TEMAT: Życie na wsi - moje radości i smutki.

Życie na wsi - moje radości i smutki. 11 Lut 2016 09:24 #434094

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Witaj Kasiu, teren przeeeeeogromny i widzę że masę pracy włożyliście w ogród.Część ogrodu z podkładami bardzo mi się podoba....tylko ta cena za podkłady.......chyba wydaliście na nie majątek......jestem ciekaw ile czasu ,,dadzą radę'' nim zniszczy je Matka Natura :think: .
Chciałem je wykorzystać u siebie w ogrodzie na obwódki rabat ale byłem u jednej naszej Forumki i zobaczyłem jaką wspaniałą kryjówką są dla nornic :mad2: to sobie odpuściłem.... :devil1: nornice kryją się pod podkładami i wytępienie ich graniczy z cudem(zatrudniła dwa koty ale czy sobie poradzą :think: ).

Dużego stawu już zazdroszczę ...ale to kłusownictwo......w biednym kraju zawsze będą kłusownicy , czy to w lesie czy nad wodą.... :jeez: :(
Czekam na zdjęcia .....wody..... :bad-idea:


Zielone okna z estimeble.pl

Życie na wsi - moje radości i smutki. 11 Lut 2016 10:02 #434114

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3179
  • Otrzymane dziękuję: 5453
Witaj Chesterku. Dziękuje za odwiedziny.Podkłady miałam prawie za darmo-jakiś kontrachent(trochę poważnie to brzmi )był nam winny pieniądze , niewielkie zresztą i zaproponował podkłady, całą stertę :happy4: .Wybraliśmy najlepsze i daliśmy do ogrodu. Nornice zapewne tam pomieszkują , ale żaby też tak więc się nie przejmuję.Mam na etacie dwie kotki killerki własne i trzy dochodzące , więc maja zajęcie kotki. :happy3: Jak zauważyłeś terenu dużo , właśnie dzisiaj jak zobaczyłam to coś trawnikopodobne , gdzie mam robić na wiosenne rabaty to szybko wróciłam do domu. :rotfl1:

Jak zrobię zdjęcia stawków to na pewno wkleję.Teraz u nas pada...

Życie na wsi - moje radości i smutki. 11 Lut 2016 10:08 #434117

  • Aszka
  • Aszka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2491
  • Otrzymane dziękuję: 2655
Jakiś czas temu u nas we wsi przyjechał do rolnika pan i zapytał za ile może kupić tą stertę głazów i kamieni z jego pola.Rolnik chwycił się za głowę i rzecze- a zabierz pan to cho....two z pola ja jeszcze panu dopłacę.
Pan przyjechał wywrotką załadowała ale że tak trzeba więc dał panu rolnikowi na piwo.Ten poszedł pod sklep i chwalił się,że za kupę kamieni dali mu na piwo.
Zastanawiam się kto był bardziej zadowolony ? teraz już za piwo by nie poszło
Hmmm dałabym na kilka piw gdybym widziała "kupę kamieni" na polu :thanks:

Życie na wsi - moje radości i smutki. 11 Lut 2016 10:16 #434121

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3179
  • Otrzymane dziękuję: 5453
Witaj Aszko. Z tymi kamieniami to teraz różnie , zależy od rolnika.Mój mąż też jest rolnikiem , chociaż zarzekał się ,że nigdy się tego nie podejmie.Jak wiesz życie płata figle tak więc mój M z tytułem doktora rządzi u siebie teraz na włościach.Rolnicy zbierają kamienie , gdyż utrudniają one prace polowe.Ja znajomym dawałam kamienie , inni je sprzedają a inni biorą ,bo leżą przy drodze. Ale masz racje w ogrodzie fajnie wyglądają.
Za tę wiadomość podziękował(a): Aszka

Życie na wsi - moje radości i smutki. 11 Lut 2016 10:17 #434122

  • Anowi
  • Anowi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1825
  • Otrzymane dziękuję: 1586
Kasiu nie patrz czy pasuje czy nie tylko kup chłopakom smoko-diabełki :)(choćby po sztuce dla każdego) nie musi być tak wszystko idealnie zgrane,jak im przejdzie wystawisz na all ;) Pw
Pozdrawiam IWONA
Mały ale mój...

Życie na wsi - moje radości i smutki. 11 Lut 2016 10:37 #434128

  • Aszka
  • Aszka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2491
  • Otrzymane dziękuję: 2655
Kasiu,to już było dawno temu...wiem co to kamienie bo przy każdym kopaniu wykopuję kamienie.Ostatnio kupiliśmy wywrotkę kamieni z zakładów ziemniaczanych.Niewielkie ale takie zbierają maszynami razem z ziemniakami.Ziemią ciągle rodzi kamienie i chyba tego surowca nigdy nie zabraknie.
Niestety nasi wiejscy rolnicy zwietrzyły dobry interes na kamieniach.
Podpisuję się pod Pamelką bo też marzą mi się takie wielkie

Życie na wsi - moje radości i smutki. 11 Lut 2016 11:11 #434137

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3179
  • Otrzymane dziękuję: 5453
Witaj Iwonko. :) Przekonałaś mnie.A niech tam znajomi patrzą, dzieciaki dostana rzeźby , które są ich odzwierciedleniami.Odzwierciedleniami charakterków oczywiście , bo urodę maja po mamusi :rotfl1:
Witaj Aszko.Cóż,wszystko ma swoja cenę , a szkoda...Ja w moim ogrodzie też walczę :mad2: z wykopywaniem kamieni i czegoś w rodzaju gruzu.Dzięki Wan budowlańcy za pozostawiony syf... :mad2: Tak więc rozumiem Twój ból przy pracach ogrodniczych. ;)

Życie na wsi - moje radości i smutki. 11 Lut 2016 11:29 #434140

  • Anowi
  • Anowi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1825
  • Otrzymane dziękuję: 1586
No ja myślę,że po mamusi :) a jak ktoś się lubi dziwić to byle co go zdziwi :rotfl1:
Zresztą na pewno znajdziesz dla nich fajne miejsce a radości będzie..... :)
Pozdrawiam IWONA
Mały ale mój...
Za tę wiadomość podziękował(a): Kasionek

Życie na wsi - moje radości i smutki. 13 Lut 2016 18:07 #434845

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3179
  • Otrzymane dziękuję: 5453
Witam dzisiejszej zimy.W nocy u nas było -5*C.A wczoraj było tak ładnie.
Znalazłam małe oznaki wiosny...
DSCF1517.jpg


DSCF1519.jpg


Przedstawiam Wam jedną z killerek nornic i wszystkiego co żyje w ogrodzie.Tutaj nie wygląda tak groźnie,ale pozory mylą :evil:
DSCF0779.jpg



Obiecane zdjęcia stawku-to ten mniejszy , z którego przenosiliśmy jesienią ryby.
DSCF0802.jpg


DSCF0808.jpg


pozdrowionka :P
Za tę wiadomość podziękował(a): Bozi

Życie na wsi - moje radości i smutki. 13 Lut 2016 19:03 #434870

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Cześć Kasieńko.
Dotarłam i ja..co prawda już zaglądałam, ale dopiero teraz się wpisuję.
Z radością będe gościć w Twoim ogrodzie i kibicować zachodzącym zmianom. Już jest pięknie- super wyglądają podkłady kolejowe i kamień :hearts: Serdecznie zazdroszczę tego "surowca", ja bez dostępu do takiuch cudów, jak podkłady, muszę obejść się smakiem, podziwiając u CIebie.

Akcja z jałowcem imponująca- jak ma się sprzęt to takie cuda w jeden dzień mogą wyrosnąć na rabacie :woohoo:

Kamieni trochę mam..u siebie co rpawda postawiłam na piaskowca, ale i zwykłe polne w niewielkiej ilości mam pod ręką. Wiele lat temu marzyło mi się oczko wodne obłożone kamieniami, więc Tata zwoził mi kamienie, które od tego czasu leża na stercie i czekają.. Nic z nimi nie robię- niech leżą, a może kiedyś się przydadzą ;) U Ciebie świetnie zagospodarowane.

Fajnie, że otworzyłaś wątek- szkoda byłoby nie znać tak ciekawie komponowanego ogrodu :hug:

Życie na wsi - moje radości i smutki. 13 Lut 2016 19:54 #434895

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3179
  • Otrzymane dziękuję: 5453
Witaj Moniko. :P Dziękuję za wizytę , zaglądaj jak znajdziesz czas.Kamienie magazynuj zapewne się przydadzą :rotfl1: Ja zamierzam budować oczko wodne,mój Mężuś wymierzył powierzchnię i wyszło 180 m2 a na to należy mieć pozwolenie na budowę i nakłady finansowe na papiery .Ja wolę wydać pieniądze na rośliny .Tak wiec ja chcę oczko o powierzchni do 50 m2-na takie wymiary papierologia jest tańsza i krótsza.A wiec konflikt interesów jest miedzy nami :mad2:

Życie na wsi - moje radości i smutki. 13 Lut 2016 20:18 #434908

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1226
Dzięki za zdjęcia stawiku :) Spory ale jeśli to mały :eek3: to jak wygląda duży :think:
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie

Życie na wsi - moje radości i smutki. 13 Lut 2016 21:30 #434953

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Wydawało mi się, że już zaglądałam do Ciebie i się wpisałam :unsure:

Kasiu podziwiam Was za ten rozmach, taki teren do ogarnięcia to jest dobry kawał roboty :woohoo:
Kocie kilerki kochane :hearts:
A jak jeszcze występują jakieś róże to pewnie będę dość często zaglądać :drool:

Życie na wsi - moje radości i smutki. 13 Lut 2016 22:49 #435007

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3179
  • Otrzymane dziękuję: 5453
Witaj Majeczko :) Róż mam mało, dopiero zaczynam przygodę z nimi.W tym roku chcę zrobić rabatę różaną z bylinami,mam nadzieje że mi się uda.Zatem zaglądaj zapraszam :flower2:

Życie na wsi - moje radości i smutki. 13 Lut 2016 23:01 #435015

  • Anowi
  • Anowi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1825
  • Otrzymane dziękuję: 1586
Kasiu 2 stawy masz i jeszcze oczko chcesz :woohoo: Piękne okolice!
Pozdrawiam IWONA
Mały ale mój...

Życie na wsi - moje radości i smutki. 13 Lut 2016 23:03 #435017

  • andrzejek
  • andrzejek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1360
  • Otrzymane dziękuję: 1664
Ja również wpadam z wizytą i przyglądam się twoim poczynaniom. Z tego co widzę teren gospodarstwa jest spory. Jak dużo miejsca możesz poświęcić na ogród ? Kostka brukowa przy budynkach świetna rzecz, nie trzeba się babrać w błocie jak u mnie.

Życie na wsi - moje radości i smutki. 13 Lut 2016 23:07 #435022

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3179
  • Otrzymane dziękuję: 5453
Witaj Iwonko :) ANO chcę ! Oczko wodne będzie przy domu, stawy są trochę oddalone ,są częścią naszych pól.Chociaż nad tym drugim -większym , którego zdjęcia będę robić-marzy mi sie wybudowanie małego domku.Tam jest pięknie i z daleka od ludzi-taka odskocznia ;)

Witaj Andrzejku. :) Nie wiem ile mam dokładnie metrów do zagospodarowania.Na pewno mi starczy na kilka lat a potem od nowa przesadzanie :devil1: Masz racje kostka daje komfort.Zresztą musieliśmy ją położyć ,gdyż w budynkach mamy magazyny zbożowe , a błoto przeszkadzałoby w załadunku i rozładunku.Dla mnie to tez wygoda-wystarczy pozamiatać i jest porządek. :happy3:
Ostatnio zmieniany: 11 Mar 2016 21:35 przez . Powód: połączono posty

Życie na wsi - moje radości i smutki. 13 Lut 2016 23:31 #435034

  • andrzejek
  • andrzejek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1360
  • Otrzymane dziękuję: 1664
przydałby mi się większy teren, bo drzewka już mam za gęsto posadzone, a tyle jeszcze piękności do kupienia.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.576 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum