TEMAT: Siberia uprawia...

Siberia uprawia... 23 Lis 2014 20:35 #315720

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Mrówko, rutewka moja słabo przybiera masę, więc szczerze wątpię :unsure: ale hostce się przyjrzymy wiosną i latem :happy:

Romciu, ja istniejącą już piaskownicę stale przesuwam w stronę podjazdu, więc zanim potencjalne wnuki urosną, M. będzie już parkował za płotem :devil1: To nie moja wina, że rośliny rosną :happy-old:
A wnuki to ostatnia rzecz, która mi grozi :devil1: Co prawda średni syn ostatnio nie wrócił na noc, ale jestem pewna, że grali z kumplami na komputerach :jeez: Co za czasy durnowate :jeez: :blink:
Mogę sobie spokojnie roić, że ogród mam wielki i tajemniczy :happy4:

Hanko, wiem o nadprzyrodzonych zdolnościach tawuł, bo już mam kilka ukorzenionych patyków :funnyface:

Co Ci powiem, to Ci powiem, ale Ci powiem... ja już polubiłam kolor różowy :silly: :blink: :oops: :dry: :unsure: :whistle: :devil1:
Niech się dzieje wola nieba... :lev:

Śnieg u mnie stopniał, ale mam kilka pamiątkowych fotek :rotfl1: :happy3: :funnyface:

Słuchajcie/czytajcie... :supr: Tak mną tąpnęło w piątek, kiedy wracałam piechotą z pracy... :jeez:

Nagle nad głową ujrzałam setki czapeczek setek mikołajów :woohoo: :supr3: :woohoo: :supr3: Niestety, nie miałam aparatu, a ta fotka pochodzi z soboty, kiedy śnieg już się topił i nie był taki puszysty... :(

Na mojej ulicy takich jarzębin są dziesiątki... aż dziwne, że nie nazywa się Jarzębinowa :devil1:

Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, Adrian, Adasiowa


Zielone okna z estimeble.pl

Siberia uprawia... 23 Lis 2014 22:18 #315814

  • Leszek.G
  • Leszek.G's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1347
  • Otrzymane dziękuję: 709
O, no zobacz, a u mnie jest Jarzębinowa i na cześć jej nazwy obsadzono ją Jarząbem pospolitym i Jarząbem mącznym :tongue1:
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 23 Lis 2014 22:23 #315819

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Niezłe :woohoo:
Mikołaje do góry nogami :wink4: Powinny mieć czerwień u góry, a białe bródki na dole :silly:
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 24 Lis 2014 09:42 #315865

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Lub czerwień na dole a biały pompon na górze :funnyface:
Zresztą to czapeczki. One leżą/wiszą, a mogą to robić dowolnie :happy:

Leszku, ktoś w porę pomyślał i jest tak, jak być powinno :hearts:
U mnie też kilka gatunków jarzębin rośnie :-)

Śmieszny obrazek widziałam przed chwilą za oknem :woohoo: Na parkingu stoi sobie szereg samochodów, a wśród nich jeden zasypany śniegiem :happy4:
Widać przyjechał z innego końca miasta, gdzie padało :hearts:

Czekam, aż dojdzie do naszego końca B)
Ostatnio zmieniany: 24 Lis 2014 09:58 przez sd-a.
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 24 Lis 2014 16:45 #315945

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Doszło? :)
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 24 Lis 2014 16:52 #315947

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
No nie :supr3: :supr: :supr3:

Może w tym mieście jest jeszcze większy niż ja fan/fanatyk śniegu i sam go sobie wyprodukował??? :rotfl1: :happy4: :devil1:
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 24 Lis 2014 17:02 #315952

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Ja tam wcale za śniegiem nie tęsknię .Pięknie jest przez pierwsze dni ,ale potem szybko ma się dosyć.Na mojej ulicy też rosną jarzębiny ,pięknie wyglądają nie powiem .Ja tez jestem miłośniczką rutewek .Jedna mi się wysiała w róży Bonika i całkowicie ją zdominowała .Chyba jej podpasował nawóz do róż ,bo jest największa ze wszystkich moich rutewek .Czatuję teraz na białą ,widziałaś gdzieś może? :search:
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 24 Lis 2014 17:14 #315955

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
Kumo syberyjska,
azaliż mię pamięć nie myli, ze macie storczyki w domostwie swoim?
Jeśli jest tak, to czym je karmicie?
p.s. przepraszam, że wtrącam się w dotychczasowe azaliowo-rodkowe dysputy, ale nie ma to jak porada z pierwszej ręki :)
U nas śniegu jak na lekarstwo ... a jarzębinowe mikołajki - fantastyczne, dobrze, ze miałaś refleks i pstryknęłaś fotkę :)
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 24 Lis 2014 18:10 #315984

  • Gabriel
  • Gabriel's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 3118
Piękna ta jarzębina :eek3: tyle owoców jeszcze ma, a moja już dawno łysa :unsure:

To nie możliwe, żeby ktoś lubił śnieg bardziej niż Ty :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 24 Lis 2014 21:39 #316087

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Gabrielu, ja też tak myślę :devil1:
Ubolewam tylko, że tak mało zwolenników ma śnieg na forum ogrodniczym!
To skandal i zgroza :(

To, że stanowi on dla roślin warstwę izolacyjną przed mrozem i zimowym wiatrem oraz jest gotową darmową wodą w czasie odwilży, powinno nam wystarczyć do tego, żebyśmy śnieg kochali.
Tak samo mróz ma sens dla wielu roślin w naszym klimacie.
Dlaczego niektóre z nich nie rosną lub rosną, ale nie wysiewają się w cieplejszych krajach? Bo niektóre nasiona, żeby wykiełkować, potrzebują stratyfikacji czyli czasowego przechłodzenia/przemrożenia.

Ewuś, o rutewkach wiem niewiele, bo mam tylko dwie i jeszcze nie znalazłam pod nimi siewek :supr:
Białej nigdzie nie widziałam i nawet mi nie mów, gdzie jest/będzie, bo przy okazji zamówiłabym kilkanaście innych :devil1:
A bylin mi chwilowo nie trzeba :silly:

Co ja myślę o śniegu to już wiesz :lev:

Adamowo, sterczyków mam 20 sztuk :whistle: Same falenopsisy! :lol:
Nawożę je bardzo oszczędnie malutkimi stężeniami nawozów (za każdym razem inny, wiec żadnego nie mogę polecić).

Zakwitają mi 2 razy w roku, a pomiędzy kwitnieniami mają przerwę. To mi odpowiada, bo lubię ten czas ponownego pączkowania (aktualnie trwa) i stopniowego rozkwitania (właśnie zaczęło się - od dziś kwitnie 3. z moich falków).

Pewnie chcesz wiedzieć czy stosowałam biohumus :devil1: Tak, kilka razy i nawet ostatnio ten swój piwniczny :-)
Rozcieńczyłam tylko lekko, bo nie był mocno stężony.

Fotki spróbuję zrobić jutro :-)

A tymczasem świerczek podwórkowy z soboty :-) A ja czekam na nową dostawę :devil1:

Ostatnio zmieniany: 24 Lis 2014 21:41 przez sd-a.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant

Siberia uprawia... 24 Lis 2014 21:52 #316093

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
Jakoś lubię śnieg :), zwłaszcza ten drobniutki, lekko prószący albo jego odwrotność - wielkie, ciężkie płaty wolno opadające na ziemię; to fantastyczna kołderka dla roślin, gorzej z drzewami lub iglakami - nasze uginają gałęzie pod ciężarem mokrego śniegu, ale obywa się bez tragedii.
Ha! Pytałam o nawożenie storczyków bez względu na biohumus :) dotychczas podkarmiałam swoje specjalnym nawozem, ale on okrutnie cuchnie, brrrr przyznaję natomiast, że w przyszłości mam zamiar zastosować lekuchne dawki "soku"/
Za zdjęcia będę bardzo wdzięczna ... na razie mam tylko 7, część kwitnie, u pozostałych zawiązują się pąki, u innych rosną pędy kwiatowe. Też lubię tę ich zmienność, wcale nie przeszkadzają mi sezonowe braki kwiatów.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 24 Lis 2014 21:55 #316094

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Ja nie mam ręki do storczyków.
A tak lubię te kwiaty
Zawsze coś zmarnuję
Albo zasuszę,albo zamoczę. Na razie sukces, bo storczyk jest od lata. Korzenie zdrowe, ale nie zamierza kwitnąć
Ciekawe, czy kiedykolwiek zechce
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 24 Lis 2014 21:57 #316095

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Margosiu, nie ma siły, jeśli to falenopsis, musi zakwitnąć :devil1:
U mnie te same odmiany zawsze startują najwcześniej (koniec jesieni), a takie dwie dopiero pod koniec zimy :blink:
Trzeba cierpliwie czekać i oglądać, czy w zakamarkach nie rozwijają się białe wełnowce.

Aniu, czy ten cuchnący nawóz to taki w małej białej butelce z atomizerem z Kauflandu? :rotfl1:
Raz używałam i klęłam zapaszek :happy3: ale potem chciałam kupić następny i już nie było :blink:
Ostatnio zmieniany: 24 Lis 2014 22:01 przez sd-a.
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 24 Lis 2014 22:01 #316096

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1226
Siberia wrote:
Ubolewam tylko, że tak mało zwolenników ma śnieg na forum ogrodniczym!
To skandal i zgroza :(

To, że stanowi on dla roślin warstwę izolacyjną przed mrozem i zimowym wiatrem oraz jest gotową darmową wodą w czasie odwilży, powinno nam wystarczyć do tego, żebyśmy śnieg kochali.
Tak samo mróz ma sens dla wielu roślin w naszym klimacie.
Dlaczego niektóre z nich nie rosną lub rosną, ale nie wysiewają się w cieplejszych krajach? Bo niektóre nasiona, żeby wykiełkować, potrzebują stratyfikacji czyli czasowego przechłodzenia/przemrożenia.

Ja też nie mogę się doczekać śniegu :) Tak, żeby spadło ze 30 cm a do tego nieduży ale stały mrozik :lol: A później sanki, wędkowanie z lodu, tropienie zimowe zwierząt i robienie im zdjęć, to jest wtedy dla mnie prawdziwa zima :rotfl1:
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 24 Lis 2014 22:02 #316097

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Zostałeś wciągnięty na złotą listę prawdziwych ogrodników :happy-old:
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 24 Lis 2014 22:03 #316098

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Siberia wrote:
Lub czerwień na dole a biały pompon na górze :funnyface:
Zresztą to czapeczki. One leżą/wiszą, a mogą to robić dowolnie :happy:
No tak, zawsze musi być Twoje na wierzchu :devil1:

Anka, śnieg lubisz!! I nie boisz się mówić o tym głośno ? :club2: Gdyby ktoś mógł mi zagwarantować, że ten śnieg będzie 3 dni na Boże Narodzenie, to ja go mogę nawet pokochać B)

Siberka, a za darmową wodę roztopową to ja bardzo, bardzo serdecznie dziękuję!! Przez kilka lat regularnie zalewała mi piwnicę :lev: Obyłabym się także z przyjemnością bez roślin których nasiona muszą podlegać przemrożeniu gdyby mi za to dano choć 4 miesiące lata i miesiąc zimy bez mrozów poniżej -10.

Pomarzyć dobra rzecz, a co ma być to nas nie minie :tongue2:
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 24 Lis 2014 22:05 #316101

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Zostałaś wciągnięta na czarną listę :happy3:
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 24 Lis 2014 22:06 #316102

  • Roma
  • Roma's Avatar
Proszę i mnie dopisać do tej listy.Zima to moja ulubiona pora roku a ,że mówię prawdę można sprawdzić we wątku Romka rm27 gdzie od lat rozpływam się nad widokiem jego ogrodu,właśnie zimową porą.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.604 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum