TEMAT: Moja działka na Dębowym Lesie

Moja działka na Dębowym Lesie 01 Lip 2014 07:32 #278921

  • eda_s
  • eda_s's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 479
  • Otrzymane dziękuję: 241
Kochana zdrowiej szybciutko :hug:
Piękne lilie, mam słabość do tych z ciemniejszym centrum. I floksy i jeżówki zaczynają kwitnąć u Ciebie-uwielbiam je :hearts:
Za nasionka goździka na razie dziękuję :kiss3: Myślę, że moja Babcia mnie zaopatrzy ;)
Życzę Ci szybkiego powrotu do formy, taki piękny ogród czeka...
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1


Zielone okna z estimeble.pl

Moja działka na Dębowym Lesie 01 Lip 2014 12:57 #279002

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Dalu ;Firletka- MagdaLenko ; eda_s-Edytko Dziękują za odwiedzinki i życzonka zdrówka :hug: Dziś trochę lepiej dopiero teraz w południe :dry:
Wczoraj jakieś apogeum bólowe przeżyłam przez kilka godzin.Oprócz zastrzyków ileś leków i nic,,Ja od lat mam już zwyrodnienie lędźwiowe i cierpię na bóle kręgosłupa,Ale w tym roku coraz częstej i dłużej już mnie bóle dopadają ..ech takie to życie,,,Ale najważniejsze,że teraz już mogę usiąść, więc zaglądam na forum :happy:
Ogród z pracami chwilowo poczeka. :(
Hostki dla mnie i z bliska i z daleka zawsze wyglądają pięknie :hearts:
Dziękuję za podanie nazwy- wierzbówka kiprzyca - ładnie wygląda i ładnie brzmi ;)
Lilie rozkwitają coraz bardziej ,liliowce też.różyczki kolorki ładne wnoszą a te co pachną to uwielbiam i coraz do nich podchodzę i wącham i wącham .A i floksy,,ummm cudnie pachną. :fly: Jeżówki na razie 2 tylko kwitnie :)

Liliowców przybywa

Niestety nie wszystkich znam nazwy,jak ktoś zna,to proszę o pomoc
1. Może to Black Stocking ???


rdzawy też ładnie wygląda

2.


3.SPC SEA SHELL ???

4.To chyba Jan Paweł

5.

6.

7.

8.liliowiec Canadian Border Patrol

9.

10.Chicago Apache

cdn....


Ostatnio zmieniany: 01 Lip 2014 13:22 przez anabuko1.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Alina-277, VERA, eda_s

Moja działka na Dębowym Lesie 01 Lip 2014 13:22 #279008

  • Alina-277
  • Alina-277's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1867
  • Otrzymane dziękuję: 1253
W nazwach Ci nie pomogę bo ja mam kilka liliowców ale bez nazwy...a masz przepiękną kolekcję bardzo ładne odmiany moje jeszcze w pąkach..
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 01 Lip 2014 23:42 #279230

  • jadwiga1
  • jadwiga1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • miłośniczka wszystkich kwiatów
  • Posty: 833
  • Otrzymane dziękuję: 768
Aniu pociesz się że nie CIEBIE tylko boli :jeez: ja na rehabilitacje czekam od marca wyznaczona data wrzesień ale puki co to jeszcze chodzę .Ogród masz zadbany wszystko pięknie rośnie i najważniejsze pięknie prezentujesz życzę szybkiego powrotu do zdrowia :flower1:
SERDECZNIE ZAPRASZAMY
ogród Jadwigi i Henryka
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 02 Lip 2014 09:38 #279301

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Alinko-277; Jadwiniu Dziękuję za słowa wsparcia,troski i życzenia zdrówka :kiss3:
Leżenie w łóżku to nie dla mnie,ale cóż,trzeba się kurować.Już siedzę
Jest lepiej,zastrzyki biorę tabelki biorę i zwykłym termoforem z gorącą wodą wygrzewam kręgosłup i o dziwo ten okład pomaga.Chodzę!!!! :P
Na rehabilitację jak co roku szpitalno- sanatoryjną mam w listopadzie,bo tak zawsze mi pasuje ,bo ogrodu już nie ma.Zwykłe zabiegi złożyłam ale na luty mam.No róż tak Polska,takie leczenie,Ale już u kolegi masażysty się umówiłam na kilka zabiegów.
Kurcze będzie dobrze ,musi być dobrze,przecież ja mam dopiero czterdzieści kilka lat :dazed:

No cóż może ktoś jeszcze kiedyś rozpozna moje liliowce.One dopiero zaczynają swój spektakl. :dance:
Bardzo jestem ciekawa siwek od Ismeny,ale nie wiem czy one w tym roku zakwitną :crazy:


ACHILLEA (KRWAWNIK) RED VELVET


pierwszy nachyłek

Marmoladka coraz piękniejsza

Tawułki na razie 2





Czyżby zżerał moją hostę ???



Kwiat lubczyku

pierwszy kwiat hortensji Adrii :dance:

Rzut na okolicę





Następnym razem inne strony
cdn..
Ostatnio zmieniany: 02 Lip 2014 10:00 przez anabuko1.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Alina-277, VERA, eda_s

Moja działka na Dębowym Lesie 02 Lip 2014 10:45 #279311

  • Jonatanka
  • Jonatanka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 170
  • Otrzymane dziękuję: 257
Aniu masaże na pewno pomogą.Mój eM w ubiegłym roku miał takie masaże w Centrum Rehabilitacji i pomogło .
Życzę dużo zdrówka.:hug:
Jaki piękny ogród,cudownie,że go pokazujesz, bogaty w dużej ilości kwiatów.Trawniczek wyrównany wszystko ślicznie zaplanowane, widoczki marzenie ;:180.z. Prezentacja ogrodu to pokazać część siebie
Wygląda na to ,że ta właśnie część jest miła,poukładana i z duszą.
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 02 Lip 2014 10:55 #279314

  • terlica
  • terlica's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1093
  • Otrzymane dziękuję: 293
Marmolada i liliowce piękne.Okolica też :)
Aniu czy Ty nie masz za dużo trawnika? ;)
pozdrawiam - Ewa
Pępek świata
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 02 Lip 2014 11:13 #279321

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Aniu przykre to jest ,że choróbsko Cie dopadło .Powiem Ci ,że mnie też .Złapałam boreliozę i czeka mnie leczenie .Aż się teraz boję do ogrodu wychodzić przez te kleszcze .Ale u Ciebie i tak jest cudownie .Spokojnie się kuruj i zdrowiej :kiss3:
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 02 Lip 2014 11:27 #279326

  • Dangar
  • Dangar's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1346
  • Otrzymane dziękuję: 173
Ale masz tego trawnika! Zawsze to jakieś możliwości do nowych nasadzeń są. :evil: Okolica piękna. Taka spokojna. Dobrze, że nawet asfaltu nie ma.Przynajmniej auta muszą wolniej jeździć.
pozdrawiam
Danka

W kocim raju.
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 02 Lip 2014 11:31 #279327

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Dziękuję za szersze widoczki :) i zdrówka życzę :hearts:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 02 Lip 2014 13:12 #279339

  • eda_s
  • eda_s's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 479
  • Otrzymane dziękuję: 241
Sporo liliowców kwitnie u Ciebie. Niestety w rozpoznaniu nie pomogę, za dużo jest odmian często bardzo do siebie podobnych.
Dziękuję za możliwość obejrzenia Twojego ogrodu z góry . Jest uporządkowany i przestrzenny. Gratuluję :thanks:
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 02 Lip 2014 14:06 #279347

  • aneta72
  • aneta72's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 451
  • Otrzymane dziękuję: 111
Witam bardzo serdecznie Aniu wracaj do zdrowia.DOPADŁO Cię częste schorzenie ogrodników.Mój sposób na tę dolegliwość wyrobienie umiejętności zmianowania pracy w ogrodzie.Pięknie tam u Ciebie straszliwie podoba mi się TRYTOMA -bardzo ciekawa roślina :coffe: :bye:
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 02 Lip 2014 14:11 #279349

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Mam dokładnie taki sam problem z kręgosłupem :jeez: , wprawdzie zastrzyków nie musiałam brać, ale boli już trzeci miesiąc :( . Rehabilitacja też dopiero w zimie :crazy: , muszę się trochę prywatnymi lekarzami wspomagać, niestety nie znam dobrego masażysty, a przydałby się :dry:
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 02 Lip 2014 14:18 #279350

  • Keetee
  • Keetee's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1021
  • Otrzymane dziękuję: 128
Aneczka Ty biedaku :hug: Musi Cię szlag jaśnisty trafiać :mad2: zdrowiej szybko :kiss3:
Ktoś tu lubi liliowce widzę :wink4:
Robala nie ruszaj ...on chyba pożyteczny...szkoda go taki ładny...mam takiego samego i fotnełam bodajże wczoraj na róży :wink4:
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 02 Lip 2014 20:46 #279432

  • Aga1973
  • Aga1973's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie mów nigdy.. :)
  • Posty: 326
  • Otrzymane dziękuję: 144
Aniu, życzę dużo zdrówka, wiem co to kręgosłup.. Makabra!
Ale widoki! Liliowce świetne :) I tym krwawnikiem strzeliłaś po źrenicach :lol: Czy mi się wydaje, czy masz u siebie wisterię?
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 03 Lip 2014 05:20 #279559

  • gosiap32
  • gosiap32's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 613
  • Otrzymane dziękuję: 685
Aniu, Twoja działeczka prezentuje się bardzo ładnie. Liliowców uzbierałaś sporą kolekcję. Prawda, że są piękne ? Życzę Tobie zdrówka, szybkiego powrotu do formy i wierzę, że w tak pięknym otoczeniu to szybko nastąpi.

miłego dnia

Gosia
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 03 Lip 2014 07:26 #279573

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Aniu, witaj w słoneczny poranek!
Ze smutkiem przeczytałam o Twoich dolegliwościach zdrowotnych... wracaj szybko do formy, oby bóle ustąpiły i pozwoliły normalnie funkcjonować. Z moim zdrowiem też nie bardzo :( Czyżby to tak już było po 40stce?

W ogrodzie aż kipi kwieciem... masz wspaniałe liliowce - podziwiam je, bo sama nie mam ani jednego, ale chcę to zmienić!

Pozdrowienia,
A
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 03 Lip 2014 12:31 #279643

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Kolejny dzień chorobowy,lepiej ale nie całkiem zdrowo,szkoda, bo już chciałoby się bezbólowo.Nic trzeba czekać.Mam nadzieję,że masaże przywrócą mnie do normalnej bytności.

Jonatanka-Asiu ; terlica-Ewo;Dangar ; Anetko72; Dziękuję :kiss3: Masz rację jak pokazujemy cały ogród to pokazujemy siebie, nasz smak, gust, to co lubimy ....Każdy dom i każdy ogród ma swoją duszę, jedne bogatą inne skromniejszą a inne przeciętną ;)
Zaplanowane to były tylko hosty.Reszta wynikała z ciągłego dokupywania,powiększania. Trawnik przed domkiem zostaje.To jest miejsce na rekreację,na grę w babingtona. Na ognisko,które tak lubię.Okolica jest cudna,Las za siatką.Łąki za następną działką,cisza spokój,z daleka od zgiełku miasta i warkotu samochodów.Różne zwierzątka.Ptaki też różne latają,śpiewają,żabki kumkają.Po prostu pięknie tam :hearts:
Drogę mają nam jeszcze zrobić ale tylko kamyczkami, ale nie wiadomo kiedy :happy:
Nowinka oj bidulko, :hug: borelioza :ohmy: .To też na lekach jesteś.I faktycznie musisz uważać na te kleszcze.Tak działeczka jest położona w cudnym miejscu,spojonym, idealnym do wypoczynku,sama natura :hearts:
piku-Wiesiu Dziękuję. :kiss3: Może nie mam za pięknie.Ale to co już mam ,to mnie cieszy.

eda_s-Edytko Może kiedyś liliowce uda się zidentyfikować, a jak nie to zostaną takie.Wiem,że jest sporo podobnych.Ja właśnie chyba z 5 czerwonych podobnych ale innych mam.Ależ proszę ,jeszcze z góry nie pokazywałam działeczki,więc chyba już czas na to .Jeszcze z drugiej strony innym razem pokażę.

markita-MartuśO i Ty to masz :hug: Ponoć skolioza kręgosłupa to zaczyna być chorobą coraz większej ilości ludzi.Ja już cierpię na nią kilka lat.Ale w tym roku często się odzywaj a bóle.I coraz jestem na lekach :angry:

Keetee- Dorotko; gosiap32-Gosiu Dobrze to ujęłaś,szlag mnie trafia,bo człowiek młodo się czuje a chodzi ja babcia. :happy: liliowce To mój bzik przed dwóch lat. A w tamtym roku jeszcze sporo ich dokupiłam ( 60 sztuk mam )Nową rabatę musiałam na nie zrobić,Nie mieściło się,więc druga powstałą, podosadzałam miedzy jagodami, borówkami ,porzeczkami,agrestami .Także powstała rabata owocowo- kwiatowa.Mówisz pożyteczny robal,to dobrze.Niech będzie.A róży wczoraj to zielony grasował :mad2:

Aguniada-Aguś No właśnie jakoś dziwnie po tej 40- stce. :happy2: Ale nic wszystko do przeżycia.
Ja wszystko chyba lubię każdą roślinkę.A liliowce też.Może nie wszystkie zakwitną, bo niektóre to małe kępki jeszcze. Od Ismeny siewki bardzo mnie interesują.Bo zafundowałam sobie mix - nieznany.Liliowce to mało wymagające roślinki.Polecam.











Opuncja już kwitnie


Ostatnio zmieniany: 03 Lip 2014 12:42 przez anabuko1.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Alina-277


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.453 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum