TEMAT: Mój poligon doświadczalny - wiosna 2014

Mój poligon doświadczalny - wiosna 2014 09 Lut 2015 09:19 #338728

  • Keetee
  • Keetee's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1021
  • Otrzymane dziękuję: 128
Jaki piękny odcinek Majkiu Ciebie Piter :dance: A jaki warzywnik...o mamuńciu :whistle:


Zielone okna z estimeble.pl

Mój poligon doświadczalny - wiosna 2014 09 Lut 2015 13:04 #338776

  • piterek
  • piterek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 341
  • Otrzymane dziękuję: 108
Kondzio - warzywka to od kilku lat konik taty, a że jest trochę pedantem - to i warzywka często pedantyczne :D

Krzysia - przyznaję się, że nie miałem jakoś ostatnio weny na fora (trochę nieprzyjemności z drugim forum i jakoś mi się ogólnie odechciało...). Bynajmniej postaram się częściej udzielać ;)

hanya - miło mi, że obejrzałaś odcinek :)
Cieniste zakątki to mój konik, gdyż dalej zdecydowana większość ludzi uważa iż są trudne i niezagospodarowywalne - a ja lubię wyzwania... :devil1:

ulakonie - dzięki :)

Gosiu - ach, no kociokwik lekki był :D
Ale bardzo miło mi było Cię u siebie gościć, mam nadzieję że nie ostatni raz ;)

vita - hehe czy ja aż taki swobodny? Na początku trochę spinka była, ale w sumie ekipa "Mai" jest tak sympatyczna, że chyba nie da się nimi zbytnio zestresować :D

Poll - dzięki :)

Geniu - dzięki, miło mi że obejrzałaś :)

asia2 - aż tak cudownie to nie jest hehe jeszcze masa roboty przede mną :)

Bozi - szefowa trzyma się dobrze hehe kto inny ma tak sympatyczny, plastyczny głos do opowiadania o roślinach? ;)

katik - mam nadzieję, że się nie rozczarowałaś - trochę paproci pokazali, byli nimi oczarowani :)

Bożka - dzięki :) tak, widzimy się na zlocie ;)

Martuś - już nie przesadzajmy hehe ogrzać, w tą zamieć :D

Romku - dzięki, miło mi że też obejrzałeś :)

Pawle - przyznaję, że niezbyt często to oglądam sam - zraziłem się kiedyś, jak mieli serię nowobogackich ogrodów z podgrzewanymi ścieżkami itp haha

Iwuś - musisz kiedyś wpaść i na żywo ocenić, koniecznie!

elsi - i liliowce się tam przewinęły, jedliśmy komentując smaki poszczególnych odmian :D
Ale materiału to oni nakręcili na 5 odcinków i coś musieli wybrać :)

Tomku - tak, jak pisałem, materiału było bardzo dużo - bo wiele roślin i rozwiązań ich interesowała. Dlatego też tak to wygląda, że skaczemy po tematach ;)

Dala - dzięki :) w sumie sam też lubię takie ogrody, które ktoś naprawdę tworzy sam :)
A co do genów, to w sumie chyba nie po tych dziadkach, tylko tych z drugiej strony hehe ;)

piotrek_ns - dzięki :)

Alina-277 - zawsze inaczej wygląda to okiem kamery, można porobić szersze ujęcia itp
Ale ogólnie jestem zadowolony ze sposobu w jaki to zmontowali :)

Keetee - dzięki :)
A zeszłoroczny warzywnik był całkiem udany :)
Za tę wiadomość podziękował(a): e-genia

Mój poligon doświadczalny - wiosna 2014 09 Lut 2015 13:31 #338783

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
Był bardzo udany ten warzywnik:D ja do rabat zacienionych w ogóle nie mam się co wypowiadać, bo prawie wcale nie mam wiedzy w tej części ogrodnictwa. Większość mojej działki to pełne słonko.
A jak pokazali ten soczysty stół......

Mój poligon doświadczalny - wiosna 2014 09 Lut 2015 15:57 #338814

  • piterek
  • piterek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 341
  • Otrzymane dziękuję: 108
Ula - stół był pomysłem mamy, taką miała wizję żeby fajnie pokazać użytkowo-ozdobny charakter naszego ogrodu :)

Skoro część ludzi narzekała, że mało żurawek się pojawiło:

































A na koniec zagadka ;)

Mój poligon doświadczalny - wiosna 2014 09 Lut 2015 16:04 #338815

  • Amlos
  • Amlos's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15868
  • Otrzymane dziękuję: 12275
Obejrzałam i ja dzieło Perfekcyjnego Ogrodnika Piotra - jestem pod wrażeniem wysiłku i efektów Twojej i Taty pracy! :bravo:


Chapeau bas! :thanks:
Pozdrawiam - Ania

Mój poligon doświadczalny - wiosna 2014 09 Lut 2015 16:15 #338818

  • ewa_k
  • ewa_k's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 19
  • Otrzymane dziękuję: 3
a ja inaczej niż inni, obejrzałam najpierw Maję, a dziś przeglądając kolejny wątek na forum zauważyłam, ze sznur przy ścieżce jest podobny do tego pokazywanego w odcinku! gratulacje ogrodu i kolekcji. :garden1:
:thanks:
Ewa

Mój poligon doświadczalny - wiosna 2014 09 Lut 2015 20:39 #338913

  • Zenek
  • Zenek's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 31
  • Otrzymane dziękuję: 42
Piotrze obejrzałem i gratuluję, zaprezentowałeś piękny ogród

Mój poligon doświadczalny - wiosna 2014 09 Lut 2015 21:44 #338944

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Gratuluję i ja :flower1: , oglądać będę mogła niestety dopiero jutro :dry: , ale już się cieszę :)
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."

Mój poligon doświadczalny - wiosna 2014 10 Lut 2015 14:57 #339147

  • evastyl
  • evastyl's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 715
  • Otrzymane dziękuję: 358
...i po co mi te żurawki skoro Mai też się nie podobały ....zaserwowałbyś groszek ....pewno wszystek zjadła :happy:

Mój poligon doświadczalny - wiosna 2014 10 Lut 2015 15:53 #339157

  • Igor
  • Igor's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4186
  • Otrzymane dziękuję: 2490
Mai się spodobały, ale nie może być każdy odcinek o żurawkach ( ostatnio było w narodowej kolekcji), a jak do mnie przyjedzie, to będzie tylko o żurawkach :rotfl1:

Ja miałem okazję ogród Piotrka podziwiać na żywo :)
DSC_3045.jpg

Mój poligon doświadczalny - wiosna 2014 10 Lut 2015 16:11 #339164

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
piterek wrote:
Pawle - przyznaję, że niezbyt często to oglądam sam - zraziłem się kiedyś, jak mieli serię nowobogackich ogrodów z podgrzewanymi ścieżkami itp haha

Piotrek
, miałem się nie odzywać być może kogoś urażę :whistle: :oops: - lecz nie sądzę by tu ktoś zaglądał - kto udaje ogrodnika-jeżeli mam coś dodać od siebie to myślenie mamy bardzo podobne.....krew mnie zalewa jak oglądam ogrody gdzie właściciel robi achy i ochy a tak naprawdę ogród projektuje i zakłada firma ,a na dodatek jeszcze pan Zdzisio ogrodnik wszystko kosi,grabi,przycina ,nawozi itp. po co takie pierdoły pokazywać - czy to jest ogród Kowalskiego - d..a :mad2: :teach: tysiące działek w ROD-ach jakieś skrawki ziemi gdzieś w polach, ogródki przydomowe pana Kowalskiego to jest to.....ile jest osób na Forum mających działkę większą niż 2000m2....no oczywiście oprócz Dorci... :devil1: :funnyface: nie mówię o polach tylko o skrawku ziemi na którym ciężko pracuje i jest to jego ,,oczkiem'' w głowie....no dobra dość tych wywodów sam się ukarzę... :club2:
Za tę wiadomość podziękował(a): ada.krysia, rispetto, iwa27, dorciaj, Amlos, Ewelinka231281, asia2

Mój poligon doświadczalny - wiosna 2014 10 Lut 2015 16:28 #339170

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
Pawle ale i ja z tego samego powodu dłuższy czas nie chciałam oglądać tych programów. Co z tego, że Pani czy Pan poparaduje z prowadząca program po ogrodzie przed kamerą. Gdy sama wielkość ogrodu mówi każdemu, że jedna osoba nie byłaby w stanie wszystkiego ogarnąć. Ja mam 4 ary. Niemal większość wiosny i całe lato spędzam na działce - a wiele rzeczy nadal nie wykonana. Poza tym niemal co krok była kryptoreklama środków nie koniecznie niezbędnych w ogrodnictwie. Tak naprawdę te reklamy mnie zniechęcały.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Mój poligon doświadczalny - wiosna 2014 10 Lut 2015 16:40 #339174

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Ja Maję w ogrodzie oglądam regularnie i nie wstydzę się tego :P . Oczywiście Paweł ma rację, że krew zalewa jak paniusia paraduje, a p. Zdzisio wszystko robi :happy: . Całe szczęście zdarzają się odcinki poświęcone prawdziwym ogrodom z prawdziwymi ogrodnikami :woohoo: . Taki był ten odcinek o ogrodzie Piotrka :bravo: . Moim zdaniem z każdego odcinka, nawet z takiego z ogrodem zaprojektowanym przez zawodowców, da się wyciągnąć coś dla siebie. Można podpatrzeć jakieś fajne rozwiązanie lub wynotować fajną roślinkę.



Piotr przepraszam za off :tongue2: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Mój poligon doświadczalny - wiosna 2014 10 Lut 2015 16:52 #339181

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Dorotko Kochana - jak najbardziej masz rację w 100% :wink4: ale do szafy i tak będziesz musiała wejść.... :rotfl1: :whistle: :tongue2:

Mój poligon doświadczalny - wiosna 2014 10 Lut 2015 17:07 #339185

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
Dorotko i ja przyznaję Ci rację. Tak naprawdę to...zapominam o cotygodniowych emisjach:)ja Cię z tej szafy wyciągnę :D:D:D

Mój poligon doświadczalny - wiosna 2014 11 Lut 2015 18:23 #339523

  • sonaj
  • sonaj's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 36
  • Otrzymane dziękuję: 46
Gratulacje Piotrze!

Mój poligon doświadczalny - wiosna 2014 11 Lut 2015 19:52 #339551

  • Teri
  • Teri's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 2
Witam wszystkich na forum,to mój pierwszy post.
Założyłam konto głównie dlatego,że jestem bardzo ciekawa jak zrobić taki warzywnik,chodzi mi o to,jak posiać,posadzić te wszystkie warzywka i poprzeplatać je roślinami aby wzajemnie się chroniły przed chorobami.
Pytanie do Piotrka,bo oglądając program w niedz zatęskniłam niesamowicie za wiosną,głównie dlatego,ze od zawsze marzy mi się taki warzywnik,a przeważnie wychodzi mi klapa :sad2:
Co posiać pomiędzy marchewką,pietruszką,rzodkiewką,ogórkami,sałatą i tym smakowitym groszkiem cukrowym(który zawsze jest zjedzony przede mną :p ),jak to wszystko między sobą poprzeplatać?
Z góry bardzo dziękuję za odpowiedz.Pozdrawiam

Mój poligon doświadczalny - wiosna 2014 12 Lut 2015 15:46 #339714

  • Sinthell
  • Sinthell's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Michał
  • Posty: 651
  • Otrzymane dziękuję: 438
Ogród prześliczny... zachwycający... aż trudno się skupić na czymkolwiek...
pozdrawiam i pozwolę sobie wstawić parę zdjęć ...
nie ma co skrywać takich ogrodów...

Beztytuu1.png


Beztytuu2.png


Beztytuu3.png


Beztytuu4.png


Beztytuu5.png


Beztytuu7.png


Beztytuu8.png


Beztytuu9.png


Beztytuu10.png


Beztytuu11.png


Beztytuu.png


pozdrawiam
Załączniki:
Michał
___________________________________________________________________


___________________________________________________________________


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.327 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum