TEMAT: OGRÓD PRZY DOMU

OGRÓD PRZY DOMU 23 Sty 2014 20:49 #217180

  • Anna96
  • Anna96's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 2242
Vero :hug: pogodę nadają nie za ciekawą, mrozy mają być bardzo duże nawet do minus 25 stopni...śnieg jaki by nie był coś tam zawsze chroni. Zobaczymy na wiosnę czy będą jakieś straty :think:

mrówko :hearts: ale mi zadałaś zagadkę :bad-idea: podejrzewam że chodzi o Juniperus horizontalis 'Wiltonii' prowadzony jest przy bambusowym kiju.


Fotka zrobiona przez okno...


Modrzew też jest... szczepiony na pniu 80 cm tak wygląda...na wiosnę gałęzie są skracane...przez to przycinanie zrobił się bardzo gęsty...



Kawałek skalniaka...zielona to skalnica, czerwony krzew to berberys thun.Admiration, posadzony w 2011r.

Za tę wiadomość podziękował(a): VERA, broja


Zielone okna z estimeble.pl

OGRÓD PRZY DOMU 23 Sty 2014 21:11 #217192

  • mrówa
  • mrówa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1379
  • Otrzymane dziękuję: 484
Ależ tak, to jałowiec, z daleka wyglądał bardziej..." miękko". :rotfl1: Kiedyś miałam podobną czapę modrzewia na ciut wyższym pniu. Rozrósł się niemożebnie, gałęzi już nie obejmował sekator i zasłonił połowę ogrodu. :laugh1: Musiałam się go pozbyć... :cry3: ,

OGRÓD PRZY DOMU 24 Sty 2014 10:27 #217338

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Aneczko :bye:
Piękny ten berberys thun.Admiration,czy to miniaturowy??
Miniaturkę właśnie chcę sobie kupić :)

OGRÓD PRZY DOMU 25 Sty 2014 11:54 #217748

  • Anna96
  • Anna96's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 2242
Beatko :flower2: wiem że modrzew co roku szybko rośnie i ma grube gałęzie, ale co roku przycinany na takiej samej wysokości...podcinany, na grzybka zachowuje odpowiedni kształt. W ostateczności można go odmłodzić i użyć piłki...przyciąć najgrubsze gałęzie.

Aniu :hearts: nie zastanawiaj się i posadź w ogrodzie...ta odmiana nadaje się doskonale na skalniak... berberys dorasta do 50-50 cm...nie trzeba go przycinać, rośnie w formie kopułki. Jeszcze jedna odmiana mi się podoba BERBERYS THUNBERGA "TINY GOLD" też jest ciekawy, dorasta do 0,4 m szerokości i wysokości, kolor ma jasno żółty.



OGRÓD PRZY DOMU 25 Sty 2014 13:25 #217777

  • Anna96
  • Anna96's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 2242
Aniu :kiss3: zapomniałam napisać że do krzaczka bez grubych rękawic nie podchodź...kuje niemiłosiernie :mad2:

Rozwar



Krwawnik kutnerowaty (łac. Achillea tomentosa)


Mukdenia


Penstemon palczasty

Za tę wiadomość podziękował(a): VERA, broja

OGRÓD PRZY DOMU 02 Lut 2014 09:58 #221015

  • Anna96
  • Anna96's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 2242
Zima złagodniała, można w końcu zrobić fotografie :flower2: wiatr się uspokoił, przez kilka ostatnich dni wiało że na zewnątrz wyjść się nie chciało ;)

















Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

OGRÓD PRZY DOMU 02 Lut 2014 10:10 #221019

  • Roma
  • Roma's Avatar
Zimowe widoki takie same jak u nas na północy :) wczoraj miałam akcję odśnieżania iglaków z ciężkiego śniegu.

OGRÓD PRZY DOMU 02 Lut 2014 12:15 #221049

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1226
Ale zima :eek3: Pięknie to wyglada choć pewnie sprawia ogromne problemy :) Tyle śniegu to u siebie dawno nie widziałem. Dziś u mnie już tylko resztki śniegu, termometr za oknem pokazuje +6 :)
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie

OGRÓD PRZY DOMU 02 Lut 2014 12:35 #221051

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Od razu widać, że widoki z lubelszczyzny ;) :happy3:
U mnie podobnie, choć ja raczej z drugiej strony regionu :wink4:

OGRÓD PRZY DOMU 02 Lut 2014 15:48 #221098

  • VERA
  • VERA's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1919
  • Otrzymane dziękuję: 3718
Aniu cudna zima u Was, tylko pozazdrościć . Roślinki opatulone naturalną kołderką jak się patrzy :bravo:
Pozdrawiam Vera :)

OGRÓD PRZY DOMU 03 Lut 2014 08:28 #221225

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
:bye: Anula
No tak,jak zima to i zimowe foteczki ;)
Wiesz fajny pomysł podsunęłaś mi z tym berberysem miniatrurowym na skalniak.Tak zrobię. :kiss3:
Twój jest bardzo ładny ;)

OGRÓD PRZY DOMU 04 Lut 2014 21:02 #221641

  • Anna96
  • Anna96's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 2242
Romo :hearts: z iglaków nie strącałam śniegu, wszystkie są w niewielkich rozmiarach...nie grozi im połamanie. Jedemu na jesieni przycięłam gałęzie w kulki...ten wcześniej w każdą zimę był odkształcony...teraz problem zniknął. Kulki nie są kształtne, może za dwa trzy lata kształt się poprawi poprzez niewielkie przycinanie. Tak wyglądał przed przycięciem...krzaczor miał 3-3 m. W środku gałązki były brązowe...nie wiem czy tak powinno być, czy jest chory.







Piotrze :flower2: śniegiem mogę się podzielić :dance: W tym roku i tak jest wyjątkowo mało...w poprzednie zimy było go o wiele więcej.

markita :flower1: witaj :hearts: bardzo Cię zasypało...z drugiej strony, cały czas podają że drogi dopiero są odśnieżane :think:

VERO :flower1: dzisiaj świeciło słonko, śnieg się topił ale tak z umiarem...mam nadzieje że nie będzie podtopień.

Aniu :hearts: dopinguję Ci buduj skalniak...te mini roślinki są po prostu cudowne, nieraz nie można ich dojrzeć są takie maleńkie, ale jak zakwitną to oczu nie można oderwać od kwiatuszków :garden1: Karłowe iglaki i drzewka liściaste też świetnie wyglądają na skalniaku. Możliwości jest multum, rośliny też są bardziej dostępne. Kiedyś trudno było kupić.



Na jesieni dużo sadzonek zostało rozdzielonych, jak to wyjdzie okaże się jak przekwitną i zaczną wypuszczać nowe przyrosty.











Od strony muru zachowuję umiar w sadzeniu...w przyszłości ma być robione odwodnienie :happy-old: mam cichą nadzieję że ta strona zostanie nie naruszona :flower:
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma, piotrek_ns, broja

OGRÓD PRZY DOMU 04 Lut 2014 21:47 #221671

  • Roma
  • Roma's Avatar
Bardzo fajnie podstrzyżony ten krzaczor :) u mnie trochę śniegu napadało i był dosyć ciężki
dlatego nie miałam wyjścia.

OGRÓD PRZY DOMU 05 Lut 2014 06:26 #221712

  • Ewogrod
  • Ewogrod's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1427
  • Otrzymane dziękuję: 4303
Roma wrote:
Bardzo fajnie podstrzyżony ten krzaczor :) u mnie trochę śniegu napadało i był dosyć ciężki
dlatego nie miałam wyjścia.
Aniu
i ja się chętnie włączę do tematu "postrzyżyny" - trafna decyzja, i dobrze, że zrobiłaś fotki przed akcją. O tym zawsze zapominam. Jak dobrze, gdy akcja skończona, sprzątnięte , a ślady cięcia z czasem znikną . Zrobiło się więcej miejsca i krzew stanowi nowy atrakcyjny element dekoracyjny, i zwolniło się miejsce pod nim.
To, że w środku krzewu były zaschnięte gałązki jest najbardziej normalną koleją rzeczy, nic nie jest wieczne... te gałązki miały swój czas, a potem przyszły następne i zasłoniły od światła tamte stare.
- cieszę się, że następna osoba deklaruje miłość do skalniaków... i kamienia
aha ! jeszcze jedno : nigdy po pierwszym strzyżeniu już jest oczekiwany efekt, cierpliwości... jeszcze raz, drugi i potem będzie trzeba tylko korygować drobne niedoróbki
Ostatnio zmieniany: 05 Lut 2014 06:28 przez Ewogrod.

OGRÓD PRZY DOMU 05 Lut 2014 09:15 #221746

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Aniu, ode mnie do Hrubieszowa całkiem spory kawałek ;) , więc nie jest tak źle :wink4: , zresztą słońce w dzień juz tak mocno przygrzewa, że niedługo wszystko się stopi :dance:

OGRÓD PRZY DOMU 05 Lut 2014 22:29 #221965

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Aniu, jak zobaczyłam te zwały śniegu, to od razu pomyślałam: "O, ktoś z Lubelszczyzny!" :rotfl1: I nie myliłam się! ;)
Popatrzyłam na tę przyciętą tuję... No pewnie, że ładnie, pewnie, że miejsca więcej, tylko co to za miejsce! ;) Kto by chciał tam rosnąć? ;) Gdybyż jeszcze dało się na trwałe przyciąć tę plątaniną korzeni pod ziemią, to może... ;)
Ja też podkrzesałam swoje niektóre tuje i cyprysiki, dokonałam też postrzyżyn korzeni, żeby to miejsce wykorzystać, wkopałam nawet folię, żeby ich rozrost ograniczała... Nie wiem, czy to się sprawdzi, ale bez tego nie odważyłabym się nic tam posadzić...
Ależ masz kępy rojników! :woohoo:

OGRÓD PRZY DOMU 05 Lut 2014 23:18 #221974

  • Roma
  • Roma's Avatar
Marto-a hosty w donicach? :)

OGRÓD PRZY DOMU 06 Lut 2014 11:33 #222041

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Witaj Anula :bye: To my całkiem niedaleko od siebie mieszkamy :P
zimowe widoczki na zdjatkach to ładnie wygladają,oj mialas tego śniego miałaś!!U mnie duzo mniej.
Ja już bardzo tęsknię za wiosną taką prawdziwą ogrodową, do grzebania w ziemi...


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.479 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum