TEMAT: Siberia uprawia...

Siberia uprawia... 22 Lis 2014 21:56 #315511

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Człowiek tyle tego nakupuje, że hostom miejsca zabraknie :devil1: :happy4: :happy3:




Po lewej Margie's Angel :devil1:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Amarant, viola


Zielone okna z estimeble.pl

Siberia uprawia... 22 Lis 2014 22:16 #315526

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
No pewnie, że dadzą cień 'myszkom' :rotfl1:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 22 Lis 2014 23:27 #315545

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Siberia wrote:
Hanko, tak naprawdę to zaległych roślin w ogóle nie powinno być :club2: Patelnia jest na moją głupią głowę, bo ciągle sobie czegoś odmawiam, ale po kilku tygodniach/miesiącach myślenia i bicia się z myślami i tak w końcu to kupuję :club2:
To po co tak sobie nadwyrężać umysł? :silly:
Trzeba kupić wszystko i mieć święty spokój :happy4: :happy4: :happy4: :happy4: :happy4: :happy4: :happy4:
Święte słowa :thanks: :rotfl1: :rotfl1:
Jedyny problem w tym, że o tej porze roku, to bywa ciężko z towarem. A to wyprzedane, a to, po sezonie i już nie sprzedają. Ja na ten przykład to tak piwonii szukałam, że jedną odmianę to nawet w 2-óch miejscach kupiłam i obie dostanę dopiero wiosną :rotfl1: . Sprzedawcy wiedzą co robią, bo przecież co jeszcze do tych zakupów dołożę przez tą zimę, to może w głowie mi się zmieści (okazuje się, że mam bardzo pojemną :tongue2: - a może po prostu pustą i stąd te wolne przestrzenie :think: ), ale czy zmieści się jeszcze w ogrodzie :supr: :think: ?
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 23 Lis 2014 10:43 #315591

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Edytko, nie ma takiego ogrodu, żeby coś się w nim jeszcze nie zmieściło :devil1: W ostateczności można przeorganizować nasadzenia/kwitnienia :happy-old:
Mnie trochę ogranicza w planowaniu boisko na środku ogródka, ale za kilka lat, kiedy dzieci się zestarzeją :devil1: rozwinę skrzydła :hearts:
Na te czasy muszę zakupić jakieś drzewa, żeby sobie spokojnie rosły w zadołowanych donicach :whistle:

Haneczko, myszek nie posiadam i nie planuję :devil1: Ich rolę pełnią moje siewki i właśnie one zostały zadołowane w nowym zakątku azaliowym :hearts:

Znalazłam takie fotki z kwietnia :woohoo: Imponujące pąki na Helsinkach i Hadze :lev:
W tym sezonie zawiązały się naprawdę malusie... upalne i suche lato nie przysłużyło się rododendronom. Podlewanie i polewanie to nie to samo ci porządne deszcze :jeez:



:oops: W tym roku znów zaniedbałam segregowanie tulipanów :happy4:



To się musi zmienić :club2:
Ostatnio zmieniany: 23 Lis 2014 10:46 przez sd-a.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, viola, Adasiowa

Siberia uprawia... 23 Lis 2014 10:58 #315597

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Siberio, jeżeli u Ciebie było tak sucho, to moje piaseczki :jeez: No nic, każdy kwiatek mnie ucieszy, jak wiosną będą azalkowe kompromitacje, trzeba coś wymyślić. Te rh 'fińskie' to różowe, nieprawdaż? :( Rosną na słońcu, nie nadążysz z podlewaniem, parę tygodni bez deszczu i katastrofa.
W kwestii 'myszek' u Ciebie sama siebie rozśmieszyłam i o to mi chodziło. W tulipanach sytuacja zmienić się musi! Ale dlaczego, przecież Ty lubisz takie, hm, różniste zestawienia kolorów? Czyżbyś była odmianową 'purystką'? :woohoo:
Dziś mam za oknem słoneczko :dance: Jak się dzieci zestarzeją, to po krótkiej przerwie...boisko znowu będzie potrzebne :devil1:
:hug: :hug: :bye:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 23 Lis 2014 11:08 #315598

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Jest nadzieja, że dzieciom, dla odmiany, urodzą się dziewczynki :devil1: U moich rodziców były właśnie same dziewczynki: ładne, mądre, milutkie :happy4: :happy3: :devil1: Dewastacja ogródka nie była im w głowie :devil1: ani uprawy ogrodowe nawet :whistle:

Haniu, lubię feerię barw, ale w pewnych rozsądnych granicach :devil1:
Cały czas dążę do wysadzenia żarówek tam, gdzie spokojnie mogą świecić :hearts:
Nie dalej jak wczoraj wysadziłam sporą kępę słoneczniczka z tyłów różowej różanej rabaty na pusty placyk :happy-old: Wcześniej wrotycz w korzystniejsze miejsce :-)
Tulipany też miały być uspokojone, ale pod koniec lata nie pamiętała już które są które :happy:



Ostatnio zmieniany: 23 Lis 2014 11:16 przez sd-a.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, hanya, viola, Adasiowa

Siberia uprawia... 23 Lis 2014 12:17 #315610

  • mrówa
  • mrówa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1379
  • Otrzymane dziękuję: 484
Gorzej, jeśli dzieci będą sentymentalne :think:
Same dziewczynki śliczne, miłe, inteligentne mogą doprowadzić do wynaturzenia... Rosjanki, te dorosłe już to mają, jest ich o 5 mln więcej :jeez: mają męski deficyt i cienko piszczą :wink4:
Hostka z fioletowym kwiatem, cóż to za śliczność, czy aby nie przekłamany kolorek na fotce???
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 23 Lis 2014 15:03 #315630

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Rosjanki powinny się zbuntować przeciw wysyłaniu ich chłopaków na wojny i do szpiegowania całego świata :hammer:

A hostka sama w sobie niepozorna, więc rozłazi się i kusi kolorkiem :devil1:

Hosta clausa var. normalis

Ostatnio zmieniany: 23 Lis 2014 15:05 przez sd-a.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, mrówa, viola

Siberia uprawia... 23 Lis 2014 15:13 #315633

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Ha, i fiolet widzę :dance: To moja hostka, moja hostka Siberko, prawda? Tylko nie pisz, że nie pamiętasz. Może wnuki-chłopaki będą grać w szachy? W końcu ścisły umysł ukochanej babci nie może przepaść. A w wolnych chwilach pomogą w ogrodzie, czego Siberce życzę :flower1: Co wyrabiasz z przesadzaniem, zawsze tak póżno?
:hug: :hug: :bye:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 23 Lis 2014 16:09 #315640

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Hostka teraz i Twoja :-) Jak mogę nie pamiętać? A mamy ją od Romka :happy-old:

Moi wszyscy domownicy grają w szachy :funnyface: Ale to nie wyklucza też kopania i celowania do kosza :devil1:
Zresztą sama ich zachęcam - ruch to zdrowie :teach:

Rutewka i cis

Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, mrówa, viola

Siberia uprawia... 23 Lis 2014 16:27 #315645

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Muszą słuchać mamy, może ich zachęcisz do biegów przełajowych, to zwiększysz areał upraw. Czy różowe z żółtym musiałaś mi wsadzić w oko??? Idę sobie :placze:
:hug: :hug: :bye:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 23 Lis 2014 16:35 #315647

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Strzeż mnie, Panie,przed fanatykami :jeez: :jeez: :jeez: :jeez: :jeez:

To jest różowe? :club2: I żółte? :club2:

Ja Ci zaraz dam :happy-old:
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 23 Lis 2014 16:43 #315648

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Zacznę delikatnie, żebyś nie zeszła nagle z tego świata :happy3:



W razie palpitacji można zawiesić wzrok na sośnie :happy-old:



A to jest apogeum ogrodowej orgii kolorów :supr3: Rudbekia już wysadzona, ale znalazłam mnóstwo siewek :happy:



Mogłabym jeszcze znaleźć najbardziej feralne ujęcia rabaty daliowej,ale zostawię sobie je na inny raz :happy4:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, viola

Siberia uprawia... 23 Lis 2014 17:01 #315651

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Nie dość, że uszkodziłaś mi oko, to teraz jeszcze patelnia :woohoo: Przyznaję, że obiekt na pierwszym zdjęciu własnoręcznie posadziłam u siebie :mad2: Przyznaję się również do skubania kwiatków :whistle: Ty takie zestawienia robiłaś celowo czy samo wyszło? Palpitacje mnie szczęśliwie ominęły. Przed fanatykami Cię ochroni, przede mną - nie :devil1: :devil1:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 23 Lis 2014 17:09 #315653

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Celowo to ja wysadzam :devil1:

Koncepcje zmieniają się raz na jakiś czas i nie zawsze wszystko da się w porę przegrupować :devil1:

Mnie tawuła całkiem się widzi :supr: nawet mam zamiar ją rozmnożyć :devil1:
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 23 Lis 2014 17:23 #315656

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Rozmnaża się bez pomocy, spryciara. :P Wystarczy kawałek gałązki i już jest! A ja bardzo lubię takie roślinki, chcą żyć to niech sobie żyją. Wybaczam im kolor kwiatków, nikt nie jest doskonały :whistle: Może jak nie zdążysz przegrupować, koncepcja znowu się zmieni i oszczędzisz sobie pracy. Spiesz się powoli, moje dziecko :rotfl1:
Opracowuję kolejny raz ostateczną listę rodków, które muszę, no, muszę mieć. Kupiłaś włókninę na akcję 'Kły'?
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 23 Lis 2014 17:31 #315658

  • Roma
  • Roma's Avatar
Ach te Wasze potyczki słowne, jak ja to lubię :P aż raźniej na duszy się robi.Módlcie się aby z boiskami nie wyszło Wam tak jak u nas :jeez: Pierwszy plac zabaw był dla dzieci,drugi dla wnuków i kiedy już wydawałoby się ,że to koniec (najmłodsza wnuczka 10 lat,najstarsza 20)plac zabaw rozebrany,nastąpił drugi wysyp wnuków Antek roczek i Tytus 3 miesiące a z tego co nam oznajmiono to jeszcze nie koniec w planie jeszcze dwoje,ja chyba zwariuję :ohmy: .Nie pozostaje nam nic innego jak w przyszłym roku przygotować kolejne miejsce dla dzieci :teach:
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 23 Lis 2014 17:50 #315661

  • mrówa
  • mrówa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1379
  • Otrzymane dziękuję: 484
Rozłażąca się hostka i piękna rutewka :hearts: mam na nie wielką chrapkę. Będę wypatrywać, może pojawią się kiedyś w bazarku :devil1:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.422 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum