TEMAT: Jaśkowa Polana 2015-2016

Jaśkowa Polana 2015 05 Sty 2015 15:01 #325962

  • Roma
  • Roma's Avatar
Nasz najmłodszy syn urodził się 22 grudnia 1978 roku jak dzisiaj pamiętam grzanie wody do kąpieli i prania na kozie zainstalowanej przez sąsiada w pralni(piwnica) ta koza życie nam uratowała.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Jaśkowa Polana 2015 05 Sty 2015 15:49 #325981

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Romuś, i ja pamiętam 'tamtą' zimę' ;)
Wtedy byłam jeszcze panienką i do mnie i mojej koleżanki z wizytą przyjechali Holendrzy. Chłopaków mrozy totalnie zaskoczyły i śmiechu było co nie miara, gdy chodzili po Wrocławiu w ...hotelowych ręcznikach na głowie :happy4:

I chociaż zdjęcia zimowe bardzo urokliwe, to ja jednak wolę te kolorowe, piękne 'szczególiki' :)

No i wszystkiego naj, naj, najlepszego w Nowym Roku!!!! :kiss3:
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 05 Sty 2015 15:54 #325982

  • terlica
  • terlica's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1093
  • Otrzymane dziękuję: 292
Roma a na trzecim zdjęciu, tej żurawce jak na imię?
Ładna. Nie wiem dlaczego, ale mnie się z trupią czachą kojarzy ... :blink:
pozdrawiam - Ewa
Pępek świata
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 05 Sty 2015 19:31 #326106

  • e-genia
  • e-genia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4032
  • Otrzymane dziękuję: 3524
Roma wrote:
Nasz najmłodszy syn urodził się 22 grudnia 1978 roku jak dzisiaj pamiętam grzanie wody do kąpieli i prania na kozie zainstalowanej przez sąsiada w pralni(piwnica) ta koza życie nam uratowała.

To była zima stulecia ja 25 grudnia 78 brałam ślub gdybym brała w sylwestra jak chcieli rodzice Mariana ślub by się nie odbył bo śnieżyca zasypała całą Polskę pociagi utknęły w zaspach .
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 05 Sty 2015 20:48 #326160

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Pamiętam Sylwestra 1978, pierwszy po maturze :jeez: . Już rano przyjechałam do koleżanki, mieszkała dwa kroki od sali balowej, jakieś sałatki przygotowywałyśmy, a po balu prawie wszyscy się do niej władowaliśmy. Do domu wracałam późnym popołudniem przez pół miasta piechotą przez zaspy, kiedy dotarłam prawie do celu, tuż za mną przejechał pierwszy pług, a za nim autobus MPK :angry:
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 06 Sty 2015 17:54 #326497

  • sarna
  • sarna's Avatar
Puk, puk, przyszłam do Ciebie Romciu :)
Widzę, że plan na ten sezon masz dośc mocny. Będzie ciekawie, będzie się działo... będę podgladać :)
Najbardziej nie lubię zrywać tego trawnika... :blink: Potem jest już fajnie.
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 07 Sty 2015 23:01 #327062

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Romciu obejrzyj sobie trawy:

molinia 'Karl Foerster'



miscanthus Memory


Obejrzyj sobie też np. molinia Windspiel i Cordoba.
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 07 Sty 2015 23:23 #327065

  • Roma
  • Roma's Avatar
Przerwało mi połączenie :cry2:
Zabieram się za analizę a miscanthus Memory mam zaklepanego u Ciebie?
Wybór będzie trudny :jeez:
Ostatnio zmieniany: 07 Sty 2015 23:24 przez Roma.
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 07 Sty 2015 23:42 #327070

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Obiecałam Ci go już dawno i oczywiście, że masz go u mnie :lol: . To najszybciej rozrastający się miskant w moim ogrodzie. Kupiłam go w lipcu 2012 - niewielka sadzonka, która nawet nie zakwitła :dry: . Przesadziłam go wczesną wiosna 2013 r., bo pomyślałam, że może ma za dużo cienia :think: . Jesienią zakwitł paroma kłosami (nie pamiętam 4 czy 6, raczej nie więcej), ale wiosną 2014 roku zrobiłam już z niego 3 porządne sadzonki i każda zakwitła wieloma kwiatostanami :lol: . To, co oglądałaś na zdjęciach w moim wątku, to były te 3 sadzonki - każda pokaźna. W ostatnim sezonie zakwitła w najbardziej nasłonecznionym miejscu pod koniec sierpnia. Im sadzonka miała mniej słońca, tym później kwitła. Zdjęcie, które wstawiłam u Ciebie pokazuje kłosy w różnej fazie rozwoju. Młode są różowe, później bieleją. Miskant ten wykłasza się stopniowo, poczynając od końca sierpnia. Dorasta u mnie do wysokości ponad 2 metry ;) .
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 08 Sty 2015 13:14 #327163

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Romciu a co to ? czyżby kolejna choroba się szykuje ? Trawy potrafią w głowie zawrócić ,a u Ciebie jest gdzie sadzić .Boże ,co ja bym nasadziła na Twoim miejscu (ale niestety jestem na swoim ). :garden1:
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 08 Sty 2015 13:44 #327182

  • Alina-277
  • Alina-277's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1867
  • Otrzymane dziękuję: 1253
Witam w nowym wątku.... za zdjęcia zimy z całego serca dziękuję są przepiękne ..piękne portrety..u nas prószy chwilę i zapomina po co przyszedł przyjdzie słonko zaraz stopi albo wiatr rozwieje...szczególiki urocze...
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 08 Sty 2015 13:57 #327186

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Romciu podczytuję czasami i najwyższy czas się ujawnić :oops:

Trawiasta choroba chyba się rozprzestrzenia ale to bardzo fajna choroba bo przy trawach nie ma zbyt wiele roboty a dekoracyjne są prawie cały rok :drool:
Zrywanie pseudo trawnika to bardzo ekscytujące zajęcie, ja to lubię robić mimo że czasami taczka jest wypełniona ponad burtę :rotfl1:

Piękną zimę macie, u nas śniegu jest troszkę i robi się coraz cieplej, pewnie do niedzieli będzie już szaro i buro, a tak lubię śnieżną zimę :teach:
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 08 Sty 2015 16:00 #327231

  • Roma
  • Roma's Avatar
Dalu-czasy słusznie minione,mimo wszystko wspominam z rozrzewnieniem.Ludzie byli dla siebie bardziej życzliwi mimo iż słowo empatia prawie nikomu nie było znane.
Ewo- :rotfl1: :rotfl1: co do żurawki to mamy takie samo skojarzenie,niestety nazwy nie znam jak zresztą i pozostałych :hammer: :jeez:
Geniu- jak widać urodzona jesteś pod szczęśliwą gwiazdą :)
Edytko-wiem,że na Ciebie zawsze można liczyć :kiss3: Pogoda dzisiaj do niczego i fotka jest bardzo niewyraźna i dlatego zrobiłam pomiary,rysunek poniżej :)
Krzysiu-i powiedz sama czy takie wspomnienia nie są fajne?
Ewo-możesz wchodzić bez pukania,drzwi otwarte szeroko :) problemu z trawą nie będzie żadnego ;) lubię dewastować to i owo :P
Nowinko-chyba ktoś mi jakiegoś wirusa (trawiastego) podesłał :P Zawsze możesz sadzić u mnie :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1:
Alinko-po zimie już prawie nie ma śladu a szkoda :(
Maju-witam Cię na Jaśkowej,też nie mam problemu ze zrywaniem trawnika jak zresztą z innymi demolkami,nie ukrywam,że bardzo lubię różne zmiany i przeróbki,wtedy to jestem w swoim żywiole.Stagnacja mnie dobija ;)
Teraz przedstawiam szkic rabaty którą zamierzam trochę przerobić.
Pod samą ścianą domku rosną krzewy mahoni które planuję usunąć dla dobra krzewów róż w to miejsce jako tło chcę dać trawy ale obawiam się,że może być zbyt mało miejsca


1-DSCF0021_2015-01-08.jpg


pomiędzy różami a ścianą domku odległość wynosi ok 1 metra.Odległość pomiędzy krzewami róż ok 90 cm
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 08 Sty 2015 16:06 #327233

  • sarna
  • sarna's Avatar
Romo, ja w tym roku zamierzam zakupić trochę traw właśnie pomiędzy róże. U mnie rosną w szpalerze, tworząc różaną alejkę. Też się zastanawiam, czy nie będzie im za ciasno.
Ostatnio zmieniany: 08 Sty 2015 16:06 przez sarna.
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 08 Sty 2015 18:22 #327264

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Romciu, zaraz pójdę do ogrodu, zmierzyć swoje odległości ;) .
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 08 Sty 2015 18:59 #327273

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Romciu, zaraz pójdę do ogrodu, zmierzyć swoje odległości ;) .

Byłam, pomierzyłam.
Tak więc miskant posadzony wiosną ma obecnie 60 cm średnicy, a róża Luise Odier 120. Miskant nie może rosnąć przy samej ścianie, trzeba zachować odleglość, tak według mnie min. 60 cm. Z tego wynika, że... się nie zmieści.
Jedyne co można by posadzić za różami to pnącza, np. Clematis Polish Spirit - na ścianę.
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 08 Sty 2015 19:52 #327286

  • Roma
  • Roma's Avatar
Edytko-ale ściana domku nie jest do samej ziemi,domek stoi na podwyższeniu i korzenie mogą sobie spokojnie być pod domkiem,jedynie trzeba by pamiętać o podlewaniu (tak myślę,pewna nie jestem) Może i pnącza to byłoby rozwiązanie ale wtedy muszę dać kratki bo ściana od domku to blacha i pnącza nie mogą jej dotykać,uległyby poparzeniu :(
Ostatnio zmieniany: 08 Sty 2015 19:53 przez Roma.
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 08 Sty 2015 20:32 #327301

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Romciu, nie chodzi tu tylko o korzenie. Miskant po 2 latach będzie miał średnicę ok. metra. Żeby nie dotykał ściany holendra musiałby być posadzony więcej niż 50 cm od ściany. Zostaje mu zatem 50 cm od róży :dry: . A 50 cm do jego szerokość z drugiej strony. Gdzie więc miejsce na różę :jeez: .
Radziłabym zostawić same róże lub posadzić pnącza, jeśli chcesz, żeby jeszcze coś tam rosło :think: . Pnącza sadziłaby, tak ok. 30 cm. od ściany. Korzenie mogłyby się swobodnie rozrastać pod holendrem a ściana roślin byłaby płaska.
Polish Spirit jest piękny, widziałam u koleżanki ścianę budynku obsadzoną tym powojnikiem. Przed powojnikem rosły różowe róże a przed różami fioletowa szałwia :lol: . Było pięknie :flower2: .
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.657 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum