TEMAT: Tam dom mój, gdzie kwiatki moje...czyli roślinne zmagania MagdyH

Tam dom mój, gdzie kwiatki moje...czyli roślinne zmagania MagdyH 15 Mar 2015 21:56 #349353

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Magda ...poczytałem....no to Biszkopt zachowywał się podobnie jak Azjomiś..... :devil1: :think: ...ach te burki.. :teach:
Za tę wiadomość podziękował(a): MagdaH


Zielone okna z estimeble.pl

Tam dom mój, gdzie kwiatki moje...czyli roślinne zmagania MagdyH 03 Kwi 2015 23:21 #355153

  • viola
  • viola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1251
  • Otrzymane dziękuję: 1459
zyczenia_wielkanocne_kartka_3.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): MagdaH

Tam dom mój, gdzie kwiatki moje...czyli roślinne zmagania MagdyH 04 Kwi 2015 20:48 #355405

  • ewiszcze
  • ewiszcze's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 17
  • Otrzymane dziękuję: 16
Magda, niesamowite cuda stworzyłaś w kamiennym zakątku, bardzo klimatyczne. Mam pytanie o jedną roślinkę, na pierwszej stronie pod "uwielbiam tę porę roku" na zdjęciu jest kępa gęstych pióropuszy - cóż to za roślina? Czy to może papirus?

Tam dom mój, gdzie kwiatki moje...czyli roślinne zmagania MagdyH 07 Kwi 2015 01:00 #355805

  • MagdaH
  • MagdaH's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Uzależnienie roślinne silniejsze jest niż inne
  • Posty: 1791
  • Otrzymane dziękuję: 3088
Pięknie Violu dziękuję za życzenia i również (ciut za późno) życzę radosnych i ciepłych rodzinnych świąt :)
Ewa, tak, te pióropusze to papirus egipski, miałam go kilka lat, zimą obrywał od kotów, cierpiał na niedobór swiatła, ale zawsze na wiosnę dochodził do siebie. Taki piękny był

Papirus5.jpg


ale zmarniał mi i zszedł na finiszu tej zimy, a taki był wielgachny i dorodny, że miałam problem go z bagienka wykopać. Zdążyłam zebrać trochę nasion, zamierzam w tym tygodniu wysiać, bo one potrzebują dużo słońca.
Ostatnio zmieniany: 07 Kwi 2015 01:02 przez MagdaH.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant

Tam dom mój, gdzie kwiatki moje...czyli roślinne zmagania MagdyH 07 Kwi 2015 08:27 #355815

  • ewiszcze
  • ewiszcze's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 17
  • Otrzymane dziękuję: 16
Piękny okaz! Szkoda, że zmarniał. Mam nadzieję, że nasionka dadzą wszystko z siebie i urośnie wielki krzak, żeby można było go podziwiać.
Ja do tej pory to nie wiedziałam, że papirusy lepiej rosną w wodzie, tudzież w bagienku, zawsze myślałam, że to kwiatek domowy :D Ostatnio widziałam na mojej wiejskiej poczcie, że stoi taki zabiedzony papirusek, ale nie ma co się dziwić, bo powietrze suche, grzejniki grzeją, to i tak dziwne, że biedaczek się trzyma jeszcze.
Ciągle zerkam na Twojego olbrzyma i nie mogę się napatrzeć. Piękna sztuka...
Za tę wiadomość podziękował(a): MagdaH

Tam dom mój, gdzie kwiatki moje...czyli roślinne zmagania MagdyH 16 Maj 2015 11:16 #369343

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Magda, gdzie jesteś? Pokaż, co w ogródku nowego. Mam nadzieję, że wszystko u Was ok, i tylko brak czasu nie pozwala na wątkowanie :hug:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka

Tam dom mój, gdzie kwiatki moje...czyli roślinne zmagania MagdyH 18 Sie 2015 22:29 #396546

  • MagdaH
  • MagdaH's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Uzależnienie roślinne silniejsze jest niż inne
  • Posty: 1791
  • Otrzymane dziękuję: 3088
Haniu, nie pytaj... :jeez: Mam problemy z ogarnięciem się w czasie i przestrzeni. Na razie remont pomieszczeń, gdzie planujemy przenieść pracownię
DSC00470.jpg


DSC00472.jpg


DSC00471-3.jpg


DSC00476-2.jpg


Sytuacja na froncie ogromnie dynamiczna, stwierdzenie "mam w domu syf!" nabrało zupełnie innego znaczenia, jak kiedyś będę się wnerwiać, że mam nieposprzątane, to spojrzę na te zdjęcia i stwierdzę, że bywało gorzej :rotfl1:

W związku z planowaną przeprowadzką, musiałam przenieść większość roślin, tymczasują w pojemnikach w miejscu gdzie planuję ogródek.
Na razie w kastrze z wodnymi roślinkami zadomowiły się dwie zielone żabki

abki.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Zielona Ania, chester633, Amarant, hanya, zanetatacz

Tam dom mój, gdzie kwiatki moje...czyli roślinne zmagania MagdyH 21 Sie 2015 08:22 #396961

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Magda trzymam kciuki za ,,pozytywnie'' zakończony remont :wink4: , a jak psiska znoszą taką demolkę. :think:
:hug:
Za tę wiadomość podziękował(a): MagdaH

Tam dom mój, gdzie kwiatki moje...czyli roślinne zmagania MagdyH 21 Sie 2015 11:31 #397012

  • MagdaH
  • MagdaH's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Uzależnienie roślinne silniejsze jest niż inne
  • Posty: 1791
  • Otrzymane dziękuję: 3088
Pawełku, "pomagają" jak mogą :happy: tarzają się w piance montażowej, jeśli gdzieś kapnęła, a potem w gruzie, otrzepują w domu, warczą na narzędzia, generalnie przeszkadzają jak mogą :evil:

Pierwszy sufit się "dzieje"

DSC00489-2.jpg


Po długich i mozolnych poszukiwaniach znaleźliśmy wieniec i "dawne" drzwi, dzięki temu zaoszczędziliśmy sobie wykuwania nowego otworu, wystarczyło wyjąć cegły, obrobić trochę boki i wstawić drzwi

DSC00460-2.jpg


Ale czuję w rękach i pleckach wywożenie moim autkiem 2 ton gruzu w workach, 1,5tony możemy rocznie oddać bezpłatnie, a wynajem gruzownika + opłata za 2 tony to robi ładnych kilka stów. Jak już będzie bliżej zabawy z podłogami, trzeba będzie pomyśleć o tym, co na podłodze ma leżeć. W pracowni stanowczo PCV, bo przy upadku narzędzi wykładzina może troche zamortyzować, bo zdarzyło mi się uszkodzić i wiertło i kafle :oops: .
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Amarant

Tam dom mój, gdzie kwiatki moje...czyli roślinne zmagania MagdyH 21 Sie 2015 11:40 #397014

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
No cóż... nawet psiaki zachęcają a raczej warkiem straszą leżące na ziemi narzędzia że mają być pożyteczne i pracowite co by szybko remonciaka wykonać, bo jak nieeeee...... :happy: :rotfl1: Dobrze że wszystko idzie do przodu. I tak trzymajcie!! :flower2: Oczywiście dopinguję Ci Madziu w pozytywach tych prac! :) :flower2:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Za tę wiadomość podziękował(a): MagdaH

Tam dom mój, gdzie kwiatki moje...czyli roślinne zmagania MagdyH 21 Sie 2015 15:55 #397073

  • MagdaH
  • MagdaH's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Uzależnienie roślinne silniejsze jest niż inne
  • Posty: 1791
  • Otrzymane dziękuję: 3088
Tak to u nas wygląda :devil1:
psisucha.jpg

zazdrośniki jedne, a najbardziej Czesiu, jest w stanie odgonić ode mnie dużo większego Biszkopta
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Amarant, wxxx-a, dorotaM

Tam dom mój, gdzie kwiatki moje...czyli roślinne zmagania MagdyH 20 Wrz 2015 12:31 #403026

  • dorotaM
  • dorotaM's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 18
  • Otrzymane dziękuję: 10
Tak teraz wyglądają
Później usunę żeby nie zaśmiecać ci wątku
Nie wiedziałam jak ci wysłać w wiadomości fotki

20150920_114531.jpg


20150920_114602.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): MagdaH

Tam dom mój, gdzie kwiatki moje...czyli roślinne zmagania MagdyH 20 Wrz 2015 15:22 #403036

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Magda, zaglądam z opóżnieniem :oops: a tu takie 'kwiatki' :woohoo: Czy już koniec atrakcji remontowych czy jeszcze walczysz? Zupełnie nie wiem, jak dałaś radę z takimi ciężkimi pracami w czasie upałów. Pokaż zmiany w nowej pracowni, już na pewno jest wielka różnica w porównaniu do pokazanych fotek.
Nic nie piszesz o ogródku, a tak mi się podoba :hearts:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Za tę wiadomość podziękował(a): MagdaH

Tam dom mój, gdzie kwiatki moje...czyli roślinne zmagania MagdyH 20 Wrz 2015 17:11 #403052

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Magdo, zanim wybierzecie podłogę, pomyślcie o ociepleniu :) Jako czołowy domowy zmarzlak wiem, że nogi lubią ciepełko.
Za tę wiadomość podziękował(a): MagdaH

Tam dom mój, gdzie kwiatki moje...czyli roślinne zmagania MagdyH 20 Wrz 2015 22:13 #403150

  • MagdaH
  • MagdaH's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Uzależnienie roślinne silniejsze jest niż inne
  • Posty: 1791
  • Otrzymane dziękuję: 3088
Alinko, stara podłoga to drewniane 105 letnie delówy, pracownia na 1 piętrze, trzeba wyrównać podłogę, a potem położyć płyty OSB. Na to podkład i wykładzina PVC. Dom jest podpiwniczony w całości, a pod pracownią mieszkanie (będzie :dazed: ), więc zimno w zasadzie nie jest. Oczywiście w mieszkaniu, za które weźmiemy się w przyszłym sezonie remontowym :rotfl1: izolacja na podłodze będzie wypaśna :devil1:
Haniu, remont miał sie skonczyć w połowie września, a wyszło jak zwykle... :flower: Sama się sobie dziwię, jak dożyłam do teraz :crazy: Jeśli skończymy początkiem października - ogromnie się ucieszę :coffe: Potem przeprowadzka.
Dorotko, w prywatnych wiadomościach nie da się wkleić fotek, dobrze, że wstawiłaś tu. Reszta na pw.
Za tę wiadomość podziękował(a): hanya

Tam dom mój, gdzie kwiatki moje...czyli roślinne zmagania MagdyH 21 Wrz 2015 20:44 #403307

  • Amarant
  • Amarant's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1874
  • Otrzymane dziękuję: 3379
Magdo :flower1:
Wpadłem z rewizytą i przyznam, że jestem pod wrażeniem Twoich dokonań. :bravo:
Twoje 70 metrów jest wspaniałe. Nie widziałem jeszcze ogrodu tak oryginalnie skomponowanego. :drink1:
Trzymam kciuki za następny. :wink4:
Pozdrawiam
Marek

Zapraszam
Markowy Ogródek

Tam dom mój, gdzie kwiatki moje...czyli roślinne zmagania MagdyH 21 Wrz 2015 20:50 #403310

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
To trzymaj się dzielnie, Magda i pokazuj co się dzieje. Jak psiska? Już im pewnie nawet przeszkadzanie się znudziło :oops:
Powodzenia :bye:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka

Tam dom mój, gdzie kwiatki moje...czyli roślinne zmagania MagdyH 21 Wrz 2015 22:45 #403350

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Magduś dobrze myślisz z podłogą :) Przy ponad stuletnim domku, na pewno macie więcej niespodzianek, niż my po gierkowskim :happy:

Jak wysoka jest piwnica, że możecie planować taki wypas z ociepleniem?


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.482 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum