TEMAT: Ogródek Edy

Ogródek Edy 04 Maj 2014 10:13 #252488

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Czekam na relację ogrodową po mroźnej nocy. Zrobiłam fotki przemarzniętej jabłoni, jest w opłakanym stanie. Mam nadzieję, że Twoja maleńka nadal w pełnym kwieciu.
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogródek Edy 04 Maj 2014 11:46 #252533

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Edytko tulipanki cudne.... rozumiem, że pomyłki wkurzają, ale na szczęście trafiły się piękne odmiany, a nie jakieś najzwyklejsze czerwone, czy żółte... bo i tak bywa niestety....
Cudny kolor irysków .... Pokażesz ich portreciki??? bardzo ciekawa jestem jak wygląda dokładnie kwiat :P
Temat został zablokowany.

Ogródek Edy 04 Maj 2014 15:16 #252617

  • eda_s
  • eda_s's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 479
  • Otrzymane dziękuję: 241
Kasia, w czerwcu będę wykopywać część tulipanów, dzięki czemu znajdą właściwe miejscówki ;) Czosnki jesienią sadziłam pierwszy raz, już mi się podobają, więc pewnie jeszcze będę dosadzać :)





Małgosia, późno wstałam i nie wiem ile było rano na minusie. U mnie na razie strat nie widzę.
I jak u Ciebie po obchodzie?



Ewa, u mnie chyba nie było tej nocy tak źle, bo większych uszkodzeń nie widać. Co zastałaś w Swoim ogrodzie?



Agunia, u mnie na razie ok. Ale przed nami jeszcze kilka nocy niebezpiecznie zimnych.
Co porabiasz dziś w ogrodzie?



Ania, zastanawiam się że może czas zmienić sprzedawcę, chociaż pewnie u wszystkich się zdarzają pomyłki.
Serduszka przez dwa lata rosła marnie. Tej wiosny się rozszalała. Za to okazała będzie kwitnąć mniej bujnie niż w zeszłym roku.



Agnieszka, bardzo mi przykro czytać o Twojej jabłoni :( Moja ma się na razie dobrze. Ale jeszcze te kilka nocy...



Agusia, dobra w robieniu zdjęć to ja nie jestem, ale mówisz i masz. Kwitnie kilka odmian, na kilka czekam niecierpliwie ;)

nn


nn


nn


nn


Whydidi


10-centymetrowy Alpine Lake



A teraz z serii: "już za chwileczkę, już za momencik..."

Szałwia


Firletka


Goździk


Bodziszek



I wiadomość z ostatniej chwili: powiększyła się nam rodzina :) W budce lęgowej wykluły się pisklęta sikorki bogatki. Ale kwilą :dance: Stawiam wszystkim pępkowe :drink1:
Ostatnio zmieniany: 04 Maj 2014 15:47 przez eda_s.
Temat został zablokowany.

Ogródek Edy 04 Maj 2014 16:00 #252650

  • Sweety
  • Sweety's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 674
  • Otrzymane dziękuję: 119
Ja się piszę :happy3:
Iryski masz przesłodkie :kiss3:
Temat został zablokowany.

Ogródek Edy 04 Maj 2014 16:25 #252666

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Edytko :bye:
Piękne zdjatka,piekne kwitnienia :) Tulipani śliczne
Iryski też masz śliczne i tyle kolorów,super :P
Bez biały sliczny :) też lubisz ten zapach ???
Czosnki już tuż,tuż i pokaża swoje piękno.Moje jeszcze maja większe pąki :(
Temat został zablokowany.

Ogródek Edy 04 Maj 2014 17:54 #252740

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Edytko pędzę na pępkowe :happy: Gratluję przychówku :P
Iryski masz zabójcze... cudne odmiany :hearts: Dzięki za fotki :P
Temat został zablokowany.

Ogródek Edy 04 Maj 2014 18:00 #252747

  • dana1s
  • dana1s's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 195
  • Otrzymane dziękuję: 25
Cudowne irysy ...zapisuje sobie nazwy tych błękitnych cudeniek .Ten 10 cm jest boski !!
Uwielbiam te kwiaty!
Temat został zablokowany.

Ogródek Edy 04 Maj 2014 18:01 #252748

  • eda_s
  • eda_s's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 479
  • Otrzymane dziękuję: 241
Ania (Sweety), niech zdrowo rosną ;)
Na tego iryska czekam...Pele-pomarańczek

P1040333.JPG


Ania (anabuko), bardzo lubię zapach bzu ;), na część irysków wciąż czekam-to maleństwa, świeże nabytki z zeszłego roku :)

P1040334.JPG


Agusiu, dziękuję :drink1: , przychówek jak najbardziej podstępnie planowany poprzez zawieszenie budek lęgowych ;)
Stokrotki samosiewki dopiero zaczynają kwitnąć.

P1040341.JPG


Dana, takie małe a cieszy ;) Małe Alpine L. nie miały łatwego kwitnienia, trafiły na najbardziej ciepłe dni.
To zostało po sasankach, urocze.

P1040336.JPG
Ostatnio zmieniany: 04 Maj 2014 18:15 przez eda_s.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Ogródek Edy 05 Maj 2014 00:12 #253094

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Edytko, oglądanie zdjęc sprawiło mi ogromną radość! Ogród masz piękni i zadbany- zaczynałaś 2 lata wcześniej, niż ja- to może i dla mnie jest szansa, że będzie choć w połowie tak uroczo, jak u CIebie.. :oops: Iryski są piękne!! A ile kolorków.. :woohoo: Chyba pomyślę chociaż nad jedną kępką- zawsze podobały mi sie irysy, ale zniechęcało krótkie kwitnienie i brak odpowiedniego stanowiska u Mamy.. O ile pamiętam, to irysy wolą bardziej słoneczne niż półcieniste rabaty? Kusisz nimi..kusisz..
Tulipan- faworyt Córki i mi wpadł w oko.. Bardzo fajny!
Gratuluję przychówku :dance: - u Mamy w dziupli orzecha jakiś czas temu wykluły sie szpaki- 2 rok z rzędu w tym samym miejscu.. Dumna jestem, jakbym co najmniej sama wysiadywała :P

Na poprzednim forum chyba nie miałyśmy okazji się poznać- tutaj z przyjemnością się u Ciebie zadomowię- jeśli pozwolisz.. :flower2:
Temat został zablokowany.

Ogródek Edy 05 Maj 2014 09:37 #253206

  • eda_s
  • eda_s's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 479
  • Otrzymane dziękuję: 241
Monika, witam u siebie :) Na początku zawsze myśli się, że nasz ogród to chyba długo nie będzie tak dojrzały jak te które oglądamy u innych. A rośliny rosną szybko, co widać najlepiej na zdjęciach robionych rok po roku.
Każdy ma jakiegoś bzika...u mnie to iryski, liliowce, szałwie, floksy i kilka innych pięknych bylinek. Irysy na pewno bardziej preferują słoneczne rabaty-kwitną obficiej, ale pewnie lekki półcień im nie zaszkodzi-zapewne nie będą tak szybko przekwitać. U mnie mają ok. 8 godzin słońca. A Ty masz jakiś faworytów wśród roślin?
Małe sikorki mamy co roku, tegoroczne są bardzo wcześnie. Na razie jest mało owadów, więc mają zapewne utrudnione zdobywanie pokarmu.
Zapraszam serdecznie :hug:



P1040411z.jpg


P1040415z.jpg


P1040420z.jpg


P1040422z.jpg


P1040425z.jpg


W nocy przymroziło solidnie, rano było biało :( . Kilka roślin nie wygląda dobrze, jabłoń mnie niepokoi, ale jeszcze za wcześnie na ocenę strat. Sprawdzę po południu.
Pozdrawiam cieplutko i życzę udanego dnia :bye:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Ogródek Edy 05 Maj 2014 20:56 #253540

  • PEPSI
  • PEPSI's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 103
  • Otrzymane dziękuję: 14
Edi, przyleciałam na pępkowe :dance: I zobaczyłam Twoje irysy :supr3: Ten pomarańczowy jest booooski. Moje zwykłe, takie popularne, ale nie ma ich, nie kwitną. Nie wiem, czy to ich czas, bo mam je od niedawna. A kwitną małe, granatowe.
Mroziło rano, oj mroziło, bielutko było. Teraz oczekuję deszczu, ale...szans nie widzę. Szybciej to mróz przyjdzie...Pozdrawiam z herbatką przy kominku, nie mogę się rozgrzać od przyjścia z ogrodu. :garden1: :kiss3:
Temat został zablokowany.

Ogródek Edy 05 Maj 2014 23:40 #253700

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Ulubione rośliny..hmmm Trudne pytanie. Co i raz wpada mi coś w oko.. ;) Bardzo lubię hosty, hortensje ogrodowe i rododendrony, berberysy prawie wszystkie, mam nadzieję, że polubimy się z liliami. ;) Podobają mi sie też tawułki, odkrywam trawy.. Z drzew-brzozy i klony..
Równie dobrze mogłabym odpowiedzieć "wszystko".. :happy: albo prawie wszystko, z niewielkimi wyjątkami. teraz zawiesiłam sie na miniaturowych irysach- piękne odmiany w wątkach oglądam!

Jak straty po nocnych przymrozkach- mam nadzieję, że nie za duże!
Temat został zablokowany.

Ogródek Edy 07 Maj 2014 09:25 #254406

  • eda_s
  • eda_s's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 479
  • Otrzymane dziękuję: 241
Witam w pochmurną środę. Deszcz pokropił, ale tak oszczędnościowo-parę kropel, rośliny potrzebują czegoś więcej...

Silniejszy przymrozek przetoczył się i przez mój ogródek, zostawiając po sobie pamiątkę. Ściął liście magnolii (rzecz jasna, że kwiaty również), miłorzębu, perukowca. Zniszczył kwiaty jabłoni, poziomek, liznął małe owocki czereśni, zważył kwiaty kwitnących irysków. Na straty spisane są burgundowe stokrotki afrykańskie moje jedyne tawułki ogrodowe. Część lilii nie wygląda najlepiej. A jakie będą ostateczne straty po jego harcach-okaże się w niedalekiej przyszłości...

Na pocieszenie i otarcie łez otrzymałam paczkę z kilkoma różami z R.: okrywowe Lovely Fairy, Therese Bugnet, Rose de Resht, Mary Rose. O ile okrywowych mam kilka sztuk, to Therese, RdR i Mary R. będą pierwszymi różami w moim ogrodzie. W wyborze odmian pomogła mi Ewa (ewamaj) :kiss3: , bo wiadomo, że na naszej Warmii klimat ostrzejszy.

P1040439z.jpg


Na Therese B. doliczyłam się 10-ciu pąków kwiatowych :)

P1040445z.jpg


Małgosia, u mnie też granatowych (ciemny fiolet?) jest najwięcej i kwitną niezawodnie i najobficiej. Reszta to przeważnie młodziutkie sadzonki. Widzę, że dwie odmiany nie zakwitną w tym roku...
Na deszcz czekam z utęsknieniem, a tu ledwie pokropiło parę minut.

Monika, klony uwielbiam. Szkoda, że nie mam więcej miejsca, bo zaprosiłabym jeszcze kilka do swojego ogrodu. U mnie jest jeszcze za mało miejsc cienistych na rododendrony. Z liliami także próbuję się zaprzyjaźnić ;)
Przymrozek był i zrobił swoje :(

Zostawiam kilka zdjęć wczorajszo-dzisiejszych.

P1040438z.jpg


P1040394.JPG


P1040395z.jpg


P1040427z.jpg


P1040446z.jpg


P1040448z.jpg


P1040451z.jpg


P1040449z.jpg


P1040453z.jpg


P1040431z.jpg


P1040430z.jpg


P1040437z.jpg


Udanego dnia :bye:
Ostatnio zmieniany: 07 Maj 2014 09:31 przez eda_s.
Temat został zablokowany.

Ogródek Edy 07 Maj 2014 20:48 #254798

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Mój perukowiec też będzie musiał się odbudować :angry:
Cieszę się, że masz Teresę, pewnie prędzej niż ja docenisz urok jej kwiatów :) U mnie zimno spowolniło wzrost wszystkiego poza chwastami.
Dziś padało trochę, w oddali przeszła burza, ale jest ciepło-oby to pomogło naszym roślinom.
Temat został zablokowany.

Ogródek Edy 08 Maj 2014 11:01 #255189

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
:bye:
Tulipanki,iryski,stokrotki,serduszki wszystko pięknie kwitnie :)
Żurawki tez już się szykują,lubię jak one kwitną,do dużo owadów do nich przylatuje i ładny to widok :wink2:
Temat został zablokowany.

Ogródek Edy 08 Maj 2014 11:29 #255212

  • Adrian
  • Adrian's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 997
  • Otrzymane dziękuję: 1031
Cześć Edyta,
bardzo piękny ogród!! Wygląda na duży...
Masz wiele pięknych roślin i rabat np. te kępy irysów czy tawuły szare (przyjemnie pachnę :))
oraz zakątków - urzekła mnie zwłaszcza kamienna ścieżka koło wrzosowiska.
Pozdrawiam
Adrian
Temat został zablokowany.

Ogródek Edy 08 Maj 2014 21:17 #255480

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Grad :angry: Jakby coś się sprzysięgło przeciwko mnie :angry: Po przymrozkach rośliny wracały do siebie, a spadły na nie kawałki lodu. Jedna pociecha-hosty już nie ucierpią. Padły wcześniej :angry:
Temat został zablokowany.

Ogródek Edy 09 Maj 2014 06:43 #255597

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Edziu ,te Twoje iryski są prześliczne ,wciąż zaglądam do Ciebie i nie mogę się nadziwić mnogości gatunków .Ja mam pecha w kupowaniu ,wciąż mam nie te ,które zamawiałam .Czekam cały sezon ,aż zakwitną ,a potem się okazuje ,że to jedna wielka figa . :dazed:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.451 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum