TEMAT: Pszczelastwo i budowle własne na działce

Pszczelastwo i budowle własne na działce 24 Mar 2016 16:44 #448712

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Ja też się zbieram po przeziębieniu, na szczęście mnie wzięło niezbyt mocno. Dziś już biegałam po sklepach. Kupiłam nawozy, by zrobić zestaw do fertygacji pomidorów polecany chyba przez Pomodoro o ile się nie mylę. Kupiłam także obrzeża do mojego "jaja", jednak na razie nie wybieram się na roboty ogrodowe.
Może jutro na chwilę, by wykorzystać tanią siłę roboczą, która zjedzie na święta. Mam dla nich zaplanowane kilka cięższych prac. Niezbyt pracochłonnych, ale siłowych.
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku


Zielone okna z estimeble.pl

Pszczelastwo i budowle własne na działce 24 Mar 2016 19:06 #448758

  • pszczelarz5
  • pszczelarz5's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 726
  • Otrzymane dziękuję: 1035
Witam Lucynko mnie okrutnie przycisnęła choroba ,ciężko mi się pozbierać a w planach wyjazd po świętach aż do jeieni na działkę nie wiem jak to w tym roku będzie ,chyba za dużo planów mam trzeba będzie trochę odpuścić :mad2:
To w końcu co ma być na ;;jajach '' obrzeża czy kostka ? :happy-old:
Masz rację jeśli tylko można to warto zachęcić :rotfl1: do pomocy ,przecież oni też będą mili przyjemność z korzystania :bravo: :garden: Ja jeśli tylko mi nadarza się okazja to nie mam żadnych skrupułów Boję się już tego wyjazdu :angry: w tym roku jadę pużniej ,a tam tyle pracy czeka :supr3: :cry2:
Kocha się za nić, nie istnieje żaden powód do miłości
Pszczelastwo i budowle własne na działce
Poz.Krzys

Pszczelastwo i budowle własne na działce 24 Mar 2016 19:45 #448773

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Niepotrzebnie się tak denerwujesz i spinasz! Musisz koniecznie trochę odpuścić! Przecież nie musi być wszystko "na wysoki połysk". Jeśli dasz sobie wiosną trochę luzu, to latem siły wrócą i energia. Ważne, żeby nie przesadzić, bo potem cały sezon może być ciężki.

Ja własnie z tego powodu zrobiłam mniejszą wysepkę niż planowałam początkowo. Jak pomyślałam, że musiałabym wykopać każdą roślinę, by z całości wytrząsnąć podagrycznik, to mi się odechciało. Nie ma co, człowiek kręgosłup ma tylko jeden. Tam będzie oczywiście kostka, ale doradzono mi, by między kostką a trawnikiem dać obrzeże. To grosze kosztuje, a i pracy z założeniem niewiele, a potem trawa tak nie wrasta.

Młodzież średnio chętna do pomocy :devil1: Raczej się nie garną do prac ogrodowych, no ale jak już poproszę to nie odmówią.
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Za tę wiadomość podziękował(a): pszczelarz5

Pszczelastwo i budowle własne na działce 24 Mar 2016 22:28 #448851

  • Roma
  • Roma's Avatar
Krzysiu, po zimowej przerwie zawsze trudno jest się spiąć a szczególnie jak jeszcze przyplącze się choróbsko.Wiem coś o tym bo od jakiegoś czasu mam problemy komunikacyjne i poruszanie sprawie mi wiele problemów ale nie poddaję się i robię swoje.Na ten rok mam plany chyba nie do przerobienia :jeez:

Pszczelastwo i budowle własne na działce 25 Mar 2016 17:40 #449101

  • pszczelarz5
  • pszczelarz5's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 726
  • Otrzymane dziękuję: 1035
Wszystkim przemiłym forumowiczom oby okres radości trwał jak najdłużej
1.gif

Bardzo serdecznie pozdrawiam i dziękuję jak że często za miłe dobre słowa :bye: :thanks:
Kocha się za nić, nie istnieje żaden powód do miłości
Pszczelastwo i budowle własne na działce
Poz.Krzys
Za tę wiadomość podziękował(a): Amlos, piku, Adasiowa, Emalia112

Pszczelastwo i budowle własne na działce 01 Kwi 2016 21:26 #451354

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Jak tam? Już wyjechałeś na swoje włości? Masz tam dostęp do internetu?
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku

Pszczelastwo i budowle własne na działce 01 Kwi 2016 21:33 #451367

  • pszczelarz5
  • pszczelarz5's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 726
  • Otrzymane dziękuję: 1035
Lucynko juz u ciebie pisałem że już stoję na baczność rano 4 ** wyjazd Internet jedzie razem ze mną mam taki przenośny i radjowy zawsze któryś działa do usłyszenia z pod Siedlec :bye:
Kocha się za nić, nie istnieje żaden powód do miłości
Pszczelastwo i budowle własne na działce
Poz.Krzys

Pszczelastwo i budowle własne na działce 01 Kwi 2016 22:20 #451407

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Taaa... podagrycznik doczytałam, a na końcówce oślepłam chyba, aż musiałam wrócić i przeczytać ponownie :devil1:
Ale 4 rano?? Masakra jakaś! Powodzenia zatem i czekam na relację o stanie zastanym :wink4: Nie dorwij się od razu zanadto, relaksuj się czasem, zdrówka życzę!
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku

Pszczelastwo i budowle własne na działce 16 Kwi 2016 23:33 #457514

  • MagdaH
  • MagdaH's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Uzależnienie roślinne silniejsze jest niż inne
  • Posty: 1791
  • Otrzymane dziękuję: 3088
Całę szczęście, że znalazłam wątek :fly: Pszczelarzu doradź/pomóż...Dziś, przy krzątaninie domowo-ogródkowej zauważyłam sporo dziur między w zaprawie między cegłami w narożu domu, wokół otworów krążyło/wchodziło/wychodziło sporo małych jakby pszczół. Otwory są usytuowane na tyle wysoko, że nie jestem w stanie stwierdzić czy to na pewno murarki czy inne pszczołowate. Spróbuję zrobić jutro jakieś zdjęcie, może się uda. Na szczęście nie są to osy czy szerszenie, bo musiałabym gniazdo wyeksmitować, a jesli to murarki to myślę, że zbyt dużych szkód w konstrukcji domu nie zrobią, co prawda dom z 1906 roku, zaprawa wapienno-piaskowa z domieszką łyżeczki cementu.
Bo pszczelinki, jak doczytałam to raczej gniazda w ziemi mają, typuję murarki, ale pewność będzie dopiero po obejrzeniu zdjęć.

Pszczelastwo i budowle własne na działce 17 Kwi 2016 22:01 #457715

  • pszczelarz5
  • pszczelarz5's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 726
  • Otrzymane dziękuję: 1035
Witam MagdaH Generalnie pszczołowate nie robią szkód tym bardziej w ścianach murowanych Czasami ich obecność bywa uciążliwa Ale . jak zobaczymy zdjęcia to może coś więcej będę mógł napisać Zaznaczam że na działce mam bardzo utudniony dostęp do internetu po prostu po połączeniu chwila i już brak łącza w tym mój problem zanim coś napiszę to już po łączu teraz jestem chwilę w domu i z tą mój post poz.Krzyś :bye:
Kocha się za nić, nie istnieje żaden powód do miłości
Pszczelastwo i budowle własne na działce
Poz.Krzys
Ostatnio zmieniany: 17 Kwi 2016 22:02 przez pszczelarz5.

Pszczelastwo i budowle własne na działce 17 Kwi 2016 23:01 #457729

  • wiosna19-58
  • wiosna19-58's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 534
  • Otrzymane dziękuję: 255
Witaj Krzyś
bardzo podoba mi się Twój wątek
przeczytałam od początku do końca :comp:
z dużą cierpliwością objaśniasz wszystko :thanks:
kiedyś chciałam mieć z 2 ule kupiłam nawet książkę
ale niestety spaliło na panewce gdyby wtedy był internet i taki cierpliwy Krzyś
bardzo mi się podobają te Twoje robione ule
życzę dużo zdrowia

Pszczelastwo i budowle własne na działce 17 Kwi 2016 23:25 #457730

  • pszczelarz5
  • pszczelarz5's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 726
  • Otrzymane dziękuję: 1035
Witam wiosna19-58 moim skromnym wątku Miło że dobrze ci się czytało wątek Jśli poczytałaś tszkę tori to nic ,ani nić nie stoi na przszkodzie realizować swój pomysł- marzenie Ja ew,jetem do dyspozycji nawet pod tel. Myśle że nie będzie mi miała za złe kol. Grażynka255 ona przeszła już z etapu marzenie na etap realizacja i już tej chwili ul z pszczołami stoi na działce Ale więcej nie zdradze może sama się pochwali pozd.Krzys :bye:
Kocha się za nić, nie istnieje żaden powód do miłości
Pszczelastwo i budowle własne na działce
Poz.Krzys

Pszczelastwo i budowle własne na działce 18 Kwi 2016 07:02 #457738

  • wiosna19-58
  • wiosna19-58's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 534
  • Otrzymane dziękuję: 255
Witam dla mnie to temat bardzo ciekawy z wielką uwagą czytałam jak radzisz Grażynka255i życzę jej z całego serca powodzenia
może też powinnam kupić gdzieś stary ul
jak Opowiadasz to wydaje się to takie proste mam tylko 1000m kw. :( więc niewiele mogłabym im dać pożytku co prawda blisko jest las nie chciałabym żeby głodowały na pobliskich polach rolnicy raczej uprawiają marchew kapustę i inne warzywa więc nie wiem ? mam ciężki orzech do zgryzienia
gdyby ktoś taki jak Ty mieszkał w pobliżu i mi od podstaw tłumaczył
ale z wielką uwagą będę śledziła Twój wątek i teraz poczynania Grażynki255
pozdrawiam i życzę zdrowia Danusia

Pszczelastwo i budowle własne na działce 18 Kwi 2016 13:23 #457837

  • pszczelarz5
  • pszczelarz5's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 726
  • Otrzymane dziękuję: 1035
www.homecrossing.de/beespace/ To jest link do strony gdzie na mapie zaznaczasz sobie miejscowość w której mieszkasz [najerzdzasz kursorem na tą kuszkę i przesuwasz ją na swoją miejscowość] następnie zaznaczasz ptaszkiem :evil: okienko Hauptfluggebiet i już masz obszar oblot twoich pszczół [musisz maksymalnie powiększyć obszar ] w Radius wstawiasz sobie zasiek jaki chcesz tj max do 3,5 km tyle latają pszczoły po pożytek I już zwiadzsz okolice i oceniasz co tam jest Na działce 1000m 2 spokojnie 2-3 ule możesz trzymać a ile radochy :fly: Jeszze dziś jutro spokojnie odpiszę a pużniej to może być problem Danusi jeśli masz chęc to nie czekaj tylko realizuj :bravo: po co pużniej stękać czemu to się nie spróbowało oz Krzyś :bye:
Kocha się za nić, nie istnieje żaden powód do miłości
Pszczelastwo i budowle własne na działce
Poz.Krzys

Pszczelastwo i budowle własne na działce 18 Kwi 2016 13:50 #457839

  • wiosna19-58
  • wiosna19-58's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 534
  • Otrzymane dziękuję: 255
hm :search: świetne tego jeszcze nie znałam dzięki

Pszczelastwo i budowle własne na działce 19 Kwi 2016 10:24 #458202

  • grazyna255
  • grazyna255's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 455
  • Otrzymane dziękuję: 643
pszczelarz5 wrote:
Witam wiosna19-58 moim skromnym wątku Miło że dobrze ci się czytało wątek Jśli poczytałaś tszkę tori to nic ,ani nić nie stoi na przszkodzie realizować swój pomysł- marzenie Ja ew,jetem do dyspozycji nawet pod tel. Myśle że nie będzie mi miała za złe kol. Grażynka255 ona przeszła już z etapu marzenie na etap realizacja i już tej chwili ul z pszczołami stoi na działce Ale więcej nie zdradze może sama się pochwali pozd.Krzys :bye:

A tak... to prawda, pszczółki jak szalone buszują w dzikich śliwkach a mąż wreszcie się uśmiechnął i odetchnął bo... ostatnie miesiące chodził jak chmura gradowa. Wiecie... budował mi ule... no i nie wszystko wychodziło. Ale pszczoły olały jego niedociągnięcia i stwierdziły, że nigdzie nie będą się przeprowadzać :) Dzięki Krzysiu za pomoc i mobilizację w realizacji moich jeszcze szczeniackich marzeń :hug:
Ogród bez chemii




"ZACZNIJ TAM GDZIE JESTEŚ
UŻYJ TEGO, CO MASZ,
ZRÓB CO MOŻESZ" (A. Ashe)
Za tę wiadomość podziękował(a): pszczelarz5

Pszczelastwo i budowle własne na działce 19 Kwi 2016 12:15 #458257

  • pszczelarz5
  • pszczelarz5's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 726
  • Otrzymane dziękuję: 1035
grazyna255 cieszę się że jak narazie idzie ci wszystko dobrze A jak nie będzie kataklizmu to będzie jeszcze lepiej :happy: Jak coś to dzwoń bo dobry internet to już tylko dziś :hammer:
Siberia może na początek nie oglądaj tych łaadniejszych uli :rotfl1: tylko kup sobie jakiś używany ul z pszczołami a pózniej jakoś będzie pomału szło jak tylko potrafię to chętnie pomogę odwagi poz. Krzyś :bye:
Kocha się za nić, nie istnieje żaden powód do miłości
Pszczelastwo i budowle własne na działce
Poz.Krzys
Za tę wiadomość podziękował(a): sd-a

Pszczelastwo i budowle własne na działce 19 Kwi 2016 12:50 #458263

  • wiosna19-58
  • wiosna19-58's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 534
  • Otrzymane dziękuję: 255
grazyna255 napisałaś Wiecie... budował mi ule... no i nie wszystko wychodziło. Ale pszczoły olały jego niedociągnięcia i s stwierdziły, że nigdzie nie będą się przeprowadzać
Ty miałaś już pszczółki chcę śledzić Twoje poczynania :eek3: wklej zdjęcie z ulem w roli głównej :coffe:
z całego serca życzę powodzenia

Siberia napisałaś Kiedy byłam małą dziewczynką, w ogrodzie moich rodziców były 3 czy 4 ule, ale nie dążyłam wtedy do poznania tajników sztuki pszczelarskiej :happy: Z tym większą ciekawością pochłonęłam wczoraj wszystko co napisałeś no to tak jak ja
a ja gdy byłam małą dziewczynką sąsiad miał ule
pewnie dlatego takie moje małe marzenie a minęło tyle lat...
Dlatego jak trafiłam na ten wątek Krzysia no to już utonęłam
zwłaszcza że Krzyś posiada dużą wiedzę a jeszcze większą cierpliwość i na pewno będę śledzić Wasze poczynania :drink1:
gdybyś Krzyś mieszkał bliżej mnie albo ja bliżej koło Ciebie to poszłabym na przyuczenie
Ostatnio zmieniany: 19 Kwi 2016 12:56 przez wiosna19-58.
Za tę wiadomość podziękował(a): pszczelarz5


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.749 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum