TEMAT: To TU to TAM - ogrodowo 2015 / 2016

To TU to TAM - ogrodowo 2015 15 Wrz 2015 15:15 #402034

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Pikutku, upał spowodował nieuzasadniony przypływ optymizmu w sprawie rozszerzenia zakresu moich upodobań kolorystycznych. Oczywiście błąd totalny, zwłaszcza, że nie pierwszy raz próbowałam to zrobić bez skutku. Amaranty tak, ale różowy różowy absolutnie nie :hammer: Poobserwuję w przyszłym sezonie i na pewno kilka nabytków wyleci, nie lubię słodyczy i kropka :happy:
A motyli w tym roku prawie nie było, smutno :(
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

To TU to TAM - ogrodowo 2015 15 Wrz 2015 19:16 #402074

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Hmmmm, u mnie motyli nie brakowało i nie brakuje..... :whistle: , co do Marmalade rzeczywiście przyrasta w szybkim tempie.
Temat został zablokowany.

To TU to TAM - ogrodowo 2015 15 Wrz 2015 19:17 #402075

  • mrówa
  • mrówa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1379
  • Otrzymane dziękuję: 484
A ten mak jednoroczny, który polecasz to przy marmoladce rośnie czy to coś innego równie ślicznego :think:
Jak określiłabyś kolorek maku :blink: jest "piękniuni" :woohoo:
Temat został zablokowany.

To TU to TAM - ogrodowo 2015 15 Wrz 2015 20:26 #402091

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20241
  • Otrzymane dziękuję: 64611
Wiesiku :)
Podpisuję się obiema rękoma pod Twoim uwielbieniem kolorów żółtego, pomarańczowego i czerwonego ( wina ):)
Jesteś idealnym przykładem na to, że na rozkwit i pełnię urody bylin warto czekać cierpliwie - dziękuję za propagowanie tej idei :thanks:
Jeśli mogę wtrącić nieśmiało dwa słówka o dzielżanach ... ( przepraszam najmocniej za zaśmiecenie wątku ... )



Obie kępy na powyższym zdjęciu to nasadzenia z ubiegłego września/października, pamiętam, że wsadzałam cieniutkie patyczki i drżałam na myśl o tym, czy przeżyją ... Posadzone w moich piachach ;-)

Dzielżany kocham dzięki Tobie :kiss3:
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

To TU to TAM - ogrodowo 2015 16 Wrz 2015 08:51 #402198

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Haniu, takie to już nasze ogrodowanie, że ciągle musimy coś zmieniać ;) . Ten upał namieszał nie tylko w ogrodach ale i naszych głowach ;) Ale motylom wcale nie przeszkadzał, dziwne, że u Ciebie ich nie było :think:
to dla Ciebie motylek :)


Ewuniu, cieszy mnie fakt, że i Ty potwierdzasz, dobry wzrost 'Marmalade', bo bardzo ją lubię :)



Mróweczko, pisałam szybko i bez zastanowienia i już się poprawiam :oops: , to nie mak a len jednoroczny. A przy marmoladce rośnie
pięciornik nepalski



Aniu, nic nie zaśmiecasz, ja bardzo lubię Adasiowe zdjęcia i cieszę się ogromnie, że kochasz dzielżany :)
A może pokochasz też rudbekie :)

Rudbekia trójklapowa Rudbeckia triloba

pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Ostatnio zmieniany: 16 Wrz 2015 08:52 przez piku.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel, anabuko1, annawu, Krzysia, Adasiowa

To TU to TAM - ogrodowo 2015 16 Wrz 2015 09:11 #402208

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Pikutku, dziękuję za motylkową piękność; nie wiem dlaczego tu było tak biednie w tym roku. Jeszcze dwa gorące dni i może wystarczy na ten sezon :happy:
Miłego dnia :)
Czy Marmalade przekwitając łapie trochę łososia z brzoskwinią :mad2: , czy to tylko na zdjęciu tak widzę?
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

To TU to TAM - ogrodowo 2015 16 Wrz 2015 09:51 #402216

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
hanya wrote:

Czy Marmalade przekwitając łapie trochę łososia z brzoskwinią :mad2: , czy to tylko na zdjęciu tak widzę?

No cóż, zdjęcia nie kłamią ;) , a łososia też nie lubisz? Przecież to bliżej pomarańczu jak cukierkowego różu.
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Ostatnio zmieniany: 16 Wrz 2015 09:52 przez piku.
Temat został zablokowany.

To TU to TAM - ogrodowo 2015 16 Wrz 2015 10:58 #402229

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Łosoś przy różowym jest pomarańczowy, a przy pomarańczach róż z niego wyłazi :hammer: A już miałam nadzieję, że cudowny, mocny pomarańczek będzie wpisany na listę. Już mam kilka takich 'nie wiadomo jakich kolorków'. Jeżeli znajdę im miejscówki oddalone od reszty i nie będą mnie drapać w oko, to zostaną, inaczej się pożegnamy.
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

To TU to TAM - ogrodowo 2015 16 Wrz 2015 11:02 #402231

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Cudne i mocne pomarańczki to chyba tylko wśród liliowców i lilii :think: , no może jeszcze niektóre trytomy mają ten ogień w sobie.



pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Ostatnio zmieniany: 16 Wrz 2015 11:06 przez piku.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): dodad, DANA, annawu, VERA, hanya, Adasiowa

To TU to TAM - ogrodowo 2015 16 Wrz 2015 19:38 #402281

  • mrówa
  • mrówa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1379
  • Otrzymane dziękuję: 484
[quote

A z jednorocznych oprócz cleome polecam jeszcze mak jednoroczny :)



wprowadziłam go w tym sezonie do ogrodu i bardzo mnie zachwycił, planuję więc by gościł u mnie na stałe :)[/quote]



Wiesiu czy to jest właśnie ten len jednoroczny, czy on jest czerwony, bordowy, czy ciemno różowy z domieszką czerwieni????
Temat został zablokowany.

To TU to TAM - ogrodowo 2015 17 Wrz 2015 11:21 #402438

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20241
  • Otrzymane dziękuję: 64611
Wiesiku :)
Mam i rudbekie: Goldstorm i owłosioną Toto Rustic - uwielbiam je i nie wyobrażam sobie jesiennej odsłony ogrodu bez ich słonecznych kwiatów. Ale takiej rudbekii jak Twoja jeszcze nie widziałam - jest .... przepiękna. Idę się dokształcić :)
Podziwiam też Twoich ulotnych gości ... u nas w tym roku motyle przylatują sporadycznie .... pamiętam natomiast przełom lata/jesieni sprzed 4 lat, kiedy musieliśmy dosłownie uchylać się przed latającymi motylami ... miska, w której leżały opadłe śliwki, była oblepiona pokrzywnikami i pawimi oczkami ... W tym roku widok zwykłego bielinka i modraszka ( chyba ) wprawia mnie w niepohamowany zachwyt :)
pozdrawiam cieplutko Wiesiku :kiss3:
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

To TU to TAM - ogrodowo 2015 21 Wrz 2015 08:49 #403205

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Mróweczko, zdjęcia trochę przekłamują kolor tego lnu :huh: , w naturze jest zbliżony do koloru firletki kwiecistej.

Aniu, chyba faktyczne motyli tego roku jest mniej tak jak i innych owadów, no chyba poza owocówkami ;) A rudbekia jak się nieco ogarnę będzie Twoja :)
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): mrówa, Adasiowa

To TU to TAM - ogrodowo 2015 21 Wrz 2015 17:42 #403269

  • andrzejek
  • andrzejek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1360
  • Otrzymane dziękuję: 1664
Rabata trawiasto-dzielżanowa na tle pagórków i lasów robi ogromne wrażenie. Z miłą chęcią rozsiadł bym się w takim miejscu i podziwiał okoliczne widoki, słuchał szumu traw i polował wzrokiem na motyle.
Temat został zablokowany.

To TU to TAM - ogrodowo 2015 21 Wrz 2015 19:36 #403292

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20241
  • Otrzymane dziękuję: 64611
Wiesiku :)
Nie, nie, Kochana .... źle mnie zrozumiałaś :) nie chciałam sępić rudbekii, a jedynie wyrazić swój podziw :hearts: Pozwól tylko , że będę się nią delektować u Ciebie....
I jeszcze raz dziękuję Ci za zarażenie chorobą zwaną dzielżanozą ;-)
Teraz czekamy na festiwal astrów - marcinków, michałków, i innych ...
Właściwie zwiedzając nasze forumowe ogrody dochodzę do wniosku, że trawy stanowią idealne uzupełnienie nie tylko rabat z letnimi roślinkami, ale bardzo widowiskowo łączą się z dzielżanami, jeżówkami, wrzosami ... są też ozdobą samą w sobie .... u Ewy zachwyciłam się dorodną siewką turzycy na tle złotego piaskowca ...

Andrzejku :)
Zapomniałeś o kubku pachnącej, gorącej kawy ... w taki wieczór :hearts:
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

To TU to TAM - ogrodowo 2015 22 Wrz 2015 07:54 #403373

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Andrzejku, może kiedyś, będę miała czas na taki relaks :) , tymczasem z racji odległości to wieczna gonitwa, a podziwianie zostaje zimową porą na zdjęciach ;)

Aniu, trawy zachwycały mnie od zawsze, nawet takie zwyczajne nie koszone łąkowe ładnie falujące na wietrze. A w ogrodzie odkrywam coraz to nowe zestawienia :) . Ostatnio z okazji długotrwałej suszy zachwyciły mnie rozchodniki z trawami :flower2: . Jaka szkoda, że nie kwitną na pomarańczowo :lol:

pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): annawu, VERA, Adasiowa

To TU to TAM - ogrodowo 2015 22 Wrz 2015 08:00 #403376

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Rozchodniki z trawami to wspaniałe połączenie :hearts:
Rzeczywiście, mogłyby występować także w odcieniach oranżu - ileż możliwości aranżacyjnych otworzyłaby taka tonacja! ;-)
Wiesiku, zamgliło dziś? Jaka pogoda?
Temat został zablokowany.

To TU to TAM - ogrodowo 2015 22 Wrz 2015 08:25 #403383

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Zamgliło nieźle rankiem Aguniu, liczę jednak na to, że ten poranny ziąb zwiastuje ładny dzień :lol:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

To TU to TAM - ogrodowo 2015 22 Wrz 2015 08:28 #403386

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
...z pewnością :) U nas poranne mgły zaniknęły, a na niebie czysty błękit :)
Temat został zablokowany.
Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.514 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum