TEMAT: Siberia uprawia...

Siberia uprawia... 04 Mar 2014 17:22 #230837

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Witajcie współuzależnieni :devil1:

Ważna dziś data - 4 marca :hearts:
Tego dnia w 2012 r. powstało nasze ulubione forum :happy: nasza Oaza :hearts:
Wspominam ówczesne emocje i na ich powracającej fali zakładam nowy wątek.

Kolejna zmiana tytułu niech zainteresowanych moimi poczynaniami nie martwi, bo w dalszym ciągu dążyć będę do tego, by było rustykalnie i naturalnie :happy-old:

A oto jeden z dowodów - nowy członek rodziny - kundelek Pchełka :happy4:

pchelka1_2014-03-04.jpg


Pchełka lubi biegać, więc pośrednio dba o moją kondycję i figurę, za co jestem jej bardzo wdzięczna :devil1:
Jej preferencje ogrodnicze to żurawki :happy: więc tu też się uzupełniamy, bo sporo ich ostatnio wysiałam :devil1:

pchelka2.jpg


I to by było na tyle, bo lecę na próbę chóru :whistle:

:bye: :bye: :bye: :bye: :bye: :bye: :bye: :bye: :bye: :bye:
Ostatnio zmieniany: 04 Mar 2014 21:53 przez sd-a.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, Igor, waldek727, VERA, maria


Zielone okna z estimeble.pl

Siberia uprawia... 04 Mar 2014 17:24 #230838

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Siberio, :)
Pchełki to raczej skaczą niż biegają... :think: zastanawiam się co grosze?
W czasie próby chóru trochę :garden: , poużeram się z :flower: , może coś podleję :garden1: - o różyczka! A na koniec zatańczę! :dance:
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 04 Mar 2014 17:29 #230840

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Czy to aby na pewno nowy wątek ogrodowy :dazed: :happy3: :garden1: ?
Tak czy inaczej będę zaglądać, bardzo mnie ciekawią dalsze ogrodowe poczynania Pchełki oraz jej właścicielki :P
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 04 Mar 2014 17:46 #230844

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Pchełka :hearts:, jak widzę, dobrze się czuje w ogrodzie :) .
Tytuł wieloznaczny, wiele rzeczy można uprawiać :think: :woohoo: . Ważne, że rustykalnie i naturalnie :happy:

:bye:
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 04 Mar 2014 17:56 #230847

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Melduję się i ja w nowym wątku :)
Ciekawe, co też Siberka uprawia?
Bo, że Pchełka - żurawki to widać na załączonym obrazku ;)
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 04 Mar 2014 18:01 #230851

  • Roma
  • Roma's Avatar
Jestem i ja,melduję się na posterunku ;) Poczynania Twoje i Pchełki będę chętnie obserwować.
Całe szczęście ,że nie zmieniasz charakteru ogrodu bo to byłaby załamka :jeez:
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 04 Mar 2014 18:04 #230854

  • Adrian
  • Adrian's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 997
  • Otrzymane dziękuję: 1031
Też się wpisuję u Ciebie Siberio!!
pozdrów psiaka, ma pocieszną mordkę :)

Z ciekawością będę obserwował co słychać w Twoim ogrodzie.

Cha cha Katja masz rację - tytuł zachęcający do różnej interpretacji...
;)
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 04 Mar 2014 18:13 #230858

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Siberka zaczyna sezon ekologicznie, u niej szkodniki (Pchełki, mszyce i inne przędziorki) są w tym roku mile widziane w ogrodzie :whistle:
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 04 Mar 2014 19:25 #230884

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
A cóż to Siberka wyprawia... tfuuu... uprawia? ;)
Pchła... czy aby nie Szachrajka? Ale nie... dobrze jej z oczu patrzy :)
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 04 Mar 2014 19:36 #230888

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Siberko :)

Uprawiaj ,uprawiaj ,a ja będę pytać i podglądać :P

Pchełka szczęśliwa :P
Czy jeszcze czasem spogląda w stronę swojej poprzedniej klatki w bloku ?
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 04 Mar 2014 20:18 #230901

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Przyznam, ze odkąd wzmianki o psie zaczęły się pojawiać, zastanawiałam się, jaki to pies tak Cię urzekł, że się na tę "przyjaźń" zdecydowałaś... No i powiem, że Pchełka bardzo rustykalna jest! :rotfl1: :rotfl1:
Śliczna przy tym jak z obrazka!
No i życzę, by mądra była i uprawom wszelakim nie szkodziła! :)
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 04 Mar 2014 21:21 #230925

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Iwonka, to i ja się wpisuję, żeby mi wątek nie umknął.

Ma "coś" w sobie ta Twoja Pchełka - śliczna psina :) .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 04 Mar 2014 21:24 #230926

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Jestem i ja...Pchełka czyściutka, aż bije blask od niej.....poczekamy do błotnistych klimatów :fly:
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 04 Mar 2014 21:48 #230948

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Ewo, to tylko pozory :jeez: Po tamtej wyprawie samochód nieprędko dojdzie do siebie :devil1: Główny kierowca też!
Potrzebne jest gruntowne odkurzanie i mycie tapicerki, tylko pogoda nie sprzyja :P

Magdo, większość spacerów z Pchełką odbywa się w kierunku lasu (przez pola i łąki, a wcześniej obok obi), więc, siłą rzeczy, dawne drzwi do domu zawsze są obwąchane... podobnie jak wszelkie kamienie, murki, krzaczki, itp. :rotfl1:
Żeby to maniackie wąchanie zminimalizować, wołam "Pchełka, biegniemy" :rotfl1:

Gorzatko, Pchła nie szachrajka, ale i nie święta :supr: Dziś po powrocie do domu po raz pierwszy nie zostałam radośnie obtańczona, za to psiątko schowało się pod stół kuchenny z przepraszająca minką :( :huh:
Wzięłam ją od razu na spytki, co zmalowała, ale nic nie chciała powiedzieć :silly: Gruntowne oględziny mieszkania też nie dały odpowiedzi na to pytanie.
Dopiero przesłuchanie pozostałych powracających stopniowo do domu członków rodziny wykazało, że nikt pod moją nieobecność nie używał mego łóżka :whistle:
Czyli wszystko jasne, w nocy śpi u siebie, a w dzień :jeez:
Ale to było widać od początku :happy-old: mam dwulicowego psa... który na dodatek jest suką :silly:

Katju, Pchełce ogród najwyraźniej się spodobał, mimo że chwilowo bezkwiatowy :happy3: Skubiąc niektóre źdźbła trawy uspokoiła mnie, że poradzi sobie ze zdobyciem na własną rękę witaminy C :happy: Głowy nie dam, ale podejrzewam, że tą najsmaczniejszą trawą mógł być perz :happy: Muszę zbadać to zagadnienie ;-) Gdyby obserwacje to potwierdziły, okaże się, że kolejny chwast, po skrzypie, jest w ogrodzie niezbędny :woohoo:

Dalu, spośród różnych starszych i nowszych upraw i dyscyplin warto wyróżnić warzywa i owoce, bo to w naszych ogrodach rzadkość oraz jogę :woohoo: Tę ostatnią co prawda od niedawna i nie na długo, bo pasja nadrzędna czyli ogród upomni się wkrótce o cały mój wolny czas :wink4: ale dopóki zimno i szaro - pozwalam sobie na takie inne zajęcie dla kończyn i kręgosłupa :devil1:
A z "kwiatków" uprawiam od niedawna parapetowo żurawki - od nasionek ;-) Niezwykłe przeżycie, nowe!

P1010639.jpg


Romciu, wiesz ile pokus czyha na forum :devil1: Tak wiele fascynujących ogrodowych zakamarków zwiedzamy codziennie, tyle roślin podziwiamy, a potem zdobywamy :rotfl1:
Jednak natura człowieka wcześniej czy później dojdzie do głosu i sprawi, że, mimo takich czy innych posadzonych roślin, ogród będzie odzwierciedleniem duszy właściciela :think:
Stają mi teraz przed oczami skrajnie różne ogrody z przewagą host... Oglądamy w nich praktycznie te same rośliny, ale zupełnie inaczej zaaranżowane... Wszystkie te ogrody podziwiamy, ale bez cienia wątpliwości wskażemy ten jeden (i każdy z nas inny), w którym czuje się najlepiej, jak u siebie :think:

Markito, wątek z pewnością jest ogrodowy, tylko ogród jeszcze w stanie uśpienia :silly:
Taka gmina :devil1:
Kto mógł przewidzieć kiedyś, że wybór miasta akademickiego ma takie znaczenie w życiu człowieka :jeez: A mogłam posłuchać starszej siostry :hammer: i studiować w Szczecinie... Młodsza posłuchała :blink:
Jak sama stwierdziłaś - pierwiosnki są całoroczne i wiosny nie czynią :devil1: więc dam im spokojnie dochodzić do lepszej formy i potem pokażę w pełnej krasie :wink4:

Aguś, zwierzątkom podstępnie szkodzącym mówię stanowcze NIE. Tylko z rozwagą dobiorę metody ograniczania ich populacji :idea2:
No, chyba że zasiedlą teren obsiany marchwią, wtedy będzie prawdziwa wojna :angry:

Artamko, pies jest spełnieniem największego marzenia mojego synka... Dłużej nie miałam serca tłumaczyć dziecku, dlaczego nie :( A Pchła urzekła mnie od pierwszego wejrzenia swoją ufnością i skłonnością do zabawy :woohoo: Lubię aktywne, pogodne stworzenia, które potrafią długo patrzeć w oczy :happy:
Właśnie domaga się wyjścia :devil1:
Podczas dwóch pobytów w ogrodzie chciała wszystko spenetrować. Sporo uwagi poświeciła kompostownikowi :devil1:

pchelka4.jpg


Nieźle reagowała na "NIE wolno"... Czas pokaże jak zareaguje na różne bodźce :devil1:

Danielo, wyjątkową aktywność wykazałaś, kiedy ja śpiewałam barokowe pieśni :happy3:
Jeśli różne P(p)chły dokuczą mi skakaniem i bieganiem, ich zapędy zostaną ostudzone zimną wodą z głębokiego, rynnowego jeziora :happy: Na wszystko jest metoda, tylko trzeba chcieć ją znaleźć!
Przez pierwszą połowę życia zakładałam, że raczej nic się nie uda, a przez drugą, że dla chcącego nic trudnego ;-)

Dorciu, Pchełkę głaszczą prawie wszystkie napotkane osoby :rotfl1: Tylko nieliczne obchodzą ją szerokim łukiem. Te, nieludzko zestresowane, staram się uspokajać i edukować :jeez:
Nie miała baba kłopotu :whistle:


I na koniec rodzynek - miło Cię widzieć i czytać, Adrianie :-) Kiedyś będzie tu bardziej ogrodniczo :happy3: Florini wysyła już pierwsze paczki :woohoo:

Ogrodowo - nędza, więc pozostają parapety... Co tam uprawiam???

Wciąż królują sterczyki ;-)

P1010643.JPG


P1010335.JPG


P1010347.JPG


P1010651.JPG


I nestor kolekcji (mini-kolekcji, jak wszystkie u mnie).

P1010647.JPG
Ostatnio zmieniany: 04 Mar 2014 22:15 przez sd-a.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, Alina-277, VERA

Siberia uprawia... 04 Mar 2014 21:59 #230956

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Siberio,
ja potrafię i do barokowych zatańczyć. :dance: Ostatnio ździebko schudłam i w pracy kolega się śmiał, że na następną zimową olimpiadę to pojadę w reprezentacji dla skoków narciarskich. Tymczasem ćwiczę tylko "telemarka". :laugh1: Energia mnie rozpiera, jeśli jeszcze rehabilitanci przywrócą do funkcji życiowych mój bark, to już napomknęłam Tadziowi, że "ziemię chyba trzeba dokupić...". :think: ;)
Pchełka ciekawska jest, ale fajne ma spojrzenie, widać że serducho ma wielkie. :hearts:
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 04 Mar 2014 22:09 #230966

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
A wiesz, że u mnie właśnie takie pchełkopodobne marchew atakowały? :flower:
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 04 Mar 2014 22:10 #230968

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
A Bylinowy Raj jeszcze milczy.
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 04 Mar 2014 22:24 #230978

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
I całe szczęście, Katju, bo ja nie mam w ogrodzie wolnych miejscówek przygotowanych, a i na balkonie zaplanowany remont :silly:
Ciekawe co ja tam zamówiłam :think: :rotfl1:

Oj, Aguś, zwierzęta lubią Twój ogród :devil1: jak nie szkodniki marchwi to przemarsz saren :hug:

Danielo, ja też swojemu M przebąkuję o powiększeniu areału, ale prawdę mówiąc i tego co mam nie ogarniam :happy:
Zamówione dalie, róże, jeżówki, hosty, nawet liliowce i miskant :rotfl1: do tego ułudka wiosenna i 100 innych badylków... teraz muszę przekopać na to wszystko teren, tak, żeby nikt nie zauważył i w bezpiecznej odległości od boiska do koszykówki :idea2: :supr: :think:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.515 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum