TEMAT: Miniaturowy kraina zimozielona

Miniaturowy kraina zimozielona 08 Lis 2013 12:21 #203073

  • Nati
  • Nati's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Kocham ogród!
  • Posty: 423
  • Otrzymane dziękuję: 65
Moja przygoda z ogrodem - nasz w sumie mały ogródek mieści się przy domu szeregowym i nie jest bezpośrednio wokół niego ogrodzony tylko mieści się przed domem, wprowadziliśmy się w lutym 2011r. i tam nie było nic, kurnik sąsiadów śmietniki i brudno, ja nie wyobrażałam sobie nie mieć zakątka dla siebie i od razu zaczęłam działać z działką, ogrodzenie standardowo i tuje dookoła aby się odgrodzić (potem trochę żałowałam gdy odkryłam jakie mogę być piękne rozwiązania w ogrodzie )bo działka jest przy drodze często uczęszczanej przez dzieci ,ludzi. mąż sam zbudował altankę i pomieszczenie na drewo, sama działka położona jest przy budynku gospodarczym z którego zrobiliśmy garaż, i tak powoli tworzę i wzoruję się na aranżacjach z różnych forum, ale dopiero teraz zebrałam się aby tutaj "zamieszkać"

Ogólnie fascynują mnie formy zimozielone iglaki, ogrody skalne i japońskie i taki sposób staram się urządzić swój mały azyl.

od niedawna poznałam również żurawki, funkie,hortensje i różne trawy a także piękne drzewa liściaste które staram się aby powoli tu się zadomowiły:)jest kącik grillowy, skalniak huśtawka "różana" wszystko jest jakby ukończone ale ja ciągle coś zmieniam znajduję coś nowego i poznaję Wasze ogrody które są wielką inspiracją dla amatora:)

Uwielbiam też kamienie które 2 lata temu zaczęłam zwozić samochodem, ułożyłam nawet sama ścieżkę z kamienia podwyższyłam skalniak rabatki itp.jednak nie sprawdziło się to działką na jesień i wiosnę była zalewana i błotnista przez duże opady więć zrobiliśmy odpływy i dużo mam kostki brukowej trochę mnie razi widok tego zamiast zieleni ale nie było wyjścia.

ciężko jest tak w pigułce to o powiedzieć ale zakochałam się w ogrodach a nigdy nawet o tym nie marzyłam, czuję się uzależniona pozytywnie, i nie ma dnia żeby na chwilę nie zajrzała do ogrodu przed domem albo do Waszych pięknych miejsc.

Przygodę z ogrodem zaczęłam od ponad 2,5roku:teraz każdą chwilę spędzam z "Nim" :hearts: :P

Oczywiście mam wspaniałą rodzinkę kochanego męża Piotrka córcie Hanie 2,8lat i Jasia 5mcy.

pozdrawiam odwiedzających kochani zaglądajcie i zostawiajcie swoje przemyślenia rady dużo się uczę i chcę jeszcze dużo tworzyć:)

dziś np. ukorzeniałam róże w donicy z ziemią i piachem wsadziłąm do ukorzeniacza i pytanko jeśli ktoś wie gdzie i w jakiej temp. je trzymać.?

ukorzeniałam 2 lata temu na wiosnę prosto do ziemi i wszystkie super się przyjęły pokażę fotki zasłoniły już całą siatkę bo to pnące a dziś ukorzeniałam szlachetne,

ukorzeniałam również hortensje dużo miałam trochę rozdałam ale świetnie się ukorzeniają.

tak jest, w dużym skrócie
CAM00479.jpg

a teraz jak to się zaczęło:
IMG_0236.JPG

właściwie to już jest po dużych zmianach bo było tu bagno i biegające kury wokoło:) udało się to doprowadzić do takiego stanu choć malutko tego mamy to bardzo cieszy, kraina zimozielona bo większość iglaków które uwielbiam w tle trawy żurawki hosty hortensje róże to głównie w moim ogrodzie i kamień który uwielbiam.....pozdrawiam i życzę miłego oglądania:)
IMG_8216.jpg

tutaj 2 lata temu jak założyliśmy nasz skalniaczek trochę się już zmieniło
IMG_0566.JPG


Zdjcie-0042.jpg
Ostatnio zmieniany: 09 Lis 2013 08:53 przez Nati.


Zielone okna z estimeble.pl

Miniaturowa kraina zimozielona 08 Lis 2013 12:33 #203080

  • Nati
  • Nati's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Kocham ogród!
  • Posty: 423
  • Otrzymane dziękuję: 65
IMG_0086.JPG


IMG_0573.JPG


CAM00163.jpg

Miniaturowa kraina zimozielona 08 Lis 2013 12:40 #203083

  • Nati
  • Nati's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Kocham ogród!
  • Posty: 423
  • Otrzymane dziękuję: 65
CAM00255.jpg


CAM00257.jpg


IMG_1124.JPG


IMG_1128-001.JPG


CAM00442.jpg

Miniaturowa kraina zimozielona 08 Lis 2013 12:41 #203085

  • Nati
  • Nati's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Kocham ogród!
  • Posty: 423
  • Otrzymane dziękuję: 65
CAM00256.jpg


CAM00257_2013-11-08.jpg


IMG_1114.JPG

Miniaturowa kraina zimozielona 08 Lis 2013 12:58 #203090

  • Nati
  • Nati's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Kocham ogród!
  • Posty: 423
  • Otrzymane dziękuję: 65
CAM00458_2013-11-08.jpg


CAM00461.jpg


CAM00481.jpg


CAM00540.jpg

Miniaturowa kraina zimozielona 08 Lis 2013 13:01 #203091

  • Nati
  • Nati's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Kocham ogród!
  • Posty: 423
  • Otrzymane dziękuję: 65
Ostatnio zmieniany: 08 Lis 2013 13:20 przez Nati.
Za tę wiadomość podziękował(a): waldek727

Miniaturowa kraina zimozielona 08 Lis 2013 13:43 #203101

  • Nati
  • Nati's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Kocham ogród!
  • Posty: 423
  • Otrzymane dziękuję: 65
CAM00652.jpg


CAM00662.jpg


CAM01009.jpg


CAM01057.jpg


CAM01066.jpg


CAM01070.jpg


CAM01111.jpg


CAM01092.jpg

Miniaturowa kraina zimozielona 08 Lis 2013 13:46 #203102

  • Nati
  • Nati's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Kocham ogród!
  • Posty: 423
  • Otrzymane dziękuję: 65
CAM01078.jpg


CAM01079.jpg


CAM01094.jpg


CAM01108.jpg


CAM01118.jpg


CAM01112.jpg

Miniaturowa kraina zimozielona 08 Lis 2013 13:48 #203104

  • Nati
  • Nati's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Kocham ogród!
  • Posty: 423
  • Otrzymane dziękuję: 65
to tak na razie tyle mam nadzieję że się spodoba:) pozdrawiam:)

Miniaturowy kraina zimozielona 08 Lis 2013 14:09 #203109

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Witaj :bye:
Miło Cię widzieć i to córunia,,śliczna??

Mi bardzo się podoba u Ciebie :P Piękne rabaty...różyczki,żurawki,hosty, to co i ja kocham :hearts:
Gazanie masz identyczną jak moja.Begonki ślicze :)

Miniaturowy kraina zimozielona 08 Lis 2013 14:24 #203112

  • Nati
  • Nati's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Kocham ogród!
  • Posty: 423
  • Otrzymane dziękuję: 65
dziękuję za odwiedzinki nie duży kawałek więc nie ma szału ale i tak wiele do pokazania wg.mnie, postaram się systematycznie dorzucać ciekawe fotki :)

Miniaturowy kraina zimozielona 08 Lis 2013 14:35 #203116

  • Roma
  • Roma's Avatar
Bardzo ciekawie zapowiadający się wątek :bravo: Nati a może powiesz nam troszkę więcej o miejscu które tak pieczołowicie upiększasz :)

Miniaturowy kraina zimozielona 08 Lis 2013 16:15 #203124

  • Nati
  • Nati's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Kocham ogród!
  • Posty: 423
  • Otrzymane dziękuję: 65
wiem, właśnie chciałabym, tylko szybko wrzuciłam fotki, ostatnio troszkę nie mam czasu ale na pewno to zrobię
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma

Miniaturowy kraina zimozielona 08 Lis 2013 16:31 #203125

  • Nati
  • Nati's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Kocham ogród!
  • Posty: 423
  • Otrzymane dziękuję: 65
Moja przygoda z ogrodem - nasz w sumie mały ogródek mieści się przy domu szeregowym i nie jest bezpośrednio wokół niego ogrodzony tylko mieści się przed domem, wprowadziliśmy się w lutym 2011r. i tam nie było nic, kurnik sąsiadów śmietniki i brudno, ja nie wyobrażałam sobie nie mieć zakątka dla siebie i od razu zaczęłam działać z działką, ogrodzenie standardowo i tuje dookoła aby się odgrodzić (potem trochę żałowałam gdy odkryłam jakie mogę być piękne rozwiązania w ogrodzie )bo działka jest przy drodze często uczęszczanej przez dzieci ,ludzi. mąż sam zbudował altankę i pomieszczenie na drewo, sama działka położona jest przy budynku gospodarczym z którego zrobiliśmy garaż, i tak powoli tworzę i wzoruję się na aranżacjach z różnych forum, ale dopiero teraz zebrałam się aby tutaj "zamieszkać"

Ogólnie fascynują mnie formy zimozielone iglaki, ogrody skalne i japońskie i taki sposób staram się urządzić swój mały azyl.

od niedawna poznałam również żurawki, funkie,hortensje i różne trawy a także piękne drzewa liściaste które staram się aby powoli tu się zadomowiły:)jest kącik grillowy, skalniak huśtawka "różana" wszystko jest jakby ukończone ale ja ciągle coś zmieniam znajduję coś nowego i poznaję Wasze ogrody które są wielką inspiracją dla amatora:)

Uwielbiam też kamienie które 2 lata temu zaczęłam zwozić samochodem, ułożyłam nawet sama ścieżkę z kamienia podwyższyłam skalniak rabatki itp.jednak nie sprawdziło się to działką na jesień i wiosnę była zalewana i błotnista przez duże opady więć zrobiliśmy odpływy i dużo mam kostki brukowej trochę mnie razi widok tego zamiast zieleni ale nie było wyjścia.

ciężko jest tak w pigułce to o powiedzieć ale zakochałam się w ogrodach a nigdy nawet o tym nie marzyłam, czuję się uzależniona pozytywnie, i nie ma dnia żeby na chwilę nie zajrzała do ogrodu przed domem albo do Waszych pięknych miejsc.

Przygodę z ogrodem zaczęłam od ponad 2,5roku:teraz każdą chwilę spędzam z "Nim" :hearts: :P

Oczywiście mam wspaniałą rodzinkę kochanego męża Piotrka córcie Hanie 2,8lat i Jasia 5mcy.

pozdrawiam odwiedzających kochani zaglądajcie i zostawiajcie swoje przemyślenia rady dużo się uczę i chcę jeszcze dużo tworzyć:)

dziś np. ukorzeniałam róże w donicy z ziemią i piachem wsadziłąm do ukorzeniacza i pytanko jeśli ktoś wie gdzie i w jakiej temp. je trzymać.?

ukorzeniałam 2 lata temu na wiosnę prosto do ziemi i wszystkie super się przyjęły pokażę fotki zasłoniły już całą siatkę bo to pnące a dziś ukorzeniałam szlachetne,

ukorzeniałam również hortensje dużo miałam trochę rozdałam ale świetnie się ukorzeniają.
Ostatnio zmieniany: 08 Lis 2013 17:33 przez Roma.
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma

Miniaturowy kraina zimozielona 08 Lis 2013 21:48 #203177

  • Dangar
  • Dangar's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1346
  • Otrzymane dziękuję: 173
Witaj :bye: Widać, że bardzo dbasz o ogródek i masz na takim kawałku piękne rośliny.

Te dwie liściaste kulki to chyba trzmielina. Posadziłaś je za blisko siebie . Będą za parę lat wchodzić na siebie. Podobnie te ładne jałowce z przodu narożnego skalniaka w kacie ogródka. Rozrosną się na cały skalniak i jeszcze wejdą na siebie. To ekspansywne rośliny. Po 10 latach mogą mieć do 4 m średnicy każdy i dalej będą rosły.
pozdrawiam
Danka

W kocim raju.

Miniaturowy kraina zimozielona 09 Lis 2013 09:09 #203213

  • Nati
  • Nati's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Kocham ogród!
  • Posty: 423
  • Otrzymane dziękuję: 65
witaj dziękuję za cenne rady, ja to wszystko wiem ale jak tworzyłam swój ogród nic o ogrodach i roślinach nie wiedzałąm, druga sprawa jeśli chodzi o trzmielinę ja wszystko tnę mocno lubię formy cięte i nie pozwalam się roślinom rozrastać ze względu na ograniczone miejsce, trzmielina da radę ale wiem że jałowiec po kilku latach pewnie zmieni swoje miejsce chcę go ciąć na bonsai ale pędy i tak po czas i będą za grube do całości zdaję sobie z tego sprawę, kolejna rzecz to lubię mieć efekt od razu ładnej rabaty, i jak bym sadziła wszystko z myslą co będzie za 5-10 lat to mój ogród byłby bardzo ubogi a ja lubię jak jest dużo i zielono:)

po kilku latach na pewno wymyślę coś nowego znajdę inne miejsca albo przerzucę w donice:) póki co cieszy mnie widok tego co mam

pozdrawiam i cieszę się z pierwszych odwiedzin, dziś postaram się zajrzeć do ciebie:)

i dla Ciebie kilka fotek z wakacji

CAM01055.jpg




CAM00367.jpg


CAM00346.jpg


CAM00321.jpg


CAM00323.jpg


CAM00492.jpg
Ostatnio zmieniany: 09 Lis 2013 09:15 przez Nati.

Miniaturowy kraina zimozielona 09 Lis 2013 22:48 #203369

  • Dangar
  • Dangar's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1346
  • Otrzymane dziękuję: 173
Dziękuję za piękne fotki. Nawet iglaczek się trafił. :woohoo:

Jałowce bardzo trudno się przesadza, ze względu na system korzeniowy. Im starszy, tym gorzej.
pozdrawiam
Danka

W kocim raju.

Miniaturowy kraina zimozielona 10 Lis 2013 18:56 #203561

  • Anowi
  • Anowi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1825
  • Otrzymane dziękuję: 1586
Dużo pracy włożyłaś w stworzenie ogrodu ale i efekty widac :bravo:
Pozdrawiam IWONA
Mały ale mój...


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.295 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum