TEMAT: Ogród Grażyny i Romka 2012

Odp: Ogród Grażyny i Romka 2012 06 Kwi 2012 23:56 #21608

  • Kocina
  • Kocina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 643
  • Otrzymane dziękuję: 180
Romku, jedyny klon jaki mam, to polecany przez Ciebie Flamingo szczepiony na paliku.
Mam go od roku i już teraz widzę, że nawet mocno cięty nie sprawia żadnych kłopotów.
Ładnie się zagęszcza i nawet mocno cięty szybko przyrasta. Teraz cały stoi w pączkach, gotowy na prawdziwą wiosnę :)

Marzy mi się natomiast bordowy. Nie czerwieniejący jesienią, tylko taki, który cały sezon jest plamą kolorystyczną.
Wiem, że niekiedy sprawiają kłopoty, dlatego przydreptałam do Ciebie z pytaniem.
Jak już pisałam, moja okolica, to i powodzenie w uprawie tych samych odmian większe.
Powiedz mi proszę jeszcze jedno - czy pod klonami palmowymi lekko zakwaszasz glebę?
Pozdrawiam ciepło - Ogródek Marty
FO Oaza na Facebook'u
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Ogród Grażyny i Romka 2012 07 Kwi 2012 00:05 #21612

  • rm27
  • rm27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2676
  • Otrzymane dziękuję: 2903
Marto, najłatwiej z czerwonych dostać Atropurpureum. Ładniejszy jest Fireglow, ale trudniej go kupić. Spory wybór klonów jest zwykle na targach wiosennych na Klimeckiego (początek maja).
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kocina

Odp: Ogród Grażyny i Romka 2012 07 Kwi 2012 00:22 #21614

  • Kocina
  • Kocina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 643
  • Otrzymane dziękuję: 180
Pooglądałam Fireglow i faktycznie przepiękny!

Jak nie dostanę na Klimeckiego, to może uda się przez internet.
Zapytam jeszcze w szkółce Batko, czasami mają rzeczy, których nie pokazują w ofercie na stronie.

Dziękuję Romku :kiss3:
Pozdrawiam ciepło - Ogródek Marty
FO Oaza na Facebook'u
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Grażyny i Romka 2012 07 Kwi 2012 17:32 #21745

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Niestety mój Dissectum przemarzł :( To znaczy dziwnie przemarzł, bo od południowo-zachodniej strony (chyba wiatry) niskie gałęzie całkiem dobrze, od północnej strony również. Zobaczę jak będzie wyglądał po wypuszczeniu liści. Jeśli zrobi się z niego straszydło pójdzie pod łopatę.
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Grażyny i Romka 2012 07 Kwi 2012 20:14 #21796

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Fajna ta jodła Compacta z dwoma przewodnikami...
Romek, strasznie mi się ostatnio spodobały sosny w typie Twojego Ksawerego, z tymi igłami o różnej długości...Kupiłam sobie czarną Spielberg w takim typie ;) Śliczne są...A jak twoja wielka już Moseri? Zaczęła już zielenieć? Moja jeszcze żółciutka!
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Grażyny i Romka 2012 07 Kwi 2012 23:12 #21884

  • rm27
  • rm27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2676
  • Otrzymane dziękuję: 2903
Marto, w Krzywaczce też można kupić trochę klonów.

Dorotko, szkoda go pod łopatę, lepiej go porzycinać jak już się okaże co przemarzło i dać mu szansę na odbicie, w ostateczności można go przesadzić w mniej paradne miejsce.

Marto, przedwczoraj w strugach deszczu przesadzałem Moseri w nowe miejsce, bardziej słoneczne. Jest już bardziej zielona niż żółta. Nadałem jej przy okazji formę pienną. Boję się czy przeżyje te eksperymenty.

Parę dzisiejszych fotek ustrzelonych podczas krótkiej przerwy w świątecznych przygotowaniach.







Rozwijają się pierwsze kwiaty magnolii.





Kwitną jagody kamczackie, tym niskie temperatury nie przeszkadzają.



Nieśmiało startują forsycje.



I na koniec życzenia wielkanocne dla wszystkich forumowiczów.

Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka

Odp: Ogród Grażyny i Romka 2012 08 Kwi 2012 22:15 #22189

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Romek, przepiękna świąteczna kompozycja, dlaczego jej jeszcze nie ma w wątku konkursowym? :blink:
Coś zrobił przecudnej Moseri? Jaką formę pienną? :eek3: Źle było, jak była pięknym stożkiem? Domagam się zdjęcia! ;)
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Grażyny i Romka 2012 12 Kwi 2012 21:37 #24044

  • rm27
  • rm27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2676
  • Otrzymane dziękuję: 2903
Po powrocie z pracy szybko pstryknąłem kilka fotek i poszedłem coś zjeść i przebrać się. Planowałem dziś coś porobić w ogrodzie ale pogoda popsuła szyki. Popołudniu zaczął padać deszcz.

Zaczęły kwitnąć forsycje i magnolia gwiaździsta Royal Beauty.

















Pokazały się brunery.



Jałowiec płożący (Juniperus horizontalis) "Wiltonii" prowadzony przy paliku.

Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Grażyny i Romka 2012 12 Kwi 2012 21:44 #24052

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2428
Bardzo ładny ogródek i tyle się w nim dzieję, że ho ho :whistle:
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Grażyny i Romka 2012 12 Kwi 2012 22:06 #24085

  • Roma
  • Roma's Avatar
Ten płożący jałowiec ciągle mnie zaskakuje, jak to możliwe aby był taki wysoki,czy trzeba to robić od małego? czy można zacząć z dorosłym osobnikiem?
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Grażyny i Romka 2012 12 Kwi 2012 22:17 #24093

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
No, uff... ;) Muszę przyznać, że za bardzo Moseri nie skrzywdziłeś,chociaż takie ujęcie od góry...Formy piennej nie widać! :)
Już u Ciebie kwitnie gwiaździsta? :eek3: Nie wiem, jak Ty to robisz, śnieg pada, a Ty i tak z kwitnieniami jesteś do przodu! :)
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Grażyny i Romka 2012 12 Kwi 2012 23:02 #24132

  • rm27
  • rm27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2676
  • Otrzymane dziękuję: 2903
Michale, jest tego ponad 20 arów i muszę sam wszystko ogarnąć po pracy. :garden: :garden1: Na pomoc innych domowników nie mam co liczyć.

Roma, jałowca najlepiej kupić malutkiego jednopędowego i prowadzić go od razu w górę przy paliku (musisz podwiązywać). Z dużym też możesz spróbować. Nagnij koniec jednego pędu do góry. Może być z czasem jeszcze ciekawszy, będzie wyglądał jak panna młoda z długim trenem. Kolor sukni tylko jakby nie taki. :rotfl1:

Marto, zaczyna też rozwijać pąki gwiaździsta Resea, a także pozostałe moje magnolie Aleksandrina i Susan.
Nie spiesz się z wykopywaniem roślin. Wydawało mi się w tamtym tygodniu, że straciłem miodunki, tymczasem podobnie jak brunery odbiły w tym tygodniu i wkrótce będą kwitły.



Ciemiernik od Geni. :hug:



Zawilce gajowe w pełnej krasie.



Tulipany Showwinner też pięknie rozwinięte, wkrótce płatki opadną.



Funkie pakazują kły, a przodowniczki rozwijają już skrzydła (Hosta "Marrakech").



Jałowiec Pinga(Juniperus pingii, syn. Juniperus squamata)"Loderi"



Berberys płożący "Green Carpet".



Kolejne żurawki (heuchera): "Cinabar Silver" i "Root Beer"





Cebulica syberyjska (Scilla siberica)

Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Grażyny i Romka 2012 12 Kwi 2012 23:19 #24143

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Romku jaka piękna wiosna :bravo: cieszę się, że brunery i miodunki jednak przezimowały ;)
Nie trzeba się spieszyć z oceną :silly:
Ostatnio zmieniany: 12 Kwi 2012 23:19 przez pamelka.
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Grażyny i Romka 2012 13 Kwi 2012 08:32 #24226

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Pięknie rozwija się u ciebie wiosna. Zaciszny ogród to jest to, nawet forsycje kwitną. W moich okolicach wszystkie przemrożone, kwitną tylko na dolnych gałęziach. O mały włos przegapiłabym ciecie róż :rotfl1:
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Grażyny i Romka 2012 13 Kwi 2012 08:54 #24235

  • e-genia
  • e-genia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4032
  • Otrzymane dziękuję: 3524
Romkuu Ciebie pojawiły sie brunery a u mnie nadal nie ma za ty miodunki wszystkie są.
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Grażyny i Romka 2012 13 Kwi 2012 11:54 #24318

  • Poll
  • Poll's Avatar
Romku, jak Twoje postępy w doniczkowaniu zagrożonych host?
Podziwiam Marrakesch, już taka wielka? Moje w fazie większych kłów, ale fotografując kilka do Fotobazy host, zauważyłam, iż te na bardziej odkrytych stanowiskach są podmrożone lekko np Daab a Green. Co zrobić , tak jak napisałeś - wszystko czyha na nasze pięknotki.
Pięknie przezimowały u Was żurawki, to pewnie zasługa obfitego śniegu?
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Grażyny i Romka 2012 13 Kwi 2012 12:27 #24341

  • Monika68
  • Monika68's Avatar
Romku, Twój ogród niezmiennie zachwyca :) Spacer po nim to ogromna przyjemność :)
Wiosna u Ciebie bardziej zaawansowana- moja forsycja i zawilce gajowe jeszcze nie kwitną. Mam nadzieję, że lada moment to się zmieni, bo zrobiło się cieplej.
Pozdrawiam serdecznie :bye:
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Grażyny i Romka 2012 15 Kwi 2012 00:06 #25185

  • rm27
  • rm27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2676
  • Otrzymane dziękuję: 2903
Jolu, to samo sugerowałem Marcie. Może roślinki odbiją i nie będzie aż takich strat.

Dorotko, forsycje co prawda kwitną ale nie tak obficie jak w ubiegłych latach. Chociaż miałem też taki rok, że kwitły tylko same doły, które ocaliła gruba warstwa śniegu. W tym roku trochę śniegi było lecz nie wtedy, gdy przyszły te najsilniejsze mrozy.

Geniu, brunerki może jeszcze odżyją a jak nie to poratują zaprzyjaźnione dusze. Jacka Frosta mam w razie czego dużą kępę.

Polu, zadoniczkowałem około 20 sztuk. Dalej nie było śladów gryzoni więc dałem sobie spokój. Oczekuję w tym tygodniu dostawy od Marco. Zadoniczkuje hosty na miesiąc i dopiero w połowie maja powędrują do gruntu. Pogoda trochę zbyt kapryśna by wsadzać je od razu.

Moniko coś ta wiosna jest wyjątkowo kapryśna. Wszystko opóźnione w stosunku do ubiegłego roku o prawie dwa tygodnie. Wczoraj było tak cieplutko i wydawało się, że wiosna nabędzie rozpędu tymczasem dziś się ochłodziło i od południa kropiło a później zaczęło dość mocno padać. Deszcz także teraz bębni o parapet.

Wczoraj dokończyłem areację i wertykulację trawników, dosiałem trawę i nawet dobrze, że taraz kropi deszcz.

Pożegnanie z krokusami. Zdjęcia sprzed kilku dni.

















Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.495 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum