TEMAT: Ogród Grażyny i Romka 2013 rok

Ogród Grażyny i Romka 2013 rok 02 Mar 2014 19:05 #230200

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 835
Romku, no to teraz ogród jest kompletny ... przecież w każdym ogrodzie musi być plac zabaw, zjeżdżalnia i huśtawki :dance: . Od razu weselej, prawda? :woohoo:

Mała ogrodniczka prześliczna :hearts: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Ostatnio zmieniany: 02 Mar 2014 19:05 przez dorciaj.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród Grażyny i Romka 2013 rok 02 Mar 2014 21:19 #230288

  • e-genia
  • e-genia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4032
  • Otrzymane dziękuję: 3524
Witaj Romku księżniczka prześliczna .

Wiosna mniej więcej taka jak u mnie , fajnie że zimę mamy już z głowy , teraz to tylko może być cieplej .
Temat został zablokowany.

Ogród Grażyny i Romka 2013 rok 02 Mar 2014 21:47 #230326

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2681
:rotfl1: No tak! Niejedno przedszkole może pozazdrościć! Widzę jednak, że kochający dziadek o jednym pomyślał, żeby zjazd zjeżdżalni nie był skierowany w hostki! To jest jeszcze jakaś nadzieja na miejsce w sercu dla host! :rotfl1: :rotfl1:
Romek, ale co to za plac zabaw bez piaskownicy! :rotfl1: :happy4: Znajdzie się miejsce?
Mam nadzieję, że ze zdrowiem już wszystko dobrze?
Ostatnio zmieniany: 02 Mar 2014 21:48 przez artam.
Temat został zablokowany.

Ogród Grażyny i Romka 2013 rok 02 Mar 2014 21:52 #230330

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Romku, widzę, że wnusia zaakceptowała nowe miejsce zabaw i będzie częstym gościem w Twoim ogrodzie!
Tylko kiedy Ty znajdziesz czas na prace w ogrodzie?
No, ale u Ciebie to już chyba wszystko samo rośnie ;)
Wiosenka w każdym razie już śliczna i mocno zaawansowana, zważywszy, że mam dopiero drugi dzień marca :)
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Ogród Grażyny i Romka 2013 rok 03 Mar 2014 10:46 #230452

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Grypy bywają niebezpieczne :( Dobrze, że już lepiej się czujesz i po ogrodzie spacerujesz :hug: Plac zabaw rewelacyjny, ale najpiękniejsza ta, dla której został postawiony :)
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Temat został zablokowany.

Ogród Grażyny i Romka 2013 rok 03 Mar 2014 14:04 #230503

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Ale czaderski plac zabaw! :bravo: Zaczynam żałować, że już jestem dorosła. :bad-idea: ;)
Ciemierniki przecudnej urody. :)
Temat został zablokowany.

Ogród Grażyny i Romka 2013 rok 03 Mar 2014 19:04 #230557

  • mag
  • mag's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2478
  • Otrzymane dziękuję: 1176
W tym roku, to nawet z przyjemnością pooglądałam Twoje śnieżne fotki... no nie żebym się za tym białym stęskniła, ale oko chętnie nacieszyłam.
Plac zabaw rewelacyjny, nawet o mini skałce do wspinaczki pomyśleliście :bravo:
Temat został zablokowany.

Ogród Grażyny i Romka 2013 rok 03 Mar 2014 20:22 #230590

  • Roma
  • Roma's Avatar
artam wrote:
:rotfl1:
Romek, ale co to za plac zabaw bez piaskownicy! :rotfl1: :happy4: Znajdzie się miejsce?

Piaskownica jest a jakże,nie zauważyłaś,że jest pod domkiem? elegancko przykryta coby piasek się nie brudził? :P
Romku-teraz jesteś prawdziwym dziadkiem :bravo: Kilka ładnych lat temu na innym terenie też mieliśmy podobny domek ale nie taki wypasiony :thanks:
W tym roku znowu czeka nas "budowa",mamy kolejnego wnuka :dance:
Ostatnio zmieniany: 03 Mar 2014 20:27 przez Roma.
Temat został zablokowany.

Ogród Grażyny i Romka 2013 rok 30 Mar 2014 21:20 #238763

  • Nati
  • Nati's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Kocham ogród!
  • Posty: 423
  • Otrzymane dziękuję: 65
piękny plac zabaw, moje dzieciaczki też maja taką huśtawkę, Jaśko całe dnie w niej siedzi aż zasypia, tak lubi:), wiosnę też już u Ciebie widać :)
Temat został zablokowany.

Ogród Grażyny i Romka 2013 rok 01 Kwi 2014 23:10 #239516

  • rm27
  • rm27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2676
  • Otrzymane dziękuję: 2903
Pawle, dziadek wnusię mógłby husiać przez cały czas na okrągło. A Emilka dzidkowi umie się odwdzięczyć. :hug:

Dorotko, czego nie robi się dla kochanego serduszka. Nawet poświęcam się i bawię się z wnuczką w domku na górze. Ledwo się tam mieszczę.

Geniu, wiosna zawotała w tym roku wyjątkowo wcześnie. Zima była łagodna a mimo to słobo kwitną u mnie niektóre drzewa i krzewy w tym roku. Podobnie słabo kwitły krokusy. Podejrzewam, że to jednak sprawka suszy. Od maja ubiegłego roku nie było praktycznie większych opadów deszczu. Może dwa, trzy dni zaledwie.

Marto, jak słusznie Roma zauważyła piaskownica jest na dole pod domkiem, przykryta płytą z pleksi. Po ogrodzie harcują koty sąsiadów i jest to konieczne. Inaczej piaskownica zmieniłaby się w koci "wychodek".
Posadziłem dziś 10 host z marcowej dostawy od Fransena. Zostało jeszcze 59 i kilkanaście jeszcze z jesieni. Mam już wypatrzone dla nich miejsce. Tylko ten czas. Ciągle go brakuje.

Dalu, niby wszystko rośnie samo ale doglądać trzeba, odchwaścić, podlać.
Nie znalazłem jeszcze wolnej chwilki na opryski i wertykulację trawnika. A już kosić przydałoby się. :garden:

Marysiu, grypsko trzymało mnie przeszło dwa tygodnie ale w końcu puściło.
Plac zabaw wybierałem prawie przez dwa miesiące. To prezent dla wnusi na roczek.

Danielo, nawet syn (tatuś Emilki) skusił się na zjeżdżanie. :rotfl1:

Magdo, mała ścianka wspinaczkowa musiała być obowiązkowo. Śniegu w tym roku istotnie nie było ani na lekarstwo. Ziemia po zimie jest wysuszona jak nigdy wcześniej.

Roma, wszystko dostrzeżesz bezbłędnie. Samodzielnej budowy placu zabaw nie podjąłbym się za nic, zwyczajny brak ciesielskich zdolności. :hammer:

Nati, wiosna już w pełni. Zawsze niecierpliwie czekamy na weekend i przyjazd wnusi. Jak podrośnie to pewnie będzie u dziadków zostawała na parę dni.

Pierwszy raz zdarzyło mi się, żeby hosty wystartowały w drugiej połowie marca. Większość jest w podobnym stanie jak te poniżej.

Hosta 'Curtain Call'

DSC_0065.JPG


Hosta 'Wolverine'.

DSC_0093.JPG


Hosta 'Sea Gulf Stream'.

DSC_0087SeaGulfStream.JPG


Hosta 'Lakeside Breaking News'.

DSC_0088.JPG


Obwódki z szyszek wokół host pod sosnami ułatwiają mi miejscowe podlewanie i zapobiegają przypadkowemu podeptaniu młodych kłęków host przy pracach porządkowych wczesną wiosną.

Pora kończyć stary wątek. Podsumowania roku nie będzie, brak czasu na wybór fotek. Może tylko taka.


DSC_0018.JPG



Do zobaczenia jutro w nowym wątku.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Sylweste

Ogród Grażyny i Romka 2013 rok 02 Kwi 2014 23:10 #239871

  • rm27
  • rm27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2676
  • Otrzymane dziękuję: 2903
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.508 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum