• Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Wiejski ogród Jonatanki

Wiejski ogród Jonatanki 11 Lip 2016 10:50 #489310

  • kurjan
  • kurjan's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 955
  • Otrzymane dziękuję: 1436
Pokaż swój ogród w perspektywie bedziemy podziwiać ,być może coś doradzimy ? :flower2:


Zielone okna z estimeble.pl

Wiejski ogród Jonatanki 11 Sty 2020 16:00 #686764

  • Jonatanka
  • Jonatanka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 170
  • Otrzymane dziękuję: 257
Witam Wszystkich serdecznie w Nowym Roku,życzę dużo zdrowia, wszelkiej pomyślności oraz realizacji wszelkich planów nie tylko domowo-ogrodowych , oraz energii na to wszystko Oby pogoda sprzyjała, suszę omijały.
Kolejny kwitnący rok szybko minął, a ogrody nam urosły i zmieniły się
U nas dziś tak cieplutko, jakby wiosna miała się już rozgościć na dobre.... chodzę po ogrodzie i szukam już pierwszych oznak wiosny, jeszcze bardziej się jej nie mogę doczekać,
Już w lutym będą ciemierniki, przebiśniegi i krokusy , w marcu to już ogród będzie wysprzątany, przycięty i będziemy czekać na kolejne kwitnienia .
Ja już snuję plany na zakres prac w tym sezonie z czego bardzo się cieszę, bo wcześniej nie miałam takiej możliwości. Życie pisze różne scenariusze i tak było w moim przypadku. Wszystko mam już za sobą i teraz zamierzam cieszyć się ogrodem.
Kilka zdjęć z ogrodu


P1020360.jpg


P1030189.jpg


P1030197.jpg


P1030285.jpg


P1030207.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Jan4, zielonajagoda, izy10, broja, Łatka, minohiki, Betula, ewakatarzyna

Wiejski ogród Jonatanki 11 Sty 2020 16:22 #686767

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3084
  • Otrzymane dziękuję: 5967
A który to krasnal tak obficie kwitł? Laguna też imponująca, bo to jest Laguna? Chyba że się mylę :)
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna

Wiejski ogród Jonatanki 11 Sty 2020 20:14 #686794

  • ewakatarzyna
  • ewakatarzyna's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1734
  • Otrzymane dziękuję: 12730
Piękne kwiaty :hearts:
Czy na pierwszym zdjęciu róża to odmiana Lupo.


Szukam o niej informacji.
Pozdrawiam Ewa

Wiejski ogród Jonatanki 12 Sty 2020 15:46 #686888

  • Jonatanka
  • Jonatanka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 170
  • Otrzymane dziękuję: 257
Iwonka, tak to Laguna może nie jest tak efektowna jak Twoja, ale bardzo ją lubię. :) Krasnal o którego pytasz to Degenhardt.
ewakatarzyna na pierwszym zdjęciu jest róża okrywowa Degenhardt , o drobnych acz bardzo urokliwych, dwukolorowych kwiatach.
Jest zdrowa, bezproblemowa, zwarty pokrój krzewu ale nie można nazwać ją prawdziwym liliputem. Szkółki podają docelową wysokość około 35 -60cm , moja jest nieco wyższa. Degenhardt jest różą z serii Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków.
Według mnie Lupo ma cieńsze płatki kwiatów i bardziej intensywny kolor kwiatów. Poszukam zdjęcia z zbliżeniu to kwiat będzie bardziej widoczny.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna

Wiejski ogród Jonatanki 12 Sty 2020 18:18 #686903

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19217
  • Otrzymane dziękuję: 79337
Jonatanka wrote:
teraz zamierzam cieszyć się ogrodem.

I to jest wyborny plan. Fajnie, że znowu się odzywasz.
Za tę wiadomość podziękował(a): Betula, ewakatarzyna

Wiejski ogród Jonatanki 01 Mar 2020 16:41 #696038

  • Jonatanka
  • Jonatanka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 170
  • Otrzymane dziękuję: 257
Sezon pod nazwą "Nie Wiem W Co Mam Ręce Włożyć" rozkręca się na dobre. Miotam się między domowymi działaniami, moim ogrodem, a pracą. "
"Świat nie jest taki zły ,świat nie jest taki zły ,niech no tylko zakwitną jabłonie..."I to prawda ,kiedy słońce zaczyna zaglądać nam w oczy ,ogrzewa nasze "ospałe" ciała ,zupełnie inaczej się czujemy, Ja też czekam na wiosnę ,która jest za krótka.

Co roku ten czas wywołuje u niecierpliwych ogrodników wiele emocji, bo wkrótce nadejdzie pora wysiewów i sadzenia. Te prace chyba wszyscy lubimy najbardziej. :bravo: Bo przecież warzywnik we własnym ogrodzie to wspaniała rzecz, nawet na małym skrawku się opłaca: jemy własne warzywa a te są najlepsze i najzdrowsze:). Przez kilka lat nie było mi dane robić własnych rozsad, ale w tym roku będę się cieszyć własnymi sadzonkami. Będzie to dla mnie sezon testowy i ciągle męczy mnie obawa czy się uda . :think: Mam już posiane selery Maxim z dwóch firm i Bruno, kapustę Ditmarska, głowiasta pierwszy zbiór i stożkowa Express,arbuz Bayby Sugar oraz pomidor Fatima. W tym tygodniu posieje papryki .



Pomidorki i papryki z własnej rozsady kilka lat wstecz


P1010334.jpg


P1010340.jpg


P1010484.jpg


P1010506.jpg


P1030506.jpg


W oczekiwaniu na sezon troszkę wspominków.

P1030133.jpg


P1030221.jpg


P1030217.jpg


P1030312.jpg
Załączniki:
Za tę wiadomość podziękował(a): Jan4, izy10, broja, Łatka, pszczelarz5, ewakatarzyna


Zielone okna z estimeble.pl

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.175 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum