TEMAT: Pępek świata ;)

Pępek świata ;) 30 Gru 2014 23:05 #323590

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Gratulacje rocznicowe :hug: , a która to rocznica? Bo ja obchodzę dziś ;) , 14 lat :whistle:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Pępek świata ;) 31 Gru 2014 07:57 #323624

  • terlica
  • terlica's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1093
  • Otrzymane dziękuję: 292
Ewciu przykro mi, że do pracy musisz. Jeśli u Ciebie napadało śniegu, to w borach musi być super pięknie teraz. A masz już aparat naprawiony?

Marta jak dobrze liczę to 9 będzie. :) Ha! no to trochę większy staż niż u mnie. A pamiętasz jaka pogoda była wtedy? Bo u nas strasznie zasypało. A ja ślub brałam w Radomiu, więc chyba gdzieś blisko Ciebie. :)

No to zdjęcia moich kopczyków teraz.

po prawej i lewej zakopcowane róże z jesiennego sadzenia:



a tutaj odśnieżony trawnik i zakopcowane z wiosennego. Normalnie miałabym to w nosie, ale mi się spodobała ta robota. :)



Potem śniegu dopadało jeszcze i ślicznie się zrobiło.

Hortensje ubrały się w czapki



i znalazłam w końcu bezpieczne miejsce na karmnik dla ptaków.



W poniedziałek była mgła. Domy sąsiadów w chmurach ;)



Prawie naprzeciwko mojego domu jest hydrofornia, na sporym terenie ogrodzonym do tej pory samym płotem. Na jesieni ZUK zlecił tam posadzenie drzew. Widziałam na pewno buki i klony, sąsiadka wspominała też o lipach. Mam nadzieję, że już w przyszłym roku będzie pięknie! Bardzo się cieszę z tych drzew. :)

pozdrawiam - Ewa
Pępek świata
Temat został zablokowany.

Pępek świata ;) 31 Gru 2014 08:12 #323626

  • Ewik7
  • Ewik7's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 67
  • Otrzymane dziękuję: 26
Ha i zimą znajdzie sie praca w ogrodzie :-) Fotki we mgle cudne .
Temat został zablokowany.

Pępek świata ;) 31 Gru 2014 10:17 #323653

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Końcówka grudnia 14 lat temu była niestety zupełnie bezśnieżna ;) , szkoda, bo straciłam okazję do pięknej sesji zdjęciowej :silly: . Do Radomia mam 100km ;)

Odśnieżanie trawników praktykuję co roku :happy3: , żałuję, że nie zrobiłam tego wczoraj, w nocy miałam około -20* :jeez:
Temat został zablokowany.

Pępek świata ;) 31 Gru 2014 16:55 #323801

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Ewciu - wszystkiego najlepszego w Nowym Roku :kiss3:
Temat został zablokowany.

Pępek świata ;) 31 Gru 2014 17:08 #323817

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Ewuniu wszelkiego powodzenia w ogrodzie ,dużo zdrowia i kasiorki :kiss3:
3167.jpg
Temat został zablokowany.

Pępek świata ;) 01 Sty 2015 09:33 #324104

  • terlica
  • terlica's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1093
  • Otrzymane dziękuję: 292
Ewiku dziękuję pięknie. Ja mogę na zewnątrz zawsze, pod warunkiem, że nie wieje zimnem. Problem w tym, że prawie zawsze wieje :)

Marta 100 km? No! Mówiłam, że niedaleko. ;) Moim małym, cichym marzeniem jest pojechać do Końskowoli na Święto Róż, czy jak to się tam nazywa. Zdaje się, że w lipcu jest ... Kto wie, kto wie, może zrobię sobie wolne, wproszę się do teściów i będzie okazja do spotkania?

Moni, Ewinko dla Was najlepsze życzenia. :hug:

Moni więc jak napisałam, tak zrobiłam.

Dzisiaj będzie nieogrodowo, ale mam nadzieję, że nikomu to nie przeszkadza.
W sumie, gdyby ktoś (np. moni :) ) założył wątek w dziale "Rękodzieło" dotyczący koralików itp. to mogłabym tam od czasu do czasu coś wkleić. Moni podałam Cię jako przykład, bo robisz takich prac więcej. :)

Moja pierwsza bransoletka w stylu ...
Ma długość ok. 50 cm. +- 2 cm.
Na moim nadgarstku są to trzy okrążenia.
Zakończona dosyć dużym guzikiem (27mm), dzięki czemu łatwo mogę ją założyć bez pomocy. Myślę, że z mniejszym guzikiem trudniej byłoby trafić ;)
Rzemień jasny beż grubość 2 mm, nitka S-lon Vintage Jade, koraliki TOHO Round 6o-Y307 HYBRID Turquoise Picasso.
Mam jeszcze więcej ładnych i ładniejszych koralików, kilka kolorów rzemieni oraz wolne do 6 stycznia! Myślę, że dzisiaj strzelę sobie następną. :)

Aaa, co może być ważne ... wykonanie tejże zajęło mi ok. 2 h.







Myślę zrobić taką na 5 okrążeń. Wydaje się, że fajnie by wyglądało. Ale to nie dzisiaj, muszę nabrać wprawy trochę.
pozdrawiam - Ewa
Pępek świata
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bozi

Pępek świata ;) 01 Sty 2015 10:11 #324124

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Widzę Ewciu ,że nie próżnujesz :bravo: Zawsze podziwiam takie zapały do tych spraw .Ja zwyczajnie nie mam do tego cierpliwości .Chociaż ,jak patrzę na Twoje wyroby ,to sama nabieram chęci ma zrobienie czegoś .Fajną masz przy tym zabawę i pięknie Ci to wychodzi .Życzę Ci wszystkiego dobrego już w tym roczku :hug:
Temat został zablokowany.

Pępek świata ;) 01 Sty 2015 12:14 #324182

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Samo Święto Róż jest takim trochę festynem dla rodzin z dziećmi ;) , główną tradycją związaną z różami jest wybór róży roku na podstawie głosowania na bukiety z poszczególnych odmian, które dostarczają okoliczni szkółkarze. Głosują ludzie, którzy przybyli na festyn, więc werdykty często odbiegają od oczekiwań zapalonych różomaniaków ;) , bo my przecież inaczej patrzymy na te kwiaty niż takie przypadkowe osoby.

Ale sam pomysł masz bardzo dobry, bowiem w okolicy Święta Róż zwykle odbywa się "doroczny szkółking", na którym spotykają się większe ilości forumowiczów :lol: . Niektórzy na cały weekend przyjeżdżają :silly: . Ostatnio z Wybrzeża była Magdala, zszokowana upałami jakie panują na Lubelszczyźnie w lipcu :happy3:
Tak więc możesz absolutnie nastawiać się na wizytę w naszych okolicach, pokażemy nie tylko róże :lol:
Temat został zablokowany.

Pępek świata ;) 01 Sty 2015 19:36 #324442

  • anym
  • anym's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 16
  • Otrzymane dziękuję: 4
Ewka dużo zdrówka w nowym roku i rychłej wiosenki życzę :bye:
Pozdrawiam
ANYMKA
Temat został zablokowany.

Pępek świata ;) 03 Sty 2015 20:45 #325195

  • IwOnagn
  • IwOnagn's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 335
  • Otrzymane dziękuję: 488
Ewcia, te widoki spowite mgłą :thanks: :thanks: :whistle: :whistle: aliganckie, i jeszcze takie biżuterie bajeranckie, no no, super :bravo: , pomyślności w Nowym Roku, niech Ci się wiedzie :hug:
Temat został zablokowany.

Pępek świata ;) 04 Sty 2015 19:25 #325650

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Ewa, mgliste zdjęcia są po prostu przepiękne, brak słów :thanks:
Cudna bransoletka, świetny pomysł na robótki ręczne i odkryty kolejny talent, brawo!
Pozdrawiam noworocznie :bye:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.

Pępek świata ;) 04 Sty 2015 20:14 #325680

  • terlica
  • terlica's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1093
  • Otrzymane dziękuję: 292
Dziewczyny bransoletki to taki zamiennik pielenia. :) Nie ma czym rąk zająć, to trza nanizywać koraliki na nitkę.
Polecam.
Układamy też z M. puzzle. Od 01.01. jeszcze nie skończyliśmy. Uff.
Zabawa fajna.

Ewinko dziękuję za miłe słowa, ale ja jestem typowym rzemieślnikiem. Potrafię odtwarzać, nie tworzyć. Mój M. jest typowym artystą, więc jedna osoba w domu wystarczy. ;)

Marta czytałam relację Magdali o tym wypadzie letnim na Lubelszczyznę. Przyznam Ci szczerze, że gdyby floribunda nie wprowadziła Jude the Obscure do sprzedaży, jechałabym po nią do Pruchniaka. W zasadzie już miałam to zaplanowane. :)
Jak widzę te Wasze zakupy to mnie ściska. Do lata jeszcze trochę czasu. Pożyjemy, zobaczymy. :)

Aniu dziękuję i wzajemnie! :)

Iwona fajnie, że jesteś tutaj. Dziękuję bardzo i niech Ci się wiedzie nie mniej :kiss3:

Kasiu dziękuję. Talent nie odkryty a odkopany. Miałam już niezły epizod z tkaniem koralikami- na krośnie. Ze 20 lat temu albo ciut lepiej.
Nie było allegro, sklepów internetowych. Koraliki zdobywało się jakimś cudem (zwłaszcza, że pochodzę z małego miasta), a krosno musiałam sobie zrobić sama. Mam substytut ogrodowania. :)
pozdrawiam - Ewa
Pępek świata
Temat został zablokowany.

Pępek świata ;) 04 Sty 2015 21:05 #325727

  • Roma
  • Roma's Avatar
Ewo-ta bransoletka to prawdziwe cudeńko,jest piękna :thanks:
Temat został zablokowany.

Pępek świata ;) 06 Sty 2015 16:07 #326434

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Ewciu ,a może by tak coś z ogródka . :search: Jakieś lato ,albo co? :kiss3:
Temat został zablokowany.

Pępek świata ;) 06 Sty 2015 16:20 #326444

  • terlica
  • terlica's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1093
  • Otrzymane dziękuję: 292
Ewuniu, skoro ma być z ogródka i z lata, to wstawię róże tzw. babcine.
Tego widoku mi już najbardziej brakuje i żadna imienna róża nie umywa się do babcinych :)



Kwitną niestety tylko raz, pachną i czasem siadam pod nimi i tak sobie siedzę. :)
pozdrawiam - Ewa
Pępek świata
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): IwOnagn

Pępek świata ;) 06 Sty 2015 16:41 #326456

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Wiesz co ? Ona jest przepiękna .Nie dziwię się ,że Ci jej brakuje :hearts:
Temat został zablokowany.

Pępek świata ;) 06 Sty 2015 17:44 #326492

  • sarna
  • sarna's Avatar
Witaj Ewciu :)
Przyszłam poogladać twój Pępek Świata i musze powoiedzież, że pięknie masz :) Dopiero na poczatku watku jestem, ale już mnie zachwycił ogrom pracy włożony w to najwazniejsze miejsce na świecie :)
Ps.
A do działki rodziców w miescie, miałam takie samo podejście jak TY ;)
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.446 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum