TEMAT: Działka -hobby, relaks hm i co jeszcze ?

Działka -hobby, relaks hm i co jeszcze ? 12 Maj 2013 09:12 #155705

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Tak, patrzę to Ty masz spory areał do wykorzystanie na roślinki,duża działeczka ,to można mieć dużo roślinek ;)
spektakl sasankowy bardzo mi się podoba,u mnie juz przekwitły,
Tulipanki śliczne :) I bareczki,bardzo je lubię :hearts:


Zielone okna z estimeble.pl

Działka -hobby, relaks hm i co jeszcze ? 12 Maj 2013 09:51 #155726

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1226
Lilu, widzę że coraz lepiej wygląda działka, twoja ciężka praca przynosi przynosi piękne efekty :)
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie

Działka -hobby, relaks hm i co jeszcze ? 12 Maj 2013 12:28 #155782

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Śliczna wiosna :) Warto się pomęczyć, bo porządeczek oczy rwie. Mój warzywnik w trakcie kopania, truskawki zarosły, a ja nie mam kiedy się tym zająć :cry2: Sasanki jeszcze i u mnie kwitną :)

Działka -hobby, relaks hm i co jeszcze ? 12 Maj 2013 18:48 #155895

  • Małgorzata124
  • Małgorzata124's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 519
  • Otrzymane dziękuję: 67
Liluś ślicznie, rok chyba już minął od nowego założenia ogrodu i proszę efekty oszałamiające, ale pracy sporo włożonej.
Tak już będzie tylko co raz ładniej. :dance: :dance: :kiss3:

Działka -hobby, relaks hm i co jeszcze ? 26 Maj 2013 18:41 #161502

  • Małgorzata124
  • Małgorzata124's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 519
  • Otrzymane dziękuję: 67
Liluś co nowego u Ciebie :hug:

Działka -hobby, relaks hm i co jeszcze ? 26 Maj 2013 18:57 #161509

  • Dorbie
  • Dorbie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 694
  • Otrzymane dziękuję: 93
ale masz wypielegnowane rabatki, żadnych chwastów, wiadomo juz dlaczego nie ma Cie na forum

Działka -hobby, relaks hm i co jeszcze ? 27 Maj 2013 18:37 #161876

  • liliowiec01
  • liliowiec01's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 267
  • Otrzymane dziękuję: 63
Oj jak dawno mnie nie było :oops: Ale jak pisze Dorbi caly mój wolny czas spędzam na działce, a wieczorem to juz padam jak pies pluto, ale jak dla mnie to dobre bo nie mam wtedy problemów z zasypianiem, jak to niestety często bywa w zimie ;)

Aniu tulipanków już u mnie nie ma, czekamy na nie do następnego sezonu :(

Piotrusiu ale jeszcze ile do zrobienia ;) trawnik chociażby, ale dopóki nie wnuków to jeszcze poczekam :)

Małgosiu juz nadrabiam zaleglości :oops: to fakt tylko rok od tworzenia nowej działki, ale jeszcze cała masa roboty przede mną, no niestety wiele rzeczy muszę robić sama, bo niestety M nie podziela mojego entuzjazmu działkowego ;)

Dorbi oj żebyś teraz zobaczyła moje rabatki :supr3: , u nas ciągle pada a zielicho nie próżnuje. :mad2:

No niestety wiele kwatuchów juz przekwitło. tulipanów, szafirków, sasanek już nie ma, ale za to kwitną orliki,floksy, iryski. Czekam teraz na lilie i liliowce.

A to kilka fotek z działki
rabata z liliami


orlikowo





kończą kwitnie floksy



na skalniaku floksy bardzo sie rozrosły, po przekwitnięciu trzeba je przetrzebić, fotka sprzed paru dni po tych deszczach tulipanom szybko opadły płatki. .


Na razie tyle lecę na chwilkę na działke po sałatkę.
Znowu pada :mad2:
Pozdrawiam :) lila

Zapraszam :) Działka-hobby, relaks hm...i co jeszcze
Ostatnio zmieniany: 27 Maj 2013 20:30 przez liliowiec01.

Działka -hobby, relaks hm i co jeszcze ? 27 Maj 2013 20:10 #161910

  • Alina-277
  • Alina-277's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1867
  • Otrzymane dziękuję: 1253
twoja działeczka nabrała uroku pięknie zadbana ładnie rozmieszczone rośliny...areał widać masz duży ?to i pracy jest dużo....warzywnik piękny jest gdzie co posadzić i co roku zmieniać miejsca ....ale cieszę się że mam i to ...bo co ja bym robiła na emeryturze... u mnie jedno i to samo co roku w tym samym miejscu...ale jakoś rośnie...śliczne portreciki kwiatków,, :thanks:

Działka -hobby, relaks hm i co jeszcze ? 27 Maj 2013 20:19 #161914

  • Margolka
  • Margolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1747
  • Otrzymane dziękuję: 234
Liluś - :hug: ale pięknie u Ciebie. :woohoo: Rabatki zadbane,czyściutkie :bravo: U nas padało ostatnio , poszłam na oględziny a tam najlepiej rosną chwasty :evil:

Działka -hobby, relaks hm i co jeszcze ? 27 Maj 2013 20:40 #161931

  • liliowiec01
  • liliowiec01's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 267
  • Otrzymane dziękuję: 63
Alinkojest jeszcze troszke miejsca na ten warzywnik, ale w tym roku zabrałam kawałek na kwiatki i patrzę , że coraz mniej miejsca i dylemat gdzie i ile czego poiać. Juz sie zastanawaiłam czy nie dobrac sobie kawałeczek na warzywka :think: ale może głębiej sie nad tym zastanowie w przyszłym roku, :think: :think: ;)

Małgosiu u mnie po tych deszczach też zielicho najlepiej rośnie :mad2: z tym deszczem to masakra.

Jako, że lubię zółty kolorek troszke go zostawie




Pozdrawiam :) lila

Zapraszam :) Działka-hobby, relaks hm...i co jeszcze

Działka -hobby, relaks hm i co jeszcze ? 27 Maj 2013 21:23 #161972

  • Małgorzata124
  • Małgorzata124's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 519
  • Otrzymane dziękuję: 67
Liluś bardzo ładna działeczka , roślinki pięknie się rozrosły już na drugi rok to będzie busz :ohmy: , a co z tym modrzewiem co go Gosia tak pięknie uformowała czy dalej trzyma fason , czy trzeba nowych cięć dokonać. :think:
A żółte kwiatki to też bardzo lubię, bardzo podoba mi się ta truskawka ozdobna. :hug: :flower1:

Działka -hobby, relaks hm i co jeszcze ? 27 Maj 2013 21:39 #161991

  • liliowiec01
  • liliowiec01's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 267
  • Otrzymane dziękuję: 63
Małgosiu znalazłam tylko taką foptkę modrzewia, jak będę na działce to zrobię tylko mu :screem: , na wiosne ciełam go troszke :think: musze dokonac takich cięć kosmetycznych
Pozdrawiam :) lila

Zapraszam :) Działka-hobby, relaks hm...i co jeszcze
Za tę wiadomość podziękował(a): Małgorzata124

Działka -hobby, relaks hm i co jeszcze ? 27 Maj 2013 21:53 #162003

  • Małgorzata124
  • Małgorzata124's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 519
  • Otrzymane dziękuję: 67
Liluś koniecznie, widzę ,że nawet ładnie się zagęścił. :)

Działka -hobby, relaks hm i co jeszcze ? 28 Maj 2013 20:08 #162358

  • liliowiec01
  • liliowiec01's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 267
  • Otrzymane dziękuję: 63
Było mokro, ale po wczorajszych i dziesiejszych opadach moja działka wygląda tak, ale i nie tylko moja bo i sąsiednie też. :-(
wejście

przy rozsadniku

rabata liliowcowa




rabata z orlikami i liliami

tutaj woda nie stoi



na pocieszenie orlik

a tak mi gumowce wpadały w ziemię , pomimo, że woda nie stoi, w jednym miejscu to ze 40 cm but mi sie zapadł.
Pozdrawiam :) lila

Zapraszam :) Działka-hobby, relaks hm...i co jeszcze

Działka -hobby, relaks hm i co jeszcze ? 28 Maj 2013 20:33 #162370

  • Roma
  • Roma's Avatar
Aż żal serce ściska :jeez: tyle pięknych roślin pod wodą.Już chyba wolę biegać z konewką i podlewać niż patrzeć na takie spustoszenie.
Chyba już przestanę narzekać,że u nas zbyt rzadko pada deszcz.

Działka -hobby, relaks hm i co jeszcze ? 28 Maj 2013 20:56 #162379

  • Margolka
  • Margolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1747
  • Otrzymane dziękuję: 234
Liluś :hug: oby słoneczko Ci rabatki szybko wysuszyło .Zawsze po deszczach macie takie podtopienia?

Działka -hobby, relaks hm i co jeszcze ? 28 Maj 2013 21:05 #162387

  • liliowiec01
  • liliowiec01's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 267
  • Otrzymane dziękuję: 63
Romo ja nawet przy pomidorach butelki z dziurami pet wkopałam aby bylo lepiej podlewać. Ale widzę , że w tym roku na nic się to przyda.

Małgoś na tej działce po raz pierwszy tak mnie podtopiło, na starej jeszcze gorzej było, ale ona w dołku była. U nas ostatnio bardzo dużo deszczu spadło, w sumie od 2 tygodni, chyba nie było dnia bez opadów. Ale jak wczoraj od obiadu zaczęło padać to może koło 11 dzisiaj skończyło, a momentami naprawdę dobrze lało.
Widać, że pola też po zalewane, drenaże poniszczone a ta woda nie ma jak spływać, oj będzie gnić wszystko i chorować też.
Pozdrawiam :) lila

Zapraszam :) Działka-hobby, relaks hm...i co jeszcze

Działka -hobby, relaks hm i co jeszcze ? 28 Maj 2013 21:20 #162396

  • Gosia
  • Gosia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa 6b
  • Posty: 1397
  • Otrzymane dziękuję: 1283
Liluś ok 11 godz, może i przestało padać ale tylko po to by po ok pół godzinie zacząć znowu padać i tak z przerwami do wieczora, pewnie będąc w pracy nie zauważyłaś tego ciągłego niemal padania. I pomyśleć, że wczoraj jeszcze spacerowałyśmy po tej działce, dziś już by nie dało rady. Miałam zamiar pokazać swoje zdjęcia z ogrodu, ale po Twoich zdjęciach nie będę bardziej przygnębiać forowiczów, bo widoki mam dokładnie takie same. Zaczynam się poważnie martwić o plony warzyw, ale też i o rośliny ozdobne. :dry:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do odwiedzenia
Ogrodowych pasji Gosi

Wszystkie treści wraz ze zdjęciami, ilustracjami zawarte w moich postach na stronie forumogrodniczeoaza.pl/ chronione są Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, oraz międzynarodowym prawem autorskim. Wszystkie prawa zastrzeżone. Jakikolwiek materiał zawarty w moich postach na w/w stronie nie może być wykorzystany w całości lub w części bez mojej pisemnej zgody.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.373 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum