TEMAT: Mój mały ogródek w ROD

Mój mały ogródek w ROD 15 Lis 2013 13:41 #204529

  • hortensja
  • hortensja's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 154
  • Otrzymane dziękuję: 31
Witam! Tak samo jak Ty mam działkę w ROD. Marzy mi się domek, ale chyba nie doczekam się go. U mnie jest działka prawie cała z kwiatów. Warzyw nie uprawiam. Nawet nie opłacało by mi się uprawiać tylko dla dwóch osób. Mam synów, ale daleko są od domu, a męża nie mam bo zmarł dawno.


Zielone okna z estimeble.pl

Mój mały ogródek w ROD 15 Lis 2013 15:10 #204539

  • Bożka
  • Bożka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1374
  • Otrzymane dziękuję: 1121
Ten domek to takie nie spełnione marzenia o własnym domu z działką. To już domena mojego męża - on buduje ja zajmuję się kwiatkami oraz innymi uprawami na działce. Też właściwie jesteśmy tylko we dwoje , wnuki czasami wpadają coś podjeść albo prozrabiać z dziadkiem (babcia się do tego nie nadaje). Mam nadzieję że jeszcze zdążymy go wykonczyć i troszkę pomieszkać. Ale Tbie też ktoś pomaga ???

Mój mały ogródek w ROD 15 Lis 2013 16:51 #204561

  • hortensja
  • hortensja's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 154
  • Otrzymane dziękuję: 31
Jestem sama. Mamę mam w podeszłym wieku. Na działce oczywiście są sąsiedzi, ale co do takiej pomocy to nie. Jestem bardzo zadowolona, że mam działkę. Po drugie jestem inwalidką na rencie i taka praca sprawia mi radość. Najgorsze dla mnie to ostatnie miesiąca roku, a potem wszystko pójdzie z górki. Teraz zajmuję się kwiatkami doniczkowymi i sadzonkami hortensji które rosną w domu na parapecie.

Mój mały ogródek w ROD 15 Lis 2013 19:52 #204596

  • peonia
  • peonia's Avatar
Witaj Bożka, ja też mam działkę w ROD, głównie rośliny kwiatowe, masz piękną altanę i pergolę .Możesz sobie posadzić pnące róze, np. Flammentaz , która wytrzymuję tęgie mrozy.
NA widok twoich dzwonków zapragnęłam je ściągnąć do swego ogrodu, lubię taki pejzaż.

Mój mały ogródek w ROD 28 Lis 2013 10:42 #207028

  • Bożka
  • Bożka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1374
  • Otrzymane dziękuję: 1121
Widzę że jesteśmy z tego samego regionu (województwa). Jak jadę na grzyby to czasami przez Ostrołękę :)

Mój mały ogródek w ROD 29 Gru 2013 16:23 #211186

  • Bożka
  • Bożka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1374
  • Otrzymane dziękuję: 1121
Dołaczam 2 fotki z mojej wczorajszej bytności na działce. Żeby nie było wątpliwości - 28 grudnia 2013

DSCN0023.JPG


DSCN0024.JPG


Wszystkim forumowiczom życzę wszystkiego dobrego w Nowym 2014 Roku :drink1:

Mój mały ogródek w ROD 29 Gru 2013 16:27 #211189

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Cebulowe nie powinny ucierpieć. Pamiętam, w ubiegłym roku u mnie również zaczęły w zimie wyglądać na świat.

Mój mały ogródek w ROD 31 Gru 2013 09:11 #211573

  • Bożka
  • Bożka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1374
  • Otrzymane dziękuję: 1121
Dzięki za pocieszenie. Mam nadzieję że tak właśnie będzie, ;)

Mój mały ogródek w ROD 31 Gru 2013 14:29 #211629

  • katik
  • katik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 381
  • Otrzymane dziękuję: 84
Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku :hug:

też trochę martwię się o swoje cebulowe , posadziłam jesienią 50 narcyzów z wyprzedaży i chyba z lenistwa trochę za płytko więc nie wiem jak przezimują

Domek śliczny, my pomimo dość kiepskiej altanki nocowaliśmy w tym roku już kilka razy w lecie i było naprawdę super
Pozdrawiam Kasia

Mała działka Katik
Ostatnio zmieniany: 31 Gru 2013 15:04 przez katik.

Mój mały ogródek w ROD 09 Sty 2014 12:55 #213775

  • Bożka
  • Bożka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1374
  • Otrzymane dziękuję: 1121
Wybieram się w sobote zobaczyć co tam słychać u moich roślinek (mam nadzieję że nie za bardzo nie urosły). No i oczywiście powalczyć z krecikiem który wyjątkowo w tym roku upodobał sobie moją działkę.

Mój mały ogródek w ROD 10 Sty 2014 22:12 #214268

  • katik
  • katik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 381
  • Otrzymane dziękuję: 84
U nas przy ogrodzeniu dwa kopce , tyle że od strony alejki, ale wiosną to zazwyczaj zazwyczaj nornice , może teraz kret :bye:
Pozdrawiam Kasia

Mała działka Katik

Mój mały ogródek w ROD 30 Sty 2014 09:04 #220014

  • Bożka
  • Bożka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1374
  • Otrzymane dziękuję: 1121
Sorki że tak późno zaglądam na forum ale znowu nie miałam czasu - problemy w pracy, teraz znowu choroba mamy.
Wyjątkowo w tym roku moją działkę także odwiedził krecik, a może nawet kilka krecików. Ilośc kopców mnie przeraziła (kilkanaście sztuk). No ale cóż stwierdziłam że przynajmniej ktoś za mnie wykonał krecią robotę i trochę spulchnił ziemię na działce.
Dzięki za życzenia. Tobie też życzę wszystkiego dobrego - dużo radości z pracy na działeczce.

Mój mały ogródek w ROD 30 Sty 2014 12:10 #220051

  • Maja
  • Maja's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 167
  • Otrzymane dziękuję: 11
Bardzo miła działeczka, domek wygląda na przytulny, tarasik dopieszczony ;) Ja posadziłam jesienią moje żurawki pod jabłonią i też zastanawiam się czy to dobrze. Wcześniej rosły w zbyt nasłonecznionym miejscu i im to nie służyło.
Wiejski ogródek.
Pozdrawiam. Maja

Mój mały ogródek w ROD 03 Mar 2014 21:50 #230643

  • Ruda2011
  • Ruda2011's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 270
  • Otrzymane dziękuję: 119
Przeczytałam cały wątek bo sama jestem "działkowcem",bliskie memu sercu są działeczki :hearts:
Moja jest wciąż "w powijakach", zwłaszcza, że ciągle coś zmieniam.
Będę do Was zaglądała w nadchodzącym sezonie.
Życzę powodzenia
Sąsiadka z drugiego końca miasta :wink2:
300m2 FRAJDY czyli w ogRODzie Rudej
JESZCZE NIE BYŁO, ŻEBY JAKOŚ NIE BYŁO - MARIOLA "R"

Mój mały ogródek w ROD 21 Mar 2014 09:09 #235709

  • Bożka
  • Bożka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1374
  • Otrzymane dziękuję: 1121
Jedną z najbardziej bolesnych form zdrady jest skazanie człowieka pracy na pracę bez sensu

Takie słowa wypowiedział kiedyś prof. Tischner. I właśnie tak się czuję - zdradzona. Wstaję o godzinie 5 rano , jadę do pracy około 1,5 godziny, spędzam tu bez sensu czas i znowu wracam 1,5 godziny. Tak, bez sensu ponieważ moja firma jest w upadłości i od kilu miesięcy nic nie robimy. Dodatkowo pracodawca ma zaległości w płaceniu pensji. Moja psychika siada totalnie. Czytam książki, przeglądam wasze wpisy na forum i marzę o dniu kiedy to wszystko się skończy i nareszcie będę mogła zająć się moją działką. Bo sami rozumiecie że w takiej sytuacji nie bardzo mam kiedy pojechać i popracować. Pozostają tylko niektóre weekendy ale to za mało żeby się podreperować psychicznie.
Marudzę ale musiałam gdzieś się wyżalić. Wiem że przynajmniej wysłuchacie. :(

Mój mały ogródek w ROD 21 Mar 2014 09:29 #235718

  • GreenEvil
  • GreenEvil's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 428
  • Otrzymane dziękuję: 67
Bożka: przytulam. Będzie tylko lepiej.

Mój mały ogródek w ROD 21 Mar 2014 13:00 #235756

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Bożka dobrze Ciebie rozumiem :hug: też tak jeździłam :blink: ale chociaż płacili :lev:
Nie myślałaś, aby rozejrzeć się za czymś innym w okolicy?
Skoro firma w upadłości, to ... sama wiesz :lev:

Mój mały ogródek w ROD 21 Mar 2014 13:28 #235759

  • Bożka
  • Bożka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1374
  • Otrzymane dziękuję: 1121
Wiesz ja już nic nie szukam - w moim wieku to niema sensu. Niedługo emerytura, obym tylko do tego czasu nie zwariowała - mam czasami wrażenie że już ze mną nie jest najlepiej. Teraz właśnie rozplanowałam możliwość wykorzystania urlopów i dodatkowo zwolnień (od psychiatry bo od razu daje 30 dni z możliwością przedłużenia. Oby do października. No chyba że ogłoszą wcześniej upadłość. :sad2:


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.884 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum