• Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Stworzyć namiastkę ogrodu

Stworzyć namiastkę ogrodu 18 Paź 2015 18:09 #408613

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Zazdroszczę Ci tej szklarenki .Ja też lubię sobie siać na wiosnę ,ale do dyspozycji mam tylko parapety .Zawalone zresztą kwiatami .Ale zawsze te parę doniczuszek przemycę.Siew do ziemi u mnie nie sprawdza się ,bo w moim piachu wszelkie nasiona giną .Z trzech torebek wysianych aksamitek ,wyszło mi tylko jedno nasionko .Nawet aksamitki muszę siać w doniczki :jeez:
Za tę wiadomość podziękował(a): NASTKA


Zielone okna z estimeble.pl

Stworzyć namiastkę ogrodu 22 Paź 2015 09:21 #409447

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Aniu, witam serdecznie w Twoim powstającym ogrodzie :)
Teren z dużym potencjałem - gratuluję!
To super, że do nas trafiłaś, ale uprzedzam - posadzisz dzięki forum znacznie więcej roślin niż planowałaś i niekoniecznie takie, jakie chciałabyś :devil1:
Na pocieszenie dodam, że wszyscy jak jeden mąż tego doświadczamy ;-)
Oczywiście, są wyjątki, uparciuchy, co to zawsze po swojemu muszą :devil1:
Oczywiście żartuję sobie trochę.

Aniu, masz pod murem zrobioną rabatę o prostej linii, ze szpalerem młodych świerczków... przed nią pojawiają się nowe nasadzenia.
Jak zamierzasz je wkomponować? To będą luźne trawnikowe nasadzenia, czy wyprowadzisz kształt rabaty raz jeszcze?
Opowiedz, proszę :)

Pozdrowienia!

Stworzyć namiastkę ogrodu 22 Paź 2015 10:40 #409469

  • NASTKA
  • NASTKA's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 28
  • Otrzymane dziękuję: 36
Monika :flower1: własnych wysiewów spróbowałam zeszłej zimy i złapałam bakcyla, pracy trochę jest ale to mnie relaksuje ;)

Nowinka :flower2: żadna z tego szklarenka, 4 kołki owinięte streczem, zgapiłam się z wysianiem Bratek i Niezapominajek, miałam nadzieję ze tak je trochę przyśpieszę :garden1: , u mnie też piach ziemia klasy 6 :jeez: , co prawda Aksamitki wysiane do gruntu nieźle dawały sobie radę, niezawodne rośliny

Witam Cię Aga :bye: zaglądam na forum od jakiegoś czasu, jak mam tylko chwilę podpatruję wasze ogrody (Twój oczywiście Też, jest piękny!!)
dużo się uczę, wiele roślin nie znam a tak mi się podobają, szukam staram sobie znaleźć na nie miejsce i zapisuje na listę chciejstw , ledwo jesień nadeszła a moja lista na wiosnę jest spora
Co do nasadzeń przed świerkami, chcę by powstała tam druga rabata, świerki mają kiedyś stworzyć tylko tło, co o tym sądzisz? zły pomysł ?

Stworzyć namiastkę ogrodu 22 Paź 2015 10:43 #409471

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
NASTKA wrote:
Co do nasadzeń przed świerkami, chcę by powstała tam druga rabata, świerki mają kiedyś stworzyć tylko tło, co o tym sądzisz? zły pomysł ?

Przeciwnie, uważam, że pomysł jest bardzo dobry!
Zastanawiam się tylko, jak wyprowadzisz linię rabaty? Kontynuujesz prostą formę, czy zmiękczysz kształty?

Stworzyć namiastkę ogrodu 22 Paź 2015 11:05 #409474

  • NASTKA
  • NASTKA's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 28
  • Otrzymane dziękuję: 36
Kontynuacja prostych lin na całej działce i na tej rabacie też, zabudowania kiedyś mają mieć bardzo prostą formę, jednak nie była bym sobą gdybym tego trochę nie przełamała, myślę sobie ze zrobię to nasadzeniami, rośliny które wypływają lekko poza rabatę, wiem że daleka droga i masa roślin potrzebna ale to mnie nie martwi, raczej cieszy, mam zamiar wspomagać się nasionami :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Aguniada

Stworzyć namiastkę ogrodu 26 Paź 2015 01:42 #410381

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Cześć Aniu :hug:

Na ten rok prace powoli się kończą.. a jak z planami u CIebie? Masz już jakiś zarys działań na kolejny rok- będziesz szła na żywioł, po trochu dopracowując wszystko, czy może robisz strategię konkretną dla jakiegoś fragmentu działki?

Ja swojego czasu bawiłam się projektami w gardenpuzzlach. Wielu podstawowych roślin brakuje, kolory przerysowane aż do bólu zębów.. ale można jako takie wyobrażenie mieć dzięki temu o planowanych nasadzeniach.
Ja z braku potrzebnych roślin posiłkowałam się tym, co było w bazie i tak np porzeczka udawała kolumnowe berberysy ;) Można wykupić abonament na kilka miesięcy, wstawiać swoje zdjęcia i na ich tle ustawiać rośliny, zapisywać projekty..
To bardziej zabawa niż porządne narzędzie do projektowania..ale pomaga też przetrwać zimowy czas :lol:

Stworzyć namiastkę ogrodu 26 Paź 2015 07:47 #410390

  • gogi_s
  • gogi_s's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 654
  • Otrzymane dziękuję: 472
Aniu, masz od niedawna działkę, a już tyle nasadzeń! ja jestem za Tobą daleko w tyle (wściekła susza skutecznie mnie odstraszyła od działania, ale i jakiś brak motywacji -po co, na co,komu itd...), choć działka jest od 1,5 roku :) ale podpatrując u Ciebie, może i ja wezmę się za robotę (pochwalę Ci się, że również zakupiłam kilka krzaczków-ozdobnych sosen i miłorząb, no i bylinki), jednak najbardziej jestem zadowolona z moich rozsadowych warzyw!

Stworzyć namiastkę ogrodu 02 Sty 2017 12:16 #516014

  • NASTKA
  • NASTKA's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 28
  • Otrzymane dziękuję: 36
Rok minął jak miesiąc i chodź u mnie własnie pada śnieg dla mnie nastał czas na zaplanowanie nowych rabat, nasadzeń. założyłam sobie ze w tym roku doprowadzę mój kawałek ziemi do jakiegoś ładu. :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: Czy ktoś z was może zaczyna podobne planowanie. :comp: A może ktos zaczyna wysiew nasion ?

Stworzyć namiastkę ogrodu 02 Sty 2017 17:37 #516044

  • zeberka363
  • zeberka363's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1722
  • Otrzymane dziękuję: 1445
witaj
ja zaczęłam wysiewać z nudów ;)
Mocno początkująca ogrodniczka kochająca piękną przyrodę ;-)
pozdrawiam agnieszka
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...6217-ogrodki-zeberki
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/1...a-parapetach-piszczy

Stworzyć namiastkę ogrodu 14 Sty 2017 10:20 #517660

  • NASTKA
  • NASTKA's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 28
  • Otrzymane dziękuję: 36
nudy nudy !!! jak ja tęsknię za wiosną :flower2:
IM000069.jpg


IM000100-2.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): zeberka363

Stworzyć namiastkę ogrodu 14 Sty 2017 11:20 #517664

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Nie Ty jedna. Wszyscy tęsknimy za wiosną, za kolorami.
Ja czekam na nasiona papryczek i zaczynam wysiew.
Za tę wiadomość podziękował(a): NASTKA

Stworzyć namiastkę ogrodu 14 Sty 2017 11:33 #517666

  • NASTKA
  • NASTKA's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 28
  • Otrzymane dziękuję: 36
moja część nasion tez czeka za wysianiem .
godzinami przesiaduje na forum, czytam szukam inspiracji :comp: :coffe:
zastanawiam się czy wysiewać stipe . przykryłam moją ale słyszałam ze stipa nie zimuje.

Stworzyć namiastkę ogrodu 14 Sty 2017 11:40 #517667

  • zeberka363
  • zeberka363's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1722
  • Otrzymane dziękuję: 1445
a kto nie tęskni za wiosną ;)
Mocno początkująca ogrodniczka kochająca piękną przyrodę ;-)
pozdrawiam agnieszka
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...6217-ogrodki-zeberki
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/1...a-parapetach-piszczy
Za tę wiadomość podziękował(a): NASTKA


Zielone okna z estimeble.pl

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.239 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum