TEMAT: Żurawkowe RODOS Igora - sezon 2014

Żurawkowe RODOS Igora - sezon 2014 29 Wrz 2014 09:39 #302181

  • elzbieta1
  • elzbieta1's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 285
  • Otrzymane dziękuję: 122
Tak też przeczuwałam, że nowa działka zamieni się w nowe żurawkowe RODOS i bardzo się z tego cieszę :dance: Fajnie,że zdecydowałeś się na studia, życzę przyjemnego i efektywnego studiowania :idea1:
Pozdrawiam Elżbieta
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Żurawkowe RODOS Igora - sezon 2014 29 Wrz 2014 09:44 #302183

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Igor, świetna decyzja o studiach - gratuluję.
Co prawda prowadzenie własnego biznesu łączy się z wieloma wyrzeczeniami, ale czyż nie jest podobnie, gdy pracujemy na czyjś rachunek? Tu przynajmniej jesteś panem samego siebie.
Żurawkowe rodos w wydaniu jesiennym przecudne!
Temat został zablokowany.

Żurawkowe RODOS Igora - sezon 2014 29 Wrz 2014 12:40 #302205

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Igorze, klimat na Forum bardzo naukowy się zrobił, więc nie dziwię się, że i Ty złożyłeś papiery na studia. Na fajne studia!
Życzę Ci miłego studiowania, no i realizacji planów związanych z własną firmą :)
Też zawsze uważałam, że lepiej być sobie sterem, żeglarzem, okrętem i krótki epizod pracy na tzw. "państwowej posadzie", czyli w szkole nie był najlepszym w moim życiu ;) (młodzież była świetna, ale dyrektor...).
Jesienny Rodos równie efektowny jak w innych porach roku :flower1:
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Żurawkowe RODOS Igora - sezon 2014 05 Paź 2014 21:17 #303567

  • Igor
  • Igor's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4186
  • Otrzymane dziękuję: 2490
Wreszcie znalazłem chwilę aby zajrzeć do własnego wątku, więc wybaczcie, że na razie nie bywam w innych, ale sezon ogrodowy niedługo się zakończy
i będzie czas na forumowanie. Takie uroki pracy ogrodnika ;)

Teraz dużo pracuje na własny rachunek...nasadzenia, pielęgnacje itd nie wiedziałem, że będzie takie zainteresowanie (poroznosiłem trochę ulotek :whistle: )
Na zimowy czas szukam jakiejś pracy , aby trochę się rozruszać. Obok mojego domu jest duże centrum handlowe...myślałem aby załapać się na kilka miesięcy do jakiejś pracy np w Kinie (oglądanie filmów za darmo itd :P )...wiecie ile płacą? 5,13 zł na rękę :rotfl1:

Chyba w tym kraju bardziej opłaca się żebrać :crazy:

_________________________________________________

Violu - ja jestem cały czas, ale na odpisywanie czasu brak i weny chwilowo... :silly:
Gosiu...ty jesteś moim autorytetem zawsze! :kiss:
Ewo, widziałem Twoje zakupy...ja obserwowałem Medusę u Andrzeja, ale ciągle była niedostępna, dopiero niedawno znów jest w sprzedaży :)
Romciu, te studia jeszcze się nie zaczęły a już mi przeszkadzają. :rotfl1: Może wytrwam te kilka lat... :P
Alinko, nie są to studia najlepsze w Polsce, bo Ogrodnictwo w Skierniewicach, ale profesorowie z SGGW, więc może czegoś się nauczę.
Nie przenoszę się nigdzie będę dojeżdżał, przecież nie zostawiłbym działki samej :funnyface:
Bożenko...u mnie trawa jest zawsze ładna, może nie chodzę po niej bardzo często, bo w tym roku to dosłownie nie miałem czasu bywać na działce.
Jeżeli dobrze przygotujesz podłoże i wysiejesz dobrej jakości trawę to powinno być dobrze :)
Geniu, to prawda, myszki są bardzo drogie, ale ja stopniowo sobie na nie odkładałem i co jakiś czas kupuję nowe .
Każdy ma swoje ulubione rośliny, na które jest w stanie wydać więcej niż mu fundusze pozwalają. Ty masz tak z irysami i liliowcami :)
Elu, nową działkę może jeszcze w tym roku trochę ogarnę, ale zobaczymy... na razie będę sadził tam to, na co nie ma miejsca na starej działce
chciałem tam też zrobić alfabetyczną kolekcję żurawek :woohoo:
Aguniada...od pewnego czasu pracuję sam na siebie i nigdy chyba w tej branży nie będę pracował u kogoś! Pracy jest cała masa a ludzie są zmęczeni
cenami jakie narzucają firmy pielęgnujące ogrody i wolą sobie wziąć takiego Igora...i mają satysfakcję, że wspierają studenta z pasją :lol:
Dalu, ja ponad 2 lata pracowałem w firmie zakładającej ogrody i już wiem, że nigdy więcej tego nie zrobię. Jest to wykorzystywanie ludzi...praca od 5 do 20 za dosłownie kilka zł na godzinę...gdy w tym czasie firma na Tobie zarabia tysiące . Nie po to kończyłem technikum i idę na studia w tym kierunku, żeby za takie pieniądze pracować w tym zawodzie.


Powiem Wam, że ten oprysk na chwasty działa...po 2 tygodniach już ich prawie nie widać i zabiło nawet babkę , a było napisane, że trzeba czekać 90dni
Przyznam, że trochę zwiększyłem dawkę :rotfl1: Trawy na szczęście nie spaliło




To jest najpiękniejsza chryzantema jaką mam i jaką widziałem!
Nie pokłada się, wcześnie zakwita i kwitnie, kwitnie, kwitnie...aż do zimy



żurawki są takie piękne :hearts:

Autumn Bride


Specjalnie dla Artamki... Delta Dawn


artystycznie...miało być :rotfl1:


paprotki wreszcie po 2 latach widać i doczekały się zdjęcia

Polypodium vulgare Bifido Multifidum


Hosta 'One Lota Supreme'


Hosta 'Itty Bitty'


Kadastra!


Pinot Gris


Carnival Silver Streak



z nowości...
Avantasia


Spaceboomer


dobra, wszystkie są dla mnie piękne to ostatnia...Crooper Cascade



Miał być miły niedzielny wieczór, a tu taka wiadomość...Ania Przybylska nie żyje :(
Miałem okazję ją poznać osobiście i tym bardziej jakiś taki smutek mnie ogarnął...
Ostatnio zmieniany: 05 Paź 2014 21:26 przez Igor.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): gorzata, Alina-277, chester633, elzbieta1, Amarant, Ewogrod

Żurawkowe RODOS Igora - sezon 2014 05 Paź 2014 21:33 #303579

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Igor wrote:
Na zimowy czas szukam jakiejś pracy , aby trochę się rozruszać.
Polecam odśnieżanie! :rotfl1:
Igor, Ty wszystko mylisz ;) Do pracy chodzi się, żeby zarobić jakieś pieniądze, a rozruszać się to się jeździ po pracy na działkę! :lol:
5,13 za godzinę oglądania filmu? To źle? No chyba, że to takie filmy, za których oglądanie trzeba ludziom płacić! :rotfl1: Ale nie wiem, co tam u Was grają ;)
A serio mówiąc, to masz bardzo zdrowe podejście do tematu pracy, skąd u Ciebie tyle przedsiębiorczości? No chyba jednak po tatusiu ;) :happy4:
Delta Dawn najpiękniejsza! Dziękuję :) Wszystkie inne żurawki poza takimi właśnie przestały mi się podobać... Co radzisz? ;)
Temat został zablokowany.

Żurawkowe RODOS Igora - sezon 2014 05 Paź 2014 21:36 #303583

  • viola
  • viola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1251
  • Otrzymane dziękuję: 1459
Pierwszy rok mam żurawki i faktycznie muszę przyznać ze cudnie wyglądają jesienią,pięknie się przebarwiają. Igor masz rację,nie daj się wykorzystywać. Powodzenia we wszystkich twoich zamierzeniach:-) mnie też ogarnął smutek gdyż bardzo lubiłam tą aktorkę
Temat został zablokowany.

Żurawkowe RODOS Igora - sezon 2014 05 Paź 2014 23:00 #303622

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
A jak sam już założysz tę firmę ogrodniczą, będziesz miał dyplom i takie tam ;) , to chyba sam nie będziesz robił wszystkiego, bo się nie da, więc planujesz zatrudnić jakichś ludzi do pracy fizycznej? Pewnie tak, i co będziesz się dzielił z nimi fifty-fifty ;) ? Raczej nie sądzę :silly: . Bo w końcu każdy z nich mógł skończyć te studia i założyć podobną firmę, jakby chciał być właścicielem :devil1: .
Wiesz, ja tak trochę wtykam kij w mrowisko, bo sama wiele lat miałam firmę (nie ogrodniczą ;) ) i zatrudniałam różne osoby. I wszystkie myślały, że ja zarabiam na nich te tysiące :happy3: , a prawda była zgoła odmienna :whistle: ...
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): gorzata

Żurawkowe RODOS Igora - sezon 2014 05 Paź 2014 23:23 #303630

  • elzbieta1
  • elzbieta1's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 285
  • Otrzymane dziękuję: 122
Igor masz rację - żurawki są piękne,Spaceboomer - cudo jak dla mnie :hearts:
Pozdrawiam Elżbieta
Temat został zablokowany.

Żurawkowe RODOS Igora - sezon 2014 06 Paź 2014 11:30 #303688

  • e-genia
  • e-genia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4032
  • Otrzymane dziękuję: 3524
Igor wrote:
Geniu, to prawda, myszki są bardzo drogie, ale ja stopniowo sobie na nie odkładałem i co jakiś czas kupuję nowe .
Każdy ma swoje ulubione rośliny, na które jest w stanie wydać więcej niż mu fundusze pozwalają. Ty masz tak z irysami i liliowcami :)

Igor zgadza się , nie można mieć wszystkiego .
Temat został zablokowany.

Żurawkowe RODOS Igora - sezon 2014 11 Paź 2014 18:50 #304932

  • Igor
  • Igor's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4186
  • Otrzymane dziękuję: 2490
Czasem czytam, że ktoś nie ma czasu na nic i ogólnie jest bardzo zalatany...ja też już wiem, co to znaczy. :whistle: więc wybaczcie tę niedyspozycję...
Studia się zaczęły, na razie nawet wykłady są ciekawe! od razu czuję się mądrzejszy :silly:





Markita, w mojej sytuacji to było trochę inaczej. Praca od 5 do 20 daleko od domu, ze strony pracodawcy żadnego zainteresowania i zrozumienia, żadnych napoi itd, choć na zewnątrz upał 35*, wieczne niezadowolenie i poganianie...jakby to kilka (dosłownie) zł to był dar od Boga... Niektórzy nie czują tej przywódczej weny do działania, ale ja tak, i myślę, że nie muszę się tak poświęcać. Na razie wszystko idzie zgodnie z moim planem i mam strasznie dużo pracy- teraz sprawia mi to prawdziwą przyjemność, i nie chodzi tutaj tylko o kwestie finansowe :) apropos zarabiania tysięcy, to ja znam cennik firmy i wiem ile zarobili na mojej pracy danego dnia ;)

Violu, w przyszłym roku żurawki powalą Cię na kolana, takie dwulatki są już w pełni rozwinięte, kwitną, wybarwiają się należycie itd.

Artamka, publiczny lincz i 10 godzin prac społecznych w off-topie ( wiesz gdzie) :rotfl1: Tylko to Ci pozostaje...za takie pogardliwe podejście do żurawek :P Ja patrzę na swoje zarobki względem cen roślin i roślinnych zakupów...żeby ponad 12 godzin pracować na jedną, małą, szczęśliwą hostkę, to coś chyba nie tak? :happy3:

Hosta Happy Mouse


widoczki październikowe:




Ostatnio czytałem o kursach fotograficznych Aguniady i mam takie poczucie, że te moje zdjęcia są takie "puste" :jeez:
...ale zakładamy, że one nie miały być ładne, tylko pokazywać rośliny :happy3:




Mam tylko takie chryzantemy i muszę inne kolorki zorganizować, to naprawdę super rośliny na jesienny czas!






Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Alina-277, chester633, luki, Amarant, Ewogrod, viola

Żurawkowe RODOS Igora - sezon 2014 11 Paź 2014 20:06 #304980

  • viola
  • viola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1251
  • Otrzymane dziękuję: 1459
Widoczki piękne jak zawsze. Żurawkami juz się zachwycam. Pięknie rosną. Każda odmiana od ciebie się przyjęła. Masz dobrą rękę do roślin:-)część z nich właśnie ostatnio pokazywałam w swoim wątku jak również ostatnie trawki. Jeszcze raz dziękuję i czekam na wiosenną ofertę:-)
Temat został zablokowany.

Żurawkowe RODOS Igora - sezon 2014 13 Paź 2014 21:32 #305608

  • Igor
  • Igor's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4186
  • Otrzymane dziękuję: 2490
Violu ciesze się, że ładnie Ci rosną :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): viola

Żurawkowe RODOS Igora - sezon 2014 13 Paź 2014 21:49 #305613

  • Amarant
  • Amarant's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1874
  • Otrzymane dziękuję: 3379
:flower1:
Potwierdzam to co Viola napisała :idea1:
Moje żurawki od Igora :thanks: również mają się świetnie. :dance:
Pozdrawiam
Marek

Zapraszam
Markowy Ogródek
Temat został zablokowany.

Żurawkowe RODOS Igora - sezon 2014 13 Paź 2014 22:17 #305625

  • viola
  • viola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1251
  • Otrzymane dziękuję: 1459
A to oznacza,że jest odpowiednią osobą do otworzenia i prowadzenia szkółki:-)Ja trzymam kciuki i czekam na tą dobrą wiadomość
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant

Żurawkowe RODOS Igora - sezon 2014 13 Paź 2014 22:26 #305630

  • Dangar
  • Dangar's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1346
  • Otrzymane dziękuję: 173
Małe hostki jeszcze się trzymają dzielnie u Ciebie. Ja ostatnio zakupiłam 8 sztuk maleństw, ale część z nich już była żółta.

Piękna ta pomarańczowa chryzantemka. Strasznie lubię takie kolorki.
pozdrawiam
Danka

W kocim raju.
Temat został zablokowany.

Żurawkowe RODOS Igora - sezon 2014 13 Paź 2014 23:00 #305652

  • Roma
  • Roma's Avatar
Igor-o Twoją przyszłość jestem całkiem spokojna.Dobrze sobie wszystko poukładałeś.Najpierw wykształcenie a potem biznes(ale wymądrzam :hammer: )
Na nowe roślinki zawsze gdzieś sobie dorobisz a studenckie czasy będziesz zawsze pamiętał.
Żurawki które przywiozłeś i posadziłeś na Jaśkowej są dorodne i pięknie się rozrosły.Obiecałam Ci fotki ale dopiero dzisiaj mi się przypomniało.Obiecuję jutro odrobić te zaległości.
Temat został zablokowany.

Żurawkowe RODOS Igora - sezon 2014 13 Paź 2014 23:20 #305656

  • rm27
  • rm27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2676
  • Otrzymane dziękuję: 2903
Czasy szkolne, uczelniane zawsze miło wspominamy. To nasza młodość. Później praca, rodzina i lata lecą jak z bicza trzasnął.
Igor, słuchaj się forumowych mam i cioć.
Po ostatnich zdjęciach widać, że coś z Agunidy lekcji już skorzystałeś. Może i ja muszę poczytać.
Ostatnio zmieniany: 13 Paź 2014 23:21 przez rm27.
Temat został zablokowany.

Żurawkowe RODOS Igora - sezon 2014 14 Paź 2014 09:00 #305701

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Chryzantema ładna, a znasz jej nazwę?
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.273 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum