TEMAT: Ogród spełniających się marzeń

Ogród spełniających się marzeń 25 Lis 2012 12:42 #92904

  • Małgorzata124
  • Małgorzata124's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 519
  • Otrzymane dziękuję: 67
Witajcie mój ogród, położony jest w południowo zachodniej części naszego pięknego kraju, w małej miejscowości Nowa Ruda, a właściwie w jej dzielnicy na peryferiach miasteczka.
Nowa Ruda położona jest w Sudetach Środkowych, więc mieszkam w górach ale nie takich bardzo wysokich, mamy 4 km do granicy z Czechami. :)
Większość ternu pokryta jest górami, pagórkami i dolinami z związku z tym mamy dosyć ostry klimat i wiele roślinek muszę okrywać ,żeby przetrwały zimę chyba dwa lata temu 3 maja miałam sporo śniegu i spory mróz.
Na razie to tyle ,i może troszeczkę o uprawie staram się jakoś zagospodarowywać mój ogród ma już troszeczkę lat sama już się pogubiłam ile ale na pewno z 15, roślinki się starzeją więc ciągle muszę coś przerabiać , odmładzać , staram się stosować głównie nawozy naturale :obornik , kompost .Mam 25 arów ziemi z tego w uprawie mam połowę, na reszcie rośnie trawa i czeka ma dom , który mam nadzieję w przyszłości zbuduje mój syn, przynajmniej tak zawsze mówi. :)
troszeczkę wiosny tej jesieni

1.jpg

jedne z moich roślinek które staram się kolekcjonować
2.jpg
Ostatnio zmieniany: 25 Lis 2012 12:46 przez Małgorzata124.


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Ogród spełniających się marzeń 25 Lis 2012 12:49 #92910

  • waldek727
  • waldek727's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1273
  • Otrzymane dziękuję: 864
Witam Ciebie Małgosiu w Twoim wątku na ,,Oazie".
Miło mi będzie przechadzać się dalej ścieżkami po Twoim ogrodzie.

Pozdrawiam. Waldek.
,,OGRÓD KTÓRY ŻYJE W ZGODZIE Z NATURĄ, ŻYJE PEŁNIĄ ŻYCIA."
mój wątek-OGRÓD W HARMONII Z NATURĄ

"www.twojapogoda.pl/polska/mazowieckie/warszawa
Za tę wiadomość podziękował(a): Małgorzata124

Odp: Ogród spełniających się marzeń 25 Lis 2012 12:57 #92913

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2681
Witaj, Małgosiu! No tak, mieszkając w górach, nie sposób nie mieć ogrodu skalnego! :) Wiosną ogrody skalne są najpiękniejsze, wtedy bywa, że nabieram ochoty na zbudowanie u siebie skalniaka... Na szczęście wiosna mija i mi przechodzi... :rotfl1: Ale jestem pełna podziwu dla osób, które radzą sobie z pielęgnacją skalniaka i potrafią sprawić, by wyglądał tak ładnie, jak u Ciebie! Brawo! :bravo:
Sporo masz tego ogrodu... Pokaż jego kolejne odsłony! :)
A i jeszcze powiedz, czy korzystając z bliskości granicy, wyprawiasz się na roślinne zakupy do Czech? Czesi w roślinach skalnych są ponoć nieźli... ;)

Odp: Ogród spełniających się marzeń 25 Lis 2012 12:59 #92915

  • Roma
  • Roma's Avatar
Z dużym uczuciem Małgosiu piszesz o swoim ogrodzie aż przyjemnie poczytać.Będę czekać na dalsze Twoje relacje.

Odp: Ogród spełniających się marzeń 25 Lis 2012 13:28 #92923

  • Elżbieta
  • Elżbieta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1126
  • Otrzymane dziękuję: 580
Witam Małgosiu :)
To fakt , że roślinki skalne wiosną dają czadu. Pięknie kwitnie Ci floks

Odp: Ogród spełniających się marzeń 25 Lis 2012 13:41 #92931

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Jak ładnie u Ciebie Małgosiu.
Przyniosłaś nam tutaj wiosnę. Bardzo miło zajrzeć w znane miejsca, bo to zupełnie tak jak z piosenkami - podobają nam się te, które już znamy. :hearts:
A dla tych którzy widzą te widoki pierwszy raz zaproszenie bardzo skuteczne. :)

Odp: Ogród spełniających się marzeń 25 Lis 2012 13:50 #92934

  • Merghen
  • Merghen's Avatar
Małgosiu, miło widzieć po raz klejny te piękne widoki, zwłaszcza, że wiem iż skalniak nie tylko wiosną jest piękny. Zaś kolekcja trawek :hearts: Jakoś teraz do mnie dotarło jakie masz areały do obrobienia. Na początku na pewno jest trudno zagospodarować taką powierzcnię ale potem, mam wrażenie, że brakuje miejsca. Chyba się nie mylę ;)

Odp: Ogród spełniających się marzeń 25 Lis 2012 18:20 #93059

  • Małgorzata124
  • Małgorzata124's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 519
  • Otrzymane dziękuję: 67
Witajcie :flower1:
Artam, jeszcze w sumie osobiście będąc w Czechach nie rozglądałam się za roślinkami, jeżeli już coś to kupowałam u nich spirytus na nalewki :rotfl1: , ale raz zamawiałam internetem hosty z Czech a przyszły mi ze Słowacji, być może przechodzili jakąś transformację i tak trafiłam do Słowacji przez stronę Czeską , zamówienie oczywiście składałam po Czesku :) , dostałam od nich katalog i roślinki pięknie zapakowane a w środku przekaz czeski w koronach do zapłacenia no i miałam problem, musiałam przeliczyć złotówki na korony , w tym czasie , przekazy zagraniczne nie były za bardzo popularne, w punktach reklamujących się takimi usługami nie umieli tego ani przyjąć ani przeliczyć, z pomocą przyszła mi moja firma, która w swojej ofercie już taką usługę miała. :dance:
Małgosiu to prawda z czasem brakuje miejsca, w tym roku sporo odmłodziłam ogród, wycięłam troszeczkę starszych nasadzeń przede wszystkim sad, przycięłam bardzo duże drzewa iglaste, rezultat będzie widać na drugi rok, jak wszystko się dobrze ukorzeni. :)
Romciu , Elu , Danielo i Waldku bardzo miło Was tu spotkać :hearts:
Chciałbym troszeczkę przybliżyć moją oazę w której odpoczywam po pracy , starałam się wybrać ciekawe zdjęcia, żeby zobrazować choć troszeczkę moje otoczenie i roślinki.
Chciałbym przywitać się z moderatorami tego forum i podziękować za pomoc, wkładają wiele pracy Żebyśmy mogli tutaj się spotkać i dobrze funkcjonować. :bye: :flower1:
Ostatnio zmieniany: 25 Lis 2012 19:09 przez Małgorzata124.

Odp: Ogród spełniających się marzeń 26 Lis 2012 20:56 #93610

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2681
Małgosiu, to pewnie Lukon i Hostazahrada...Oni tam mają jakieś powiązania, nie wiem, nieważne... Bo wkrótce przekonasz się, oby nie!, ale bardzo możliwe, że wkrótce przekonasz się ;) , ze kłopoty z płatnością to nie jedyny powód, by u nich nie zamawiać... Zdarza się tam wiele pomyłek, oczywiście z tego rodzaju niekorzystnych dla kupującego, no i z wirusem HVX też się zdarzają... Już Ty się lepiej na te skalniaki wybierz! ;)

Odp: Ogród spełniających się marzeń 26 Lis 2012 21:56 #93660

  • Małgorzata124
  • Małgorzata124's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 519
  • Otrzymane dziękuję: 67
Artam, mam fajną szkółkę zmawiałam u nich już parę razy, mają badania na wirusy host, nawet nie wiedziałam o nich :(
W sumie udało mi się , mam zdrowe roślinki parę odmian :)
Miałam malutki problem ze wstawianiem zdjęć ale z pewnością w niedługim czasie dojdę do wprawy :blink:
Spróbuję coś pokazać dzisiaj może mi się uda.
troszeczkę wiosny


Uploaded with ImageShack.us
iryski


Uploaded with ImageShack.us
hortnsja


Uploaded with ImageShack.us
urywek oczka wodnego


Uploaded with ImageShack.us
moje ulubienice bliżej


Uploaded with ImageShack.us

Odp: Ogród spełniających się marzeń 26 Lis 2012 23:10 #93707

  • JaDorka
  • JaDorka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 309
  • Otrzymane dziękuję: 111
Małgosiu bardzo się cieszę, że znowu mogę odwiedzać Twój piękny ogród. Po realnym po nim spacerze z wielką przyjemnością oglądam go wirtualnie. Jak zwykle pięknie u Ciebie i zawsze niesamowicie kolorowo.
Pozdrawiam i zapraszam Tam, gdzie czas płynie inaczej oraz do mojego Robótkowa
Dorota

Mój blog: Dorja Design

Odp: Ogród spełniających się marzeń 27 Lis 2012 00:20 #93722

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
A ja widzę go tutaj jak zupełnie inny (niż poznałam). Sama się nadziwić nie mogę, jakieś inne ujęcia chyba... Jeszcze bardziej mi się podoba! :)

Odp: Ogród spełniających się marzeń 27 Lis 2012 10:06 #93786

  • Małgorzata124
  • Małgorzata124's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 519
  • Otrzymane dziękuję: 67
Danielo bardzo dziękuję, z przerażeniem patrzę ,że mam strasznie mało zdjęć w tym roku zrobionych, moja mama była bardzo chora i jakoś to tak wyszło.
Jesteśmy na nowym forum więc może jeszcze coś ktoś sobie wypatrzy ciekawego dla siebie, ja na razie też podpatruję uczę się.
Pozdrowienia dla wszystkich zaglądających :flower1:
Dorotko w tym roku miałam bardzo dużo zmian, jeżeli Masz ochotę to zapraszam na przyszły rok do mnie,
o roślinkach pamiętam :)
Przedstawiam Wam przyjaciela nazywa się Bary ma troszeczkę ponad dwa lata


Uploaded with ImageShack.us
troszeczkę różności


Uploaded with ImageShack.us
jedna z części ogrodu jeszcze nie do końca zagospodarowana


Uploaded with ImageShack.us
jeden z zakątków


Uploaded with ImageShack.us
Mam nadzieję ,że Was nie zamęczam. :bye:

Odp: Ogród spełniających się marzeń 28 Lis 2012 10:44 #94291

  • Małgorzata124
  • Małgorzata124's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 519
  • Otrzymane dziękuję: 67
Witajcie w ogrodzie mam dwa garaże przy których mam oczko wodne nie za bardzo to wygląda estetycznie, ale obsadziłam garaże iglakami , które zasłonią brzydki widok z czasem.
Pożytecznie mieć w ten sposób oczko wodne umiejscowione bo woda z opadów odprowadzona jest rynną do oczka, nadmiar wody , nalewam do beczek i mam do podlewania. :wink4:
W ogrodzie wszystko się przydaje, patyczki z przycinanych krzewów wykorzystuję do podpierania wyższych bylin, a trawę , liście i chwasty nie kwitnące na kompost.
Ogród to dla mnie cud. :hearts:


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

Odp: Ogród spełniających się marzeń 28 Lis 2012 10:52 #94294

  • Danka1970
  • Danka1970's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 465
  • Otrzymane dziękuję: 147
Twój ogród jest wspaniały. :supr3: Brawo.
Częściej będę do Ciebie zaglądać :search:

Odp: Ogród spełniających się marzeń 28 Lis 2012 11:04 #94302

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Małgorzata124 wrote:
Ogród to dla mnie cud. :hearts:

I to Małgosiu widać na Twoich zdjęciach. :)

Odp: Ogród spełniających się marzeń 28 Lis 2012 11:49 #94324

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
Och i zatęskniłam za wiosną tak pięknie i kolorowo u Ciebie Małgosiu :flower2:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."

Odp: Ogród spełniających się marzeń 28 Lis 2012 11:54 #94325

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Gosiu z przyjemnością obejrzałam Twoje fotki :bravo:
Piękne masz zakątki w ogrodzie i bardzo ..... interesujące drzewo :woohoo:
Kępa trytom imponująca :bravo:
Nie myślałaś, aby na te garaże clematisa jakiegoś konkretnie rosnącego puścić :think:
Bill McKenzie lub Summer Snow .... kolor do wyboru, ale każdy pasuje do oazy zieleni jaką stworzyłaś.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.490 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum