TEMAT: Mój mały ogródek w ROD

Mój mały ogródek w ROD 04 Maj 2014 19:25 #252816

  • Bożka
  • Bożka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1374
  • Otrzymane dziękuję: 1121
Nie zabrałam dzisiaj ze sobą aparatu. Był przymrozek - zmarzły winogrona,winobluszcz pięciopalczasty oraz dopiero co posadzona dalia "Mystery Day". Hodowałam ja na balkonie , miała już ok. 20 cm wysokości więc postanowiłam ją przenieść do ogródka. No i :cry2: :sad2:
Przemarzły mi też iryski żółte i niebieskie - kwiaty zrobiły się takie szkliste :cry2:
No i jak się nie wku....rzyć :placze:


Zielone okna z estimeble.pl

Mój mały ogródek w ROD 04 Maj 2014 19:33 #252823

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
:bye: Bożko witaj wieczorowo
Przepiękne tulipanki,a te pierwsze aż biją swoim kolorytem po oczach,śliczne są :P

Mój mały ogródek w ROD 07 Maj 2014 06:26 #254328

  • Bożka
  • Bożka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1374
  • Otrzymane dziękuję: 1121
Witam wszystkich w drugim dniu mojej tak zwanej wolności. Nareszcie będę miała dużo czasu aby zająć się działką.Moja wolność polega na tym że w związku z likwidacją firmy pracuję teraz w domu. Oszczędzam czas (nie tracę na dojazd), pieniądze (nie kupuję biletów) i właściwie nie mam co robić (raz dziennie sprawdzam pocztę).
W związku z powyższym wstawiam na razie zaległe zdjęcia a potem wszystko będzie na bieżąco.
Opisy będę robiła pod zdjęciami - tak mi łatwiej.
DSCN0090.JPG

Miejsce pod clematisy przygotowane. Teraz tylko czekam na zakup. Może w przyszłym tygodniu.

DSCN0096.JPG

Róże - posadzone 2 nowe sztuki oraz przeniesione 2. Na razie będą miały swoje miejsce. Będą rosły w towarzystwie lawendy,Taką mam nadzieję.

DSCN0089.JPG

Zrobiłam troszkę miejsca wokół starej ąliwki - mam zamiar sadzić tam na razie pnącza jednoroczne,

DSCN0088.JPG

Mój nowy nabytek. Mam jeszcze mięte miętową oraz oczywiście tę lekarską. W zamiarze zakup innych o różnych smakach np. imbirowa, cytrynowa.................

Myślę że na razie tyle. Reszta po południu. Teraz przygotować obiadek i na działkę. :bye:
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna

Mój mały ogródek w ROD 07 Maj 2014 06:30 #254330

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Bożko :bye:
Ciągle nowe rabatki,Czy to nam się nie znudzi??
super,będzie ładnmie :)
A jak jeszcze dosadzisz powojniki to będzie piknie :)

Mój mały ogródek w ROD 07 Maj 2014 06:55 #254339

  • Bożka
  • Bożka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1374
  • Otrzymane dziękuję: 1121
Dla mnie już jest "piknie". Zrobię jeszcze zdjątka całej altanki. Jest super - M wykonał kawał dobrej roboty. :bravo:

Mój mały ogródek w ROD 07 Maj 2014 10:51 #254453

  • Bożka
  • Bożka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1374
  • Otrzymane dziękuję: 1121
U mnie co prawda ogromnego mrozu nie było a jednak:

DSCN0101.JPG


:cry2:

Mój mały ogródek w ROD 07 Maj 2014 15:20 #254569

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Bardzo elegancko wygląda krata przy altance, mój mąż w ubiegłym roku poszedł na łatwiznę i po wyrzuceniu spróchniałych ze starości kratek kolejne kupił w markecie budowlanym, ale kratki przy Twojej altance są zdecydowanie solidniejsze :bravo:

Kafelki są też ułożone w misterny wzorek, ciekawie wyglądają :bravo:

U mnie na działce też mróz poniszczył część młodych liści winogron, a co dziwne hosty wyszły bez szwanku, kwiaty truskawek też, ciekawe zjawisko :eek3:

Mój mały ogródek w ROD 07 Maj 2014 15:25 #254575

  • kasia
  • kasia's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 110
  • Otrzymane dziękuję: 33
Witaj, Bożenko piękne masz roślinki i działeczka dopieszczona. :thanks: Jeszcze raz ślicznie dziękuję za roślinki :kiss3:
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...32091-ogrod-w-gorach

Pozdrawiam serdecznie i cieplutko. Kasia.

Mój mały ogródek w ROD 07 Maj 2014 18:44 #254709

  • Adrian
  • Adrian's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 997
  • Otrzymane dziękuję: 1031
Cześć Bożka,

widzę zapał do działania - i tak trzymać!!
Działka to jest fajna sprawa - jest gdzie odreagować stres a przede wszystkim czerpać radość z grzebania w ziemi oraz późniejszych tego efektów :D

Porządna kratka - to przy niej posadzisz powojniki? Jakie zaplanowałaś?
Te z Biedronki to wyrastają zazwyczaj Polish Spirit, Jackmanii (oba fioletowe) lub Madame Julie Corevon (mocny róż) - z nimi jest o tyle łatwo, że co roku wystarczy je przyciąć na 30-50 cm nad ziemią (lub - na kilka oczek od dołu).

Co do żurawek w donicach - wg mnie te mniejsze czy słabsze można jak najbardziej posadzić do donic (byle był w dnie odpływ na nadmiar wody) i niech sobie tam bezpiecznie rosną.

Eh ten przymrozek... szkoda zwłaszcza dalii (nie wiem czy one odbijają z karpy?)


Pozdrawiam
Adrian

Mój mały ogródek w ROD 07 Maj 2014 19:05 #254729

  • Bożka
  • Bożka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1374
  • Otrzymane dziękuję: 1121
Co do kratki i w ogóle drzewa to przekonałam się że te z marketu wcale nie są ładniejsze ani też tańsze. My kupujemy drzewo w punkcie sprzedaży niedaleko naszej działki. Właśnie dzisiaj przywieźli nam takie dość grube bale na których opierać się będzie sufit.

Co do misternie ułożonych kafelków to też ciekawa sprawa. Mamy kolegę który jest gospodarzem bloku. Tam ludzie dużo rzeczy wyrzucają podczas remontu, on je zbiera i przekazuje znajomym. Tak trafiły do nas kafelki różnej maści z których wspólnymi siłami ułożyliśmy kawałek podłogi.

Adrianie tej dali bardzo mi szkoda ponieważ zakupiona została w Biedronce i wyhodowana własnymi ręcami. I tylko moja głupota doprowadziła do jej zmarznięcia (a małżonek mówił aby sadzić po 15 maja).

Kasiu a czy roślinki już posadzone ??????

Mój mały ogródek w ROD 07 Maj 2014 19:43 #254760

  • Orszulkaa
  • Orszulkaa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3063
  • Otrzymane dziękuję: 3455
Ja dalie sadzę głębiej,żeby nie zdążyły wyjść na mrozy. Dziś widziałam,że dopiero pierwsze przebiły się na powierzchnię.
Bożenko, jakie róże wsadziłaś w tym roku?

Mój mały ogródek w ROD 07 Maj 2014 19:59 #254773

  • kasia
  • kasia's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 110
  • Otrzymane dziękuję: 33
;) Tak :dance: już powinny pokazywać się z ziemi :garden1:
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...32091-ogrod-w-gorach

Pozdrawiam serdecznie i cieplutko. Kasia.

Mój mały ogródek w ROD 07 Maj 2014 20:30 #254787

  • Alina-277
  • Alina-277's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1867
  • Otrzymane dziękuję: 1253
teraz nie będziesz wiedziała co zrobić z czasem jak masz taki nawał pracy zawodowej ....rabatki coraz to nowsze i już z nasadzeniami ..a przy tej kratownicy to będą rosły clematisy..czy jakieś inne pnącza

Mój mały ogródek w ROD 07 Maj 2014 21:39 #254863

  • Bożka
  • Bożka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1374
  • Otrzymane dziękuję: 1121
Alinko
na razie zaplanowałam przy kratownicy posadzić clematis 2 sztuki oraz dziwaczka (mam 3 sadzonki), dalej będę się zastanawiać co jeszcze :think:

Mój mały ogródek w ROD 19 Maj 2014 06:52 #261390

  • Bożka
  • Bożka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1374
  • Otrzymane dziękuję: 1121
Ponownie zwracam się o poradę do Wszystkich forumowiczów (no bo kto inny może pomóc).
Zdjcie-0069.jpg


Zdjcie-0070.jpg


Te zdjęcia przedstawiają miejsce do zagospodarowania. Nie ma już tu mahoni - została usunięta. Poradźcie czym można to uzupełnić. Ten pusty teren przed jest przeznaczony na żurawki i hosty. Moim pomysłem jest wsadzenie tutaj zaszczepionej na kiju trzemieliny a pod nią posadzenie trzmieliny płożącej. Dobrze aby były w różnych kolorach - zielony i żółty. Jak wam się to podoba :think:
Może hortensja pnąca. Sama nie wiem :supr3:
Czekam na pomysły i już z góry dziękuję :dance:

Mój mały ogródek w ROD 21 Maj 2014 10:03 #262318

  • Adrian
  • Adrian's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 997
  • Otrzymane dziękuję: 1031
Bożenko,
czytałem u Tomka o Twoim pustym kąciku. To będzie ok metra między kulami bukszpanu?
Twój pomysł trzmielinami jest fajny - tylko nie wiem jak wysoka byłaby ta trzmielina (i jak szybko by się rozrastała korona?)
Czy dobrze widzę, że tam jest tylko niska siatka? (te pręty są dalej, u sąsiada, tak?). Bo gdyby była możliwość wbicia choćby 2 prętów/rurek by zrobić z drutu ogrodniczego "kratkę" to fajnie by wyglądał powojnik Jackmanii czy włoski (np. Polish Spirit lub Błękitny Anioł) bo w ciągu 2-3 lat stworzyłby ścianę kwiatów. i przed nim trzmielina by jak najbardziej pasowała.
A może ostróżka ogrodowa (niebieskości, granaty, fiolety...)? -
powinna się w sam raz zmieścić a rozrośnięte okazy ze spokojem rosną 1,5-2 m (tylko one lubią łapać mączniaka
Funkie a zwłaszcza żurawki będą świetnie wyglądać z przodu!

Mój mały ogródek w ROD 21 Maj 2014 20:54 #262512

  • Bożka
  • Bożka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1374
  • Otrzymane dziękuję: 1121
Podoba mi się Twój pomysł - nie myślałam o clematisach ponieważ troszkę obawiałam sie systemu korzeniowego bukszpanów :unsure:

Mój mały ogródek w ROD 21 Maj 2014 23:32 #262639

  • TOMEX
  • TOMEX's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1239
  • Otrzymane dziękuję: 505
Bożenko - siatka z tył to naprawdę super miejsce dla powojników wielkokwiatowych które rosną do dwóch góra trzech metrów aby były widoczne proponuję ciemne kolory między bukszpanami wsadził bym azalie szczepiną na pniu cudo dzisiaj widziałem u nas w szkółce z przodu jeśli słońce nie operuje cały dzień to faktycznie funkie będą pasować jak mówi Adrian ,zamiast azali mogła by być krzewuszka jeśli nie chcesz wymieniać ziemi ,i co ty na to ? :kiss3: :kiss3:


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.581 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum