TEMAT: Pierwsze prace

Pierwsze prace 26 Sty 2018 18:36 #586018

  • Dino_saur
  • Dino_saur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 523
  • Otrzymane dziękuję: 1087
Wiesz, to jest stary dylemat, czy pies rasowy czy nie. I tysiące argumentów z jednej i drugiej strony. I jedna i druga strona ma rację. Swoją. Bo prawda jest taka, że wszystkie psy są kochane.
Psy rasowe maja jednak pewną przewage nad losowo mnożącymi się kundelkami. W przypadku kundelka, szczeniaka , nigdy nie wiesz co z tego wyrośnie, jaki będzie miało charakter, jak będzie wyglądało, czy spełni twoje oczekiwania zarówno pod względem charakteru jak i wyglądu. Pies rasowy daje dużo większą pewność.
Dwa lata temu miałem wielki problem z kunami dziesiątkującymi moje kaczęta i kurczęta. Nic nie pomagało, ani trutki, ani pułapki.
Pojechałem po foksteriera, do myśliwych w centralnej Polsce. Przywiozłem piękna suczkę, po polujących rodzicach. Problemy z kunami skończyły się w ciągu dwóch miesięcy. Całkowicie. A oprócz tego zyskałem pięknego psa, o wspaniałym charakterze - mieszanki szatana z najczulszą kobieta świata :devil1: .....
Tak wiem, że jest przerośnięta, powinna być drobniejsza. Ale charakter jest... wielkie, wspaniałe kochające serce... ale niech no ktoś zadrze z Moją Rodziną...

Foksteriery to trudna rasa, poczytaj i zastanów się przed jej wyborem :)


Zielone okna z estimeble.pl

Pierwsze prace 26 Sty 2018 19:38 #586031

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 19025
  • Otrzymane dziękuję: 78162
Zbyszek dobrze prawi... Z tym, że typowymi terierami na gryzonie są westie, west highland teriery, te białaski wyglądające jak uosobienie kanapowca. Jestem pewna, że można nawet rasowego teriera adoptować. I to polecam z całego serca. Adoptując od stowarzyszenia pomagającego psom naprawdę wiesz, że nie kupujesz kota w worku. A z szczeniaka może wyrosnąć duża niespodzianka. Mimo świetnego pochodzenia. Nie teoretyzuję, przerabiałam problem trzy razy. Dwie suki kupione, jedna adoptowana.

Pierwsze prace 26 Sty 2018 20:36 #586045

  • Aszka
  • Aszka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2491
  • Otrzymane dziękuję: 2655
bietkae wrote:
Tak oleandry, mam ich dużo 18 donic. Te na zdjęciu to tylko część bo reszta stała z drugiej strony domu.
Wow, ja z moimi 4 mam problem.Kiedyś miałam więcej ale z przechowaniem problem.
Teraz stoją w domu i liście zaczynają żółknąć.

Pierwsze prace 26 Sty 2018 21:03 #586053

  • bietkae
  • bietkae's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1961
  • Otrzymane dziękuję: 11174
Dino_saur właśnie o pilnowanie podwórka w nocy mi chodzi tzn. aby kuny nie grasowały. Przełożenie dachu kosztowało ponad 10 tys. zł a wcześniej ze dwie zimy chałupy nie dało się ogrzać. Przy remoncie dachu okazało się, że wełny praktycznie nie ma ale za to było legowisko, wychodek a reszta to plac zabaw.
Samochód dwa razy uszkodzony- pogryzione kable a że nowy to trzeba było na serwis a teraz wygryzione wyciszenie pod maską. U mnie w pułapkę złapaliśmy jedną sztukę ale to cwane bestie i więcej się nie dało mimo zachowania środków ostrożności. Koty mi się załatwiają po całym ogrodzie nawet pod folią.
Pozdrawiam Ela
Za tę wiadomość podziękował(a): Dino_saur

Pierwsze prace 27 Sty 2018 07:36 #586109

  • Dino_saur
  • Dino_saur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 523
  • Otrzymane dziękuję: 1087
Elu, foksterier tą sprawę powinien załatwić, tak przynajmniej u mnie było.
Ale jak już wcześniej pisałem, musisz sprawę rozważyć.

Foksterier to trudna rasa, bardzo trudna.
Uparte, dożarte, hałaśliwe, wiecznie w ruchu, ciekawskie. Wysoce inteligentne. Samodzielne. Trudne do ułożenia. Zdecydowanie nie polecam jeśli są małe dzieci. Nie nadają się do trzymania w kojcu, o łańcuchu nie mówiąc. A przy tym wszystkim miłe, urocze,czułe - jak takiego drania skarcić?
Trzeba mieć dużo samozaparcia by spokojnie i konsekwentnie prowadzić foksa. A zdenerwowanie, podniesiony głos - tylko sprawę pogorszą.

W nocy foksterier będzie Was budził co chwileczkę, każdy najmniejszy ruch to już szczekanie bez końca. Natomiast kuny wiedząc, że na podwórku jest foksterier wyniosą się z sąsiedztwa na dobre.

Zasięgnij jeszcze opinii innych osób - to poważna decyzja i to na kilkanaście lat. Wydaje mi się, że jeszcze ktoś na naszym forum ma foksteriera, ale nie pamiętam szczegółów. Tylko w pamięci zostało zdjęcie z tym psem :) Popytaj...
Ostatnio zmieniany: 27 Sty 2018 07:50 przez Dino_saur.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae

Pierwsze prace 27 Sty 2018 11:51 #586147

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2427
Zbyszku, mam takie pytanie. Bo jak wiadomo psy rasowe są ogólnie są dość drogie. To jaki jest koszt zakupu foksteriera :think:
Tak z czystej ciekawości :bad-idea:
Za tę wiadomość podziękował(a): Dino_saur

Pierwsze prace 27 Sty 2018 20:21 #586279

  • bietkae
  • bietkae's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1961
  • Otrzymane dziękuję: 11174
Ogród do biegania mam 10 ar a o kojcu albo łańcuchu dla psa nawet nie ma mowy. Ale nie chcę też psa kanapowego więc muszę na spokojnie się rozejrzeć, może nawet pojadę do schroniska do Wrocławia i porozmawiam. Potrzebuję psa do ciężkiej pracy tj.wyganiania obcych kotów i kun.
Co do nocnych hałasów to znam to bo miałam kiedyś suczkę kundelkę, która wieczorem przysiadała na tarasie i wyła na wszystkie strony świata a co było dla nas i sąsiadów nie do wytrzymania. Musiałam ją zamykać na noc w domu to wtedy spała.
Pozdrawiam Ela
Za tę wiadomość podziękował(a): Dino_saur

Pierwsze prace 27 Sty 2018 21:07 #586292

  • Dino_saur
  • Dino_saur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 523
  • Otrzymane dziękuję: 1087
Michał wrote:
Zbyszku, mam takie pytanie. Bo jak wiadomo psy rasowe są ogólnie są dość drogie. To jaki jest koszt zakupu foksteriera :think:
Tak z czystej ciekawości :bad-idea:
Cena jaką ja płaciłem jest absolutnie symboliczna i nieadekwatna do cen "na rynku". Moja suka jest po psach polujących, od znajomego znajomego znajomego myśliwego z centralnej Polski. Jest nierodowodowa. Kosztowała 100 zł plus wycieczka przez pół kraju.

Elu, moja sunia też śpi z nami w domu :wink4: . A dokładniej - w łóżku :oops:
Wybacz, że pisałem o kojcu i łańcuchu - to nie dlatego, że Cię o to podejrzewałem. Ale dla pełnego obrazu jaka to rasa. One muszą mieć na bieżąco kontakt z człowiekiem. Jeśli z moich słów wyszło inaczej, to przepraszam :oops: .
A kanapowcem foks nie jest - to łotr i rozrabiaka pierwszej wody.
Ostatnio zmieniany: 27 Sty 2018 21:13 przez Dino_saur.

Pierwsze prace 19 Lut 2018 05:04 #590324

  • gosiap32
  • gosiap32's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 613
  • Otrzymane dziękuję: 685
Byliśmy na działce zobaczyć jak rośliny sobie radzą sobie z pogoda, która w ostatnie zimy nawet dla nas jest niespodzianką. Pogoda z temperaturami w ciągu dnia na plusie spowodowała, że wychodzą krokusy i przebiśniegi.

20180218_115634.jpg


20180218_115617.jpg


Reszta roślin jeszcze odpoczywa i zbiera siły do wiosennego kwitnienia.
20180218_115812.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Alina-277, Dorota15, zeberka363

Pierwsze prace 24 Lut 2018 18:33 #591578

  • gosiap32
  • gosiap32's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 613
  • Otrzymane dziękuję: 685
W piwnicy stała donica z hibiskusem, który jesienią dostalam od koleżanki. Obiecalam sobie juz jakiś czas temu, że nie będę kupować roślin, które nie będą zimować w gruncie ale zrobilam jednak wyjątek. Nie chciałam aby wylądował na śmietniku. Zresztą miał piękne duże kwiaty.

IMG_20180224_181440_608.jpg



Przeszedł już chyba okres spoczynku. Napisałam chyba, bo nie mam doświadczenia z ta roslinka. Jakiś czas temu ja lekko podlalam. Dzisiaj przyniosłam do domu. Dosypalam nowej ziemi i lekko przycielam, bo żal mi było nowych pączków liściowych, które juz zaczęły wypuszczać.

IMG_20180224_180940-2.jpg


Mam tylko nadzieję, ze nie za wcześnie przyniosłam ja do domu.
Załączniki:
Ostatnio zmieniany: 24 Lut 2018 18:36 przez gosiap32.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, zeberka363

Pierwsze prace 24 Lut 2018 19:15 #591598

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 19025
  • Otrzymane dziękuję: 78162
Gosia, te hibiskusy wcale nie potrzebują okresu spoczynku. Moje, podobnej wielkości i podobna odmiana, kwitną całą zimę na parapecie. Zimą mamy tak mało kwiatowej radości, że warto wykorzystać tę ich cechę. Moje są bez przerwy podlewane, a nawet lekko zasilane.
Ostatnio zmieniany: 25 Lut 2018 19:43 przez Łatka.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dorota15

Pierwsze prace 25 Lut 2018 07:54 #591641

  • gosiap32
  • gosiap32's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 613
  • Otrzymane dziękuję: 685
Dziękuje Aniu za podpowiedzi. W każdym bądź razie juz stoi na parapecie i mam nadzieję że pojawia się kolejne listki a potem zakwitnie. Mam jeszcze jedno pytanie. Czy hibiskusy dzieła się na gruntowe i ogrodowe ? Jak to odróżnić i czy te gruntowe maja szanse w naszym klimacie przetrwać zimę ?

Pierwsze prace 25 Lut 2018 12:02 #591700

  • Anna96
  • Anna96's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 2242
U mnie jeden Hibiskus rośnie w gruncie, górna część zamiera w zimie...na wiosnę odbija od korzeni. Kwitnie na czerwono, w ubiegłym roku został przesadzony w bardziej wilgotne miejsce. Hibiskusy nie wiem czym się różnią, mam tylko jeden. Poszukam fotek, wstawię w wątku...zobaczysz jak kwitnie :) Twój tarasowy ma bardzo ładny kolor, trzymam kciuki...niech zdobi w sezonie :hearts:

Pierwsze prace 25 Lut 2018 19:53 #591804

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 19025
  • Otrzymane dziękuję: 78162
Gosiu, tak, to bardzo duża grupa roślin. W ogrodzie zimują ketmie, też spokrewnione z hibiskusami. Mają zdrewniałe pnie i tracą wszystkie liście. Oraz hibiskusa bylinowe/błotne, Ania pewnie piszę o takim. Rzeczywiście są to spore byliny i jako takie zimują pod ziemią. Ten z Twojego zdjęcia jest hibiskusa z tropików, albo subtropików. Rośnie w gruncie w południowych Włoszech itd. Też bywa tam małym drzewkiem lub dużym krzewem. Obawiam się że skoro stracił wszystkie liście sporo sił i czasu zabierze mu odbudowanie ich. Trzymam kciuki by się udało.
Popatrz do odpowiednich wątków tematycznych. Jest sporo zdjęć i informacji.
Ostatnio zmieniany: 26 Lut 2018 18:44 przez Łatka.

Pierwsze prace 26 Lut 2018 08:52 #591883

  • gosiap32
  • gosiap32's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 613
  • Otrzymane dziękuję: 685
Aniu, zobaczymy niedługo jak krzaczek sobie poradzi. W ogrodniczych sklepach mamy pierwsze wiosenne kwiatki. W ubiegłym roku posadzilam kilka bratków i byłam bardzo zadowolona, bo kwitly do późnej jesieni. Miałam tylko jeden kolor.
IMG_20170519_150955_360-3.jpg

W tym roku kupie jeszcze inne. A jest z czego wybierać.
Są sliczne.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, Adela, zeberka363, dordar

Pierwsze prace 21 Mar 2018 07:25 #596724

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3081
  • Otrzymane dziękuję: 5956
Zaglądam co tam wiosną słychać u Ciebie, wiem, wiem, za oknem śnieg i mróz, ale co tam na parapetach się dzieje? Siałaś już coś, czy stawiasz na gotowe sadzonki? Pozdrowienia zostawiam, u mnie brateczki też goszczą, ale w skrzynkach i wiszących donicach, to śliczne i wdzięczne kwiateńki :bye:

Pierwsze prace 22 Mar 2018 17:19 #596922

  • słowikowo
  • słowikowo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 955
  • Otrzymane dziękuję: 1694
Gosiu witaj :)
Bratki to dzielne kwiatki , nawet jak i mróz troszkę chwyci dają radę
A takie wiosenne kompozycje z nimi ,to co roku mam na swoim balkonie
Pozdrawiam serdecznie :hug:

Pierwsze prace 06 Kwi 2018 22:07 #599195

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Ja też się wpisuję.
Bardzo lubię oglądac poczynania przy zakładaniu ogrodu
Mój juz jest stary, więc nie ma co za bardzo robić i dlatego kibicuję wszystkim, którzy tworzą sami od nowa.
Mam nadzieje, że po tych mrozach w marcu Twoje roślinki są w dobrej kondycji


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.775 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum