadzenie w organizmie kota może doprowadzić do uszkodzenia jego wątroby.

Pierwsze prace 24 Sty 2018 21:10 #585674

  • bietkae
  • bietkae's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1992
  • Otrzymane dziękuję: 11360
Lawendy nie lubią komary ale u kotów tego nie zauważyłam. Za to całe lato mam darmową muzykę trzmieli.
Obraz1517.jpg
Pozdrawiam Ela
Za tę wiadomość podziękował(a): Anna96

Pierwsze prace 26 Sty 2018 00:42 #585896

  • Wiolinka
  • Wiolinka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 310
  • Otrzymane dziękuję: 194
Będę robiła w tym roku sadzonki z lawendy bo jeżeli
odstrasza koty i komary to muszę jej mieć więcej :lol:
Pozdrawiam małych i dużych ogrodników,:wink2:

Moje motto życiowe ,"Wszystko jest trudne nim stanie się proste",

Pierwsze prace 26 Sty 2018 01:31 #585900

  • bozenak
  • bozenak's Avatar
A moje koty wylegiwały się w lawendzie. Może są jakieś wyjątkowe albo też lubią lawendę po swojej właścicielce.

Pierwsze prace 26 Sty 2018 10:36 #585934

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2428
W sieci znajdziecie wiele porad jak odstraszyć koty z ogrodu. Jedna z nich mówi, że lawenda odstrasza komary i kleszcze oraz koty.
Lawenda jest bardzo aromatyczna ma też wiele olejków zapachowy i właśnie to odstrasz potencjalnych niechcianych gości.
Bardzo ładnie wyglądają rabaty z obwódką zrobioną właśnie z lawendy lub ścieżki obsadzone z jednej i drugiej strony fioletowymi krzaczkami.

Pierwsze prace 26 Sty 2018 12:44 #585949

  • Dino_saur
  • Dino_saur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 523
  • Otrzymane dziękuję: 1087
Doskonale na gryzonie i obce koty działa foksterier :happy: . Gwarancja sukcesu :)
Kota domowego nie rusza, kur też... Lubi zaglądać do królików - spokojnie i przyjaźnie...
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae

Pierwsze prace 26 Sty 2018 14:17 #585961

  • Aszka
  • Aszka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2491
  • Otrzymane dziękuję: 2655
bietkae wrote:
Lawendy nie lubią komary ale u kotów tego nie zauważyłam. Za to całe lato mam darmową muzykę trzmieli.
Obraz1517.jpg

Czy to oleandry ? lubię je na tarasie

Pierwsze prace 26 Sty 2018 15:45 #585970

  • bietkae
  • bietkae's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1992
  • Otrzymane dziękuję: 11360
Tak oleandry, mam ich dużo 18 donic. Te na zdjęciu to tylko część bo reszta stała z drugiej strony domu.
Pozdrawiam Ela
Za tę wiadomość podziękował(a): Aszka

Pierwsze prace 26 Sty 2018 15:50 #585971

  • bietkae
  • bietkae's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1992
  • Otrzymane dziękuję: 11360
Dino_saur wrote:
Doskonale na gryzonie i obce koty działa foksterier :happy: . Gwarancja sukcesu :)
Kota domowego nie rusza, kur też... Lubi zaglądać do królików - spokojnie i przyjaźnie...

Coraz częściej myślę o tym, aby na wiosnę sprawić sobie pieska ponieważ mam inwazję kotów od sąsiadów oraz częste wizyty kun. Foksterier lub w tym typie powiadasz :think:
Nie mam parcia na psy rasowe ale nie chciałabym wyłącznie psa kanapowego tylko aby gonił mi intruzów z podwórka. Muszę poczytać.
Pozdrawiam Ela
Za tę wiadomość podziękował(a): Dino_saur

Pierwsze prace 26 Sty 2018 16:14 #585979

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2428
Elu, w zasadzie każdego kundelka można nauczyć, aby gonił koty i inne zwierze. I nie trzeba do tego rasowych psów.
Sam mam już jedenaście lat swojego futrzaka Fafika, to dopiero agent. Kundelek, ale z dzikim instynktem wilka :supr:
Potrafi nawet mysz złapać, nie zagryzie jej, ale zamęczy fizycznie, że sama padnie. W okresie wiosny i jesieni często myszy
grasują pod wolierą z przepiórkami i przy garażu gdzie mamy drzewo do kominka. Żadnej nie przepuści :crazy: :dazed:

Sam się zastanawiam nad wzięciem pieska ze schroniska, jednak dopiero jak się przeprowadzę i właściciel nie będzie miał
nic przeciwko zwierzętom w mieszkaniu. Bo powiem szczerze, że psy to naprawdę inteligentne zwierzaki i przy okazji świetnie
odstresowują człowieka. Wystarczy się przytulić do niego czy pogłaskać i człowiek ma spokojniejsze dni ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae

Pierwsze prace 26 Sty 2018 16:43 #585989

  • bietkae
  • bietkae's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1992
  • Otrzymane dziękuję: 11360
Michale masz szczęście, że Twój piesek łapie myszy. Ja miałam kotkę, której myszy w ogóle nie interesowały, mogły biegać koło niej. Za to żaden ptak nie miał prawa usiąść na działce. Chwilę trwało i było po nim. Jak zabrakło kotki to dopiero zobaczyłam co znaczy pilnować zasiewów przed ptakami :)
Za pieskiem tęskni mi się już od jesieni a i mąż też przebąkuje, że ostatnio widział gdzieś na podwórku stadko młodych piesków to może byśmy wzięli jednego. Na razie muszę to dobrze przemyśleć bo na początku jak zwierzątko małe i psotne to chętni do zabawy są ale obowiązki spadną na pewno na mnie.
Pozdrawiam Ela


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.701 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum