TEMAT: Kameralny ogród Kasi

Kameralny ogród Kasi 07 Kwi 2013 10:19 #141994

  • Cynthia
  • Cynthia's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 153
  • Otrzymane dziękuję: 25
Kasiu, masz obłędne powojniki!
Ja jakoś nie mam do nich ręki chociaż chucham i dmucham...
Zajrzałam do Twojego ogródka i chyba poczułam ten wiosenny, przedsezonowy szmerek w sercu :lol:
Do dziś jakoś zapomniałam o moim ogródku...wszystko przez te śniegi za oknem i zupełny brak ogrodowej weny...
:flower2:
Pozdrawiam kwiatowo ... Baśka :)
Moje hoye
Moje nadwyżki


Zielone okna z estimeble.pl

Kameralny ogród Kasi 07 Kwi 2013 19:00 #142238

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
W tunelu może być za ciepło i róże zaczną rosnąć :( Lepiej w rozmarzniętą ziemię. Swoją dostawę zamierzam zadołować w kompostowniku lub warzywniku, bo na pewno nie zdążę przygotować rabaty.

Kameralny ogród Kasi 07 Kwi 2013 21:27 #142411

  • Tacca
  • Tacca's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 879
  • Otrzymane dziękuję: 571
Kasiu różana rabata zapowiada się pięknie , ja też myślę że w tunelu może być im za ciepło .

Kameralny ogród Kasi 08 Kwi 2013 10:49 #142675

  • Kasia1972
  • Kasia1972's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 824
  • Otrzymane dziękuję: 79
O rany, Pani Bestia na tym forum mi poradziła, żeby dawać do foliaka... i bądź tu mądry...

Kameralny ogród Kasi 08 Kwi 2013 13:57 #142749

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2386
Ale może miała na myśli postawienie ich w foliaku po posadzeniu do donic, w których mogłyby spokojnie rosnąć już do jesieni.
No i może myślała, że foliak stoi koło domu i rano będziesz go otwierać a wieczorem zamykać.

Teoretycznie wariantów postępowania jest wiele, ale, niestety, karty rozdaje pogoda, więc trudno trafić w najlepszy :jeez:

Kameralny ogród Kasi 10 Kwi 2013 19:13 #143898

  • Kasia1972
  • Kasia1972's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 824
  • Otrzymane dziękuję: 79
Ech, może i poszłam na żywioł z tymi różami - w ostateczności będę miała dwie które mam w domu... albo dokupię jeszcze - widziałam w LM całkiem ładne :wink4:
Pies mi wczoraj popikował pomidory :evil: na szczęście tylko 5 sztuk poszło do śmietnika, resztę dałam radę uratowac. Większośc pomidorów mam już popikowanych (samodzielnie) papryka jeszcze nie ruszona, ale to tylko 20 roślin - szybko pójdzie.

Kameralny ogród Kasi 10 Kwi 2013 21:52 #143943

  • GreenEvil
  • GreenEvil's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 428
  • Otrzymane dziękuję: 67
Kasiu, róże wbrew pozorom to niezle pancerniaki ;) Mam nadzieje, ze Ci porosna :)

Kameralny ogród Kasi 10 Kwi 2013 21:53 #143946

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
Roże do foliaka! Popieram Panią Bestię! A dlaczego miałyby nie rosnąć? Mają rosnąć! Jest połowa kwietnia! :) A temperatury zapowiadają się wręcz letnie... Te siedzące w gruncie też zaraz wystrzelą jak szalone!
Oczywiście do foliaka w tych doniczkach, w których są, żeby można było lada moment je posadzić do starannie przygotowanych dołków! ;) Takim różom się to należy! ;)

Kameralny ogród Kasi 10 Kwi 2013 22:01 #143950

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Róże mają rosnąć po posadzeniu na stałe miejsce-wpić się korzonkami w ziemię i ciągnąć, co potrzeba. Przed sadzeniem na miejsca stałe nie powinny wytwarzać cienkich korzeni, które i tak zostaną uszkodzone przy przenoszeniu. Dołowanie w zimnym wciąż ogrodzie spowolni proces wzrostu, a współczucie dla biednych roślinek sprawi, że bardzo szybko powstaną miejsca stałe-ćwiczyłam :rotfl1:

Kameralny ogród Kasi 11 Kwi 2013 09:49 #144118

  • Kasia1972
  • Kasia1972's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 824
  • Otrzymane dziękuję: 79
Dyskutujcie moje drogie koleżanki, dyskutujcie - a ja będę uważnie się przysłuchiwać i wyciągać wnioski :idea1:
W weekend ma być cieplutko - jak stopi się śnieg, to pojadę robić miejsce na róże i zabiorę je z foliaka. Te kilka dni muszą jednak jeszcze wytrzymać.
Marta - "starannie przygotowane dołki" to podejrzewam kompost i ziemia do róż? Już wyczytałam, ze w pierwszym roku nie powinno się podsypywać nazwozu do róż, mają ciągnąć to co w ziemi, a nie iść na łatwiznę. Tylko, że ja już kupiłam nawóz do róż :hammer: nic to, poczeka do przyszłego roku :)

Kameralny ogród Kasi 12 Kwi 2013 09:53 #144612

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Kasiu przy takim ciepełku jak wreeeszcie przyszło to śnieg stopnieje błyskawicznie i będzie można działać już na całego w ogródku :P A kilka dni w foliaczku różyczkom nie zaszkodzi :P

Kameralny ogród Kasi 12 Kwi 2013 14:15 #144697

  • Kasia1972
  • Kasia1972's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 824
  • Otrzymane dziękuję: 79
Popracowałam dziś godzinkę na działce: zdjęłam włókninę z drzewek, pozabierałam okrycie z winorośli, powojników i reszty wrażliwców. Śniegu już mało, niestety leży jeszcze trochę na przyszłej różance :angry: rozgarniałam ile się dało, ale ziemia jeszcze tam zmrożona. Na miejscu warzywnika śniegu nie było, więc elegancko wygrabiłam i następnym razem posadzę cebulę.
A w domu na parapecie: dokończyłam pikowanie pomidorów i papryki. Uff...

Aga, mam nadzieję, że pobyt w foliaku różom nie zaszkodzi, dziś je widziałam - żyją :)
Aguś - czy można się dostac do Twoich słodkości? Próbowałam wejśc, ale pojawiło mi się "odmowa dostępu" :( a tak chciałam zobaczyc co masz za słodkości...
Ostatnio zmieniany: 12 Kwi 2013 14:18 przez Kasia1972.

Kameralny ogród Kasi 12 Kwi 2013 20:53 #144846

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Oj i ja dzisiaj popracowałam na działeczce,dużo,pozdejmowane osłony,poprzycinane roślinki,śniegu to już nie mam ale za to wody sporo :angry: Teraz tylko trzeba ciepłych dni,żeby to wsiąkło :dry: ale roślinki budzą się do życia, :wink2:

Kameralny ogród Kasi 12 Kwi 2013 21:01 #144848

  • tadzik59
  • tadzik59's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 87
  • Otrzymane dziękuję: 31
Teraz to już bez różnicy , gdzie posadzimy róże , czy inne rośliny. Tak wysokie temperatury i tak zmuszą je do wzrostu. Mierzyłem dzisiaj , ile urośnie mi korona cesarska w ciągu dnia :happy: :happy: Od 8 rano do 13 przybyło 3 cm, póżniej deszcz pogonił mnie. Dla korony taka temperatura to upał, zaczęły rosnąć pod śniegiem .
Aniu , mój piaseczek pije wodę jak gąbka . Tylko w najniższych miejscach ziemia lepi się do butów.
Pozdrówka . Tadek

Kameralny ogród Kasi 13 Kwi 2013 00:25 #144934

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Założenie jest takie, że róże w poszukiwaniu pokarmu będą wytwarzać porządną sieć korzeni-dlatego nie ułatwiamy im zadania i w pierwszym roku nic nie sypiemy. Zaczyna się nawozić od następnego sezonu.

Kameralny ogród Kasi 13 Kwi 2013 18:39 #145066

  • Kasia1972
  • Kasia1972's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 824
  • Otrzymane dziękuję: 79
Ewo, moje róże i tak będą miały ułatwione zadanie - na jesieni dawałam obornik koński, podejrzewam więc, że ziemię będą miały żyzną. Nawóz do róż wykorzystam do tych miniaturek które sadziłam w zeszłym roku. Dziś je obejrzałam - szykują się do wzrostu, pięknie nabrzmiały.
Wsadziłam też do gruntu kilka róż, zostały jeszcze 3 sztuki w foliaku i 2 w domu w doniczkach. Następnym razem postaram się też je już posadzic na miejsce stałe.

Tadziu, masz całkowitą rację - wczoraj u mnie na miejscu różanki leżał jeszcze śnieg, dziś już posadziłam tam róże :) Taka wysoka temperatura powoduje, że wszystko momentalnie przyspiesza.

Aniu, częśc mojej działki leci trochę z górki - tam już jest pięknie sucho, częśc jest taka właśnie wilgotna, parę dni słońca i wszędzie będzie sucho.

Trawnik mam w nieciekawym stanie - pleśn pośniegowa. Dziś zostałwygrabiony. Odczekam parę dni, wygrabimy jeszcze raz i dosieję trawy. Trzeba by też było nawozem podsypac.

Kameralny ogród Kasi 13 Kwi 2013 21:07 #145130

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
mój trawnik tez w opłakanym stanie :angry: ,ja jeszcze go nie wygrabiłam,już czasu nie starczyło ;) Nie wszystko za jednym zamachem da się zrobić :huh:
A ja jeszcze boje się posadzić róże,nie wiem może za mało zahartowane,a jak mrozy będą??
Co Ty na to Kasiu??

Kameralny ogród Kasi 14 Kwi 2013 10:57 #145310

  • Kasia1972
  • Kasia1972's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 824
  • Otrzymane dziękuję: 79
Aniu, ze mnie taki ekspert różany jak z koziej d... trąba :devil1: Ja swoje posadziłam, ale czy dobrze zrobiłam to czas pokaże. Jak tu już u mnie pisali przedmówcy - róże to niezłe pancerniaki są (cytat z pamięci, przepraszam, że nie przytoczyłam autora) i jako takie je traktuję - poza tym, muszą przeżyc moją niewiedzę i moje zabiegi. Jak dadzą radę i się do mnie przyzwyczają, to zostaną, a jak nie - to nie :happy4:
Aniu, trawnik szybko wygrab - czytałam, że te grzyby w tej pleśni pośniegowej to groźne są - te białe plamy stają się różowe, potem brązowieją i trawa całkowicie zamiera. Grzyb nie rozwija się na powietrzu, trzeba więc szybko wygrabic, by ułatwic dostęp powietrza. Za jakieś kilka tygodni stan trawnika będzie dużo lepszy.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.530 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum