TEMAT: Ogród wokół domu

Ogród wokół domu 03 Kwi 2013 13:50 #140431

  • maniusika
  • maniusika's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 89
  • Otrzymane dziękuję: 15
Za oknem znowu pada i nie widać wiosny a tak chciałoby się pooglądać wiosenne widoki i popracować w ogrodzie ..




a na razie jest tak




kwietniowynieg.jpg


śnieg złamał mi kilkunasty jałowiec ..

a tak wyglądają moje siewki


dalie_2013-04-03.jpg


szawia_2013-04-03.jpg


niecierpek_2013-04-03.jpg




begonia trochę za gęsto zasiana ale będę wyciągać ładniejsze siewki i sadzić do doniczek a mniejsze niech dorastają
Janina
Ogród wokół domu[url]Kotek
Ostatnio zmieniany: 31 Gru 2014 22:25 przez .


Zielone okna z estimeble.pl

Re: ogród wokół domu 03 Kwi 2013 14:09 #140438

  • xMonia
  • xMonia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 614
  • Otrzymane dziękuję: 104
Witaj Janinko,

rozsada dorodna już chce świeżego powietrza a tu niestety musi siedzieć w domu :(
Szkoda tego kilkuletniego jałowca niestety i u mnie są straty ciężki śnieg połamał mi robinię.

Re: ogród wokół domu 03 Kwi 2013 14:56 #140451

  • maniusika
  • maniusika's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 89
  • Otrzymane dziękuję: 15
Jeszcze nie chodziłam po swoim ogrodzie bo zasypany ale myślę że dalszych strat nie będzie ..Robinie moje mają trzeci rok to może tylko śnieg ich przygiął ..
Janina
Ogród wokół domu[url]Kotek

Ogród wokół domu 03 Kwi 2013 23:39 #140686

  • 's Avatar
Melduję się Janinko w Twoim ogrodowym wątku :flower1: Szkoda jałowca ale co zrobić,tak czasem bywa,że nie zdążymy usunąć śniegu i drzewa się łamią :(
Niestety,ja w tym roku mogłam pozwolić sobie na niewiele zasiewów bo 50% okien (szt 1 :P ) gdzie mogą stać siewki zawładnęła kotka która się u nas aklimatyzuje.

Ogród wokół domu 04 Kwi 2013 07:01 #140704

  • Monik
  • Monik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 809
  • Otrzymane dziękuję: 104
Witaj Janinko! Uwielbiam podglądać forumkowe ogrody, więc ciesze się, że będzie kolejny. Sama też mam zamiar pokazać swoje przyszłe poczynania ogrodnicze. Niestety póki co pracuje jedynie łopatą... przy odśnieżaniu...
Ściskam cieplutko
Monika

Mój ogród moje marzenie

Ogród wokół domu 04 Kwi 2013 08:04 #140713

  • maniusika
  • maniusika's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 89
  • Otrzymane dziękuję: 15
Witam was w moim ogrodzie ,.. Ja nawet nie wychodzę na dwór... Odśnieżaniem zajmuje się córka ,, Miałam złamana rękę i stłuczone biodro bo przewróciłam się na śliskiej ulicy i teraz trenuje chodzenie tylko o domu ...Ręka w porządku gorzej z nogą ale myślę ze się poprawi jak wyjdę do ogrodu ,tylko kiedy ?? Mam spory ogród i jest w czym robić ale bardzo lubię grzebać w ziemi i dlatego nie mogę doczekać się wiosny ..


Obraz071.jpg


moje wrzosowisko , chyba w tym roku nie zagroził mu mroźny wiatr i po śniegiem ładnie przetrwały wrzosy bo wrzośce padły mi w tamtym roku ..

Obraz072.jpg


rabatka z krzewami i bylinami , czekam na tulipany które rosną między nimi ..

Obraz073.jpg


a to nowy skalniak ,mam ich kilka bo słaba u mnie ziemia i przy kamieniach lepiej rosną kwiaty ,, Miałam dużo kamieni to zaczęłam z nich robić skalniaki ...


skalniakIII.jpg


tak wygląda na obsypany białymi kamykami ..
Miłego dnia ..
Janina
Ogród wokół domu[url]Kotek
Ostatnio zmieniany: 04 Kwi 2013 08:06 przez maniusika.

Ogród wokół domu 04 Kwi 2013 08:36 #140723

  • hanka
  • hanka's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • przede wszystkim optymistka
  • Posty: 33
  • Otrzymane dziękuję: 1
Witaj Janinko! Przyglądałam się Twoim skalniakom bo też będę takie robiła , na piasku wystarczy rabatę otoczyć kamieniami i już mamy skalniak :rotfl1:
Widzę dużo drzew wokół działki ,a czy rosną drzewa owocowe na Twoich piaskach? , bo od dwóch lat staram się założyć sad ale mam coraz więcej wątpliwości czy na moich piaskach - gleba 5-6 klasy - jest to możliwe .
Życzę Tobie szybkiego powrotu do zdrowia . :)
Pozdrawiam. Hanka

Ogród wokół domu 04 Kwi 2013 08:38 #140725

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Witaj,Janinko :bye:
Oj,pewnie,że chciałoby się poracować w ogrodzie, z roślinkami,a nie tylko z łopatą do odśnieżania :happy2: Te letnie fotki śliczne ,,takie nasycone słońcem i zielenią ;)

Ogród wokół domu 04 Kwi 2013 11:49 #140806

  • maniusika
  • maniusika's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 89
  • Otrzymane dziękuję: 15
Oj chciało by się już popracować w ogrodzie a tu znowu sypie śnieg ,.. Trudno wyjechać z podwórka a i na drodze samochody jadą wolniutko bo śniegu przybywa ..
Haniu u mnie te z nie chcą rosnąc drzewa owocowe dlatego posadziłam całoroczne maliny, poziomki i truskawki ,mam też krzewy z agrestem ,czarne i czerwone porzeczki ,borówki i jagody .. W tym roku mam dostać sadzonki jagody Goii.. Przygotowuję też miejsce pod żurawinę i borówkę czerwoną .. tak że jest co w ogrodzie podjadać ,, Z owoców mam papierówkę i śliwkę węgierkę ale szczepione na dziczkach i może dlatego przetrwały ,nawet wiśnie usychają ..
Janina
Ogród wokół domu[url]Kotek

Ogród wokół domu 04 Kwi 2013 12:08 #140810

  • Margolka
  • Margolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1747
  • Otrzymane dziękuję: 234
Witaj Janino :hug: będę zaglądać do Twojego ogrodu. Życzę szybkiej rekonwalescencji.Wiosna opóżnia się jakby czekała, aż wrócisz do zdrowia ;) To samo mówię mojej mamie/ też Janinie :) /,bo podobnie jak Ty miała przykrą przygodę na oblodzonej jezdni. Z tym , że ona wciąż jeszcze w gipsie - ma złamaną kość ramieniową i wytknięty bark. Przesyła pozdrowienia dla kontuzjowanej imienniczki. :kiss3:
Za tę wiadomość podziękował(a): maniusika

Ogród wokół domu 04 Kwi 2013 12:23 #140812

  • maniusika
  • maniusika's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 89
  • Otrzymane dziękuję: 15
Gips już zdjęty ,rękę rehabilituję na klawiaturze ,nawet już ładnie mogą nią ruszać ,.. gorzej z barkiem , jak chodzę to strasznie boli bez laski ani rusz , ..ucałuj mamusię ode mnie i niech się nie poddaje .. Gdy przyjdzie wiosna ogród szybo uzdrowi , taka gimnastyka ogrodowa bardzo dobrze wpływa na nasze kości .. A teraz tylko patrzę przez okno jak dopaduje tego śniegu coraz więcej ..
Zapraszam do mego ogrodu , od wiosny aktualne fotki będą pokazywać mój ogród ,teraz wstawiam tylko powtórki


jaminpeen.jpg


A ten pachnący jaśmin dla poprawy zdrowia mojej imienniczce ..
Janina
Ogród wokół domu[url]Kotek
Za tę wiadomość podziękował(a): Margolka

Ogród wokół domu 04 Kwi 2013 14:11 #140840

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
piękny pełny jaśmin ;) Uwielbiam jego zapach,czy pełny tez pięknie pachnie???

Ogród wokół domu 04 Kwi 2013 15:25 #140868

  • maniusika
  • maniusika's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 89
  • Otrzymane dziękuję: 15
Ładniej pachnie pojedynczy ,pełny mniej ale za to ładniej wygląda ...
Janina
Ogród wokół domu[url]Kotek

Ogród wokół domu 04 Kwi 2013 15:59 #140879

  • Margolka
  • Margolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1747
  • Otrzymane dziękuję: 234
Janino :hug: mama ucałowana .Jutro ma kontrolę w przychodni.
Ja też uwielbiam zapach jaśminu - przypomina mi dzieciństwo. Oczywiście posadziłam w ogrodzie - jest jeszcze malutki ale może w tym roku zakwitnie?
Masz przepiękny ogród Janinko. W ramach rehabilitacji ręki na klawiaturze ;) - zaklikaj do mojego ogrodu :kiss3:

Ogród wokół domu 04 Kwi 2013 16:03 #140882

  • Kasia1972
  • Kasia1972's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 824
  • Otrzymane dziękuję: 79
Oj, zima, zima wszędzie. Przyjemnie więc pooglądac takie ciepłe fotki :) Piękny jaśminowiec - ile ma lat? Mój rośnie już dwa lata, a jeszcze żadnego kwiatka nie miał ;)

Ogród wokół domu 04 Kwi 2013 16:04 #140883

  • liliowiec01
  • liliowiec01's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 267
  • Otrzymane dziękuję: 63
Witaj Janinko, po zapachu jaśminu trafiłam do Twojego ogroduuuuuuu :)
Pozdrawiam :) lila

Zapraszam :) Działka-hobby, relaks hm...i co jeszcze
Ostatnio zmieniany: 04 Kwi 2013 16:04 przez liliowiec01.

Ogród wokół domu 04 Kwi 2013 17:02 #140910

  • maniusika
  • maniusika's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 89
  • Otrzymane dziękuję: 15
Witaj Lilu m widzę że masz imię z części liliowca . też ich lubię i mam ich sporo ,.. W tamtym roku dokupiłam sobie z falbankami ..
Kasiu mój jaśminowiec ma już 6 lat ale na moich piaskach wszystko rośnie powoli ale kwitnie od samego początku .. Mam też kilka kęp o pojedynczych kwiatach bo bardzo lubię ich zapach ..
Janina
Ogród wokół domu[url]Kotek

Ogród wokół domu 04 Kwi 2013 19:57 #140962

  • 's Avatar
Miło i sympatycznie jest W Twoim wątku.Będę tu częstym gościem :) Widzę Janko,że u Ciebie taka sama gleba jak i u mnie ale mimo to kwiaty pięknie u Ciebie kwitną.Życzę szybkiego powrotu do sprawności bo w tym roku będziemy musiały prace ogrodowy wykonać w krótszym czasie :)


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.229 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum