• Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Skalniak Małgorzaty 124

Skalniak Małgorzaty 124 27 Lis 2012 11:01 #93809

  • Małgorzata124
  • Małgorzata124's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 519
  • Otrzymane dziękuję: 67
Witajcie w nowym dziale, chciałabym przedstawić mój skalniaczek.
Powstał troszeczkę lat temu, usypany jest z gruzu, kompostu i ziemi, najładniej wygląda wiosną kiedy większość skalniaków kwitnie.


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
Ostatnio zmieniany: 09 Sty 2013 01:24 przez Hiacynta. Powód: oznakowanie tematu
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, r-xxta, waldek727, Margolka


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Skalniak Małgorzaty 124 27 Lis 2012 11:46 #93825

  • Elżbieta
  • Elżbieta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1126
  • Otrzymane dziękuję: 580
Niestety najwięcej roślin skalnych kwitnie wiosną. Może źle napisałam , że niestety - bo wiosną wprost przeciwnie - to bardzo cieszy. Ale jak sie pogłówkuje , to i latem i jesienią na skalniaku może byc kolorowo. Z tego co pamiętam , Twój skalniaczek piękny o każdej porze roku Piękne u Ciebie duże barwne plamy.

Odp: Skalniak Małgorzaty 124 28 Lis 2012 23:55 #94658

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Z takiej rozległej perspektywy widać, jak ogromną ilość pomieścił Twój skalniak. Nawet bez kwiatów jest atrakcyjnym punktem w ogrodzie, bo widać, że rośliny mają różną fakturę, i zróżnicowane odcienie zieleni :bravo:

Odp: Skalniak Małgorzaty 124 29 Lis 2012 07:18 #94679

  • Agnness
  • Agnness's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 8
Witaj Małgosiu, znam ten piękny zakątek, znam i cieszę się, że bedę go ogladać w nowej odsłonie ;)
Pozdrawiam
Agnieszka

Odp: Skalniak Małgorzaty 124 29 Lis 2012 12:13 #94825

  • Małgorzata124
  • Małgorzata124's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 519
  • Otrzymane dziękuję: 67
Najpiękniejszy jednak jest wiosną, faktycznie później szarzeje, ta zieleń wiosenna jest zupełnie inna niż letnia.
To są dowody, zdjęcia robione w różnym przedziale czasowym , chodzi mi o godziny, jedno jest zrobione wieczorem , troszeczkę wyostrzyłam bo słabo było widać.


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
Ostatnio zmieniany: 29 Lis 2012 12:37 przez Małgorzata124.

Odp: Skalniak Małgorzaty 124 29 Lis 2012 15:50 #94883

  • JaDorka
  • JaDorka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 309
  • Otrzymane dziękuję: 111
Myślę, że ten Twój skalniak jest piękny przez cały rok Małgosiu. Byłam, widziałam i tak twierdzę :) I jest taki duży, i taki mega kolorowy, i jeszcze przy oczku. No jest śliczny i już :)
Pozdrawiam i zapraszam Tam, gdzie czas płynie inaczej oraz do mojego Robótkowa
Dorota

Mój blog: Dorja Design

Odp: Skalniak Małgorzaty 124 29 Lis 2012 16:44 #94896

  • Roma
  • Roma's Avatar
Ach te skalniaki,zaczynają mnie już prześladować :jeez: Szczególnie takie jak Twoje :thanks:

Odp: Skalniak Małgorzaty 124 02 Gru 2012 21:50 #96224

  • Małgorzata124
  • Małgorzata124's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 519
  • Otrzymane dziękuję: 67
Dorotko bardzo dziękuję ale ja tego nie widzę :( , może dlatego że mam go na co dzień :fly: .
Romciu możemy pomyśleć na wiosnę , to coś Ci mogę podesłać bo rosną jak wściekłe i sporo musi zasilić kompostownik, tylko przez zimę Pomyśl w którym miejscu je posadzić.
Jeszcze dwa zdjęcia letnie znalazłam i nauczyłam się podpisywać foteczki :dance: , teraz już takie będą. :dance:
W tamtym roku wyhodowana z nasion kupionych kozłówka,pięknie się rozrasta i potarza kwitnienie,


Uploaded with ImageShack.us
i na skalniaku, bardzo zdobi.


Uploaded with ImageShack.us

Odp: Skalniak Małgorzaty 124 09 Sty 2013 01:25 #109461

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Małgosiu, a mogłabyś nam trochę bardziej przybliżyć rośliny, które rosną na skalniaku?
Za tę wiadomość podziękował(a): Małgorzata124

Odp: Skalniak Małgorzaty 124 09 Sty 2013 12:09 #109524

  • Margolka
  • Margolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1747
  • Otrzymane dziękuję: 234
Małgosiu - witaj :hug: piękny skalniaczek :)
Też chętnie poczytam o roślinkach :) :bye:
Za tę wiadomość podziękował(a): Małgorzata124

Odp: Skalniak Małgorzaty 124 09 Sty 2013 14:01 #109546

  • Roma
  • Roma's Avatar
Małgosiu- chętnie skorzystam wiosną z Twojej pomocy :kiss3:
Jeśli znajdziesz chwilę wolnego czasu to napisz nam jakimi roślinami masz obsadzony skalniak.Na wiosnę przyda się jak by znalazł :)

Odp: Skalniak Małgorzaty 124 13 Sty 2013 14:01 #110863

  • Małgorzata124
  • Małgorzata124's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 519
  • Otrzymane dziękuję: 67
Tak oczywiście :) , bardzo przepraszam, że dopiero tutaj dotarłam :club2: , postaram się zebrać nazwy i opisać je dokładniej :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma

Odp: Skalniak Małgorzaty 124 30 Sty 2013 13:30 #117032

  • d_jola
  • d_jola's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 43
  • Otrzymane dziękuję: 5
Witaj Małgosiu aż mi dech zaparło jak u Ciebie ślicznie :woohoo:

Skalniak Małgorzaty 124 12 Lut 2013 18:00 #122791

  • Małgorzata124
  • Małgorzata124's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 519
  • Otrzymane dziękuję: 67
Jolu bardzo dziękuję za odwiedzinki i miłe słowa :hug:
Może coś wstawię z roślinek ze skalniaczka, brak czasu sprawia że mało tu zaglądam.
Sądziłam ,że w zimie będzie więcej możliwości coś popisać ale jak nie inne obowiązki , to zmęczenie skutecznie odpędza od komputera.
:think:
goździki, bardzo wytrzymała roślinka mam je chyba z 20 lat w pewnym czasie myślałam ,że je straciłam , po odmłodzeniu, po rozrywałam roślinkę na mniejsze kawałeczki bo główny pęd zdrewniał i wyglądał bardzo nieciekawie, z trzech kawałeczków przyjął się tylko jeden i bardzo długo odrastał.


Uploaded with ImageShack.us

posłanki bardzo wdzięczne małe krzewinki, wytrzymałe na mróz co u mnie jest bardzo ważne,dwa kolorki otrzymałam od koleżanki( różowy i żółty), czerwony i pewnie będą inne samodzielnie wysiałam, bardzo ładnie schodzą, z własnych nasionek można uzyskać całkiem dziwne kolorki, u mnie kwitły już następnym roku od posiania, nasionka kupiłam w sklepie ogrodniczym.


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
Po przekwitnięciu trzeba je przyciąć,żeby mogły się ładnie rozrosnąć.


Uploaded with ImageShack.us

skalnica Arendsa biała
i przetacznik niebieski, ta pierwsza bardzo mała roślinka, uwielbia słońce, rośnie wolno przynajmniej u mnie, na skalniaku mam bardzo ubogą ziemię, ciężką, składającą się z gruzu po remoncie, popiołu, piasku i czerwonej gliniastej ziemi, wszystko to czego trudno było mi się pozbyć, skalniak nawożę , raz do roku na wiosnę posypuję wszystko kompostem.
Przetacznik tworzy piękne rozetki z dosyć wysoko jak na taką roślinkę umieszczonymi wzdłuż łodyżki kwiatkami w kolorze jasno niebieskim.
skalnica Arendsa w kolorze czerwonym, posiadam też kolor różowy.


Uploaded with ImageShack.us
Ostatnio zmieniany: 12 Lut 2013 18:09 przez Małgorzata124.
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma

Skalniak Małgorzaty 124 13 Lut 2013 14:55 #123196

  • Małgorzata124
  • Małgorzata124's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 519
  • Otrzymane dziękuję: 67
ubiorek wiecznie zielony, mała krzewinka, bardzo ładnie się rozmnaża, wystarczy obciąć małe kawałeczki pędu i posadzić do gruntu, lubi suche i słoneczne stanowiska.


Uploaded with ImageShack.us
dąbrówka rozłogowa, mała roślinka, mniej ekspansywna od popularnej porzedniczki o liściach bordowych, pięknie zdobi nawet jak nie kwitnie

floks skrzydlaty, jest główną ozdobą mojego skalniaka, rozrasta się w piękne poduchy, lubi suche i słoneczne stanowiska, ubogą ziemię, nie boi się zimna, jest długowieczny


praginia mała roślinka, zadarniająca, musimy kontrolować jej rozrastanie się jak chcemy mieć mniej tej roślinki, może rosnąć również w półcieniu

miniaturowe iryski też pięknie rosną na skalniaku

głowienka wielkokwiatowa, jest idealna na skalniaczki ale potrafi być ekspansywna, sama się wysiewa, bardzo długo i ładnie kwitnie
Ostatnio zmieniany: 13 Lut 2013 16:52 przez Małgorzata124.
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma

Skalniak Małgorzaty 124 13 Lut 2013 15:07 #123200

  • Gosia
  • Gosia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa 6b
  • Posty: 1397
  • Otrzymane dziękuję: 1283
Małgosiu piękny ubiorek, też kiedyś miałam ładnie rozrośnięty, ale cieszył się taką popularnością wśród moich znajomych, że po kolejnym podziale nic w moim ogrodzie nie zostało. :( Marzą mi się takie rośliny skalniakowe, ale o ile kiedyś szkółka w której się zaopatruję sprowadzała takie roślinki o tyle teraz nic ze skalniaków nie uświadczysz...
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do odwiedzenia
Ogrodowych pasji Gosi

Wszystkie treści wraz ze zdjęciami, ilustracjami zawarte w moich postach na stronie forumogrodniczeoaza.pl/ chronione są Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, oraz międzynarodowym prawem autorskim. Wszystkie prawa zastrzeżone. Jakikolwiek materiał zawarty w moich postach na w/w stronie nie może być wykorzystany w całości lub w części bez mojej pisemnej zgody.

Skalniak Małgorzaty 124 13 Lut 2013 15:21 #123206

  • Małgorzata124
  • Małgorzata124's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 519
  • Otrzymane dziękuję: 67
Gosiu jak będziesz Chciała to będę robić porządki na skalniaku, to ci prześlę coś , ubiorek Ci mogę ukorzenić, raczej dzielić bym się bała, zobaczymy czy mi przetrwały tamtego roczne sadzonki , jak będą ładniejsze to ci wyślę też nie ma problemu, skalniaki bardzo się rozrastają i niektóre trudno okiełznać zwłaszcza głowienkę.
Musiałabym troszeczkę odmłodzić skalniak bo straszliwie zarósł roślinnością i dokucza mu podagorecznik chyba tak się ta paskuda nazywa nie mogę go wytępić bo wplótł się w roślinki.
Obiecałam Romci to i Tobie coś podeślę nie ma problemu, one się rozrastają i co jakiś czas trzeba zrobić porządek , bo inaczej zagłuszyły by siebie na wzajem. :flower2:
Dalsza część, nie wiem czy wszystko mi się uda opisać.
wrotycz, ta roślinka o szarych liściach mam ją też bardzo długo, ma pojedynczy korzeń nie udało mi się jej rozmnożyć, roślinka długowieczna może rosnąć w jednym miejscu wiele lat

kocimiętka, wcale u mnie nie przyciąga kotów, za to ładnie wygląda, roślinka dość ekspansywna w sprzyjających warunkach, tworzy dużo młodych sadzonek, sama się rozsiewa.

jasnota , roślinka o różnych kolorach liści, zależy od odmiany , bardzo ładnie zimuje, szybko się rozrasta, nie ma specjalnych wymagań, z kwiatami fioletowymi słabiej rośnie.


Ostatnio zmieniany: 13 Lut 2013 16:44 przez Małgorzata124.

Skalniak Małgorzaty 124 13 Lut 2013 22:04 #123357

  • Roma
  • Roma's Avatar
Małgosiu-kochana jesteś,że pamiętasz :kiss3: Masz taką różnorodną ilość tych roślinek,że można oczopląsu dostać :)


Zielone okna z estimeble.pl

  • Strona:
  • 1
  • 2
Wygenerowano w 0.309 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum