TEMAT: Pszczelastwo i budowle własne na działce

Pszczelastwo i budowle własne na działce 09 Lut 2016 21:59 #433690

  • grazyna255
  • grazyna255's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 455
  • Otrzymane dziękuję: 643
Ja to się zastanawiam jak się ten pyłek... konsumuje :) :)
Ogród bez chemii




"ZACZNIJ TAM GDZIE JESTEŚ
UŻYJ TEGO, CO MASZ,
ZRÓB CO MOŻESZ" (A. Ashe)


Zielone okna z estimeble.pl

Pszczelastwo i budowle własne na działce 10 Lut 2016 09:40 #433768

  • pszczelarz5
  • pszczelarz5's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 726
  • Otrzymane dziękuję: 1035
Witam już wcześniej napisałem troszkę o właściwościach odżywczych pyłku Natomiast co do sposobu przyjmowania Najbardziej sprawdzonym sposobem jest Wieczorem do 1/2 szkl. dodać łyżkę miodu i ze 2-4 łyzeczek pyłku na rano mamy odżywczą wspomagającą organizm papkę Dobrze jest taką miksturę ponownie spożądzic przed snem Taka kuracja powinniśmy stosować dwa razy do roku tj. zima i wiosna przez ok chociaż m-c :bravo:

pszczelarz5 wrote:
Spróbuję Coś napisać o drugim z bardzo ważnych produktów pszczelich jakim jest pyłek Jak sama nazwa mówi jest to pyłek z różnych kwiatów zbierany przez pszczoły zbieraczki do trzeciej pary odnóży w których umiejscowione są tzw. koszyczki ,formowane są kuleczki i przynoszone do ula ,gdzie z pomocą innych pszczół ulowych umieszczane są w plastrach i poddawane dalszemu procesowi [o tym póżniej ]
Pyłek pszczeli jest nie mniej ważny od miodu czy propolisu lub pierzgi W pyłku znajduje się ok. 40 różnych makro i mikroelementów między innymi;żelazo , cynk,magnez,srebro,wapno tego ostatniego dość duże ilości bo w 100g około 170 mg wapnia w formie łatwo przyswajalnej.
W pyłku kwiatowym znajdują się bardzo duże ilości witamin i to praktycznie wszystkich grup tj.A ,B12,B3, B1, B2, E,C,P,D PP, H,kwas foliowy biotyna i wiele innych .
Pyłek posiada właściwości ;odżywcze,odtruwające,antydepresyjne,antyalergiczne,przeciw miażdżycowe ,antybakteryjne Pyłek wspomaga leczenie cukrzycy pomaga przy zatruciach regeneruje wątrobe , działa przeciwzapalnie a także używany jest w kosmetyce .
Jak stosowac pyłek;leczniczo 5-8 łyżeczek dziennie najlepiej w dwu porcjach ale zawsze przed jedzeniem minimum 30 min Ja na noc do szklanki wsypuję 2 łyżeczki do tego łyżeczkę miodu [nie koniecznie]i mniej niż pół szklanki wody najlepiej min. nie gazowana lub przegotowana kranówka ,rano na czczo wypijam i jest super POMAGA Zapobiegawczo ,profilaktycznie dawka o połowę mniej Moja córka będoc w ciąży miała duży niedobór żelaza Lekarz zapisał preparaty żelaza ,PO dwu miesiącach niewiele się poprawiło Wtedy dała się przekonać do przyjmowania pyłku wedle tego przepisu oczywiście i te tabletki I co się okazało po m-cu ilość żelaza był tak wysoki że lakarz od razu odstawił CO się okazuje preparaty żelaza podawane w tab. przez organizm ludzki są przyjmowane na poziomie 20=40 % Natomist przy wspomaganiu pyłke ta przyswajalność wzrasta do poziomu 70-85% [ Ja znajdę opr. naukowe to wstawię ]Jesi coś nie jasno napisałem to proszę pytać lub jeśli zle to proszę poprawić poz.Krzys :bye: :)
Kocha się za nić, nie istnieje żaden powód do miłości
Pszczelastwo i budowle własne na działce
Poz.Krzys
Ostatnio zmieniany: 10 Lut 2016 10:17 przez .

Pszczelastwo i budowle własne na działce 10 Lut 2016 10:02 #433781

  • BlueAnna
  • BlueAnna's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 142
  • Otrzymane dziękuję: 126
Ja rano do letniej wody dodaję 2 łyżeczki pyłku, czekam ok. 20-30 minut, żeby się składniki uwolniły i wypijam. Taką radę kiedyś wyczytałam, czy to za krótko, powinnam jednak całą noc, czy można i tak?
Wiem, że niektórzy dodają też te granulki np. do twarożku.

Pyłek pije też okresowo moja córka (12), praktycznie nie choruje, a ewentualne przeziebienia trwają 1-2 dni. Wtedy też podaję pyłek, miód z mniszka, syrop z kwiatów bzu, imbir, czosnek.
Jak sobie przypomnę jak leczony był mój starszy syn, ile chorował, ile antybiotyków przyjął... :evil:
Teraz wszystkim rozpowiadam o naturalnych metodach, ziołach, na szczęście jest też dostęp do informacji w internecie, natura ma dla nas mnóstwo darów :hearts:
Za tę wiadomość podziękował(a): pszczelarz5

Pszczelastwo i budowle własne na działce 10 Lut 2016 10:30 #433793

  • pszczelarz5
  • pszczelarz5's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 726
  • Otrzymane dziękuję: 1035
BlueAnna Myślę że ten sposób też jest dobry Ja pisałem o dodaniu wieczorem jeszcze jednej łyżki miodu Masz racji ludzie często spożywają pyłek na różne sposoby jak piszesz serek, miód Moja córka wymyśliła sposób żeby jej sie nie rozpadało na kanapce to na kanapkę sypie pyłek ,następnie przykrywa to żółtym serem i już
Teraz wszystkim rozpowiadam o naturalnych metodach, ziołach, na szczęście jest też dostęp do informacji w internecie, natura ma dla nas mnóstwo darów
Ja myślę że odejście od naturalnego [zdrowego ] sposobu odżywiania zostało spowodowane przez wiele czynników np. pośpiech życia , łatwość dostępu do innych produktów, nasze lenistwo a co z nami robi reklama???? Często wracamy do natury kiedy mamy na to wiele więcej czasu Chwała ci za propagowanie zdrowego odżywiania jesli nawet jednej osobie pomożesz wrócić do natury to już jst sukces Ja opisałem przykład przyswajania żelaza przez organizm [moje córki] podczas przyjmowania pyłku :fly: :bye:
Kocha się za nić, nie istnieje żaden powód do miłości
Pszczelastwo i budowle własne na działce
Poz.Krzys
Za tę wiadomość podziękował(a): BlueAnna

Pszczelastwo i budowle własne na działce 11 Lut 2016 11:59 #434147

  • grazyna255
  • grazyna255's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 455
  • Otrzymane dziękuję: 643
Bardzo mi się podoba to, o czym tu piszecie. Też raczej naturalnie leczę moich najbliższych ale dotąd do pyłku nie miałam dostępu. Pozostają mi ziółka no i oczywiście czosnek. Uważam też, że super sprawą jest mleko kozie - moje starsze dzieci na okrągło chorowały dopóki nie zakupiłam kozy. Potem przez kilkanaście lat nie wiedziały co to leki z apteki. Mój najmłodszy kuruje się czarnym bzem i syropem z cebuli, nie potrzebne mu są żadne antybiotyki - dopóki oczywiście nie spożywa przetworzonych posiłków choćby ze śladowymi ilościami mleka krowiego. Ale mojemu mężowi słabo pomagają tego typu kuracje, jak się przeziębi to choruje długo. Może prawdziwy miód i pyłek by mu pomogły... może jeszcze pokocha pszczółki ;) Mówię o prawdziwym miodzie - czyli takim własnym. Niestety nie wiem co może się kryć w miodku od nieznanych mi pszczelarzy... a jak poczytałam fora to widzę, że ludzie mają problemy z przestrzeganiem pewnych zasad dotyczących używania leków, mało tego, niektórzy uważają, że nic szkodliwego nie robią.
Ogród bez chemii




"ZACZNIJ TAM GDZIE JESTEŚ
UŻYJ TEGO, CO MASZ,
ZRÓB CO MOŻESZ" (A. Ashe)
Za tę wiadomość podziękował(a): pszczelarz5, BlueAnna

Pszczelastwo i budowle własne na działce 11 Lut 2016 12:30 #434156

  • pszczelarz5
  • pszczelarz5's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 726
  • Otrzymane dziękuję: 1035
grazyna255 To co może zawierać czasami ,,MNIUD''To jeszcze raz wkleję wypowiedz fachowca
Natomiast co do mleka koziego i jego wyrobów to CAŁKOWICIE :bravo: :bravo: z tobą się zgodzę Jak będziesz miała miód własny to polecam albo sok albo nalewkę z aleosem My jakos zapomnieliśmy o tych naturalnych produktach i roślinach , a przecież nasi dziadowie w głównej mierze z tego korzystali Pamiętam kiedy kiełbasa w domu była dwa razy do roku :jeez: A jak zbliżały się swieta i zapach ciasta w domu to dopiero było oczekiwanie :dance: :dance: :dance: A teraz najczęściej wszystkiego mamy ful i co :comp: :search: :cry3: :tongue2: :tongue2: Poz.Krzys
Kocha się za nić, nie istnieje żaden powód do miłości
Pszczelastwo i budowle własne na działce
Poz.Krzys
Za tę wiadomość podziękował(a): BlueAnna

Pszczelastwo i budowle własne na działce 11 Lut 2016 12:56 #434163

  • grazyna255
  • grazyna255's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 455
  • Otrzymane dziękuję: 643
Skoro mówimy o kiełbasie... hm... okazało się, że mój synek ją bardzo lubi. No więc po pierwszym kawałku kupiliśmy mu kolejny i kolejny - nie rozumieliśmy tylko dlaczego chłopczyk zaczął chorować, typowo jak po spożyciu czegoś z mlekiem. Stojąc w sklepie przez szybę lady dojrzałam opakowanie zbiorcze ze składem kiełbasy. Niestety, w kiełbasie jest mleko. Ze sto odmian kiełbasy a sprzedawczyni nie znalazła nawet jednej bez mleka.

Aloes stosuję, zawsze rośnie u mnie na oknie i co jakiś czas robię nalewkę. Kiedyś sobie chrupałam pojedyńcze liście z cukrem albo miodem... był to czas kiedy miałam jęczmień na oku - wiecznie mi się odnawiał. Po tym chrupaniu aloesu znikł mi bezpowrotnie, od tamtej pory ani razu go nie miałam.
Ogród bez chemii




"ZACZNIJ TAM GDZIE JESTEŚ
UŻYJ TEGO, CO MASZ,
ZRÓB CO MOŻESZ" (A. Ashe)
Za tę wiadomość podziękował(a): BlueAnna

Pszczelastwo i budowle własne na działce 11 Lut 2016 14:12 #434179

  • pszczelarz5
  • pszczelarz5's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 726
  • Otrzymane dziękuję: 1035
Ja piszę o wyrobach własnych tj wydajność po różnych obróbkach wynośi ok. 70-80 % A ty piszesz o wyrobie gdzie wydajność wyrobu gotowego jest w granicach od 150 300% Natomiast ja mleko i to bardzo minimalne ilości dodaję tylko do parówek A to z racji że robię je z chudego mięsa i brak jest miesa kleistego dlatego zastępuję małą ilościa mleka {kazeina} :)
Kocha się za nić, nie istnieje żaden powód do miłości
Pszczelastwo i budowle własne na działce
Poz.Krzys
Ostatnio zmieniany: 11 Lut 2016 14:13 przez pszczelarz5.
Za tę wiadomość podziękował(a): BlueAnna

Pszczelastwo i budowle własne na działce 11 Lut 2016 20:56 #434310

  • BlueAnna
  • BlueAnna's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 142
  • Otrzymane dziękuję: 126
Porozmawiajcie jeszcze :) Może przepis na nalewkę aloesową?

Pszczelastwo i budowle własne na działce 11 Lut 2016 21:25 #434329

  • pszczelarz5
  • pszczelarz5's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 726
  • Otrzymane dziękuję: 1035
BlueAnna Ja w zasadzie mam tylko jeden sprawdzony sposób przepis 4x1/2 Tj.1/2 l miodu,1/2 l spirytusu 1/2 l soku z cytryny 1/2 l aleosu
Aleos nie może być młodszy niż try lata obcinam dolne liście i do lodówki 1,2 dni po tym czasie obcinam kolce i do blendera plus reszta składników mieszamy i do lodowki Po tygodniu nalewka gotowa {przepis dla faceta]
Dla kobiet zamiast spirytu ,czerwone wino wytrawne ,najlepiej markowe
Aleos działa bakteriobójczo ,przeciwgrzybicznie ,przeciwzapalnie ,wzacnia organizm,obniża zły cholesterol, przyczynia się do obniżania cukru ,pomaga w niestrawności oraz w zdecydowany sposób poprawia peralistykę jelit :bye: :thanks:
Kocha się za nić, nie istnieje żaden powód do miłości
Pszczelastwo i budowle własne na działce
Poz.Krzys
Ostatnio zmieniany: 11 Lut 2016 21:25 przez pszczelarz5.
Za tę wiadomość podziękował(a): BlueAnna

Pszczelastwo i budowle własne na działce 11 Lut 2016 21:44 #434344

  • BlueAnna
  • BlueAnna's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 142
  • Otrzymane dziękuję: 126
Rewelacja! Dziękuję. :drink1:

Czy ten zblendowany aloes przecedzić jakoś?

Pszczelastwo i budowle własne na działce 11 Lut 2016 21:55 #434351

  • pszczelarz5
  • pszczelarz5's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 726
  • Otrzymane dziękuję: 1035
Nie ma takiej potrzeby bardzo smacz na płynna konsystencja -na zdrowie :bye:
Kocha się za nić, nie istnieje żaden powód do miłości
Pszczelastwo i budowle własne na działce
Poz.Krzys

Pszczelastwo i budowle własne na działce 12 Lut 2016 20:46 #434614

  • grazyna255
  • grazyna255's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 455
  • Otrzymane dziękuję: 643
Ja robiłam podobnie tylko nie blenderowałam - wrzucałam do sokowirówki, mój przepis był bez cytryny. Aha... podobno najlepiej przed zrobieniem nalewki roślinę trzymać w ciemnym miejscu bez podlewania przez dwa tygodnie. No i niby do miksowania nie powinno używać się metalu ale nie wiem jak inaczej to zrobić, więc sokowirówka musi wystarczyć.
Ogród bez chemii




"ZACZNIJ TAM GDZIE JESTEŚ
UŻYJ TEGO, CO MASZ,
ZRÓB CO MOŻESZ" (A. Ashe)
Za tę wiadomość podziękował(a): pszczelarz5

Pszczelastwo i budowle własne na działce 12 Lut 2016 20:47 #434616

  • grazyna255
  • grazyna255's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 455
  • Otrzymane dziękuję: 643
Chyba przyjadę na swojską kiełbaskę... najlepiej gdybym nauczyła się sama taką robić... albo parówki... nie kupuję tego świństwa, ale czasem ten smaczek za mną chodzi.
Ogród bez chemii




"ZACZNIJ TAM GDZIE JESTEŚ
UŻYJ TEGO, CO MASZ,
ZRÓB CO MOŻESZ" (A. Ashe)

Pszczelastwo i budowle własne na działce 12 Lut 2016 22:03 #434675

  • pszczelarz5
  • pszczelarz5's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 726
  • Otrzymane dziękuję: 1035
Grażynko Masz absolutnie rację to moje przeoczenie tylko że ja nie podlewam przez tydzień
bez podlewania przez dwa tygodnie
Co do nauki wyrobu wędlin polecam wedlinydomowe.pl/forum/ poz Krzyś :bye: :bye:
Kocha się za nić, nie istnieje żaden powód do miłości
Pszczelastwo i budowle własne na działce
Poz.Krzys
Za tę wiadomość podziękował(a): grazyna255

Pszczelastwo i budowle własne na działce 13 Lut 2016 22:15 #434984

  • grazyna255
  • grazyna255's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 455
  • Otrzymane dziękuję: 643
Moje aloesy to czasem bez zamiaru przerobienia ich na nalewkę czekają więcej niż dwa tygodnie na odrobinę wody... pewnie się już przyzwyczaiły :rotfl1: właśnie zaczynam ukorzeniać odnóżki.
Ogród bez chemii




"ZACZNIJ TAM GDZIE JESTEŚ
UŻYJ TEGO, CO MASZ,
ZRÓB CO MOŻESZ" (A. Ashe)

Pszczelastwo i budowle własne na działce 14 Mar 2016 13:09 #444883

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Dziś był pierwszy taki słoneczny dzień, na moich iwach brzęczało od trzmieli i ani jednej pszczoły. Krzysiu czy one jeszcze nie oblatują?

Pszczelastwo i budowle własne na działce 14 Mar 2016 13:25 #444887

  • pszczelarz5
  • pszczelarz5's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 726
  • Otrzymane dziękuję: 1035
Emalia112 Bardzo mnie dziwi że są już trzmiele :supr: Samice trzmieli wychodzą z zimowiska raczej druga połowa lub koniec kwietnia I w tym czasie mozna raczej je spotkać tylko rano lub wieczorem ,ponieważ przez cały dzień ogrzewa komórkę ze złożonym jajeczkiem czyli daje początek pierwszym larwom w rodzinie Pierwsze larwy wygryzają się po 21 dniach Ale w tej chwili mamy takie :ohmy: anomalia pogodowe że i trzmiele mogą być Poz. Krzyś :) :bye:
Pszczoły już od dłuższego czasu oblatują i wierzby i olszyny pierwsze nieśmiało latały na leszczynie ale było to w połowie lutego jak zdarzały się cieplejsze dni
Kocha się za nić, nie istnieje żaden powód do miłości
Pszczelastwo i budowle własne na działce
Poz.Krzys


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.665 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum