TEMAT: OGRÓD PRZY DOMU

OGRÓD PRZY DOMU 07 Sty 2014 15:48 #213265

  • Anna96
  • Anna96's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 2242
Od jakiegoś czasu podglądam Wasze ogrody, nadeszła w końcu pora żeby się ujawnić. Ogród ma kilku arów, dokładnie nigdy nie był mierzony...cała działa ma 2h na niej mieści się budynek gospodarczy i mieszkalny. Rośliny to moja odskocznia od dnia codziennego, uwielbiam coś zmieniać, przesadzać, dosadzać...po prostu grzebać w ziemi. Dodam tylko że ogród najwięcej roślin doszło w ostatnich pięciu latach...pierwsze drzewa posadzone były w 1993r. Będzie bardzo milo Was gościć. Pozdrawiam też Wszystkich znajomych :flower2:













Za tę wiadomość podziękował(a): waldek727, anabuko1, Amarant, Jan4, broja, Adela


Zielone okna z estimeble.pl

OGRÓD PRZY DOMU 07 Sty 2014 17:56 #213304

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1226
Bardzo ładny różnorodny ogród :) Rabaty bylinowe, skalne a do tego oczko wodne, chwal się dalej :)
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie

OGRÓD PRZY DOMU 07 Sty 2014 19:44 #213335

  • Elżbieta
  • Elżbieta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1126
  • Otrzymane dziękuję: 580
Cieszę się Aniu , że zaglądnęłam do Ciebie , bo lubię takie wijące się ścieżynki , koliste klomby , kamienie i wodę w ogrodzie. Fajny ogród i możliwości duże - tyle jeszcze przestrzeni oczekującej zagospodarowania. Tak , tak , jakoś dziwnie ogrody nam sie kurczą w miarę upływu lat i tylko czekamy , gdzie tu jakieś miejsce na nowe rośliny jeszcze dorwać :think:

OGRÓD PRZY DOMU 07 Sty 2014 19:49 #213340

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
A cześć Aneczko :bye:

Fajnie,że nam pokazałaś swój piękny ogród :thanks: Masz spory areał i dużo możliwości .No i sporo pracy miałaś ale efekty wpsniałe :bravo:
Witaj wśród zielono-zakręconych :kiss3:
Większość z nas lubi grzebanie w ziemi,sadzenie przsadzanie,,to nasze życie ,nasza radość ,nasz żywioł.
I masz już okazałe roslinek,duże kępy żurawek ,języczek,,widać ,że dobrze mają u ciebie i Ci się odwdzięczają za dobre serce :)
Kamienie bardzo lubię ,,ale nie mam tyle co Ty :)
Ostatnio zmieniany: 07 Sty 2014 19:50 przez anabuko1.

OGRÓD PRZY DOMU 07 Sty 2014 19:59 #213345

  • Roma
  • Roma's Avatar
Ogród w klimacie jaki mnie fascynuje :bravo: 2h działka to jest to co ogrodnicy lubią najbardziej.

OGRÓD PRZY DOMU 07 Sty 2014 20:25 #213354

  • Anna96
  • Anna96's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 2242
Piotrze, Elżbieto,Aniu bardzo się cieszę że tutaj jesteście :hearts: od jakiegoś roku znam Wasze ogrody :hug: często je podglądałam. Zacznę chyba przedstawiać ogród od rabaty skalnej...skalniak ma 11 metrów długości, mieści się na południowym stanowisku...co na nim rośnie postaram się wszystko po kolei pokazać...
Widok ogólny :bye:















Październik...tak wyglądał po przymrozku.









Za tę wiadomość podziękował(a): Roma, waldek727, VERA, agaros, broja

OGRÓD PRZY DOMU 07 Sty 2014 22:15 #213385

  • Roma
  • Roma's Avatar
Aniu-Twoja rabata skalna jest imponująca :thanks: Czy byłby problem abyś nad fotkami przedstawianych roślin podawała ich nazwy? Dla początkujących Oazowiczów byłoby to dużym ułatwieniem przy tworzeniu swoich rabat.

OGRÓD PRZY DOMU 08 Sty 2014 15:34 #213537

  • mrówa
  • mrówa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1379
  • Otrzymane dziękuję: 484
Przychylam się i ja do powyższych opinii, skalniaczki prześliczne. :)

OGRÓD PRZY DOMU 08 Sty 2014 15:52 #213543

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Ale klimaty-to co lubię... :bravo: ,przy oczku widzę dość sporego tulipanowca-chyba że się mylę Aniu, ile ma wiosen ,czy kwitł ? Proszę o więcej fotek :happy-old: - może wiosenno letnich :bye:

OGRÓD PRZY DOMU 08 Sty 2014 15:54 #213544

  • Ewogrod
  • Ewogrod's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1427
  • Otrzymane dziękuję: 4303
serwus Aniu
ojej, kilka razy oglądając fotki, zdawało mi się ,że to u mnie !! Świetne !! no i mój ulubiony kamień - piaskowiec, prawda,ż to wdzięczny materiał, poddaje się, można go "uzdatnić, ogładzić ". No i nie jest tak bardzo ciężki...

OGRÓD PRZY DOMU 08 Sty 2014 16:42 #213556

  • Alina-277
  • Alina-277's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1867
  • Otrzymane dziękuję: 1253
Witaj Aniu na Oazie ..Miło się ogląda znajome wątki ...u mnie na działce zaczyna wszystko pokazywać się z pod ziemi ...u Ciebie na pewno też...

OGRÓD PRZY DOMU 08 Sty 2014 19:13 #213587

  • Cebulla
  • Cebulla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 647
  • Otrzymane dziękuję: 206
Wow, jaki rozmach, jakaż przestrzeń! I wszystko takie tłuściutkie. Dzięki Aniu za pokazanie takiego cukiereczka!

OGRÓD PRZY DOMU 08 Sty 2014 20:49 #213634

  • Anna96
  • Anna96's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 2242
Witaj Romo z podpisywaniem to będzie problem, niewiele mam oznaczonych roślin...dopiero od niedawana zapisuję nazwy, nie jest tego dużo...wszystko jest z różnych źródeł, kupione, podarowane, z wymiany. Cześć roślin jest wysiana z nasion. Etykietki teraz też zbieram, postaram się podpisywać te które znam :oops:

Mrówko zapraszam do oglądania, ogród jest młody ale myślę że do emerytury zapełnię go że palca nigdzie nie wetknie :garden1: staram się co roku coś posadzić.

chester633 tulipanowiec był posadzony sześć lat temu, patyk wielkości jednego metra...miejsce mu pod pasowało, rośnie jak szalony...co roku przyrosty są bardzo duże...na kwiaty jednak trzeba jeszcze poczekać jeszcze kilka lat.






We wrześniu tak wyglądał.


Ewo uwielbiam ten kamień...nie pamiętam ile razy przenosiłam go i coś zmieniałam...połączony z drewnianymi konarami świetnie wygląda. Układałam go różnie, całym ciągiem po długości rabat nieciekawie wyglądał. Przełamany kawałkiem drewna miał całkiem inny wygląd. Pniaki drzew też stoją w różnych miejscach ale są słabo wyeksponowane...dopiero w Twoim ogrodzie zobaczyłam jak można je pokazać :thanks:
Alinko serdecznie Cię ściskam :hug2: piszesz że z ziemi pokazują się rośliny, u mnie wcale nie zakończyły wegetacji...cebulek wprawdzie na razie nie widać ale róże mają liście, pigowiec ma pączki i jeszcze inne rośliny mają zielone liście i pędy nie zdrewniałe. Polatam jutro po ogrodzie i porobię aktualne fotki :dry:

Cebullo cieszę się że Ci się podoba, zapraszam do zwiedzania...podpowiadać i krytykować też jest wskazane...co dwie głowy to nie jedna, zawsze można coś ulepszyć.

Na tej fotce widać wyraźnie liście tulipanowca, przejście robi się bardzo ciasne...szkoda mi przyciąć gałęzie. Ten zakątek jest nazwany Pstrokaty...rośnie na nim klon Flamingo, biała hortensja, gipsówka, orliki, iglaki, trzmieliny, barwinek variegata...z boku rośnie irga, hosty i hortensja krzewiasta.



Za tę wiadomość podziękował(a): Roma, chester633, waldek727

OGRÓD PRZY DOMU 08 Sty 2014 21:31 #213643

  • katik
  • katik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 381
  • Otrzymane dziękuję: 84
Skalniak zachwycający :whistle: , taka ilość kamieni do pozazdroszczenia ;)
Pozdrawiam Kasia

Mała działka Katik

OGRÓD PRZY DOMU 08 Sty 2014 21:41 #213646

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Anna96 wrote:
tulipanowiec był posadzony sześć lat temu, patyk wielkości jednego metra...miejsce mu pod pasowało, rośnie jak szalony...co roku przyrosty są bardzo duże...

Jaką masz ziemię... :think: ,chodzi mi po głowie zaproszenie tej rośliny do swojego ogrodu. Aniu, masz piękny ogród ja dopiero na tych fotkach widzę ile masz ,,zielonego szczęścia'' :bravo:

OGRÓD PRZY DOMU 10 Sty 2014 09:06 #214037

  • Flora
  • Flora's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 427
  • Otrzymane dziękuję: 389
Czekam kiedy mój ogród będzie tak bujny :) Przy takim skalniaku to pewnie dużo pracy...

OGRÓD PRZY DOMU 10 Sty 2014 11:38 #214060

  • Roma
  • Roma's Avatar
Aniu-te widoki całkowicie usprawiedliwiają brak opisów roślin :kiss3: Nie Ty jedna masz z tym problemy.Niestety u mnie też część roślin jest bez nazw i dlatego się dopytuję aby mieć okazję pouzupełniać u siebie ;)

OGRÓD PRZY DOMU 10 Sty 2014 13:19 #214074

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
Witam kolejną ogrodniczkę z pięknym ogrodem :flower1: . Pokazuj, pokazuj, bo mam zimowy niedosyt :lol:
Kiedyś marzył mi się kamienisty ogród, ale z braku kamienia będą może jedynie ścieżki ;)
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.447 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum