• Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Marzenia pisane zielenią - judytowe rozmaitości.

Marzenia pisane zielenią - judytowe rozmaitości. 05 Maj 2013 22:26 #153223

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
O jakiego gagatka chodzi? Dzika? Z tropów zwierząt bezbłędnie rozpoznaję tylko ślady nornic! ;)
I ja witam kolejną mieszkankę Lubelszczyzny! :)
Największe wrażenie zrobiły na mnie rozmiary Twoich warzywników! :eek3: I ich absolutnie bezchwastowy stan...
Dziura w jabłoni też mi się podoba.. :) A ona mimo tej dziury rośnie, rodzi jabłka?


Zielone okna z estimeble.pl

Marzenia pisane zielenią - judytowe rozmaitości. 05 Maj 2013 22:43 #153234

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Pisałaś, że na północ, więc typowałam okolice Puław :happy3: , a tu proszę, Lubartów :silly: , rzeczywiście mamy niedaleko.
Czy ten ślad to bocian? :dazed:

Marzenia pisane zielenią - judytowe rozmaitości. 06 Maj 2013 00:13 #153307

  • judyta
  • judyta's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 34
  • Otrzymane dziękuję: 6
aguskac wrote:
Jakie Ty masz dziwne uprawy w tym warzywniku : czosnek, bób, kapusta... :happy4:

Nie uprawiam takich warzywek. U mnie są rzodkiewki, dymka i nic więcej na razie :cool3: aaa są buraki, ale na razie niewidzialne.
:rotfl1: faktycznie jakieś dziwne :supr3:
Przecież ja od razu krzyczałam, żeby założyć okulary :cool3: !!! a Ty Aguś czytasz bez zrozumienia :happy: tam rośnie jeszcze marchewka, koperek, pietruszka, buraki, rzodkiewka no i nie mów, że nie widziałaś truskawek i perzu :rotfl1:
Kłurde mam do kitu aparat :hammer: :think: :happy4:
Po Stanisławie zasadzę Ci tam jeszcze fasolę szparagową fioletową i zieloną i będzie jedno poletko dziwnych upraw skończone :flower:

Witaj artam-Marta kolejna ziomalko-sąsiadko !! Z Lublinem pożegnałam się osiem lat temu :P gdyż zapragnęłam zamieszkać na głębokiej wsi. :fly:
Stan bezchwastowy moich rabatek to jest stan przejściowy :rotfl1: kiedy przestanę wstawiać na Forum foty warzywniaka, to będzie oznaczało, że grządki zarosły...jak zwykle :oops: ;)

Ta jabłoń ma wszystkie jabłonie pod sobą. Ona rodzi takie ilości jabłek i to corocznie, że są dla nas nie do przejedzenia, obdzielamy sąsiadów i wiadrami wynosimy jeszcze na kompost :huh:

to nie są ślady dzika ani bociana, a ślady nornic też są mi bardzo dobrze znane :mad2:

UWAGA !
Dziś zauważyłam na różach żerowanie skoczka różanego :mad2:
nadeszła więc już ta plaga :club2: tylko wyglądać jeszcze nimułki


P1100455.JPG


P1100481.JPG


dobrej nocki :sleep:


P1100361.JPG

Marzenia pisane zielenią - judytowe rozmaitości. 06 Maj 2013 06:56 #153339

  • mirdem
  • mirdem's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2652
  • Otrzymane dziękuję: 2335
Judytko witaj :bye: :bye: ............. jak miło , że jesteś bardzo lubiłam do Ciebie zaglądć , warzywnik rzeczywiście imponujący , pamiętam takie zdjęcie , czas orania warzywnika z koniem ..................... a jak tam hosty ????
Pozdrawiam.....wiosennie przez cały rok ... Mirka :P :P

Kolorowy galimatias Mirki

Kramik -wymienię , sprzedam ( głównie ogrodowe)2015

Marzenia pisane zielenią - judytowe rozmaitości. 06 Maj 2013 09:20 #153383

  • judyta
  • judyta's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 34
  • Otrzymane dziękuję: 6
Witaj Miruś...taaak były takie zdjęcia :)
W tym roku w ruch poszedł szpadel...koń okazał się być nie do zdobycia :search:
Hosty :thanks: rozrastają się pięknie, dzielę je niemalże corocznie i obsadzam wszystkie cieniste zakątki-a mam takich miejsc jak wiesz sporo.
To bardzo wdzięczna bylina, kocham je za to, że chcą rosnąć tam, gdzie inne rośliny się buntują.
Właśnie jestem na etapie kolejnego przerabiania cienistej rabaty
(ciekawe jak długo będę zadowolona z tej koncepcji ??? :rotfl1: )...więc biegnę znowu dzielić i przesadzać..bo znowu nadają jakieś deszcze...czyżby się zapowiadał deszczowy rok :think:

Dziś znajdziecie mnie tutaj ;)


P1100102.JPG


P1100103.JPG


P1100096.JPG


zostawiam troszkę kwiatów

P1100085.JPG


P1100114.JPG


P1100133.JPG


P1100164.JPG


P1100135.JPG

Marzenia pisane zielenią - judytowe rozmaitości. 06 Maj 2013 12:16 #153429

  • Elżbieta
  • Elżbieta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1126
  • Otrzymane dziękuję: 580
Witaj Judytko :) . Widać , że przy warzywniku już się napracowałaś, a i z resztą ogrodu sobie poradzisz. Przecież to frajda , lubimy plewienie , czyż nie?

Marzenia pisane zielenią - judytowe rozmaitości. 06 Maj 2013 16:10 #153473

  • Kasia1972
  • Kasia1972's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 824
  • Otrzymane dziękuję: 79
Judytko, U Ciebie mały bób? Hmm, ja dopiero wczoraj siałam...ciekawe kiedy mi skiełkuje? Warzywnik masz imponujący!

Marzenia pisane zielenią - judytowe rozmaitości. 06 Maj 2013 17:34 #153491

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Piękna szachownica,tulipanki :)
a kociulek ,,,ummmm fajniutki śpioch :)

Marzenia pisane zielenią - judytowe rozmaitości. 06 Maj 2013 20:39 #153585

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
judyta wrote:
:rotfl1: faktycznie jakieś dziwne :supr3:
Przecież ja od razu krzyczałam, żeby założyć okulary :cool3: !!! a Ty Aguś czytasz bez zrozumienia :happy: tam rośnie jeszcze marchewka, koperek, pietruszka, buraki, rzodkiewka no i nie mów, że nie widziałaś truskawek i perzu :rotfl1:
Po Stanisławie zasadzę Ci tam jeszcze fasolę szparagową fioletową i zieloną i będzie jedno poletko dziwnych upraw skończone :flower:
Umiem czytać , umiem... marchew też już do lamusa odłożyłam... nie dla mnie :blink: Reszty nie wymieniałam, bo bardziej normalne :happy:
Perzu moja droga się nie widzi i już, on jest zawsze, być musi i dlatego się wkomponował :)
Po Zośkach to u mnie co nieco przybędzie, fasolkę posadzę, ogórki i pomidorów "troszkę" Planuję jeszcze cukinie, ale gdzie??? Dla tych wielkoludów nie mam miejsca.
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku

Marzenia pisane zielenią - judytowe rozmaitości. 06 Maj 2013 21:46 #153652

  • judyta
  • judyta's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 34
  • Otrzymane dziękuję: 6
Witajcie....nareszcie dziś było ciepło!!!!!

Elciu oczywiście, że lubimy plewienie, może trochę mniej jak sadzenie. A najbardziej lubię śmigać z kosiarką :garden: Wtedy od razu szybko robi się wokół jakoś tak ładnie :P ...no i ten niesamowity zapach koszonej trawy...uwielbiam go.

Kasiu ja bób zawsze sadzę jak najwcześniej, zawsze idzie na pierwszy ogień z dymką, czosnkiem, marchewką i pietruszką, no i oczywiście rzodkiewką. Teraz zrobiło się ciepło, więc długo w ziemi nie będzie siedział :)

Aniu kotka i szachownica to przybłędy..nie wiem skąd się wzięły :rotfl1:
Ale fajnie, że są. Kota lada dzień dostanie młodych, więc chętnie leniuchuje w domu i już przestała się wałęsać daleko od domu.

Aguśka no to mnie uspokoiłaś, bo myślałam, że mam te warzywa jakieś egzotyczne :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: już miałam iść wyrywać i podmieniać :think: :lol:

aguskac wrote:
Jakie Ty masz dziwne uprawy w tym warzywniku
:rotfl1: :bad-idea: :rotfl1:

Perz niebawem będzie kiełkował jak nie wiem.. :screem: już go widać bez okularów.
A dlaczego marchew odłożyłaś do lamusa??
Zapomniałam w Twoim wątku zapytać czy do końca życia mam okrywać na jesieni ten winogron :think:

Marzenia pisane zielenią - judytowe rozmaitości. 07 Maj 2013 09:46 #153797

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Witaj Judyto jestem oczywiście, jak większość odwiedzających pod wrażeniem warzywnika :thanks:
Zjecie te wszystkie dobra :woohoo: JA mam malutki a i tak cześć rozdaję :silly:
Masz rację ze skoczkami, teraz pierwszy termin ich wylęgu, więc trzeba działać, bo jesienia sie nie pozbieramy :blink:
Nimułek jeszcze nie widać, podobnie, jak mszyc :think:

Marzenia pisane zielenią - judytowe rozmaitości. 08 Maj 2013 08:10 #154210

  • judyta
  • judyta's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 34
  • Otrzymane dziękuję: 6
Witaj pamelkowa Jolu :kiss3:

Wcale się nie dziwię, że wszyscy piszą o warzywniku, bo w sumie nic innego nie pokazałam :rotfl1: :rotfl1:
Może ja za mało nawożę, i rodzi się tylko połowa albo jeszcze mniej niż powinna :think: :think: :think: , bo wcale nie mam za dużo :think: :think:

Dziś sprawdzę, czy udało mi się odnieść zwycięstwo ze skoczkami ;) strasznie nie lubię tych jasnych plamek na liściach.
Czy u Was latają już chrabąszcze majowe?
U mnie już masowo obsiadają drzewa i szamią młodziutkie listki :club2:
Podobno już także na kalinach pojawiła się wstrętna czarna mszyca..u mnie jeszcze nie ma, ale to kwestia dni.

Zostawiam kilka fotek i znikam dalej walczyć z cienistą rabatą :bye:
już zaczyna być widać efekty..ale jeszcze mam tam sporo pracy

P1100541.JPG


chyba najgorsze będzie zrobienie ceglanej ścieżki

P1100597.JPG


kiedyś już była :rotfl1:

P7310016.JPG


P7310013.JPG


i trochę kolorku

P1100554.JPG


P1100543.JPG


P1100561.JPG


P1100563.JPG


Zielone okna z estimeble.pl

  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.368 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum