TEMAT: Mój mały ogródek w ROD

Mój mały ogródek w ROD 16 Sty 2015 11:56 #329545

  • Adrian89
  • Adrian89's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • śląsk strefa 6b
  • Posty: 3214
  • Otrzymane dziękuję: 7915
O tak, pelargonii lepiej nie przykrywać folią jakby nie było są to rośliny pochodzące z Afryki, gdzie nie ma zbyt wilgotno zimą. Co do nasion datury, myślę że podobnie jak z nasionami kann można lekko spiłować łupinkę papierem ściernym, ja osobiście używam kamienia do ostrzenia noży (nasiona kann są bardzo twarde) ;)


Zielone okna z estimeble.pl

Mój mały ogródek w ROD 02 Lut 2015 18:35 #336342

  • Bożka
  • Bożka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1374
  • Otrzymane dziękuję: 1121
No i moje sadzonki pelargonii ..................... :placze: A szkoda.
No cóż trzeba będzie dokonać zakupu na wiosnę.

Mój mały ogródek w ROD 02 Lut 2015 21:08 #336425

  • Ruda2011
  • Ruda2011's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 270
  • Otrzymane dziękuję: 119
Bożka wrote:
Postanowiłam raz w tygodniu kupować nową cebulkę. A potem (jesienią ) powędrują na działeczkę :bye:
Witaj :hug:
Ja robię podobnie :)
Poza tym zabroniłam moim znajomym wyrzucać przekwitłe wczesnowiosenne. Zbieram, czekam aż uschną liście (albo i nie czekam) i sadzę w swoim ROD-owskim ogródku. Siedzi już takich "zdobycznych" kilkadziesiąt. Ciekawam czy zakwitną :P
300m2 FRAJDY czyli w ogRODzie Rudej
JESZCZE NIE BYŁO, ŻEBY JAKOŚ NIE BYŁO - MARIOLA "R"

Mój mały ogródek w ROD 02 Lut 2015 22:49 #336518

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9656
Witaj Bożko.Jestem pierwszy raz z wizytą u Ciebie.Bardzo mi się podoba Twoja działeczka-mam sentyment do nich bo sama mam działkę.Z roślin moją uwagę przykuły piwonie- w życiu takich nie miałam.Co do klematisów z Biedronki -mam trzy kolory,co roku ścinam bardzo póżną jesienią na wysokość 30 cm-kwitną bardzo obficie na pędach tegorocznych.

Mój mały ogródek w ROD 03 Lut 2015 08:08 #336560

  • Bożka
  • Bożka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1374
  • Otrzymane dziękuję: 1121
Marzenko , moje piwonie są pozostałością po poprzednich właścicielach ( a może są od samego początku istnienia ogrodu). Cały czas obawiam się ich rozdzielenia ponieważ słyszałam że po rozdzieleniu nie zawsze się przyjmuję i ponownie zakwitają. ale cóż kiedys trzeba będzie to zrobić - są naprawdę duże.

Ruda , tak samo jak Ty staram się pozyskiwać cebulki od znajomych. Jednak jest to problem ponieważ większość z nich nie ma duszy ogrodnika i często po prostu zapomina o odłożeniu cebulek i po prosty je wyrzuca :angry:

:bye: :bye:

Mój mały ogródek w ROD 03 Lut 2015 17:51 #336707

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9656
Bożenko to może nie dziel ich tak długo jak tylko się da.Chyba,że zaobserwujesz mniejsze kwitnienia,choroby.Zdradzisz jak je nawozisz?

Mój mały ogródek w ROD 04 Lut 2015 06:54 #336884

  • Bożka
  • Bożka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1374
  • Otrzymane dziękuję: 1121
Może zabrzmi to dziwnie ale nie opiekuję się nimi jakoś specjalnie. Wiosną tak jak prawie wszystkim podsypuję nawóz wieloskładnikowy (ostatnio to była Polifoska), a jesienią sypię odrobinę obornika granulowanego. Raz na dwa lata podsypuję ziemią z kompostownika. Mam wyrzuty że za mało poświęcam czasu swoim roślinkom (wszystkim). Zawsze były inne ważniejsze sprawy. Może teraz się coś zmieni - jestem już pełnoprawną emerytką :jeez:

Mój mały ogródek w ROD 04 Lut 2015 06:58 #336885

  • Bożka
  • Bożka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1374
  • Otrzymane dziękuję: 1121
DSCN0233.jpg


Prawda że śliczny. Jak postanowiłam tak też kupuję w każdy czwartek nową cebulkę hiacynta. Niestety te moje są bezodmianowe (kupowane na targowisku). Pan u którego kupuję zeznał że ma wiele odmian ale ich nie opisuje tylko segreguje według kolorów. No trudno i tak mi się podobają :P
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA, ewakatarzyna

Mój mały ogródek w ROD 04 Lut 2015 07:14 #336886

  • Ruda2011
  • Ruda2011's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 270
  • Otrzymane dziękuję: 119
Prawda - śliczny jest :) kalanchoe obok też cudnie wygląda :)
Masz szczęście trafiwszy na pana, który segreguje kolorami. Kupując markecie takiego nierozwiniętego - kupuję "kota w worku" - nigdy nie wiem, jaki kolor trafiam :oops:
Jak czują się Twoje pelargonie ?
Czy wysiewasz jakieś jednoroczne w domu ?
300m2 FRAJDY czyli w ogRODzie Rudej
JESZCZE NIE BYŁO, ŻEBY JAKOŚ NIE BYŁO - MARIOLA "R"

Mój mały ogródek w ROD 04 Lut 2015 08:39 #336901

  • Bożka
  • Bożka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1374
  • Otrzymane dziękuję: 1121
Pisałam wcześniej że pelargonie nie przetrwały :placze: No trudno, troszkę żal ale myślę że było po prostu za wcześnie na pobieranie sadzonek. A tak w ogóle to nie wiem jak się do tego zabrać, nigdy nie starałam się przetrzymać pelargonii do wiosny.

Co do wysiewu jednorocznych to mam taki zamiar, ale jeszcze poczekam. W lutym posieję nasionka datury, reszta w marcu i kwietniu. Nie chcę robić tego za wcześnie ponieważ nie mam co zrobić z wyrośniętymi roślinami. :bye:

Mój mały ogródek w ROD 04 Lut 2015 09:11 #336909

  • Bożka
  • Bożka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1374
  • Otrzymane dziękuję: 1121
Jeszcze raz ja.
Tym razem chciałam pokazać swoją lantanę. Tak jak już wcześniej pisałam przez cały okres jesienno zimowy była przechowywana na klatce schodowej i lekko podlewana. Jakiś czas temu wypuściła zielone listki więc rozpoczęłam oszczędne podlewanie (raz na miesiąc). Szybko zaczęła rosnąć a właściwie wypuszczać nowe liście. Z waszą radą obcięłam suche pozostałości i nadal oszczędnie podlewałam. Zauważyłam jednak że końcówki liści zasychają, a właściwie robią się czarne i w efekcie opadają. Ponieważ nie mam doświadczenia w hodowaniu tej roślinki postanowiłam zabrać ją do mieszkania, umieścić w chłodnej sypialni i zwiększyć częstotliwości podlewania (przynajmniej 2 razy w miesiącu). Bardzo bym chciała aby się udało - lantana bardzo mi się podoba pomimo dość nieciekawego zapachu. :supr:

Mój mały ogródek w ROD 04 Lut 2015 09:12 #336911

  • Bożka
  • Bożka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1374
  • Otrzymane dziękuję: 1121
Zapomniałam o zdjęciach

DSCN0235.jpg


DSCN0236.jpg

Mój mały ogródek w ROD 05 Lut 2015 09:10 #337321

  • Bożka
  • Bożka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1374
  • Otrzymane dziękuję: 1121
Poniżej dzisiejszy zimowy widok z mojego okna:

DSCN0238.jpg


DSCN0239.jpg


Uwielbiam zimę i bardzo mi jej w tym roku brakuje

Mój mały ogródek w ROD 05 Lut 2015 09:52 #337328

  • Ruda2011
  • Ruda2011's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 270
  • Otrzymane dziękuję: 119
A ja zimy nie cierpię i w ogóle mi jej nie brakowało :tongue2: zwłaszcza w mieście gdzie zima = błocko, błocko, błocko :wink4:
Tęsknię już do wiosny :flower2:
300m2 FRAJDY czyli w ogRODzie Rudej
JESZCZE NIE BYŁO, ŻEBY JAKOŚ NIE BYŁO - MARIOLA "R"

Mój mały ogródek w ROD 05 Lut 2015 12:04 #337379

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Ja też kocham zimę i mam przepiękną od kilku tygodni :-)

Od kiedy jesteś na emeryturze?

I jakie klematisy w końcu wylądowały na pergolce? Widzę jeden niebieski :-)

I daj więcej zdjęć z poprzedniego sezonu, bo Ci się zmarnują :happy:

Mój mały ogródek w ROD 05 Lut 2015 17:17 #337487

  • Bożka
  • Bożka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1374
  • Otrzymane dziękuję: 1121
Siberio - na emeryturze jestem od listopada. Jestem z tego powodu bardzo szczęśliwa ponieważ miałam cała masę kłopotów z zakończeniem pracy.
Co do moich clematisów - to na pergolce zadomowiły się 2 sztuki Polish Spirit i cos jeszcze (na razie nazwy nie przypominam sobie, ale na pewno mam gdzieś zapisane). Najciekawsze jest jednak to że każdy miał być innego koloru a okazało się że obydwa są niebieskie. Mam ochotę je rozsadzić póki czas ale nie wiem czy się zdecyduję. No cóż najwyżej będę miała niebieską ściankę.
No i kilka zdjęć z poprzedniego sezonu.
DSCN0184.jpg


IMG_0134.jpg


IMG_0138.jpg


IMG_0143.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): sd-a, Alina-277, VERA, ewakatarzyna

Mój mały ogródek w ROD 07 Lut 2015 18:22 #338169

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Niebieską ściankę to Ci zrobi sam Polish Spiryt :devil1:

Heliotrop aż z ekranu pachnie :hearts: Dawno nie miałam, może na wiosnę się skuszę :happy:

Mój mały ogródek w ROD 07 Lut 2015 20:19 #338233

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9656
Bożko ten hiacynt to pachnie mi przez monitor ;) Widoki za oknem mamy podobne,chociaż teraz słyszę jakieś chlapanie o parapety :sad2: Pewnie rano będzie "szklanka" na chodnikach...


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.612 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum