TEMAT: Życie na wsi - moje radości i smutki.

Życie na wsi - moje radości i smutki. 23 Lut 2016 18:27 #437908

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Teraz jest dobry czas dla wysiewów w/g kalendarza biodynamicznego :)
Może i ja się wezmę.
Ale u mnie tunbergia, kobea i .... oczywiście pomidorki do wysiania ;)


Zielone okna z estimeble.pl

Życie na wsi - moje radości i smutki. 25 Lut 2016 08:56 #438337

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3179
  • Otrzymane dziękuję: 5453
Witaj Pamelko ;) Planuje wysiać pomidory około 15 marca.Wcześniej paprykę, która w tym roku może dam do donic.Boję się , że powtórzą się zeszłoroczne wczesne przymrozki jesienne , kiedy pożegnałam się przedwcześnie z pomidorami , kabaczkiem i papryką. :mad2: Dzisiaj słonecznie, ale mroźno.Ptaki ćwierkają jak oszalałe,pewnie czuja już nadchodząca wiosnę. :flower2:

Życie na wsi - moje radości i smutki. 25 Lut 2016 10:58 #438379

  • Aszka
  • Aszka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2491
  • Otrzymane dziękuję: 2655
U mnie też wzmożony ruch ptasi...wczoraj wyszłam wieczorem schować donice to pomimo nadciągającego mrozu czułam przyjemny rześki zapach wiosny
Teraz raczej mokra zgnilizna będzie zanim słońce obsuszy

Życie na wsi - moje radości i smutki. 26 Lut 2016 09:21 #438684

  • Anna96
  • Anna96's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 2242
Krwawnik kiedyś wysiewałam, nie nabył długo...odmiana była wysoka, podczas opadów deszczu wykładał się na boki...środek był łysy. Kwitł wprawdzie ładnie, pamiętam że przyrastał na boki jak szalony...nie lubię takich ekspansywnych bylin. Ziemia gliniasta była za dobra dla tej rośliny. Teraz posadziła bym go w dużą doniczkę z wyciętym dnem, miały jakieś ograniczenie, ale to już przeszłość...więcej tej rośliny nie posadzę, puste miejsca po krwawniku zajęły róże :happy4: Ostróżki są ładne, szczególnie nowsze odmiany o pełnych kwiatach. Nasiona Motylka można kupić w formie Legutko :)

Życie na wsi - moje radości i smutki. 26 Lut 2016 09:46 #438695

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3179
  • Otrzymane dziękuję: 5453
Dziękuje Ci Aniu.Krwawnik chciałam dać na piaszczyste podłoże , zastosuje Twój pomysł z doniczką.Jeżeli wyrośnie potworek to go wyrzucę.A róże tez zamierzam sadzić ,ile nie wiem wszystko zależy od funduszy, bo to nie byłby jedyny zakup tej wiosny :rotfl1: Ale cóż, jak nie w tym roku to w następnym . A tymczasem będę w Waszych różanych ogrodach.Miłego dzionka Aniu :flower2:

Życie na wsi - moje radości i smutki. 27 Lut 2016 19:47 #439194

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3179
  • Otrzymane dziękuję: 5453
Byłam dzisiaj na Targach Gardenia w Poznaniu.Ludzi pełno , za dużo jak dla mnie,ale roślinki piękne.
Kilka zdjęć , ale nie wiem jak dokładnie wyszły , bo oczywiście zapomniałam aparatu i zdjęcia robiłam telefonem.Dodatkowym utrudnieniem był tłum odwiedzających.Trudno było robić dobre zdjęcia.
Jak w moim odczuciu -za mało miejsca , za dużo ludzi , rośliny ładne , ale czuję mały niedosyt.Koszmarem było przepchanie się w hali , gdzie można było kupić sadzonki i cebule.Pod koniec dnia wszystkie eksponaty były sprzedawane , ale ... mizernie wyglądały te do zakupu.A może to tylko ja tak ,,kręciłam nosem,,. Dobrą stroną wyjazdu był fakt , że przekonałam swojego Mężusia do dalszego rozwoju ogrodu i do ...zasponsorowania żonce wydatków na dalsze plany ogrodnicze :devil1:
Wkleję kilka zdjęć
IMG0035A.jpg

kule fajne, bardzo ciekawie wyglądałyby w ogrodzie po zmroku, o cenę nie pytałam :rotfl1:
IMG0036A.jpg

Taki mały koszyczek z kwiatuszkami
IMG0037A.jpg

Meble zrobione z pieńków brzozy.Ciekawie wyglądały tez meble z palet i takie planuje zrobić z moim starszym synem
IMG0038A.jpg

Fajna kaskada
IMG0039A.jpg

Ato dodatki , które Tygryski oazowe lubia najbardziej :happy3:
IMG0040A.jpg

W środku były piękne białe tulipany, w całej hali wspaniale pachniało kwiatami.
Za tę wiadomość podziękował(a): merlin, edulkot, zanetatacz

Życie na wsi - moje radości i smutki. 28 Lut 2016 19:22 #439624

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Kasiu, zasada z wysiewem jest prosta, torf odkwaszony by nie było gnicia, zgorzeli itp. utrapień , siew w drugiej połowie marca....dzień długi, coraz cieplej, kaloryfery juz nie szaleją, najważniejsze nie być nadgorliwą :flower: , nie podlewaj na siłę. Po latach zniechęceń takimi nieudanymi próbami wyszłam na prostą, da się wszystko zrobić, najważniejsze nie przeszkadzać roslinom.

Bardzo podobaja mi się balustrady....uwielbiam metal w ogrodzie i wokół domu.

Życie na wsi - moje radości i smutki. 28 Lut 2016 21:00 #439679

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3179
  • Otrzymane dziękuję: 5453
Witaj Ewuś .
Wiesz to ja jeszcze poczekam z tym sianiem :happy3: Nie mogę nigdzie dostać torfu odkwaszonego , wszędzie ziemia ogrodowa.Może w tym tygodniu coś przywiozą.Pozdrowionka :flower2:

Życie na wsi - moje radości i smutki. 28 Lut 2016 21:06 #439683

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Nie pytam, czy jakieś rośliny jednak kupiłaś, bo najważniejsza info, to magiczna przemiana Męża..sukces najważniejszy..a rośliny i tak w trakcie sezonu uda się kupić ;)

Widziałam fotki wstawione przez Andrzeja i te tłumy na zdjęciach.. kupowanie czy chociażby podziwianie stoisk w takim ścisku niemożliwe :jeez: ale też pokazuje, jak ludzie z wytęsknieniem czekają wiosny :lol:

Życie na wsi - moje radości i smutki. 28 Lut 2016 21:17 #439692

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3179
  • Otrzymane dziękuję: 5453
Witaj Moniś.
Właśnie wróciłam od Ciebie :P
Tłumy były straszne , według mnie za mało miejsca w ,, korytarzach komunikacyjnych,,. Kupiłam kilka bylin , a właściwie M je wybierał , bo mu się spodobały.Nie protestowałam , niech zarazi się chciejstwem :happy3: Zawsze to lepiej przy sobie mieć bratnia duszę, nawet jeżeli niema identycznych poglądów :rotfl1: Pozdrowionka

Życie na wsi - moje radości i smutki. 29 Lut 2016 01:03 #439746

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Bardzo dobre posunięcie, że Męża zabrałaś na wystawę..i to, że wybierał rośliny. Ziarno zasiane :happy3:

Ja żeby P namówić do kupna drzew poprosiłam, żeby ze mną jechał doradzić..a jak się starał wybierać! Później się nasłuchałam, że gdyby nie On, to bym brzydkie kupiła, ale mnie na szczęście uratował.. Z pokorą przyjmowałam te uwagi :silly:

Życie na wsi - moje radości i smutki. 29 Lut 2016 06:40 #439753

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3179
  • Otrzymane dziękuję: 5453
Monisiu ,znam ten ból.Niech Panowie myślą , że decydują :devil1: A my kobitki robimy swoje.

Życie na wsi - moje radości i smutki. 29 Lut 2016 09:32 #439780

  • Aszka
  • Aszka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2491
  • Otrzymane dziękuję: 2655
Czasami myślę,że jesteśmy mistrzyniami manipulacji.Ja robię podobnie B)

Życie na wsi - moje radości i smutki. 29 Lut 2016 09:38 #439783

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Dzień dobry :kiss3:
Ja dla odmiany niemal w ogóle nie stosuję manipulacji - zresztą, D. ją natychmiast wyczuwa, a ja uznaję go za na tyle inteligentnego, że staram się nie robić z niego idioty swoimi sztuczkami ;-)
Każdy ma jednak swoje sposoby i pewnie każde są dobre. Swojemu M. wolę oczy ze Shreka poddawać pod rozwagę :)
Kasiu, jakie byliny kupiliście?

Życie na wsi - moje radości i smutki. 29 Lut 2016 16:50 #439890

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Kasionek wrote:
Kupiłam kilka bylin , a właściwie M je wybierał , bo mu się spodobały.Nie protestowałam , niech zarazi się chciejstwem :happy3: Zawsze to lepiej przy sobie mieć bratnia duszę, nawet jeżeli niema identycznych poglądów :rotfl1: Pozdrowionka
To jest bardzo dobre posunięcie Kasiu :bravo:
Choć mojego M. nic by nie ruszyło, dla niego ogród to nie pole uprawne więc najlepiej jakby zarósł pokrzywami :angry:

Życie na wsi - moje radości i smutki. 29 Lut 2016 17:55 #439911

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3179
  • Otrzymane dziękuję: 5453
Witam .Dzisiaj bardzo zimny wiatr.Przeraźliwie zimny.Testowaliśmy ciągnik 400 KM i agregat 8m.Cóż na torfach sie zakopaliśmy , natomiast na pozostałych odcinkach pola poszło nieźle.Dla Ciebie Agunia i dla wszystkich , którzy lubią maszyny rolnicze ;)
DSCF1593.jpg


DSCF1595.jpg

Maszynę testuje mój M i synek
DSCF1600.jpg


DSCF1610.jpg


DSCF1597.jpg


DSCF1607.jpg

Ataki chciałabym ogródek warzywny , niestety czekają na mnie łopata , widły i grabie. :evil:
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot

Życie na wsi - moje radości i smutki. 29 Lut 2016 18:04 #439913

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Kasiu, rewelacja sprzęt!
Ależ się ten przemysł rozwinął przez lata... stare traktory nie mają z obecnymi nic wspólnego!
Życzę przyjemności z używania :)

PS. Ten pofalowany teren - coś pięknego :hearts:
PS2. Może jednak da się taki warzywniczek mieć?

Życie na wsi - moje radości i smutki. 29 Lut 2016 18:08 #439915

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3179
  • Otrzymane dziękuję: 5453
Witaj Agunia. Mój Mężuś to bardzo inteligentna bestia , tylko czasami muszę :happy3: sobie pomóc.On uwielbia iglaki a ja marzę o ogrodzie różanym z bylinami.I tak trochę z przekory go ogłaskuję :hearts:
Witaj Majuś mój M poza polami nic nie widzi :evil: , ale lubi pospacerować sobie lub usiąść w ogrodzie.Zawsze mnie pyta i co jeszcze planujesz?Jak prżedstawiam maje plany , on kiwa i patrzy na mnie z politowaniem-kobietko , kiedy to zrobisz? I tak to wygląda ;)
Kupiłam na Gardenii niewiele: irysy,jeżówki,floksy,mieczyki-M sam wybierał,ostróżki,agapanthus i astry.Resztę bylin jak gotowa będzie rabata planuję zakupić u naszych forumowiczów.
Pozdrowionka
Za tę wiadomość podziękował(a): Aguniada


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.783 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum