TEMAT: To TU to TAM - ogrodowo 2015 / 2016

To TU to TAM - ogrodowo 2015 / 2016 13 Maj 2016 21:36 #468597

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3081
  • Otrzymane dziękuję: 5956
:bye: Dwa lata temu miałam same badylki na rabatce z języczkami i tiarellami, parzydła nie ruszyły. Od tego czasu sypię granulki i stawiam im piwo ;) , szczególnie na hostowisku, dzisiaj padał deszcz więc jutro muszę sprawdzić czy się granulki nie rozpuściły, to na rabatkach kwiatowych, a w warzywniku piwo i ręczne zbieractwo, ohyda. Golców nie znoszę organicznie brrr...
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

To TU to TAM - ogrodowo 2015 / 2016 13 Maj 2016 21:42 #468606

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
Granulek się boję od czasu jak koleżanka walczyła o życie psa który się podtruł granulkami :( . Nie zbieram ich i nie częstuję piwem metody mam niestety brutalne, ale jest ich zbyt wiele bym mogła im pozwalać na bezkarne grasowanie po moim ogrodzie :evil:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

To TU to TAM - ogrodowo 2015 / 2016 13 Maj 2016 22:00 #468618

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3081
  • Otrzymane dziękuję: 5956
Moje psiorki nie wykazują zainteresowania granulkami, ani koty, a mam tego towarzystwa niemałą drużynę ;) ale też i mają do biegania trochę arów i przebywaniem na rabatach wysypanych korą nie są zainteresowane, wolą buszować w krzaczorach i hasać po trawie, i oczywiście podstawowe zajęcie to bramkarstwo, specjalnie zostawiłam na całej długości płotu pas ziemi niczyjej, wydeptany tak że nawet mikrochwaścik nie jest tam w stanie wyrosnąć, dopiero dalej zaczynają się rabaty, ale jeśli pies interesuje się takimi rzeczami to lepiej nie sypać.
Temat został zablokowany.

To TU to TAM - ogrodowo 2015 / 2016 13 Maj 2016 22:19 #468634

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
Nie wiem, czy mój się interesuje czy nie, ale biega wszędzie i ma taki dziwny zwyczaj mycia sobie łap, że nie jestem pewna czy by czegoś nie wylizał :huh: , a jest od rana do naszego powrotu z pracy w ogrodzie.
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

To TU to TAM - ogrodowo 2015 / 2016 14 Maj 2016 07:40 #468725

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3081
  • Otrzymane dziękuję: 5956
Masz rację Pikutku, jeśli pies wszędobylski to lepiej nie ryzykować zatrucia, moim dwóm babkom rozrabianie już nie w głowie, chociaż Jeżynka jeszcze lubi czasem pobiegać przy płocie i poszczekać, białaska najbardziej interesuje brama i pilnowanie terenu, chociaż jak obszczekuje obcych to mu się o mało ogon z radości nie urwie ;) a rudą zakopałerkę trzeba z domu kijem wyganiać. Generalnie to babki są do mnie przyklejone, ja na ogród, one za mną, ja do domu one to samo, a jak je zostawiam na zewnątrz to lecą do drzwi tarasowych i tak jazgotają że trzeba je wpuścić bo uszy puchną i własnych myśli człowiek nie słyszy. To chyba poschroniskowe pozostałości zakodowane w psychice.
Temat został zablokowany.

To TU to TAM - ogrodowo 2015 / 2016 14 Maj 2016 21:47 #468977

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
Mój też schroniskowy, ale jakiś charakterek koci ma bo lubi własnymi ścieżkami chadzać ;)
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

To TU to TAM - ogrodowo 2015 / 2016 14 Maj 2016 21:54 #468982

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2681
Jej, Wiesiu, ta cebulica tak Ci się sieje? :eek3:
Wiem, że potrafi, widziałam w angielskich parkach ( na zdjęciach ;) ), ale żeby tak u nas, znaczy u Ciebie ;) Bo u mnie nie, jak miałam kepkę, tak mam :(
Temat został zablokowany.

To TU to TAM - ogrodowo 2015 / 2016 14 Maj 2016 22:10 #468994

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Wiesiu piękne masz to bagno syberyjskie :woohoo: też od dawna mam na nie ochotę tylko poraziła mnie cena za takie maleństwo i odpuściłam ;)
Cebulicę hiszpańską też zapragnęłam, zakupiłam i od paru lat mam tylko szczypiorek, podobnie jak kamasje :mad2:
Temat został zablokowany.

To TU to TAM - ogrodowo 2015 / 2016 14 Maj 2016 23:19 #469031

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
Marto, czy ja napisałam, że się sieje :think: , nie nie sieje się ale nawet fajnie przyrasta :) , sieje mi się jedynie dwulistna :) . Ale jak i hiszpańska jest taka siejąca się, zaprzestaję więc w jej okolicy plewienia :lol:

Majko, to prawda że cena nie była zachwycająca, ale krzaczek był zgrabny i nie mogłam się oprzeć :huh: . Kamasje też mi się coś ostatnio zbuntowały ale cebulica jak na razie jest niezawodna :) . Nie bardzo wiem jakie ma wymagania ale u mnie rośnie w glinie :)
A to moja nowa trawka z ukłonami dla Ciebie :kiss3:

pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

To TU to TAM - ogrodowo 2015 / 2016 14 Maj 2016 23:25 #469035

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
olibabka wrote:
A cóż to takiego to bagno i czemu takie poszukiwane? :ohmy: Nigdy nie słyszałam :silly: :lol:

Przepraszam Marysiu, ale gdzieś umknął mi Twój post :oops: . Bagno grenlandzkie to krzaczek kwasolubny. Widziałam go kiedyś w ogrodzie w Pisarzowicach i zawładnął moim sercem dlatego właśnie był poszukiwany ;) , ale wreszcie mam i mam nadzieję że i u mnie zaprezentuje się tak pięknie :lol:

pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

To TU to TAM - ogrodowo 2015 / 2016 17 Maj 2016 10:24 #470243

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
Hania pytała mnie o ostrokrzewy, przedstawiam więc moje dwa :)
Ten z lewej NN a z prawej Ilex aquifolium 'Argentea Marginata'



W głębi złotokap a za nim złotlin. Złotokap już pył przewidziany do wycięcia bo jakoś nie miał zamiaru zaprezentować się godnie a tu tymczasem niespodzianka :woohoo:



I jeszcze tulipanowo :) . Zaplątał mi się kiedyś wśród cebul dostanych taki jedynak :lol: , a dziś już mam cztery :woohoo: . Czy to jakaś odmiana? Czy taki pomieszaniec :think:



A to mój ulubiony zadarniacz
pszonak

pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Ostatnio zmieniany: 17 Maj 2016 10:50 przez piku.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, hanya, grula, Łatka

To TU to TAM - ogrodowo 2015 / 2016 17 Maj 2016 11:26 #470274

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
A mi się kojarzy, że czytałam kiedyś o celowym zawirusowywaniu tulipanów w celu uzyskania pstrokatych wzorków :think: .
Temat został zablokowany.

To TU to TAM - ogrodowo 2015 / 2016 17 Maj 2016 11:30 #470276

  • IwOnagn
  • IwOnagn's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 335
  • Otrzymane dziękuję: 488
Cebulica hiszpańska przecudna, zmieszczę ja jeszcze :dance:
Temat został zablokowany.

To TU to TAM - ogrodowo 2015 / 2016 17 Maj 2016 11:59 #470295

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
Siberko, wirus to z pewnością nie jest, bo mam go już sześć lat i od początku wyglądu nie zmienił, nie marnieje tylko rośnie w siłę :lol: . To najwyższy z moich tulipanów, nie łamie się i nie pokłada. Miałam kiedyś wirusa, był śliczny ale wiedziałam że jego wygląd znacznie odbiega od tego jak prezentował się rok wcześniej i został unicestwiony :(

Edyto, myślę że to raczej zapylanie, bo wirusy żyją bardzo krótko :huh:

Iwonko, cebulicę zapuść koniecznie, bo to dzielna i urokliwa roślinka :)

I zmiana barw :)

Biedronkowy
Tulipa 'Doll's Minuet'



Biedronkowy (nazwa zgubiona :oops: )
z motylkiem



Nieśmiałe początki różaneczników :)
Rhododendron 'Lachsgold'



i pasująca barwami nówka
pierwiosnek japoński

pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): hanya, grula

To TU to TAM - ogrodowo 2015 / 2016 17 Maj 2016 16:52 #470399

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 18951
  • Otrzymane dziękuję: 77602
Ooo, widzę, że masz Łososia! :hearts: To mój ulubiony rh. Mój jest... spory. Jak zakwitnie, wstawię fotkę z dedykacja dla Ciebie
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku

To TU to TAM - ogrodowo 2015 / 2016 18 Maj 2016 09:12 #470733

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
Mój też już wiekowy Aniu ale w tym roku jego kwitnienie nie rzuca na kolana :huh: , pokazałam więc zgodnie z zasadą sprytnego kadrowania ;) najładniejszy fragmencik :lol:
Mogę pochwalić jedynie jego ubiegłoroczne kwitnienie :)



Do moich ulubieńców należy jednak od lat
Rhododendron hybr. 'Flautando'



szkoda jednak że nie mogę się pochwalić aktualnym kwitnieniem, bo prowadzę ostrą walkę z opuchlakami które właśnie jego sobie upodobały :evil:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Ostatnio zmieniany: 18 Maj 2016 09:12 przez piku.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka

To TU to TAM - ogrodowo 2015 / 2016 18 Maj 2016 09:31 #470741

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Cześć Pikutku :hug: w jaki sposób walczysz z opuchlactwem? :mad2: U mnie 2 opakowania Larvanem'u czekają na odrobinę ciepełka. Jak myślę o noszeniu konewek, to mi się robi bardziej zimno, ale trudno, nie daruję; rozkładam deski koło krzewów, żeby wyłapać dorosłe osobniki, na razie nie złapałam ani jednego :think: Z kwitnieniem rodków też nie jest wesoło, zeszłoroczne to bieda z nędzą: będzie kilka kwiatów - w sumie na kilkunastu krzaczkach :rotfl1: Azalie dużo lepiej, ale też bez szaleństwa. Grunt, że zielono :hearts:
Ostrokrzewy masz cudne! Przestały mi pasować, teraz nie jestem pewna. Rosną siewki, ptaszki o mnie pamiętają :happy:
Jak zdrówko?
Miłego dnia i prawdziwie majowej pogody :bye:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Ostatnio zmieniany: 18 Maj 2016 09:32 przez hanya.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku

To TU to TAM - ogrodowo 2015 / 2016 18 Maj 2016 09:33 #470742

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
Siberko to weź sobie pod uwagę przy planowaniu kompozycji że 'Lachsgold' jak kameleon z czasem bywa taki :lol:





Haniu, na razie sporządzam gnojówkę z wrotycza, tylko nie wiem na co moja walka się zda jak u sąsiada plaga na laurowiśni i nikt z ty nie walczy :huh:
Zdrówko wychodzi na prostą a ja z niecierpliwością oczekuję prawdziwie majowej pogody :lol:

Dla Ciebie moja 'Apple Blossom'

pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Ostatnio zmieniany: 18 Maj 2016 09:40 przez piku.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): sd-a, hanya, Łatka


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.607 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum