TEMAT: Witamy w Nutkowym ogrodzie! :)

Odp: Witamy w Nutkowym ogrodzie! :) 06 Mar 2012 23:39 #3417

  • Nutka
  • Nutka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 328
  • Otrzymane dziękuję: 99
Jule, sąsiadka czy nie sąsiadka...witaj serdecznie :) U mnie wszyscy są mile widziani :) Nutka tez jest bardzo gościnna, więc nie ma problemu :silly: :lol:
Margo-niu, jeśli kiedykolwiek i gdziekolwiek, nie będę się odzywać dłużej niż dwa dni, to albo latam po ogrodzie ze szpadlem...albo net mi wyłączyli :P ...innej opcji nie ma... :lol: :evil:
marzenaF, witaj w Nutkowym ogrodzie :) Moja furtka zawsze otwarta :lol:
agatka123, witam cieplutko i wiosennie :) No...może przesadziłam z tym "cieplutko"...na razie tylko wiosennie ;)
Trzynastko, bardzo mnie to cieszy, że moje ogrodowe poczynania się podobają :)
agnieszkar1978, witaj Agnieszko :) Nowe zdjęcia będą...jak tylko coś się zazieleni ;)
Keetee, różyc będzie więcej... :lol: Cierpliwości ;) Założę też z czasem różany wątek :)
Witamy w Nutkowym ogrodzie! :)

Pozdrawiamy!
Małgosia i Nutka


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Witamy w Nutkowym ogrodzie! :) 06 Mar 2012 23:58 #3433

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Ja już nie mogę doczekac się nowych zdjęć. Aparat zakurzony. Czas go juz odkurzyć :)

Odp: Witamy w Nutkowym ogrodzie! :) 07 Mar 2012 00:26 #3454

  • Nutka
  • Nutka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 328
  • Otrzymane dziękuję: 99
Gosiu, odkurzymy...odkurzymy...niech tylko bardziej się zazieleni. Ja na przykład nie bardzo mam teraz co fotografować, bo szaro - buro w ogrodzie i pełno kopców tylko na trawniku :( Ale jeszcze troszkę i zacznie się prawdziwe wiosenne szaleństwo...cierpliwości :lol:
Witamy w Nutkowym ogrodzie! :)

Pozdrawiamy!
Małgosia i Nutka

Odp: Witamy w Nutkowym ogrodzie! :) 07 Mar 2012 00:38 #3466

  • patkaza
  • patkaza's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 311
  • Otrzymane dziękuję: 64
dołączam się do niecierpliwych...witaj Nutko

Odp: Witamy w Nutkowym ogrodzie! :) 07 Mar 2012 00:43 #3472

  • Roma
  • Roma's Avatar
Ależ pięknie u Ciebie Nuteczko aż nie chce się wyjść :)

Odp: Witamy w Nutkowym ogrodzie! :) 07 Mar 2012 08:51 #3577

  • majorowa
  • majorowa's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 26
Ja również zawitałam poryć jak krety w twoim ogródku :woohoo: ;)
Pozdrawiam cieplutko :-))))))))

Odp: Witamy w Nutkowym ogrodzie! :) 07 Mar 2012 08:59 #3586

  • wanda7
  • wanda7's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 266
  • Otrzymane dziękuję: 53
Ja to akurat sąsiadka, a więc witam podwójnie. Też właśnie czekam na zamówione różyczki, ale mam niestety mało miejsca na nowości. U ciebie to ja widzę ogromny trawnik do zagospodarowania :whistle:

Odp: Witamy w Nutkowym ogrodzie! :) 07 Mar 2012 14:06 #3876

  • Nutka
  • Nutka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 328
  • Otrzymane dziękuję: 99
Patkaza, skoro tak niecierpliwie czekacie...to dodam dzisiaj zdjęcia z ogrodowych porządków ;) Tylko muszę odpocząć trochę bo na razie nie mam siły aby unieść aparat fotograficzny... :silly: :whistle:
Romo, dziękuje za miłe słowa :) Staram się jak mogę :lol:
Majorowa, tylko proszę Cię...nie w rabatach... :ohmy: :P
Wandziu, witaj kolejna sąsiadko :lol: Wyobrażam sobie jak musisz niecierpliwie wyglądać swoich różyczek ;) Ja się doczekać już nie mogę :) A co do trawnika, to mogę już teraz powiedzieć że będzie systematycznie się kurczył ... :evil:
Witamy w Nutkowym ogrodzie! :)

Pozdrawiamy!
Małgosia i Nutka

Odp: Witamy w Nutkowym ogrodzie! :) 07 Mar 2012 15:06 #3941

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Ja rownież już dotarłam do Nutkowego ogrodu . Rabatka różana w niedługim czasie zakwitnie pięknymi okazami . Jak tam walka z krecikami
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2

Odp: Witamy w Nutkowym ogrodzie! :) 07 Mar 2012 15:57 #3993

  • Dorbie
  • Dorbie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 694
  • Otrzymane dziękuję: 93
Witaj Nutka, cieszę się, że tu jesteś :lol:

Odp: Witamy w Nutkowym ogrodzie! :) 07 Mar 2012 17:45 #4065

  • Nutka
  • Nutka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 328
  • Otrzymane dziękuję: 99
Jagódko, chyba wszyscy nie możemy doczekać się swoich różanek ;) (no chyba, że ktoś nie ma...na razie :silly: ) A walka z krecikami...? Spójrz na zdjęcia... :whistle: :S
Dorbie, ja tez się ciesze że tutaj trafiłam ;)

A teraz obiecana sesyjka :) Będzie to spacer po Nutkowym ogrodzie...całym ;)

A więc zaczynamy od rabatek przy samym podjeździe...
Od lewej strony mamy rabatkę jałowcową, która powstała w zeszłym roku, dalej przy wejściu na ogród będzie nowa rabata różana z pergolą... Do tej pory rosły tam różne bylinki. Dokładniej opisze ją, gdy rabatka różana już powstanie :) Najbliżej domu jest niezagospodarowana jeszcze rabatka, służy obecnie jako rozsadnik, rośnie na niej także smagliczka i tulipanki :)

Idąc pod pergolą (której jeszcze nie ma ;) ) wchodzimy na ogródek ozdobny przed domem. Rosną tutaj cyprysy, świerki, bez, berberysy, jaśminowiec, dereń, dwie wierzby oraz modrzew i tawułki.


Idąc prosto, dochodzimy do przyszłego leśnego zaułka ;)

Skręcamy w prawo...mijamy modrzew, jałowca oraz wierzbę mandżurska i dochodzimy do ogrodzenia dzielącego ogród na część ozdobna i część użytkową :)

Niestety nie ma tam jeszcze furtki, więc musimy zawrócić :whistle: :silly:

Wychodzimy na podjazd i na przeciwko powstającej rabatki różanej widzimy niewykończona jeszcze rabate przy wjeździe oraz różankę z kamiennym murkiem utworzonym w zeszłym roku :)

Idziemy prosto, przechodzimy przez drewniana bramę i jesteśmy już na części użytkowej...Mijamy po lewej, wciąż niewykończony taras, czekający na drewniana zabudowę...w wersji "zimowej" nie ma więc co na nim pokazywać ;)

Skręcamy w lewo, mijamy palenisko i mojego M. przekładającego palące się liście i pozbierane z trawnika gałęzie brzózek... :)

Idziemy prosto i docieramy do przyszłego oczka wodnego, obecnie zwanego bajorkiem :lol:

Nad bajorkiem grasuje nasz kochany ogr :lol: I domaga się tym swojej dziennej dawki zabawy ;)

Na koniec przechadzki...parę widoczków :)




Uffff...aż się zmęczyłam...a Wy? :whistle: :lol:
Witamy w Nutkowym ogrodzie! :)

Pozdrawiamy!
Małgosia i Nutka

Odp: Witamy w Nutkowym ogrodzie! :) 07 Mar 2012 17:55 #4073

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Gośka, narobiłaś się - jesteś sporo do przodu przede mną z pracami ogrodowymi... No może ja szybciej sprzątnęłam kopce ;)
Masz niezły areał do pielęgnacji i zagospodarowania - troszkę Ci zazdroszczę ;)
Zdjęcia jak zwykle super...

Odp: Witamy w Nutkowym ogrodzie! :) 07 Mar 2012 18:57 #4182

  • Nutka
  • Nutka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 328
  • Otrzymane dziękuję: 99
Oj narobiłam się Aguś, narobiłam...gdyby M. mi nie pomagał to bym chyba teraz tutaj nie siedziała :whistle: :lol: No ale cieszę się, że najgorsza praca już za nami. Grabienie liści, to najbardziej znienawidzona przeze mnie praca w ogródku ;) Z tymi kretami...to już nie mogę wytrzymać, musimy znaleźć coś SKUTECZNEGO! :evil:
Witamy w Nutkowym ogrodzie! :)

Pozdrawiamy!
Małgosia i Nutka

Odp: Witamy w Nutkowym ogrodzie! :) 07 Mar 2012 20:09 #4293

  • Alina-277
  • Alina-277's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1867
  • Otrzymane dziękuję: 1253
Witaj Nutko i Małgosiu ...Spostrzegłam Twój ogród i chwilę się zatrzymałam aby zobaczyć czy coś nowego u Ciebie..u nas jeszcze ziemia zmarznięta i w nocy mrozy do -8 stopni w nocy aż się wierzyć nie chce wszystkie kwiatki siedzą w ziemi i tylko delikatnie wyglądają..

Odp: Witamy w Nutkowym ogrodzie! :) 07 Mar 2012 21:45 #4470

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Gosia, ale nam spacer urządziłaś. Zmęczyłam się :)
Będzie się działo. Ile Ty masz jeszcze pracy przed sobą.
Jak ja Ci zazdroszczę. U mnie juz tylko przeróbki, doklejanki

Odp: Witamy w Nutkowym ogrodzie! :) 07 Mar 2012 23:22 #4607

  • Dorbie
  • Dorbie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 694
  • Otrzymane dziękuję: 93
sporo miejsca masz, a jaki porządek... :P

Odp: Witamy w Nutkowym ogrodzie! :) 08 Mar 2012 10:15 #4864

  • trzynastka
  • trzynastka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Każdy dzień nawet najgorszy wart jest przeżycia
  • Posty: 653
  • Otrzymane dziękuję: 238
Nutko takie pobojowisko trawnika miałam dwa lata temu, odkąd przygarnęłam kociaka mam co najwyżej jeden dwa kopce i koniec, a przedtem próbowałam wszystkich dostepnych metod walki z nornicami i kretami :angry:

Odp: Witamy w Nutkowym ogrodzie! :) 08 Mar 2012 13:37 #5114

  • Nutka
  • Nutka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 328
  • Otrzymane dziękuję: 99
Alinko, witaj w Nutkowym ogródku :) Niestety póki co nie widać co nowego u nas ma zamiar się dziać.. ;) Niech jednak tylko przyjdzie ciepełko, a praca w ogródku zacznie wrzeć :D :lol: Z temperaturami, to u nas też szaleństw nie ma na razie. W nocy mrozek, a w dzień chłodno, pomimo tego że słoneczko pięknie świeci. No ale jeszcze trochę i się doczekamy w końcu tej wymarzonej, ciepłej wiosny...(mam nadzieje ;) ) :cheer:
Gosieńko, to teraz usiądź w słoneczku i odpocznij razem z Nutką :lol: Ja z kolei zazdroszczę Tobie i innych, tych uporządkowanych rabatek, równego terenu, ładnej trawki... chciałabym móc już tylko dopieszczać swój ogród...bez ganiania ze szpadlem i męczenia się z przerastająca rabaty trawą... :unsure:
Dorbie, miejsca sporo, a pracy jeszcze więcej ... ;) No a ten porządek, to tylko takie złudzenie optyczne...uwierz mi :lol: :P
Trzynastko, ja raczej póki co kociaka nie przygarnę, bo Nutka zrobiła by z niego "mistrza sprintu" :P Zobaczymy...może kiedyś uda się z nimi dojść do ładu... :whistle:
Witamy w Nutkowym ogrodzie! :)

Pozdrawiamy!
Małgosia i Nutka


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.654 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum