• Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Liliowcowo-hostowy leśny ogród Eli

Liliowcowo-hostowy leśny ogród Eli 17 Lip 2014 11:54 #283947

  • Ellaa
  • Ellaa's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 40
  • Otrzymane dziękuję: 142
Witam wszystkich serdecznie, bardzo mi miło dołączyć do Waszego grona wielbicieli zielonego piękna :wit ;:128

Prace nad moim ogródkiem zaczęłam kilkanaście lat temu, stopniowo zamieniając porośnięty krzewami warzywnik w ogród rekreacyjny. Nie było łatwo, ale dziś mogę powiedzieć, że było warto, to moje ukochane miejsce na Ziemi, źródło nieustającej radości i satysfakcji (chociaż mój kręgosłup ma czasem odmienne zdanie :wink: ) ;) Uprawiam w nim wiele roślin, ale moim sercem zawładnęły głównie liliowce i hosty, których zgromadziłam wiele odmian.
Z czasem uwielbienie dla liliowców przerodziło się w pasję, która zaowocowała własnymi ich krzyżówkami, to fascynujące zajęcie, bo nigdy nie wiadomo co się uda/nie uda wyhodować, jednak zawsze jest to coś zupełnie nowego.
Na przestrzeni lat mój ogród stopniowo zmieniał się, wraz z moimi upodobaniami i trwa to do dziś, wszak... ogród, to dzieło wiecznie nieskończone...

Właśnie trwa kwitnienie liliowców, więc zacznę mój wątek od pokazania moich krzyżówek, które właśnie cudownie mi kwitną ciesząc moje oczy i serducho:

IMG_5941kopia.jpg


IMG_5899.jpg


IMG_5276kopia.jpg


IMG_5575kopia.jpg


IMG_5572kopia.jpg


IMG_5614.jpg


IMG_5765kopia.jpg


Siewka1-2014.jpg
Pozdrawiam serdecznie, Ela :)
Ostatnio zmieniany: 22 Lip 2014 15:00 przez Orszulkaa.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, Orszulkaa, VERA, waldi, olga1234


Zielone okna z estimeble.pl

Liliowcowo-hostowy leśny ogród Eli 17 Lip 2014 12:04 #283955

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
Liliowce to piękna pasja :flower2: , podziwiam i będę podziwiać :) , chętnie też zobaczę je w szerszych ujęciach :lol:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."

Liliowcowo-hostowy leśny ogród Eli 17 Lip 2014 12:19 #283960

  • Jo37
  • Jo37's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 563
  • Otrzymane dziękuję: 251
Liliowce przepiękne a siewka z nr 6 ( pachnąca ) jest boska.
Strasznie jestem ciekawa połączenia host i liliowców.
Będę Twoim stałym gościem o ile furtka do ogrodu będzie otwarta.
Pozdrawiam,Joanna

Liliowcowo-hostowy leśny ogród Eli 17 Lip 2014 16:32 #284033

  • mirdem
  • mirdem's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2652
  • Otrzymane dziękuję: 2335
Witaj Ellu :bye: :bye:


Uwielbiam ujęcia host z Twojego ogrodu , miło będzie je podziwiać na Oazie , oczywiście liliowce tez masz piękne i robisz rewelacyjne zdjęcia ......... fajnie , że otworzyłaś wątek :bye: :bye: .......... i z takimi zasobami ogrodowymi zapraszamy do wzbogacania naszych baz roslin :kiss3: :kiss3:
Pozdrawiam.....wiosennie przez cały rok ... Mirka :P :P

Kolorowy galimatias Mirki

Kramik -wymienię , sprzedam ( głównie ogrodowe)2015

Liliowcowo-hostowy leśny ogród Eli 18 Lip 2014 09:45 #284226

  • peonia
  • peonia's Avatar
Witaj Elu na Oazie, nie znam jeszcze twej kolekcji, więc czekam na fotki twego ogrodu. Pozdrawiam, :kiss3:
dziękuję Ci serdecznie za okazana pomoc. :)
Ostatnio zmieniany: 18 Lip 2014 09:47 przez peonia.

Liliowcowo-hostowy leśny ogród Eli 18 Lip 2014 11:20 #284252

  • Adrian
  • Adrian's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 997
  • Otrzymane dziękuję: 1031
Cześć Elu,
z przyjemnością będę oglądał Twoje liliowce bo są przepiękne i mają teraz swoje "5 minut"

(żeby zdjęcie było większe po dodaniu zaznacz kursorem w którym miejscu postu ma się ono pojawić i potem kliknij na dole "wstaw")

Liliowcowo-hostowy leśny ogród Eli 19 Lip 2014 18:16 #284536

  • Ellaa
  • Ellaa's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 40
  • Otrzymane dziękuję: 142
Witam wszystkich miłych gości, tych zupełnie mi nieznanych , jak i tych, których miałam już przyjemność poznać na innym forum :) ....o qurcze jaki ten wirtualny świat jest mały :happy:
Fotografia, to jedna z moich licznych pasji, gdy zakwitają w ogrodzie liliowce to ona wiedzie prym....co udało mi się zatrzymać w kadrze zaraz Wam z przyjemnością pokażę ;)

Zasoby roślinne niemałe i jeśli tylko czas na to pozwoli, to co nieco dodam do bazy danych.

peonio - cała przyjemność po mojej stronie :)

Furtka do leśnego ogrodu szeroko otwarty, zapraszam serdecznie :flower2:


Moje krzyżówki liliowców 2014















ten z nasionka od Ismeny













siewka 6/14 pachnie pięknie



A to cudo z nasionka od Ismeny :heja







Wkrótce następne ;:108
Pozdrawiam serdecznie, Ela :)
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, andrzejek, Jo37, Orszulkaa, marta, anabuko1, Amarant, Adrian, VERA, waldi

Liliowcowo-hostowy leśny ogród Eli 19 Lip 2014 18:36 #284539

  • Ellaa
  • Ellaa's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 40
  • Otrzymane dziękuję: 142
Kilka ujęć z mojego ogrodu....to mój ukochany azyl :)



















Pozdrawiam serdecznie, Ela :)
Za tę wiadomość podziękował(a): andrzejek, rm27, Michał, piku, marta, peonia, Amarant, Adrian, VERA, waldi

Liliowcowo-hostowy leśny ogród Eli 19 Lip 2014 19:16 #284546

  • Amarant
  • Amarant's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1874
  • Otrzymane dziękuję: 3379
:flower1:
Hej Ellu.
Liliowce piękne, :thanks:
Hosty również.
Będę wpadał pooglądać, jeśli pozwolisz. :bye:
Pozdrawiam
Marek

Zapraszam
Markowy Ogródek

Liliowcowo-hostowy leśny ogród Eli 20 Lip 2014 09:32 #284656

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Ellu, zaglądnęłam zainteresowana tytułem wątku i oniemiałam. Co prawda liliowce nie są moją domeną (z jakichś powodów nie bardzo chcą u mnie rosnąć) ale zachwycam się ich urodą podziwiając głównie na zdjęciach, a Twoje zdjęcia i Twoje krzyżówki tych pięknych kwiatów wprawiły mnie w zachwyt i chylę czoła przed pasją jaką masz do tworzenia nowych krzyżówek i jej efektami.
Nie mniejszy zachwyt wywołały u mnie zdjęcia Twojego leśnego zakątka i host....uwielbiam takie klimaty ale ze względu na to, że mój ogród młody na razie nie do osiągnięcia. Będę zaglądać i podziwiać jeśli pozwolisz.

Liliowcowo-hostowy leśny ogród Eli 20 Lip 2014 10:44 #284687

  • Jo37
  • Jo37's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 563
  • Otrzymane dziękuję: 251
Piękne hostowe zakątki. Liliowcami już się wcześniej zachwycałam.
Pozdrawiam,Joanna

Liliowcowo-hostowy leśny ogród Eli 20 Lip 2014 12:57 #284711

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Nawet nie przypuszczałam że hostowy zakątek może tak uroczo wyglądać. Jest piękny. Nie wspomnę już o liliach i liliowcach które niesamowicie lubię.
Dobrego dnia. Pozdrawiam.

Liliowcowo-hostowy leśny ogród Eli 20 Lip 2014 13:27 #284715

  • VERA
  • VERA's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1919
  • Otrzymane dziękuję: 3718
Urocze te cieniste zakątki, liliowce również. A jak sobie radzi lilia wodna w tych warunkach? Kwitnie obficie, czy masz może odmianę znoszącą zacienienie ?
Gratuluję :bravo: :bravo: :bravo:
Pozdrawiam Vera :)

Liliowcowo-hostowy leśny ogród Eli 20 Lip 2014 13:47 #284717

  • waldi
  • waldi's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 156
  • Otrzymane dziękuję: 68
Witaj Elu... :flower1:
Jestem zachwycony Twoim ogrodem... :)
Liliowce wspaniałe i wogóle widać rękę dobrej gospodyni ogrodu...Prześlicznie...:)))
Pozdrawiam i jeżeli chcesz poznać moją Historię jednej róży.. :hearts: , to zapraszam do siebie, do mojego ogrodu... :bye:
Kochajmy kwiaty i zwierzęta...One potrafią dać serce za serce, ludzie nie zawsze...
Kwiaty są jak narkotyk, im więcej ich masz, tym więcej ich pragniesz...


Zapraszam wszystkich do mojego wątku...Mój Ogród-Kraina Czarów...

Liliowcowo-hostowy leśny ogród Eli 21 Lip 2014 11:11 #284960

  • Ellaa
  • Ellaa's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 40
  • Otrzymane dziękuję: 142
Witam serdecznie wszystkich miłych gości w ten upalny dzionek :flower2:

Cieszę się ogromnie, że mój ogród Wam się podoba.
Moim zdaniem hosty, to doskonałe rośliny do dekorowania cienistych zakątków ogrodu. Są długowieczne i dekoracyjne przez cały sezon. Zasilane co roku kompostem odwdzięczają się pięknym wyglądem od wiosny do jesieni. Podsypuje im też trochę granulowanego kurzeńca, ale z tym trzeba ostrożnie, bo łatwo można przenawozić co objawia się 'pergaminowymi' brzegami, które szybko zasychają i szpecą roślinę.
Ponieważ mój ogród położony jest na terenie lasu, mam tu bardzo słabą ziemię, leśne, przepuszczalne piaski. Nie jest to podłoże dobre do uprawy wilgociolubnych host czy liliowców, dlatego przed posadzeniem każdej rośliny wymieniam piach na żyzne, gliniaste podłoże.
Patrząc na mój ogród możecie sobie wyobrazić ile mnie to już pracy i kasy kosztowało :woohoo:
Trudno mi to dziś ocenić ...pewnie małą fortunkę :devil1:

tak wygląda ziemia na mojej działce:



do wykopanego dołu wsypuję gliniastą ziemię:



moje góry żyznego podłoża, które w końcu trafi na rabaty:



Bez takich działań nie byłoby co marzyć o bujnym ogrodzie.















Pozdrawiam serdecznie, Ela :)
Za tę wiadomość podziękował(a): andrzejek, rm27, piku, ewa1953, anabuko1, Amarant, VERA

Liliowcowo-hostowy leśny ogród Eli 21 Lip 2014 17:26 #285037

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Witaj Elu :bye:
Przepiękne liliowce,a zwłaszcza te fioletowe :blink: Ja też kocham liliowce :) ,ale takich fioletowych to mi brakuje :(
No i hosty moja pierwsza miłość ogrodowa. :hearts:

Liliowcowo-hostowy leśny ogród Eli 22 Lip 2014 15:03 #285284

  • Orszulkaa
  • Orszulkaa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3063
  • Otrzymane dziękuję: 3455
Piękne liliowce, Elu!
Aż nie chce się odchodzić od komputera :)
Czekam na więcej zdjęć i zapraszam do wstawiania swoich zdjęć do Ilustrowanego Spisu Liliowców forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/7...ych-odmian-liliowcow

Liliowcowo-hostowy leśny ogród Eli 24 Lip 2014 00:12 #285815

  • Ellaa
  • Ellaa's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 40
  • Otrzymane dziękuję: 142
Witam wieczornie, dziś trochę pokropiło, trochę postraszyło grzmotami, ale burza i opady przeszły bokiem i nadal mam sucho jak pieprz....podlewaniu nie ma końca, dobrze, że M czasem mnie wyręcza.
W ogrodzie wciąż kwitną liliowce, niektóre kończą kwitnienie, a inne dopiero robią pędy, i to na moich siewkach.
Codziennie rozładowuję akumulatorki robiąc zdjęcia niemal każdemu nowemu kwitkowi, zdumiewające jak może się różnić kwiat od kwiatu, mimo że to ta sama siewka. Inny kolor, inny kształt płatków ich ilość, wielkość, falbanka raz mniejsza, a raz bardziej marszczona...Muszę to wszystko mieć na zdjęciach, by później móc opisać liliowca. Mam zamiar przedstawić foto-relację z tych zmian jak tylko uporządkuję dziesiątki zdjęć.

Aniu u mnie jest kilka fioletowych liliowców, w tym nowe siewki, może coś się wybierze.

Orszulko liliowce chyba na każdego rzucają swój czar...jak to dobrze mieć dostęp do netu, bo można rozszerzyć sobie horyzonty i wiedzieć co to 'w 'liliowcowej' trawie piszczy' :P
Z czasem wrzucę coś od siebie do tego spisu :)

Rzucam urok....moje siewki 2014....ale to jeszcze nie wszystkie, więc następny cd będzie wkrótce ;)

































Pozdrawiam serdecznie, Ela :)
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, Orszulkaa, Michał, Amarant, VERA, olga1234


Zielone okna z estimeble.pl

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.521 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum