TEMAT: Naturalnie u Siberii '2013

Naturalnie u Siberii '2013 06 Sty 2014 20:44 #213134

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Ja w kwestii przepłaszania nornic przez psa ;) . Mój stara się bardzo, ryje we wszystkich korytarzach na potęgę, a nornice jak ryły tak ryją :whistle: . Raz w lesie widziałam nawet jak jedną wypłoszył, uciekła do drugiej nory, potem do trzeciej... mogłyby się tak ganiać do sądnego dnia, gdybym psa w końcu nie zabrała, bo zimno było :happy3:
Na złapanie szans nie było żadnych :wink4:
Za to duże nadzieje wiążę z moim nowym kotem :woohoo: . Ponoć towarzyszył na łowach starszym kolegom w pierwszym domu i a teraz u mnie poluje na wszystko, co się rusza (na razie w domu :happy4: ).
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Naturalnie u Siberii '2013 06 Sty 2014 21:49 #213153

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Elsi, ja jestem otoczona samcami :rotfl1: potrzebuję jakiejś samicy, która by mnie zrozumiała :hearts:
Ale skoro zwierzęcia jeszcze nie ma, to nie ma też 100% pewności, że jakiś pies nie skradnie mi po drodze serca :devil1: Ło matko :jeez:
U nas pełna chata, więc obowiązkiem wyprowadzania podzielimy się nieco :-)
Będzie dobrze, trzeba w to wierzyć. Zresztą, ja pracuję tylko do ferii, potem biorę długi urlop na poratowanie zdrowia :whistle: Zaległa operacja, rehabilitacja kręgosłupa, itp. rzeczy ;-)
O ile przeżyję, wiosna będzie nasza :rotfl1:

Markito, kilka miesięcy temu pisałaś co innego i ja tamtego będę się trzymać :rotfl1:
Proszę mi tu nie rozwiewać moich złudzeń :devil1:
Koty muszą mi wystarczyć sąsiedzkie i bezpańskie. Rozmnożyły się, więc powinny trochę przetrzebić towarzystwo :happy-old:

Kto by pomyślał jeszcze rok temu, że taki zoologiczny wątek się u mnie zrobi :woohoo:
Życie jest pełne niespodzianek :dance:
Temat został zablokowany.

Naturalnie u Siberii '2013 07 Sty 2014 01:31 #213189

  • Roma
  • Roma's Avatar
Iwonko-Umiesz liczyć? licz na siebie :devil1: Mam w domu 6 kotów i 5 psów a nornic i kretów niezliczoną ilość :jeez:
Temat został zablokowany.

Naturalnie u Siberii '2013 07 Sty 2014 10:11 #213218

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Samiczki tym razem oczekiwałam i ja i co :supr: , pojechaliśmy z takim zamiarem i nie wiem jak to się stało że przyjechaliśmy z samcem i znów jestem w mniejszości ;)
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Ostatnio zmieniany: 07 Sty 2014 10:11 przez piku.
Temat został zablokowany.

Naturalnie u Siberii '2013 07 Sty 2014 15:27 #213259

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Wiesiu, jak to mówią, człowiek strzela, a Pan Bóg kule nosi :rotfl1:

Romciu, może nie polują zwierzęta do- i przekarmiane :whistle:
Nie odbieraj mi złudzeń B)

Dziś po nocy ujrzałam kwiaty dwóch kolejnych storczyków :-)
Niby nic nowego, bo już kiedyś kwitły, ale jaka to przyjemna odmiana po widoku reakcji obudzonego o 7.00 nastolatka :devil1:
Ostatnio zmieniany: 07 Sty 2014 15:28 przez sd-a.
Temat został zablokowany.

Naturalnie u Siberii '2013 07 Sty 2014 16:08 #213273

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
To ja już wiem, co miały mi dziś osłodzić hiacynty :rotfl1:
Wprawdzie rozkwitły kiedy byłam w pracy... ale ja mojego nastolatka budzę zdalnie... przez telefon :devil1:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Naturalnie u Siberii '2013 07 Sty 2014 18:58 #213320

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
A mi czasem nawet sama wyobraźnia wystarcza :)
Tylko nie w zderzeniu z twarzą nastolatka ,ale np. z trudami w pracy.
Wtedy wyobrażam sobie najpiękniejszą różę ,na której kwitnienie czekam....
I zawsze robi mi się lepiej. :P
Temat został zablokowany.

Naturalnie u Siberii '2013 07 Sty 2014 19:43 #213334

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Z karmieniem to jest tak, że koty polują głównie dla rozrywki. Spożycie zdobyczy bywa przyjemnym bonusem, ale nornica czy mysz to raczej dowód dzielności kota pieczołowicie składany przed drzwiami. Ewentualnie młodym się przynosi (też dla zabawy). Głodne koty są niecierpliwe i nie udaje im się dłuższe polowanie. Polują głównie kotki, kocury zajmują się przede wszystkim jedzeniem, spaniem i przepędzaniem innych samców z posesji. Oraz zaznaczaniem wszystkiego, jeśli nie były kastrowane.
Cały czas mówię o swoim przekarmionym stadzie sierściuchów :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): sd-a

Naturalnie u Siberii '2013 07 Sty 2014 21:55 #213376

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Ewo, praktyka przyjemnie poczytać :thanks:
W moim domu rodzinnym zawsze były koty, ale jakoś nieszczególnie afiszowały się efektami polowań. Fakt, że wtedy nie było w sklepach granulek :devil1:
Jednak, mimo urody, moich gorętszych uczuć wtedy nie wywoływały. Może ja nie miałam głowy go kotów wtedy? :whistle:
Dopiero dużo później nastały psy, ale ja już byłam w domu wakacyjnym gościem, wiecznie w szkolnych rozjazdach. Zżyłam się dopiero z ostatnim psem (kurde, suką) mamy.
Pogodny, bystry, żywiołowy, choć miał do czynienia z weterynarzem wojewódzkim, bo "przestraszył" kilka osób :devil1:

Gorzatko, podejrzewam, że hiacynty jeszcze skuteczniej odwracają uwagę od wrednych nastolatków. Mój ma 17 lat i 195 cm wzrostu oraz donośny głos, więc jest od czego się odwracać :devil1: Potrzebuję dużo silnych bodźców do zmiany myśli :happy:

Magdo, wyobraźnia to potężna broń :devil1: Żeby moja mnie nie wykończyła, umówiłam się z jedną z kandydatek do adopcji na wieczorny spacer :lol:
O matko, sam żywioł :happy4: Nazywa się Pchełka, a powinna Torpeda :devil1: Ale słodka i cudna :-)
Ma tylko 1 wadę, poza hipotetycznym łamaniem moich kwiatków :happy3: Mieszka w sąsiednim bloku :happy3:

pchelka1.jpg
Temat został zablokowany.

Naturalnie u Siberii '2013 07 Sty 2014 22:23 #213391

  • Roma
  • Roma's Avatar
Dobrze suni z oczu patrzy :)
Ewo-jeden z moich kotów jest wykastrowany a sika gdzie się da :jeez: Mamy go u siebie od października i nie wiem czy do wiosny mu łba nie ukręcę :evil: U poprzednich właścicieli robił to samo a że urodziło im się dziecko i kot sikał do łóżeczka to trafił do nas.Teraz na zimę nie mam sumienia wywalić go na dwór bo skubany nie jest przyzwyczajony ale z wiosną wywalę go na zbity łeb ;) niech sobie radzi na dworze.
Ostatnio zmieniany: 07 Sty 2014 22:27 przez Roma.
Temat został zablokowany.

Naturalnie u Siberii '2013 07 Sty 2014 22:50 #213400

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Prawdopodobnie wróci otwartym oknem :devil1:
Temat został zablokowany.

Naturalnie u Siberii '2013 08 Sty 2014 07:25 #213425

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Suni dobrze z oczu patrzy :) , ale pies adoptowany z tak bliskiej odległości często bywa uciekinierem i włóczęgą a to zwykle kłopotliwe :unsure:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Naturalnie u Siberii '2013 08 Sty 2014 07:55 #213426

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Mi dokładnie to samo przyszło do głowy co Wiesi :unsure: . Chyba, że ten dom, w którym się teraz znajduje to jej dom tymczasowy (od niedawna). Iwonko - jeśli psina mieszka od zawsze na tym osiedlu, to adopcja może być kłopotliwa :dry: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Naturalnie u Siberii '2013 08 Sty 2014 08:13 #213434

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Mieszka tu od ponad roku, została znaleziona na trawniku przy drodze jako niespełna miesięczne szczenię. Znalazła Pchełkę nastolatka, która była na spacerze ze swoim Yorkiem.

Dziś wieczorem idziemy na pierwsze w życiu szczepienie :eek3: Potem będziemy się regularnie spotykać i wychodzić na spacery. Zobaczymy czy psinka da się bezboleśnie przeprowadzić.
Mamy miesiąc z hakiem na tę akcję.
Jak się nie uda to trudno, świat jest pełen niechcianych psów :jeez:
Temat został zablokowany.

Naturalnie u Siberii '2013 08 Sty 2014 08:43 #213441

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Masz trochę czasu i jest młodziutka jest więc duża szansa że się uda :) . A niechcianych psów jest przerażająco dużo. Jak brałam swojego ze schroniska to było tam tych biedaków ponad 400 :supr:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Naturalnie u Siberii '2013 08 Sty 2014 09:00 #213445

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Jak Wasze psy wsiadają do samochodów, dobrowolnie czy na siłę?
Ponoć ta "moja" Pchła stawia zdecydowany opór :devil1:
Temat został zablokowany.

Naturalnie u Siberii '2013 08 Sty 2014 09:15 #213446

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Poprzednik zwykle wiedział czy kroi się wyjazd do weta i wtedy stawiał opór a futrzak wskakuje zawsze z wielką radością :lol:
Najlepiej pierwszy wyjazd połączyć ze spacerem wtedy będzie miał miłe skojarzenia związane z samochodem. Może ktoś go z samochodu wyrzucił i pamięta to przykre zdarzenie :(
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Ostatnio zmieniany: 08 Sty 2014 09:18 przez piku.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): sd-a

Naturalnie u Siberii '2013 08 Sty 2014 10:10 #213453

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Też tak myślałam :think:

Obejrzałam idealny dla mnie odcinek Zaklinacza psów :woohoo: :dance:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.527 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum