TEMAT: Panderoza...

Panderoza... 26 Sty 2016 19:29 #429019

  • grula
  • grula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 396
  • Otrzymane dziękuję: 875
ha ha!!! tylko grzałam się przy piecu :mad2:

DSC03675.jpg


Nasze ciepełko :hug: zima nam nie straszna :)Lata wstecz,jak przyjeżdżaliśmy zimą ,woda w wiadrze w kuchni była zamarznięta!w pokoju stała tzw.angielka i to wszystko.A i zimy były inne!!Teraz ,jak to się mówi,możemy na golasa latać :oops:Dzieci płakały,że jak postawimy piec pokojowy,to nie będzie ogników na suficie i dlatego piec tak wygląda :happy4: Na specjalnej konstrukcji możemy suszyć np.warzywa
a jabłuszka na gorąco z kawiarenki-pyyycha!!


IMG_4716.jpg


IMG_4717.jpg

wersja letnia -mięta się suszy :) i dodatkowy stolik albo barek mamy :silly:
Beata...a Grula ,to mój kot:)
Za tę wiadomość podziękował(a): Aszka, Amarant, zanetatacz


Zielone okna z estimeble.pl

Panderoza... 28 Sty 2016 08:40 #429449

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Beatko ,z Ciebie jest bardzo romantyczna dusza .Ja się świetnie odnajduję w Twoich klimatach .
Wnusia wspaniała ,pewnie kocha babcię szalenie .Fundujesz jej cudne wspomnienia w dorosłym życiu .
Piec jest piękny ,też bym mogła taki mieć :dance:
Za tę wiadomość podziękował(a): grula

Panderoza... 28 Sty 2016 19:15 #429590

  • grula
  • grula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 396
  • Otrzymane dziękuję: 875
Nowinko, tylko romantyczna dusza wyczuwa drugą :bye: Jak już jesteśmy w temacie wnuczki...hitem lata została okrzyknięta kuchnia ogródkowa.Projekt:babcia- wykonanie:dziadek :drink1: Radość w oczach Marysi-bezcenna :hearts:

DSC03065.jpg


DSC03068.jpg


DSC00303.jpg


No i biedny mój synek,musiał zbudować letnią kuchnię przy domu,bo Marysia mu żyć nie dawała :happy4:
Beata...a Grula ,to mój kot:)
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, Gosia352, zanetatacz

Panderoza... 29 Sty 2016 04:53 #429704

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
grula wrote:
nowa planeta???
DSC03685.jpg

Taaak....Koza ma na imię..... :wink4:
Za tę wiadomość podziękował(a): grula

Panderoza... 29 Sty 2016 17:36 #429818

  • grula
  • grula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 396
  • Otrzymane dziękuję: 875
Kolor na podniesienie nastroju :supr:Lubicie godecje? Tak trudno spotkać je w ogródkach :cry2: Mieszkam na peryferiach Poznania i przy każdym domu jest kawałek ziemi,a tak nijako wokół :unsure: W większości beton, trawa i iglaki..albo,co gorsza zaniedbane chaszcze :( A może tylko ja,tak to widzę...Dziś mam podłe samopoczucie,ból głowy się rozkołysał,smutno mi :cry2: No i jeszcze wczoraj...byłam z Mamą na badaniu osteoporozy i ona zapisała mnie też na taką diagnostykę...W centrum dla seniorów!!!Poczułam się fatalnie,nie myślałam tak o sobie...Niby jestem pogodzona z upływającym czasem,a jednak...No cóż "pierwsze koty za płoty":hammer:Koniec jęczenia!


IMG_4686.jpg


DSC00437.jpg


DSC00438-2.jpg


DSC00439-2.jpg


DSC00442.jpg


DSC00440.jpg


DSC00443.jpg


IMG_4677.jpg
Beata...a Grula ,to mój kot:)
Ostatnio zmieniany: 29 Sty 2016 17:37 przez grula.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bozi, Amarant, zanetatacz

Panderoza... 29 Sty 2016 17:53 #429820

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Taka kuchnia ,jaką zrobiliście wnusi ,to marzenie każdej dziewczynki :bravo: Ja pamiętam ,że jako mała osóbka właśnie tak lubiłam się bawić .Lato piękne , kolorowe .Nie smuć się ,nie warto .To wszystko przez tę zimę .Za chwilę wiosenka i zapomnimy o tym ,co nas teraz gnębi .Na pocieszenie Ci powiem ,że i ja czasem zastanawiam się nad sensem życia i przemijaniem .Ale co zrobić ,to jest wpisane w nasze życie .Beatko ,ale Twoja pogoda ducha da sobie radę z małym dołkiem :kiss3:
Za tę wiadomość podziękował(a): grula

Panderoza... 29 Sty 2016 18:47 #429830

  • grula
  • grula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 396
  • Otrzymane dziękuję: 875
Dzięki,już mi lepiej :hug:


12169889_463855267134486_2033886070_o.jpg
Beata...a Grula ,to mój kot:)
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, wxxx-a, zanetatacz

Panderoza... 31 Sty 2016 16:22 #430358

  • Aszka
  • Aszka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2491
  • Otrzymane dziękuję: 2655
grula wrote:
ha ha!!! tylko grzałam się przy piecu :mad2:

DSC03675.jpg


Nasze ciepełko :hug:


IMG_4716.jpg


IMG_4717.jpg

wersja letnia -mięta się suszy :)

OMG...jak ja żałuję,że w czasach gdy kupiliśmy nasz stary dom nie było internetu, ba nawet książek żadnych nie było z których można było czerpać inspiracje.Taki stał w kuchni a podobne w pokojach a my to wszystko "rach-ciach" na gruz przerobiliśmy :hammer:
Ale miętę też tak suszę :)
Cudowny klimat
Za tę wiadomość podziękował(a): grula

Panderoza... 31 Sty 2016 17:28 #430390

  • Roma
  • Roma's Avatar
Beatko,smutki zostaw sobie na czas kiedy zostaniesz prababcią a teraz ciesz się wnukami,tym co są i co jeszcze będą,mam ich sześcioro w wieku od 24 lata do 1 roczku a dwa tygodnie temu urodził się nam pierwszy prawnuczek Jasiek.Nie powiem abym była szczęśliwa.Mam złe skojarzenia :teach: Letnia kuchnia to super pomysł,nasze wnuczki też miały coś podobnego. Drugi wysyp wnuków to same chłopaki,dlatego w tym roku dziadek myśli o jakimś statku pirackim,jeszcze się zastanawia. :think:

Panderoza... 01 Lut 2016 20:20 #430768

  • grula
  • grula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 396
  • Otrzymane dziękuję: 875
Amarant,cieszą mnie zawsze Twoje odwiedziny :silly: Jesteś moim wiernym "fanem" i dziękuję Ci za to :) Pozdrowienia !
100_1254.jpg

Aszka,myślę że każdy z nas pozbył się kiedyś rzeczy ,których teraz żałuje :dry: Ja tęsknię za swoim misiem z dzieciństwa...stracił życie w ferworze porządków na strychu :cry2: Jakiś czas temu znalazłam w necie zdjęcie jego sobowtóra :happy4:
FB_IMG_1448482435257.jpg

Roma,moje doły,wąwozy i kaniony spowodowane są ciągłym bólem głowy:angry:Czasem nie daję rady i zapadam się...ale walczę i bezustannie zmuszam się ,by iść naprzód :jeez: Czasem czuję się,jakbym była prapraprababcią :teach: Oj!daleko mi do Twojej pokaźnej gromadki :hearts:Statek piracki ?super pomysł!Radość dzieci jest zawsze taka szczera!
DSC00904.jpg

Łóżeczko zbite przed śniadaniem :lol: Nie muszę dodawać,że ulubione ;)
Nowinko.Twoje słowa przypomniały mi ,że nie wolno się użalać nad sobą :kiss: dzięki, za wsparcie :flower1:
DSC03019.jpg
Beata...a Grula ,to mój kot:)
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant

Panderoza... 01 Lut 2016 23:16 #430849

  • Amarant
  • Amarant's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1874
  • Otrzymane dziękuję: 3379
Beatko :flower1:
Dzięki za pozdrowienia. :thanks:
Taki już ze mnie "skrytoczytacz" - mało piszę ale dużo czytam. :drink1:
I jeszcze takie fajne fotki :bravo:
Pozdrawiam
Marek

Zapraszam
Markowy Ogródek
Za tę wiadomość podziękował(a): grula

Panderoza... 04 Lut 2016 10:51 #431649

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Witaj Beatko!
Jak samopoczucie przy Tłustym Czwartku? Tradycja wypełniona? :)

Ależ zachwyciła mnie ta kuchnia ogrodowa... będąc małą dziewczynką, bawiłam się w dom i gotowanie bez końca, a u babci na wsi ta zabawa była najlepsza - tyle możliwości! Wnuczka z pewnością wniebowzięta jest :)

Ten piec Twój też mnie ujął za serce... u Ciebie nie można się nudzić!

Pozdrawiam gorąco,
A

Panderoza... 04 Lut 2016 13:10 #431694

  • grula
  • grula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 396
  • Otrzymane dziękuję: 875
Aga,łap! rzucam pączkiem :woohoo: Przypomniała mi się historia biurowa ...nowy budynek,świeżo wymalowane ściany, wchodzi mój kolega-kierownik a ja "orientuj się" i bach! on zamiast łapać -odbił i dekoracja ścienna :happy4: Dobrze,że malarze jeszcze sprzętu nie zwinęli :P To były fajne czasy ,byliśmy jedną wielką rodziną :hug:Człowiek był po prostu,człowiekiem :hearts: Kiedy słyszę ,jaka atmosfera jest teraz ,to cieszę się ,ze mnie tam nie ma...Tymczasem degustuję ciocine chruściki-mniam pyszniutkie i chrupiące :)Właśnie wyjęłam z piekarnika biszkopt na tort.Od jutra zaczynam 3 dniowy maraton mężusiowo-imieninowy :ohmy: A ja tu sobie siedzę i pierdołki opowiadam :bravo: ściskam słonecznie!
DSC00654.jpg
Beata...a Grula ,to mój kot:)
Za tę wiadomość podziękował(a): Aguniada

Panderoza... 04 Lut 2016 14:05 #431720

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
No Beatko ,nie zazdroszczę Ci roboty w kuchni .Jak ja tego nie lubię :jeez: ale chyba żadnej z nas to nie minie .Takie maratony u mnie dosyć często się zdarzają ,bo moja rodzinka to smakosze i łakomczuchy ,a ja kwoka wszystkich nakarmię i oczywiście czekam na pochwały .Pączusia dziś zaliczyłam tylko jednego ,bo już jestem gruba jak bąk :wink4:
Za tę wiadomość podziękował(a): grula

Panderoza... 04 Lut 2016 14:06 #431723

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Złapałam ;)
Zaliczyłam dziś dwa pyszne, ale chyba na tej ilości poprzestanę.
Czuję się pełna pod korek...

Ależ roboty przed Tobą... miłego świętowania!

Panderoza... 04 Lut 2016 16:11 #431779

  • grula
  • grula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 396
  • Otrzymane dziękuję: 875
IMG_7183.jpg

Dziewczyny,teraz sernik siedzi :) Tatuś ma ochotę na "z rosą" ,to robię :P pierwszy raz taki :blink: Właśnie policzyłam,że mam do wykarmienia 29 pysiaków + 3 razy ja i Romuś :ohmy:Przerwy relaksacyjne wskazane :coffe: Szczerze? Też się już wypaliłam na takie wielkie gotowanie...U nas zawsze najwięcej ludków ,ale trzeba się z tego cieszyć :hug: ,bo znam osoby ,które świętują w samotności...Zdecydowanie mniej razy w roku się wysilam ,bo jestesmy we dwoje, a i święta spędzamy czasem u dzieci :kiss3: Jutro córa śpi u nas ,to ją wykorzystam od rana :fly: no i moja Połówka też pomoże :funnyface: Dobrze jest!!! Oczywiście najbardzie lubię imprezy ogródkowe :flower: Tu 50-lecie ślubu moich Rodziców,5lat temu...jak ten czas leci!
IMG_7242.jpg


IMG_7275.jpg

a tu wiję bukiet od Taty :flower2: duuuży był i Tatuś klęknął,jak go wręczał :hearts:
IMG_7180.jpg

i jak tu ni robić imprez???!!!No to się zmotywowałam i do roboty!!!
Beata...a Grula ,to mój kot:)
Ostatnio zmieniany: 04 Lut 2016 16:13 przez grula.
Za tę wiadomość podziękował(a): Aguniada, Amarant, zanetatacz

Panderoza... 04 Lut 2016 19:45 #431868

  • Jaga14
  • Jaga14's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 155
  • Otrzymane dziękuję: 89
Beatko,witaj :flower1:
Ja chciałam powiedzieć,że Ty mi nic a nic nie wyglądasz na babcię a gdzie tam praprapra...Śliczna dziewczyna z Ciebie(nie ważne,że to akurat zdjęcie z przed kilku lat)a oczy jakie radosne iskierki sypią :)
A w Waszej Panderozie jest coś takiego,że jak się wejdzie to jak w domu :hearts: I słucha się Ciebie z przyjemnością i do wspomnień najpiękniejszych sięga.Pięknie opowiadasz.
Za tę wiadomość podziękował(a): grula

Panderoza... 04 Lut 2016 21:28 #431907

  • Roma
  • Roma's Avatar
Beatko,czyżby Twój M to Romuald?Jeśli tak to jesteśmy imiennikami ;) Tym razem zastrajkowałam i imprezka będzie w sobotę ale w lokalu,nie ma głupich abym biegała z wywieszonym ozorem w koło stołu i nie miała czasu nawet pogadać sobie z gośćmi.Czasy "niewolnicy Isaury" mam już chyba za sobą.Pączki też dzisiaj były z cukierni :P


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.560 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum