TEMAT: Witamy w Nutkowym ogrodzie! :)

Odp: Witamy w Nutkowym ogrodzie! :) 22 Lip 2012 16:43 #56681

  • Nutka
  • Nutka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 328
  • Otrzymane dziękuję: 99
Jolu, Annabelle już mam, właśnie staram się ją rozmnożyć :D Skoro dwie pozostałe są najłatwiejsze w hodowli, to niech będą ;) Chce je obydwie wsadzić pomiędzy te wszystkie krzaczyska na nowej rabatce :)

A teraz dzisiejsza sesja zdjęciowa :silly:

Kilka nowych niedzielnych fotek ... :)














A to zagadka (na którą i ja nie znam odpowiedzi) ;)


-- Ostatnio dodano 22 lip 2012, o 15:29 --





















Na koniec kilka różyczek :)





Witamy w Nutkowym ogrodzie! :)

Pozdrawiamy!
Małgosia i Nutka


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Witamy w Nutkowym ogrodzie! :) 22 Lip 2012 17:45 #56692

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Gosia piękne fotki makro :bravo: podziwiam :woohoo:

Odp: Witamy w Nutkowym ogrodzie! :) 22 Lip 2012 17:52 #56698

  • Nutka
  • Nutka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 328
  • Otrzymane dziękuję: 99
Dziękuje Jolu :hug: Tak jakoś dostałam dzisiaj natchnienia :lol:
Kto wie, może jak się mi naładują baterie, to jeszcze coś pstryknę :happy:

Muszę naładować baterie nie tylko w aparacie, bo jutro od rana mam masę prac w ogrodzie. Nie licząc samego pielenia, czeka mnie sporo roboty...będę przesadzać parę krzaczków...no i chyba pójdę w trawnik z roundup-em :silly: A pod wieczór, czekają mnie opryski na różach, bo larwy bielinka pałaszują im listki :jeez:
Witamy w Nutkowym ogrodzie! :)

Pozdrawiamy!
Małgosia i Nutka

Odp: Witamy w Nutkowym ogrodzie! :) 22 Lip 2012 19:02 #56711

  • Roma
  • Roma's Avatar
Nutko- fotki przecudnej urody( jak mówi Pan Piotr) może zdradzisz w jakim programie je obrabiasz? ja w Picasa mam problem z opisami.

Odp: Witamy w Nutkowym ogrodzie! :) 22 Lip 2012 19:12 #56712

  • Nutka
  • Nutka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 328
  • Otrzymane dziękuję: 99
Romo, zmniejszałam w Paint i dodałam podpis (również w Paint). A wcześniej podpis zrobiłam w Word-zie ;)
Witamy w Nutkowym ogrodzie! :)

Pozdrawiamy!
Małgosia i Nutka

Odp: Witamy w Nutkowym ogrodzie! :) 22 Lip 2012 19:18 #56713

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
A Hiacynta dodała ostatnio taki ciekawy wątek o programie do obróbki zdjęć IrfanView ;) wraz z instrukcjami ;)
Sorry :oops: tak sobie pomyślałam, że może nie zaglądałyście :silly:
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma

Odp: Witamy w Nutkowym ogrodzie! :) 22 Lip 2012 19:24 #56714

  • Nutka
  • Nutka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 328
  • Otrzymane dziękuję: 99
Jolu, dzięki za info, na pewno poczytam. Mam jednak swój wypróbowany program Corel, tylko muszę zainstalować, bo po formacie jeszcze nic nie mam na kompie. No ale oczywiście można i tamten wypróbować z ciekawości :)
Witamy w Nutkowym ogrodzie! :)

Pozdrawiamy!
Małgosia i Nutka

Odp: Witamy w Nutkowym ogrodzie! :) 22 Lip 2012 19:56 #56718

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Gosia Corel zbyt skomplikowany i duży, także czasem używam :silly: Otwiera się u mnie :whistle:
Jednak nie ma to jak małe programiki, poręczne ;)

Odp: Witamy w Nutkowym ogrodzie! :) 22 Lip 2012 20:05 #56721

  • Nutka
  • Nutka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 328
  • Otrzymane dziękuję: 99
Joluś, ale jak może długo się otwierać jeśli masz go na komputerze wgranego? ;)
Małe poręczne programiki są oczywiście bardzo przydatne, ale nie maja tylu opcji i mozliwości co taki konkretny program :)
Witamy w Nutkowym ogrodzie! :)

Pozdrawiamy!
Małgosia i Nutka

Odp: Witamy w Nutkowym ogrodzie! :) 22 Lip 2012 20:12 #56724

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
A taki jakiś mam sprzęcior :silly: niestety :oops:

Odp: Witamy w Nutkowym ogrodzie! :) 22 Lip 2012 20:17 #56725

  • Nutka
  • Nutka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 328
  • Otrzymane dziękuję: 99
Aha, czyli po prostu komputer wolno ci chodzi pewnie, no cóż, mój PC-et tez nie jest pierwszej młodości :silly: Ale na szczęście jakoś daje rade :lol:
Jutro Jolu ruszam w ogród, będę przesadzać jaśminowiec na krzaczasta rabatkę, przesadzę też pewnie bez, posadzę tam tawlinę (bo zakochałam się w tych białych kwiatuszkach :hearts: ), a zakątek leśny (tam gdzie hosty) zamierzam zlać randapem (to znaczy trawę ;) ) i zaczęć formować rabaty. Tą krzaczastą, tez chce w końcu jakoś konkretnie wyznaczyć i "wyrandapować" trawnik w tym miejscu :)
Witamy w Nutkowym ogrodzie! :)

Pozdrawiamy!
Małgosia i Nutka

Odp: Witamy w Nutkowym ogrodzie! :) 22 Lip 2012 20:28 #56728

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
No to pracy się jutro szykuje :whistle: Ciekawa jestem efektów :lol:
Wiesz, nigdy nie używałam Roundapu do likwidacji trawnika :whistle: Po tym co się o nim naczytałam, a jeszcze mam studnię głębinową, to już zupełnie porażka by była.
Uważaj przy hostkach, mam nadzieję, że masz taką osłonkę herbicydową zapobiegającą rozpryskiwaniu cieczy?
Jeśli nie możesz ja wykonać z plastikowej butelki dajmy na to. Rozpryski mogą popalić sąsiednie roślinki :oops:
Ostatnio zmieniany: 22 Lip 2012 20:33 przez pamelka.

Odp: Witamy w Nutkowym ogrodzie! :) 22 Lip 2012 20:46 #56734

  • Nutka
  • Nutka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 328
  • Otrzymane dziękuję: 99
Jolciu, ja tez bym wolała nie używać takiej chemii :unsure: ale jak pozbyć się tej trawy? Ta darń jest tak mocno zakorzeniona, to trawa z perzem i wszelkim paskudztwem, a nie zakładany czyściutki trawniczek... :angry: Żeby takie kółka na krzaki wykopać, to muszę się namęczyć, a co dopiero takie wielkie rabaty... :jeez: Sama już nie wiem... :think:
Witamy w Nutkowym ogrodzie! :)

Pozdrawiamy!
Małgosia i Nutka

Odp: Witamy w Nutkowym ogrodzie! :) 23 Lip 2012 22:50 #56973

  • Kocina
  • Kocina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 643
  • Otrzymane dziękuję: 180
Kupidynek! Czegoś takiego mi brakowało!
I pięciorniki mówicie? Mam żółte i wylądowały w mało ciekawych miejscach, ale nie przepadam za żółtymi kwiatami.
Pogrzebałam teraz w internecie i widzę różowe, białe.. ładne :) Hm.. :think:
Pozdrawiam ciepło - Ogródek Marty
FO Oaza na Facebook'u

Odp: Witamy w Nutkowym ogrodzie! :) 23 Lip 2012 23:01 #56984

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Kupidynek posiałam ,ale niestety nic z niego nie wyrosło ,a porcelanka wyrosła mi sama a wysiana była w ubiegłym roku i przetrwała zimę .Jak już wszyscy pisali fotki przepiękne .Ja moje obrabiam na Photo Scape .Różyczki pieknie rosna a pracy wciaż masz mnóstwo
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2

Odp: Witamy w Nutkowym ogrodzie! :) 23 Lip 2012 23:42 #57001

  • Nutka
  • Nutka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 328
  • Otrzymane dziękuję: 99
Marto, kupidynek jest baaaardzo uroczym kwiatuszkiem. Długo i obficie kwitnie i jest cudnym dodatkiem do różyczek :) A pięciorniki...? Urzekły mnie ostatnio. Mam w tej chwili żółtego i białego, a w planach zakupowych są kolejne dwa :lol: Rosną duże i dają piękne tło dla niższych bylinek. Ja będę przed nimi sadziła tawułki japońskie, jeżówki, hosty i żurawki :silly: Chyba są warte zainteresowania się nimi :whistle: ;)
Jadziu, w przyszłym roku się uda, zobaczysz. Warto spróbować raz jeszcze z kupidynkiem, bo kwiatek jest na prawdę fajny. Porcelankę miałam już kiedyś, też się wysiewała (ale ciemno granatowe z biała obwódką). Niestety pierdoła ze mnie i wyplewiłam ja na wiosnę :happy: Cieszę się, że zdjęcia się podobają, to zachęca do pstrykania kolejnych :)Ja moje pomniejszałam tylko w Paint.

A ja dzisiaj przesadziłam z moim M. mojego jaśminowca. Rósł biedak prawie w cieniu i strasznie chciał słonka, co widać po dłuuuugich pędach. Teraz rośnie w miejscu, które zaklasyfikuje go do nowo tworzonej rabaty :happy4:


Próbowałam też ratować swoją wierzbę mandżurską. Niczym "Maja w ogrodzie"(w ostatnim odcinku) grzebałam w poszukiwaniu właściwych korzeni, okazało się, że i moja wierzba cierpiała z powodu zasypanego pnia. Jednak to akurat była wina mrówek, które zrobiły sobie mrowisko naokoło wierzby. Gdy zarosła je trawa, to ja niestety nie zauważyłam jak poziom mrowiska rósł i okazało się że sięgnął ponad 20cm za wysoko. :przestraszony: Zobaczymy co będzie...za jakiś tydzień powtórzę oprysk. Trzymajcie kciuki.
Witamy w Nutkowym ogrodzie! :)

Pozdrawiamy!
Małgosia i Nutka

Odp: Witamy w Nutkowym ogrodzie! :) 23 Lip 2012 23:56 #57007

  • ewulab
  • ewulab's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 189
  • Otrzymane dziękuję: 152
Witaj Nutko.
Pochodziłam dziś po Twoim wielkim ogrodzie podglądając co tam ciekawego sadzisz i jak powstają u Ciebie piękne rabaty.
Widziałam, że kupiłaś perukowca Young Lady i ma on peruczki, ja mam kilkuletni egzemplarz i jedynie bardzo obficie i długo kwitnie jednak nie zawiązuje peruczek niestety.
Bardzo podobają mi się Twoje cieniste rabaty te z funkiami.

Odp: Witamy w Nutkowym ogrodzie! :) 24 Lip 2012 11:25 #57079

  • Nutka
  • Nutka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 328
  • Otrzymane dziękuję: 99
Witaj Ewciu w Nutkowym ogrodzie :bye:
Bardzo się cieszę, że podoba ci się u nas :)
Perukowce już od dawna chodziły mi po głowie, jednak do tej pory nie miałam konkretnego pomysłu na to gdzie je umiejscowić. Teraz plan już jest, więc pomału go realizuje. Zobaczymy jak to wyjdzie. :garden1: A i cienista rabata z funkiami będzie się rozrastać, na nią też już są plany ;) No ale...nie wszystko na raz :whistle:
Witamy w Nutkowym ogrodzie! :)

Pozdrawiamy!
Małgosia i Nutka
Ostatnio zmieniany: 24 Lip 2012 11:27 przez Nutka. Powód: uzupełnienie postu i literówka


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.456 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum