TEMAT: Pępek świata ;)

Pępek świata ;) 14 Gru 2014 17:49 #320887

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Ile lat masz Susan? Moja trzylatka ani myśli kwitnąć :dry: , co ciekawe, gdy ją kupowałam miała jeden kwiat, od tamtej pory nic. Jakoś szczególnie ją traktujesz? Zresztą z Aleksandriną o rok starszą mam to samo, nie lubią mnie magnolie :cry3:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Pępek świata ;) 14 Gru 2014 17:58 #320888

  • terlica
  • terlica's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1093
  • Otrzymane dziękuję: 292
Marta Susan u mnie 3,5 roku, kupowałam około 50 cm krzew z dwoma kwiatkami (wiosną).
Posadzona na pd ścianie ok. 2,5 m od domu, tak żeby zachodnie wiatry nią nie targały ( róg domu trochę ją osłania).
Pierwszej zimy owinęłam włókniną. Potem pamiętam, że też ,ale wiatr porwał.
Na razie nie okrywam.
Specjalnie jej nie traktuję, do tej pory do towarzystwa miała liliowce, więc dostawała zawsze na wiosnę jakiś nawóz do kwitnących.
Teraz siedzą tam róże i byliny, więc pewnie dostanie obornika granulowanego.

Kwitnie co roku większą ilością kwiatów, a w tym sezonie po raz pierwszy powtórzyła kwitnienie późnym latem.
pozdrawiam - Ewa
Pępek świata
Ostatnio zmieniany: 14 Gru 2014 17:59 przez terlica.
Temat został zablokowany.

Pępek świata ;) 14 Gru 2014 18:20 #320894

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Gdybym widziała, że zawiązała jakieś pąki, to też bym ją okryła, ale nie ma żadnych zawiązków :huh:
Muszę jakoś porządnie zasilić wiosną, bo jakoś nawożenia nie pamiętam :tongue2: ...
Temat został zablokowany.

Pępek świata ;) 16 Gru 2014 07:47 #321155

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
A ja mam gwiaździstą .Też kupiona ,jako maleństwo .W zeszłym roku pierwszy raz zakwitła obficie. Kwitnące magnolie ,to niezwykły widok .Szkoda ,że nie mogę mieć kilku drzewek .One nawet po przekwitnięciu są bardzo dekoracyjne :hearts:
Temat został zablokowany.

Pępek świata ;) 17 Gru 2014 20:52 #321430

  • Ewik7
  • Ewik7's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 67
  • Otrzymane dziękuję: 26
Wiszący ogródek pomysłowy a panna kotka cudna .
Temat został zablokowany.

Pępek świata ;) 18 Gru 2014 07:31 #321482

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Cześć .Jak tam Twoje plany wiosenne ? Ze względu ma pogodę pomysły latają po zielonych głowach .Ja też zamiast myśleć o świętach ,to na gwałt szukam piwonii :happy3:
Temat został zablokowany.

Pępek świata ;) 20 Gru 2014 17:43 #321844

  • terlica
  • terlica's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1093
  • Otrzymane dziękuję: 292
Marta nie wiem dlaczego Twoja magnolia nie zawiązuje pąków kwiatowych. Moja nie miała z tym problemu nigdy. Może właśnie dzięki dawce nawozu sypanego pod liliowce.

Ewinko ( taki skrót sobie wymyśliłam,żeby było wiadomo, o którą Ewę chodzi ;) ) gwiaździsta to moje marzenie. Jak będę miałą kiedyś większą działkę, to gwiaździsta zagości na bank!
Nie mam specjalnych planów wiosennych. Staram się nie popadać w paranoję, jak co roku ;) Może dlatego, że z miejscem u mnie już na prawdę krucho jest i musze uporządkować to co mam.
Chciałabym posadzić Alchymista- sztuk 1, Aphroditę- sztuk może ze 2-3 i przydała by się miejscówką dla Irene Koster.
To takie moje ostatnie chciejstwa. Wypatrzyłam też u Pawła- rispetto kulkę, która mnie zauroczyła



myślę, że taką kulkę zawsze gdzieś wcisnę. Wiosną wybiorę się do Pawła na zakupy.
Na razie nie mam czasu myśleć o tym gdzie i jak. W święta mam pełną chałupę gości i to przez cały tydzień.
Oprócz tego, żeby za dużo nie myśleć o ogrodzie zamówiłam sobie rzemyki, koraliki i inny badziew i będę robiła bransoletki wg tutoriali podanych moni. A po Nowym Roku to już z górki będzie. :)

Aaa piwonie też oglądałam - u Waji. Na wiosnę ma ofertę skąpą, ale myślę ,że po sezonie coś kupię, bo jednak trudno się oprzeć, takie ma ślicznotki.

Ewik dzięki bardzo. Wiszący ogródek pomysłowy i skopiowany. :)

Oczywistym, że z ogrodu zdjęć nie mam, piździło u nas dzisiaj lepiej niż podczas orkanu. Pokażę jednak moje dwie wnęki znajdujące się na poddaszu pomiędzy kominem, słupem podtrzymującym więźbę a ścianą. Wnęki przewidziane od samego początku pod regały, które to M obiecał mi 3 lata temu.
Dwa tygodnie temu podczas nieobecności M. wymierzyłam, obliczyłam i zamówiłam!
M skęcał dzisiaj. Tadam!
:fly:



Od jutra układam wszystkie ksiązki, które nie zmieściły się na regałach w pokoju "graciarni i po macoszemu leżą na pufach i podłodze. Nabrałam ochoty na większą biblioteczkę, moim marzeniem jest zgromadzenie wszystkich w jednym miejscu! Łatwiej będzie coś znaleźć. :P

Aaa i rzecz najważniejsza. Rozmowa z moja mamą podczas powrotu z zakupów:

mama: jak będziesz na forum, to złóż ode mnie życzenia spokojnych i zdrowych świąt dla wszystkich ogrodowych oszołomków. Tylko pamiętaj!

ja: :woohoo: Ok, opublikuję to na ogólnym! :rotfl1:

mama: :oops: Ale ja nie miałam nic złego na myśli!

ja: :happy4: wiem! i tak opublikuję!



Chyba chodziło jej o pasjonatów, może fanatyków albo coś. ;)

Niniejszym naserdeczniejsze życzenia świąteczne i noworoczne od moje mamy!

ps. ona na serio nic złego nie miała na myśli. :)
pozdrawiam - Ewa
Pępek świata
Temat został zablokowany.

Pępek świata ;) 20 Gru 2014 21:58 #321892

  • constancja
  • constancja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 935
  • Otrzymane dziękuję: 894
:happy:
Oszołomka dziękuje za życzenia i również życzy wszystkiego co najlepsze. Mamcia Terenia :kiss3:

Ewcia, regały bombowe ale nijak nie mogę odszukać w pamięci miejsca, w którym je zainstalowałaś.
I widzę, że Alchymist nieźle Ci w głowie namieszał. :laugh1: Mój miał 1 kwiatka, a już jestem w nim zakochana, do tego stopnia, że gadzinę okryłam choć obiecywałam sobie, że z żadną królewną cackać się nie będę. :happy3:
Temat został zablokowany.

Pępek świata ;) 21 Gru 2014 12:49 #321950

  • terlica
  • terlica's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1093
  • Otrzymane dziękuję: 292
Ewcia no namieszał mi, namieszał w głowie.
Nie wiem jednak czy Alchymist czy to m.in. Ty zdjęciami tej róży, bo przecież na żywo jej nie widziałam. Czytałam o tym, jak go przyginałaś do ziemi :)

Regały są w tym największym pokoju na górze. Na drugim zdjęciu po prawej stronie widać stojaki z gitarami M. Kojarzysz?


Układałam właśnie książki. Trudna to sprawa jest. Wzięłam szybki kurs od MaGorzatki, ale chyba za szybki!
Trochę są tematycznie a szeroko pojęta beletrystyka stoi razem i tak np. Hrabia Monte Christo stoi koło Bridget Jones ( nie wiem czy mu to do końca odpowiada :P ) a Różowe tabletki na uspokojenie obok Zapisków psychopaty :blink:

Odkopałam też wiele książek, o których posiadaniu nie miałam pojęcia. Ciekawostka!
I wiele innych, których dotąd nie przeczytałam :oops:
Najlepsze do tego są nudne urlopy, a na ostatnim takim urlopie byłam ze 4 lata temu.

No i sporządziłam dzisiaj listę potraw, które zobowiązałam się przygotować na święta ( bo ja niestety nawet listę muszę sobie przygotować, bo zapomnę ).
pozdrawiam - Ewa
Pępek świata
Temat został zablokowany.

Pępek świata ;) 21 Gru 2014 12:57 #321953

  • constancja
  • constancja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 935
  • Otrzymane dziękuję: 894
Już kojarzę. :bad-idea:

Moja Droga, ja to mam nawet listę poszczególnych czynności porządkowych (szczegółową!) i właśnie odhaczam poszczególne pozycje. Do końca jeszcze kilka kartek. Od jutra pieczenie i gotowanie. Panik na maksa..... no przecież nie zdążę!!!
Aaaa, że siedzę przy kompie? Mam małą przerwę na relaksacyjną kawę, oglądam "Ucieczkę na wieś", słucham kolęd i kukam na Oazę.

I gdybym nie nie zdążyła, bo w wigilie idę do pracy na popołudniówkę...... Wspaniałych Świąt Wam życzę. :kiss3:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): terlica

Pępek świata ;) 21 Gru 2014 17:05 #321983

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Ewuniu, wszystkiego najlepszego z okazji świąt Bożego Narodzenia dla Ciebie i Twojej rodzinki :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): terlica

Pępek świata ;) 22 Gru 2014 18:36 #322204

  • maika
  • maika's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 11
Ewuniu, piękne hojowe okno :supr3:
Temat został zablokowany.

Pępek świata ;) 24 Gru 2014 09:39 #322529

  • Zielona Ania
  • Zielona Ania's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1272
  • Otrzymane dziękuję: 1299
Ewa, bardzo Ci dziękuję za Twoją poradę w Gorzatkowie - mój słoik został uratowany i teraz pachnie maślanymi ciasteczkami jak marzenie :dance:

Życzę Ci radosnego świętowania! :hug:
Zapraszam
Mania Zieleni
Temat został zablokowany.

Pępek świata ;) 30 Gru 2014 21:40 #323550

  • terlica
  • terlica's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1093
  • Otrzymane dziękuję: 292
Nie składałam nikomu specjalnych życzeń świątecznych, bo ja wszystkim dobrze życzę zawsze i wszędzie.
Może choć na nowy rok pożyczę wszystkim zdrowia. I tylko zdrowia, bo resztę zdrowy człowiek sobie zorganizuje/załatwi. (niepotrzebne skreślić)

Elu dzięki. :)

Aniu Zielona nie ma za co, jak coś wiem, to powiem. Cieszę się, że słoik uratowany. :)

Bardzo zimno u nas było ostatnimi nocami, ale ze trzy dni temu chodziłam z szuflą i odśnieżałam trawnik. :rotfl1:
Zebranym z trawnika śniegiem przysypywałam wrażliwsze rośliny, w tym róże z listopadowego sadzenia.
Następnego dnia śniegu jeszcze dopadało, więc mam piękne białe kopce! :woohoo:
Porobiłam nawet zdjęcia, ale są na drugim komp. więc może jutro wstawię.
pozdrawiam - Ewa
Pępek świata
Temat został zablokowany.

Pępek świata ;) 30 Gru 2014 22:16 #323566

  • Ma Gorzatka
  • Ma Gorzatka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 894
  • Otrzymane dziękuję: 497
No proszę - a ja też okopczykowałam śniegiem. Kompost zamarznięty, więc cóż było robić!
Temat został zablokowany.

Pępek świata ;) 30 Gru 2014 22:21 #323569

  • constancja
  • constancja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 935
  • Otrzymane dziękuję: 894
Baby Kochane, wszystkiego dobrego w Nowym Roku, bo mnie znowu w świąteczny czas wciąga robota i mogę z czasem nie wyrobić. Pamiętajcie, że o Was pamiętam, myślę i straaaasznie tęstkno mi już do wiosny. :kiss3:
Temat został zablokowany.

Pępek świata ;) 30 Gru 2014 22:24 #323572

  • terlica
  • terlica's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1093
  • Otrzymane dziękuję: 292
MaGosiu ja chyba z premedytacją przespałam rozmarznięty kompost! Chyba nie wierzyłam w taki spadek temperatury. Amerykanie wszak nie przepowiedzieli ;)
Niniejszym przekazuję podziękowania od Zielonej Ani Tobie, gdyż historia z uratowanym słoikiem, to opowieść o kiszeniu ogórków w naczyniu nieodpowiednim. Podzieliłam się z Anią wiadomością o cukrze waniliowym, którą to dostałam od Ciebie. I taka mądra byłam!

Jutro będę robić domowe tabletki do zmywarki, takie ekologiczne i zdrowsze od tych ze sklepu, poużywam i jak się sprawdzą podam przepis, oczywiście z zachowaniem źródła.

edit:

Ewcia, a ja myślę o Was. :kiss3:
A Ty jutro do pracy?
My siedzimy w domu, wino, śpiew itp.
No dobra! Z tym śpiewem to przesadziłam. ;) Mamy zapas filmów do obejrzenia, jutro będzie świetny dzień i wieczór na to.
Aaaa i jutro mamy rocznicę ślubu, ale nie celebrujemy jakoś specjalnie. Każdy dzień na to jest dobry. :)
pozdrawiam - Ewa
Pępek świata
Ostatnio zmieniany: 30 Gru 2014 22:28 przez terlica.
Temat został zablokowany.

Pępek świata ;) 30 Gru 2014 22:43 #323579

  • constancja
  • constancja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 935
  • Otrzymane dziękuję: 894
terlica wrote:
A Ty jutro do pracy?

I jutro, i pojutrze, i popojutrze tysz. :mad2:

Moje gratulacje z okazji rocznicy dla Ciebie i P oczywiście. :flower1:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.382 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum