TEMAT: Moja działka na Dębowym Lesie

Moja działka na Dębowym Lesie 25 Sie 2014 11:31 #294149

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Aniu- świetna fotorelacja z gór! A Ty, jak na kozicę górską przystało- co fotka, to wyżej wchodzisz ;) Ja zupełnie formy nie mam- spacerować lubię, ale po płaskim- chodzenie w 2 wymiarach byłoby dla mnie zbyt męczące ;)

Pięknie u Ciebie w ogrodzie- ile się dzieje na rabatach! W ogóle to muszę powiedzieć, że uroczy masz dom :hearts: pięknie wtapia sie w ogród i człowiek czuje się zrelaksowany od samego patrzenia. Super!

Wspomniałaś, że masz hortensję Bobo..? Długo u Ciebie rośnie? Czy mogłabym prosić o fotkę krzaczka- nie samych kwiatów, a kształtu i wielkości całego krzewu.. Zastanawiam się nad posadzeniem jej z przodu rabaty i ciekawa jestem jej rozmiaru..oraz tego, czy z białej przebarwia się jak inne bukietowe na różowo..?

Pozdrawiam!
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moja działka na Dębowym Lesie 25 Sie 2014 12:38 #294158

  • Dangar
  • Dangar's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1346
  • Otrzymane dziękuję: 173
Miałam napisać Aniu, a napisałam Jolu. Przepraszam. Nie wiem co mi tak ta Jola weszła do głowy. :huh: :jeez:
pozdrawiam
Danka

W kocim raju.
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 25 Sie 2014 17:43 #294222

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
kurjan O fajnie,Tatry jesienią też są przepiękne :hearts:

Romciu Tak Fotki róż są aktualne. :) Louise Odier też posadziłam jesienią zbudował już piękny krzaczek kwitnie z małą tylko przerwą prawie cały czas, nie wiem czy zawsze tak ma ?
Luise Odier- wczorajsze zdjęcie



Dangar-Danusiu Nic nie szkodzi,Jola też ładnie,, może pamelka Ci w głowie :happy:
Ja już i tak w trawniku w tym roku sadzę co raz.Na hortensje na jesień muszę zrobić większe obwódki , bo mi mąz za daleko wjeżdża i gałązki przy tym podłamuje. :tongue1:
Ale już wymyśliłam, posadzę tam gdzie rosną 3 hortensje liliowce w środek, a na boki żurawki .A tam gdzie jedna to w koło żurawki. :wink2:
Góry są przepiękne toi fotki zawsze udane ;) Oj tak jesień nieubłaganie się zbliża,wieczory zimne, ranki też.Mam nadzieję ,że będzie piękna i długa złota polska , ciepeła jesień :hearts:

Monika-Sz -MoniczkoGóry cudne są, szkoda,że tak daleko ode mnie to byłabym w nich częściej.częściej. Hee, hee kozica to ze mnie marna. :happy3:
Lubię jak ogród tętni jakimiś kolorami i tak staram się ale dużo już z każdym dniem ich ubywa.
Moją hortensję Bobo kupiłam posadziłam w ubiegłym roku pod koniec lata,może tak jak teraz a może później .W tym roku ładnie się rozrosła.Ale nie jest wysoka.Ja swoją posadziłam
z przodu rabaty z żurawkami.Myślę,że tam będzie jej dobrze,a z czasem niektórym żurawkom da deko cienia.

Specjalnie dla Ciebie :wink2:

Hortensja Bobo nie wiedziałam,że tak się przebarwia z różowym nalotem ;:333






Lawenda Anouk ciągle kwitnie


nachyłki 2


przycieta szałwia omszona "Ostfriesland" po kwitnieniu zakwitła powtórnie




i tegoroczny wiosenny zakup - Hortensja Magical Fire, pierwsze kwiaty i ma duże kwiatki i duże wiechy już mi się podoba ;:167


obok jej kwitków położyłam kwiatuszek BoBo widać jaki mały jest
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, VERA

Moja działka na Dębowym Lesie 25 Sie 2014 18:26 #294238

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Aniu, pięknie kwitnie Ci Louis Idier, czy nie łapie u Ciebie mączniaka? Moj coś zaczyna i musiałam ściąć sporo pędów.. :think:
Ciekawa jestem Twoich doświadczeń w uprawie nachyłków - czy zimują bez problemu? Mam je pierwszy raz, odmianę Moon...coś tam ;-)
Śliczne te ich energetyczne gwiazdeczki :hearts:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Moja działka na Dębowym Lesie 26 Sie 2014 10:36 #294423

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Robaczek-Kasiu Jak na razie,odpukać,LO dobrze i zdrowo rośnie. Chipek skromnie kwitnie,po jednym lub dwoma kwiatkami.
Ale nie wiem co się dzieje z moją Munstead Wood,zakwitła też skromnie wcześniej

Nachyłki mam 2. Nachyłek RUBY FROST i Zageb.Dobrze zimowały,Ale mam je od ubiegłego roku. :)
Ty pewnie masz Moonbeam??? chyba jest jaśniejszy niż Zagreb.

A to jest milin na Węgrzech on rośnie przy slupie :huh:

A tu mój milin prowadzony przy grubym,wielkim palu .W tym roku już zarósł cały :) Na drugi rok będzie ładniejszy,jak parasol :P
l



Goryczka siedmiodzielna-myślałam,że mi przepadła, a ona jest i zakwitła :dance:
Ostatnio zmieniany: 26 Sie 2014 11:00 przez anabuko1.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Amarant, VERA

Moja działka na Dębowym Lesie 26 Sie 2014 11:46 #294441

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Moja Goryczka zakwitła zaledwie jednym kwiatkiem ale i tak sie cieszę ,bo jakoś mi zmarniała .Chyba ma za mało słonka i trzeba będzie ją przesadzić
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 26 Sie 2014 11:54 #294444

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Widzę, że posadziłaś milin na tle budynku. Też się nad tym zastanawiałam, ale bałam się, że ta czerwień zginie na tle ciemnej ściany. Jednak Twoje ściany są w podobnym odcieniu do moich i kwiaty są dobrze widoczne. Może więc i ja skuszę się na takie połączenie ;) .
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 27 Sie 2014 07:48 #294668

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Pięknie Ci rośnie Twój milin .Ja też mam ,ale co roku mi przemarza .Miałam nawet cztery gatunki kupione kiedyś z myślą ,jak to będą mi obrastać ,a tu kiszka :devil1: Wszystkie zmarzły ,a ostatni nie zaszczyca mnie kwitnieniem .Ale chociaż liście ma ładne . :happy3:
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 27 Sie 2014 08:33 #294676

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Piękny milin Aniu! A ten węgierski..zjawisko :blink:
Zimuje i kwitnie bez okrywania? Nie mam już miejsca na takie duże pnącza, ale podziwiać trąbki lubię :lol:

Ps. Mój nachyłek to Moonbeam :-)
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 27 Sie 2014 08:34 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 27 Sie 2014 09:00 #294681

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Kochani odpowiem potem tylko jeszcze ogrodowe zostawię :wink2:




Nachyłek zagreb

Nachyłek RUBY FROST i cała reszta



Piilu jeszcze się nie poddaje

LO


Luis Odier i Agusta Luisa


Bordure Rose

M


Hortensja Adria



Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Amarant, VERA

Moja działka na Dębowym Lesie 27 Sie 2014 11:08 #294711

  • terlica
  • terlica's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1093
  • Otrzymane dziękuję: 292
Łooo o o! Ostatnie zdjęcie przerażające! ;)
Dobrze,że w rzeczywistości nie są takie wielkie!

Ogrodowo ślicznie jest i kolorowo. :)
pozdrawiam - Ewa
Pępek świata
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Moja działka na Dębowym Lesie 27 Sie 2014 19:39 #294797

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
jagoda5214-JadziuZobacz Goryczka takie maleństwo a cieszy,i nieważne czy jednym :teach: czy jak u mnie kilkoma,ale cieszy ;)
Moja ma trochę słonka,ale bardziej rozproszonego,bo tam tułacz się rozpanoszył .Chyba też ją przesadzę w inne miejsce, gdzie będzie bardziej wyeksponowana ;)
Może za rok bardziej się rozrosną ??

Edytko Z milinem to do końca nie zamierzałam go sadzić przy budynku.Zamiar był tylko taki aby gdzieś go prowadzić przy palu dużym aby z czasem stworzył piękną parasol ;) Ale przy budynku też wygląda dobrze, także i ty próbuj ;)

Nowinka-Ewo; Robaczek-Kasiu Miln raczej i tylko przymarza jak jest młody,potem już nie.Mój też jak był mniejszy , ciut go okryłam ale za mało,chyba 2 razy podmarzł.
I pierwotnie był posadzony przy pergoli,potem go przeniosłam w inne miejsce, bo kupiłam róże pnące .Z tamtego miejsca po roku znowu przeniosłam,bo gdzieś zobaczyłam tak prowadzony przy palu i tak mi się spodobał,Więc to już 3 jego miejsce.Byłby już wielki, gdyby nie to przesadzanie.Jak kura z jajkiem wędrował po ogrodzie :happy:
Może Ewo, coś z tego Twojego teraz też już będzie,może dobrze już będzie rósł. ;)
Kasiu, no właśnie nachyłek Moonbeam jest dużo jaśniejszy od Zagrebu ,gdzieś go już widziała, a lubię takie mocniejsze kolorki. :wink2:

terlica-Ewo Aja wcale nie uważam,że ta ważka jest przerażająca, zobacz,ona nawet się uśmiecha :P
A ogrodowo,póki hortensje kwitną to jest ładniej :wink2:
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 27 Sie 2014 22:18 #294915

  • Roma
  • Roma's Avatar
Aniu-w Twoim królestwie jeszcze końca lata nie widać,pięknie kolorowo.Róże wyglądają tak jak by to było ich pierwsze kwitnienie.
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 27 Sie 2014 22:54 #294942

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Każdy tworzy swój taki mały , zielony raj, gdzie lubi być , odpoczywać, relaksować się, przebywać, pracować , marzyć , zmieniać a nawet przemyśleć różne życiowe problemy tu łatwiej, prawda??
Ja swój mały raj- uwielbiam go a ile tu przemyśleń różnych , dylematów i tych błahych i tych poważnych .
Kontemplacji w takiej enklawie zieleni mnóstwo i to są wyjatkowe, bezcenne, moje chwile :hearts:


Romciu dzięki w imieni mojego ogrodu.Róze ponownie kwitną zmiennie.Tylko Auguta najobficiej i LO też bogaty w kwiaty, a ma je pierwszy raz.Może takie dobre wrażnie chcą mi zrobić ;)






róża Tom Tom- wiosenny zakup, trochę mnie rozczarowała, mały kwiatuszek i mma ich mało.Może na drugi rok będzie ich więcej ???

hostki- uwielbiam je



A ten liliowiec zaczął kwitnąć jak inne już przekwitły lub kończyły, i nawet nie pamiętam,żebym takiego kupowała więc jest NN




Jan Pawł II- cudne ma te kwiaty duże,piękne



Hibiskus bylinowy - chyba Cranberry Crush


Kwiatuszki chryzantemki

moje śliweczki
Ostatnio zmieniany: 27 Sie 2014 22:56 przez anabuko1.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, VERA

Moja działka na Dębowym Lesie 28 Sie 2014 12:34 #295067

  • colli28
  • colli28's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 150
  • Otrzymane dziękuję: 31
Aniu milin masz już sporawy ja swój chciała bym przesadzić koło altany floksiki róże zapachów masz co nie miara pozdrawiam.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Moja działka na Dębowym Lesie 30 Sie 2014 08:57 #295582

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
colli28-Olu Gdyby ten milin nie nie był 3 razy przesadzany to dopiero byłby spory :P Ale i tak ładniej urósł,zakrył cały pal.na drugi rok będzie ciekawiej na nim wyglądał :)
A wszystkie kwiatuchy to ja bardzo lubię,ja i Ty,prawda??
Uff,,,wczoraj jeszcze przerabiałam czwratkowe bardzo udane grzybobranie,prawie 3 kosze duże :silly:
Ostatnio zmieniany: 30 Sie 2014 09:00 przez anabuko1.
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 30 Sie 2014 10:18 #295593

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Kurcze to już 30 sierpień,koniec wakacji,lato ku schyłkowi, i jakoś nostalgicznie się robi,nie macie takiego wrażenia ???

Uff...przerobiłam jeszcze wczoraj czwartkowe grzybobranie.Prawie 3 kosze, a kosze większe od wiaderek, bo zmierzyliśmy je.
Podgrzybki w 85 % , w 5 prawdziwki a reszta maślaczki, to one najwięcej czasu przerobowego wymagają.
Chyba jeszcze raz po niedzieli się wybierzmy, wolę na tygodniu wziąć wolne i pojechać bo mniej ludzi jest.

Kupiłam śliczne 2 opakowanie ciekawych tulipanków :dance:
A miało ich już nie być :happy4:


Rudbekia naga

zawilec japoński


[





hibiskusski - bylinowe- Hibiscus moscheutos
Nippon Blush

Cranberry Crush


syryjski

nawłoć - dla mnie teraz jest piękna









Jej wysokość księżniczka - Fiona :happy2:

A tu ziewająca
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, VERA

Moja działka na Dębowym Lesie 30 Sie 2014 10:31 #295596

  • Roma
  • Roma's Avatar
Dwa dni temu miałam wiaderko maślaków do czyszczenia :jeez: Paluchów domyć nie mogę ale za to wczoraj zupka grzybowa była przednia. :)
Księżniczka,przecudnej urody :)
Ostatnio zmieniany: 30 Sie 2014 10:32 przez Roma.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.512 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum