TEMAT: Małymi krokami do pieknego ogrodu..

Małymi krokami do pieknego ogrodu.. 27 Wrz 2015 20:54 #404609

  • aagaaz
  • aagaaz's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 40
  • Otrzymane dziękuję: 50
Witam wszystkich..

Mam na imię Agnieszka , jestem w Bydgoszczy.
Moja historia z ogrodem zaczęła się jakiś czas temu i trwa do dzisiaj.. Mój ogród zmienia się z roku na rok, ponieważ uczę się dobierania roślin, fajnych zestawień kolorystycznych.

Ogółem mam dużą działkę około 3tys metrów, ale nie do końca zagospodarowaną.
Marzę o postawieniu swojego domu ( bo mieszkamy obecnie z moją mamą ) na tej działce, ale wiadomo najpierw stabilna (satysfakcjonująca ) praca a potem myśl o nowym domu..

I tak rabaty powstają powoli , z roślin od znajomych , z rozrośniętych już krzewów, bylin. Kombinuję, szukam rad, pomysłów i tak próbuję dość tanim kosztem coś zrobić z moim ogrodem.

Oto kilka podglądowych zdjęć moich rabat z ostatniego czasu...


DSC_0606.jpg




DSC_0612.jpg




DSC_0617.jpg



DSC_1275.jpg



Oczywiście będę potrzebowała Waszej pomocy i aranżowaniu tych rabat , żeby wyglądały jeszcze pięknej :)

Pozdrawiam serdecznie.. Do następnego wpisu..
Za tę wiadomość podziękował(a): DANA, anabuko1, Amarant, VERA


Zielone okna z estimeble.pl

Małymi krokami do pieknego ogrodu.. 27 Wrz 2015 20:57 #404613

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Super, Agusia, że z nami jesteś!
Ogród bardzo dojrzał i wypieknial... rośliny rosną jak na drożdżach - widać Twoją troskliwą rękę.
Będziemy razem myśleć co dalej :)
Powodzenia!
Ostatnio zmieniany: 27 Wrz 2015 21:04 przez Aguniada.

Małymi krokami do pieknego ogrodu.. 27 Wrz 2015 21:03 #404616

  • Aszka
  • Aszka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2491
  • Otrzymane dziękuję: 2655
3000 to tak jak u mnie i też nie całą zagospodarowana.Na takim areale truno bez prób i błędów to ogarnąć.Zaczyna się ciekawie

Małymi krokami do pieknego ogrodu.. 27 Wrz 2015 21:05 #404617

  • Roma
  • Roma's Avatar
Witaj Agnieszko w Oazie,mieszkamy całkiem niedaleko od siebie bo zaledwie 80 km.Jak na dzisiejsze czasy to rzut beretem :) Ciekawie zapowiadający się wątek.Czekam na resztę :)

Małymi krokami do pieknego ogrodu.. 27 Wrz 2015 21:21 #404629

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Podoba mi się ta pierwsza rabatka. Fajnie komponujesz rośliny i dodatki :bravo: .

Małymi krokami do pieknego ogrodu.. 27 Wrz 2015 21:27 #404631

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Ale miejsca :woohoo: masz gdzie szaleć :) Mnie również podobają się Twoje kompozycje :) I ogród posiada już ramy w postaci dorosłych drzew i krzewów - to ogromny atut !

Małymi krokami do pieknego ogrodu.. 27 Wrz 2015 22:05 #404656

  • merlin
  • merlin's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1542
  • Otrzymane dziękuję: 4509
Witaj Agnieszko!
Piękna działeczka, można planować z rozmachem i spełnić wszystkie roślinkowe marzenia. Jest gdzie sadzić. Mając taki teren dobrze by było już teraz zrobić projekt zagospodarowania. Nie wszystkie rośliny lubią przesadzanie. A jak będzie dom, to będzie już gotowy ogród. A w międzyczasie już na stałych miejscach będziesz robiła rabatki i sadziła kwiatki. Początek niezły, a jaka będzie satysfakcja. Serdecznie pozdrawiam. :bye:

Małymi krokami do pieknego ogrodu.. 27 Wrz 2015 22:10 #404658

  • Amarant
  • Amarant's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1874
  • Otrzymane dziękuję: 3379
Witaj Agnieszko :flower1:
Masz pole do popisu :supr3:
3000 to jest coś. :supr3:
Widzę, że też lubisz hosty?
:drink1:
Pozdrawiam
Marek

Zapraszam
Markowy Ogródek

Małymi krokami do pieknego ogrodu.. 28 Wrz 2015 12:56 #404726

  • aagaaz
  • aagaaz's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 40
  • Otrzymane dziękuję: 50
Dziękuję wszystkim za te pierwsze wpisy..

Aguś tak, mój ogród bardzo się zmienił, za sprawą tego , że na początku posadziłam roślinki, które do siebie nie pasowały. Z pomocą przychylnych ludzi spotkanych na innym również forum zmieniają się moje rabatki na coraz ładniejsze.
Oczywiście liczę na Twoją również pomoc.

Aszka Dziękuję za odwiedziny. Tak jest przestrzeń i powoli się nią zaczynam zajmować :)

Roma witaj w moich progach. Faktycznie niedaleko mnie mieszkasz :) Zapraszam częściej..

Edyta właśnie ta rabata zmieniała się od jesieni zeszłego roku. W aranżacji pomogło mi kilka osób, ale prawie końcowy efekt to moja praca. Rabatka jeszcze nie skończona.. Będę jeszcze nad nią pracować.

Moni Ogółem ogród jest dość stary , więc kilka drzew również jest. Reszta już posadzona przeze mnie.

Merlin oczywiście projekt by się przydał, ale póki co radzę sobie sama z pomocą innych ludzi... Sadzić w sumie jest gdzie , ale nie wszystko mam jeszcze dobrze rozplanowane.

Amarant Witaj.. Hosty lubię za ich bezproblemowość. :)


Dziękuję i do następnego ...
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant

Małymi krokami do pieknego ogrodu.. 28 Wrz 2015 14:13 #404738

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Witaj Agnieszko .Miło mi się z Tobą przywitać .Masz ogród z wieloma możliwościami .Gdy widzę tyle miejsca ,to aż mnie zazdrość bierze .Możesz sadzić a sadzić .Rabaty ,które już u Ciebie powstały są bardzo ładne .Będzie co oglądać ,gdy będą powstawały kolejne .Zostawiam Ci jesienne ,cieplutkie pozdrowienia :flower1:

Małymi krokami do pieknego ogrodu.. 29 Wrz 2015 10:18 #404900

  • aagaaz
  • aagaaz's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 40
  • Otrzymane dziękuję: 50
Witaj Nowinka miło Cię gościć.. Miejsca do nasadzeń jest tylko muszę to dobrze rozplanować. Będę się z Wami dzielić moimi propozycjami czekając na Wasze rady.


Witam dzisiaj w sumie w słoneczny dzień. Zaraz ruszam na chwilkę do ogrodu, bo popołudniu czeka mnie praca.
Rozmyślam nad rabatą z różami , które zdążyłam już przesadzić.

To są te trzy numerki. Może zdjęcie nie oddaje tego, ale nie są one tak blisko siebie, jak to się wydaje.

DSC_1270.jpg




DSC_0609.jpg



Cała rabata była skupieniem irysów, jak widać wyżej na zdjęciu, więc kępę również przed różami zasadziłam. Dołączyły tam też młode sadzonki orlików, bo to będzie chyba ładne zestawienie. I porządkuję dalej tę rabatę z kęp irysów.
A co dalej przed różami będzie to jeszcze nie wiem.
Może jakieś propozycje?

Pozdrawiam

Małymi krokami do pieknego ogrodu.. 29 Wrz 2015 11:45 #404908

  • aagaaz
  • aagaaz's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 40
  • Otrzymane dziękuję: 50
Jeszcze kilka zdjęć podglądowych..

Zapomniałam dodać, że wiśnia została wycięta i więcej słońca dotrze do roślinek.


DSC_1470.jpg



DSC_1474.jpg


W miejscu prostokąta powstaje rabata..


DSC_1477.jpg


Widok na rabatkę od strony skalniaka..
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1, Amarant, VERA

Małymi krokami do pieknego ogrodu.. 29 Wrz 2015 20:11 #404986

  • izy10
  • izy10's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1064
  • Otrzymane dziękuję: 2038
Agnieszko piękny skalniak i rabatki... dosłownie małymi krokami do wielkiego ogrodu :P
Ładnie wszystko wygląda i już masz na czym oko zawiesić
zazdroszczę i podziwiam bo mój ogród jeszcze w powijakach ja dopiero raczkuje
na razie wycinka starych drzew i porządkowanie zaniedbanej działki
przez tą suszę mam znaczne opóżnienie bałam się sadzić na moich piachach
i też nie wiem co z czym więc będę często zaglądać i podglądać
tylko proszę dawaj dużo fotek i nazywaj rośliny bo ja laik zupełny
Pozdrawiam Izula
Doniczkowy świat w ogród zmienić czas…

Małymi krokami do pieknego ogrodu.. 29 Wrz 2015 20:33 #404996

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Agnieszko witaj!!
Przeczytałam uważnie twoja historię ogrodową..
No tak, jak jest taki duży ogród to i chce się ciągle go zmieniać, dosadzać, dopieszczać.
Fajnie,że założyłaś swój wątek, tutaj chyba znajdziesz, zobaczysz, poczytasz, dowiesz się co tylko będziesz chciała i więcej nawet .
A zarazem całe mnóstwo rośln, które będą cię kusiły,I zacznie się permanentne dokupywanie .Ale to przyjemne i nawet bieganie i przymierzanie roślin w doniczkach, z odwiecznym pytaniem gdzie tu ja by posadzić ? :happy:
Skalniak już masz piekny,A na rabatach też juz ładnie.
Ciekawa jestem co jeszcze nam pokażesz...
Pozdrowionka :flower1:

Małymi krokami do pieknego ogrodu.. 29 Wrz 2015 23:12 #405044

  • aagaaz
  • aagaaz's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 40
  • Otrzymane dziękuję: 50
Witaj Iza skalniak dojrzewa z roku na rok... W zeszłym poprzesadzałam rośliny, więc w tym roku dopiero się zagęszcza i pięknieje... W sumie najważniejsze jest oczyszczenie działki. U mnie nie wszystko mogłam wyrzucić , ale staram się, żeby wszystko jakoś do siebie pasowało. Nie wszystkie rośliny znam, ale to co mam to będę umieszczać i nazywać. Mogę pomóc jak będę potrafić. Pozdrawiam.

Aniu mam nadzieję, że dobrze ludzie mi tu pomogą i będę się pod ich kierunkiem uczyć :)
Dokupywanie i dosadzanie roślin to już znam.. Od koleżanki wzięłam ostatnio kilka sztuk kwiatków, przyszłam do ogrodu i kombinowałam "gdzie by je zasadzić??" :) Skalniak porasta, a rabaty pięknieją.. Zobaczymy co dalej będzie..

Dziękuję za miłe słowa i pozdrawiam
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Małymi krokami do pieknego ogrodu.. 01 Paź 2015 19:51 #405330

  • aagaaz
  • aagaaz's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 40
  • Otrzymane dziękuję: 50
Jesień u mnie pięknie się maluje. Słoneczko , dość ciepło w dzień. Aż chce się wychodzić z domu. Jutro jeszcze wolne, więc rozkoszuję się tymi widokami.
Dla Was kilka kadrów ze skalniaka. :bye:


DSC_1279.jpg

Smagliczka biała, która tak mi się na obrzeżu skalniaka rozsiewa co roku.

DSC_1280.jpg

Ten kwiatek biały to prawdopodobnie przymiotno.

DSC_1281.jpg

Rozchodnik okazały.

DSC_1282.jpg

Smagliczka fioletowa, posiana na obrzeżach skalniaka w tym roku. Przepięknie wygląda.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, wxxx-a, izy10, Gosia352

Małymi krokami do pieknego ogrodu.. 01 Paź 2015 20:27 #405341

  • Gosia352
  • Gosia352's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1898
  • Otrzymane dziękuję: 3787
Agnieszko ładny skalniak :bravo: :bravo: :bravo:
Pozdrawiam Gosia :)

Małymi krokami do pieknego ogrodu.. 01 Paź 2015 20:58 #405347

  • merlin
  • merlin's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1542
  • Otrzymane dziękuję: 4509
Dziękuję za odwiedziny i miło mi, że podoba się jesienny ogród. Jestem pewna, że kiedyś będziesz zachwycała się swoim. Na wiosnę pokażę ukwiecony wiosennie. Nieruchomość ma 20 ar. Żeby duch ogrodu był zadowolony, to niezbędna jest koncepcja zagospodarowania i zrobiony plan, który można realizować nawet latami. Ale w tym wszystkim najtrudniejszy jest dobór roślin ponieważ nie wszystkie rośliny, które chcesz mieć możesz mieć, bo przy wyborze musisz brać pod uwagę bardzo dużo czynników. Ja swoje ogródki z roślinami projektowałam dwa lata, i też nie uniknęłam błędów w doborze roślin. Wierzę, że sobie świetnie poradzisz, ale gdybyś potrzebowała pomocy, rady, to jestem do dyspozycji. Powodzenia. Zima, to dobry okres na ogródkowo-roślinne przemyślenia. :bye:


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.316 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum