TEMAT: To TU to TAM - ogrodowo 2015 / 2016

To TU to TAM - ogrodowo 2015 05 Wrz 2015 08:40 #400015

  • markussch01
  • markussch01's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1209
  • Otrzymane dziękuję: 1262
...jakie tam tam kąpały :) Wiesia robiła pranie,na drutach to klamerki-listkow figowych nie widać są maciupkie :)
Super strzał,sesja hortensji w niebanalnej scenerii robi wrazenie :bravo:

Pozdrawiam Markus
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

To TU to TAM - ogrodowo 2015 05 Wrz 2015 08:52 #400017

  • mrówa
  • mrówa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1379
  • Otrzymane dziękuję: 484
Te ptaki to chyba przebrzydłe szpaki, które corocznie ogołacają czereśniowe i wiśniowe drzewka :cry2:
Ostatnio zmieniany: 05 Wrz 2015 08:52 przez mrówa.
Temat został zablokowany.

To TU to TAM - ogrodowo 2015 07 Wrz 2015 09:16 #400434

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Vito, zgadza się wszystkie się kąpały i żałuję bardzo, że nie udało Ci się zobaczyć tego zjawiska, bo odbywało się codziennie ok. godziny 17. Na zdjęciu nie widać efektu bo aparat je spłoszył, ale momentami w wodzie było całkiem czarno :lol: . Sadzawka nie jest zbyt duża więc kąpały się na raty a wykąpane czekały na resztę na drutach :)

Haniu, Mróweczka ma rację, to szpaki a mieszkają w okolicznych zaroślach (działka granicząca ze mną to nieużytki porośnięte olchowymi samosiejkami) . Wyprawę odbędę jak tylko wygospodaruję trochę czasu :)

Markusie, ciekawe masz skojarzenia :lol:

Mróweczko, masz rację to szpaki, ale ja je lubię. Pozwól im założyć u siebie gniazdo to same zjedzą niewiele a będą pilnowały drzewa przed obcymi najeźdźcami :lol: A młode błyszczące nakrapiańce wyglądają ślicznie grasując na trawniku :lol:

A dziś trochę z mojej ognistej rabaty :)









i ukochane dzielżany :lol:





a ten bukiet z podziękowaniami dla Wendusi :kiss3:

pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, dodad, DANA, Gabriel, Firletka, VERA, hanya, edulkot, Krzysia, Adasiowa

To TU to TAM - ogrodowo 2015 07 Wrz 2015 13:16 #400465

  • Wendka
  • Wendka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 168
  • Otrzymane dziękuję: 197
Bardzo to miłe, Wiesiu. Zdecydowanie mu lepiej, ładniej u Ciebie. I takie piękne widoki ogląda! Szczęśliwy dzielżan :kiss3:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku

To TU to TAM - ogrodowo 2015 07 Wrz 2015 21:35 #400566

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Widoki cudne i wspaniałe dzielżany :woohoo: ja mam tylko jeden kolor i też jestem nimi zauroczona, a w zestawieniu z miskantem to już jest mistrzostwo :bravo:
Temat został zablokowany.

To TU to TAM - ogrodowo 2015 08 Wrz 2015 09:37 #400617

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Lubię dzielżany Majko, bo dodają koloru mojej rabacie :) , jak do tej pory zbyt dużo tam żółtego ;)

A dziś zmiana barw :)





pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, Gabriel, VERA, edulkot, Krzysia, Adasiowa

To TU to TAM - ogrodowo 2015 08 Wrz 2015 09:45 #400620

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Pikutku, dopiero, jak widzę tę przestrzeń, to zdaję sobie sprawę ile potrzeba, żeby to wszystko zagospodarować. Ile pracy, czasu i ...roślin :woohoo: Twoja rabata ognista, póki co jest dla mnie bardziej rabatą słoneczną :happy: A może dodasz trochę 'nieba' ....a może założysz jeszcze jedną rabatę z kolorami ognia? :hug: Jak to fajnie się komuś planuje nasadzenia :happy:
Miłego dnia, ogród podlany? Ja mam wolne :happy:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

To TU to TAM - ogrodowo 2015 08 Wrz 2015 10:25 #400623

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Nie, nie, nowej rabaty nie będzie ;) będę sukcesywnie dodawać tam pomarańczu i czerwieni aż osiągnę zamierzony efekt :lol:
A barwy nieba były, przetaczniki, chabry i len ale już przekwitły :)
Podlewanie zakończyłam już jakiś czas temu - brak czasu i sił :( , podlewam już tylko doniczki :huh: A deszczu ciągle mało :(

A to jeden z moich ostatnich nabytków :)
Kruszyna

pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA, hanya, Adasiowa

To TU to TAM - ogrodowo 2015 08 Wrz 2015 11:01 #400629

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
W tym roku po raz pierwszy mam cleome z siewek od Edyty. Piękny kwiat i w dodatku różne kolory mi się trafiły, tylko dlaczego ona u mnie się wykłada :dry: ? Wszędzie widzę, że stoi wyprostowana, a u mnie leży :pinch:
Temat został zablokowany.

To TU to TAM - ogrodowo 2015 08 Wrz 2015 13:19 #400644

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Marto, mogę tylko powiedzieć, że moja rośnie w glinie i jest od czasu do czasu podlewana :think:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

To TU to TAM - ogrodowo 2015 09 Wrz 2015 20:50 #400930

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Wiesiu, ale Twoje dzielżany to jakoś szybciej dużo przyrastają niż moje :( Z tego, co mi się wydaje, to myśmy jakoś w tym samym czasie zaczynały z dzielżanami...Ile lat mają Twoje kępy tak mniej więcej?
No u Ciebie przede wszystkim są, a moje wycięte na razie jeszcze nic nie wypuściły, zaczynam się trochę martwić...
Temat został zablokowany.

To TU to TAM - ogrodowo 2015 09 Wrz 2015 20:58 #400936

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
W jakim towarzystwie posadzisz kruszynę? Bardzo mi się podoba, ale nie mam miejsca na takie cudo. Zastanawiam się czy udałoby się ją prowadzić w formie 'piennej', wtedy się zmieści :happy:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

To TU to TAM - ogrodowo 2015 09 Wrz 2015 21:01 #400937

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Pikutku, cleome na tle miskanta - cudeńko :)
Sama miałam je dwa lata temu i byłam bardzo zadowolona... może powtórzę :)

Jeżówki i dzielżany w pięknych kępach... chciałabym się takich doczekać...

Pozdrowienia!
Temat został zablokowany.

To TU to TAM - ogrodowo 2015 10 Wrz 2015 05:55 #400985

  • mrówa
  • mrówa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1379
  • Otrzymane dziękuję: 484
Śliczne dzielżany :woohoo: u mnie tylko jeden :think: muszę koniecznie wzbogacić kolekcję :happy4: :happy4:
Wracając do szpaków, to teoria spiskowa którą wprowadziłam przed laty nie sprawdziła się :think: Ptaszyska przez kilka lat z kolei zakładały sobie gniazdo pod dachem, jednak zamiast pilnować drzewek przed napaścią swoich pobratymców, to zwoływały jeszcze większe ich gromady na żer :supr3:
Temat został zablokowany.

To TU to TAM - ogrodowo 2015 10 Wrz 2015 07:35 #400996

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Marto, moje najstarsze dzielżany mają trzy lata. Wygląda więc na to że glina im bardziej służy niż piaski. Jedyna kępa jaką miałam na Śląsku posadzona przy kompostowniku nie dała w tym roku rady i jej szczątki przewiozłam w sierpniu na Podkarpacie gdzie ładnie odbił i nawet zakwitł kilkoma kwiatkami :) Podkarpackie dzielżany wszystkie mają się dobrze :) . Pogoda nieco się poprawiła może więc i Twoje wkrótce odbiją, czego Ci serdecznie życzę. :)

Haniu, kruszyna rośnie na tle świerka obok berberysa. Zastanawiam się jednak, czy nie za blisko siebie :think: Myślę, że wycinając dolne pędy można by poprowadzić ją w formie piennej. Chyba muszę sobie trochę o niej poczytać. ;)

Aguniu, jeżówki i dzielżany szybko przyrastają, myślę więc że i u Ciebie zaprezentują się godnie :)

Mróweczko, dzielżany polecam, bo są piękną ozdobą ogrodu o tej porze. A szpaki :think: , chyba trafiłaś na jakieś trudne egzemplarze, bo moje zachowują się przyzwoicie :)

A z jednorocznych oprócz cleome polecam jeszcze mak jednoroczny :)



wprowadziłam go w tym sezonie do ogrodu i bardzo mnie zachwycił, planuję więc by gościł u mnie na stałe :)
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): DANA, Firletka, VERA, edulkot, Adasiowa

To TU to TAM - ogrodowo 2015 10 Wrz 2015 08:27 #401007

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Jaką kruszynę sobie kupiłaś Pikutku ? ja mam dwie ,z czego jedna też od wiosny w donicy .Może dziś pójdzie do ziemi ,jak sie wyrobię z floksami .Uważam ,że to piękny krzew ,będzie pasował do Twojego ogrodu ,dzielżanów i do bajecznej okolicy :flower1:
Temat został zablokowany.

To TU to TAM - ogrodowo 2015 10 Wrz 2015 09:32 #401022

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Ha, nie wiem Ewuniu, na odległość z tabliczki nie doczytam, najprawdopodobniej Rhamnus frangula 'Asplenifolia'. Mam właśnie nadzieję, że wpasuje się w okolicę :) A jakie Ty masz odmiany? Może pomyślę o drugiej jak mi się spodoba :lol:

tymczasem pozdrawiam zawilcowo :)

pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Firletka, VERA, edulkot

To TU to TAM - ogrodowo 2015 10 Wrz 2015 09:36 #401024

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
:) Wiesiu, na Twoich zdjęciach wszystko piękne :woohoo: Mak też mnie zachwycił :) czy on sam się potem będzie wysiewał? U mnie tak jest z maczkiem kalifornijskim :think: Miałam kiedyś kleome :tongue2: posadziłam zachwycona widokiem w jakimś ogrodzie i u mnie rozczarowała mnie kompletnie :wink4: :happy:
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.549 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum