TEMAT: Zabawa w zielone puzzle

Zabawa w zielone puzzle 12 Cze 2016 14:38 #480125

  • dobra nuta
  • dobra nuta's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 82
  • Otrzymane dziękuję: 78
Witajcie :)
Zacznę od tego, że prawdopodobnie postradałam ostatnie zmysły decydując się na otworzenie tego wątku. I nigdy nie nazwę mojego kawałka ziemi ogrodem, bo nim nie jest.
Wszystko do tej pory było dostosowane do potrzeb biegających, kopiących, węszących czworonożnych przyjaciół. Od zeszłego roku a w tym już szczególnie zaczęły się małe i zasadnicze zmiany, bo moje pędraki wydoroślały i tylko przyglądają się moim poczynaniom. Niespodzianki są, ale malutkie :D

W 2010 roku zmieniłam swoje życie a przy okazji życie moich bliskich o 180 stopni. Bliscy nie zdążyli się nawet przeciwstawić, tak szybko to się stało. Na szczęście wszyscy mamy podobne temperamenty ( więcej emocji niż racjonalnego mózgu ) i jesteśmy naprawdę szczęśliwi z dokonanego wyboru.
Całe życie w mieście i tęsknota za wolnością, którą daje posiadanie kawałka swojego terytorium.
Rośliny w doniczkach i skrzynkach balkonowych były zawsze i takie miałam pojęcie o uprawianiu ziemi - czyli żadne. Ale, że kocham przyrodę z całych sił i lubiłam oglądać zielone w ogrodach u innych to jakże mogłabym nie mieć tego pod nosem moim i psim u mnie na wyciągnięcie ręki? :D Poza energią to cierpliwość u mnie znajduje się na drugim miejscu - w pierwszym roku posadziłam zaledwie 5 krzewów i musiałam odczekać aż 3 lata do dorosłości moich szczekaczy.
Sama praca w ziemi nie daje mi 100% satysfakcji, mam lepsze pomysły na zagospodarowywanie swojego czasu. Ale widok tego co rośnie, kwitnie i pachnie to satysfakcja w skali, której jeszcze nie stworzono na tej ziemi.
Nie będę dłużej przynudzać - dodam tylko, że wygodne, wygłaskane M-6 zamieniliśmy na stary, poniemiecki domeczek z 1934 r. Remont trwa do dzisiaj, bo mamy tyle pasji, że wybieramy w drodze głosowania co teraz i co jest ważniejsze. Dlatego jestem szczęśliwa, bo koniec spinania się : robię co chcę, jak chcę i kiedy chcę :)
Zdjęcia z początków pobytu znajdują się w zepsutym komputerze. Mam nadzieję, że uda mi się je odzyskać i Wam pokazać.


Na początek żeby od razu nie rzucić Was ze śmiechu na kolana - z obecnego sezonu ładniejsze fragmenty :)
wczoraj zakwitła - rabatowa NN

DSCN1397.jpg


DSCN1260.jpg


Veilchenblau

DSCN1374.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz, agabeata


Zielone okna z estimeble.pl

Zabawa w zielone puzzle 12 Cze 2016 14:45 #480128

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Aniu, jestem ukontentowana Twoim ogrodowym wątkie, bardzo bardzo!
Pasja do ogrodu i zwierząt pochłania i mnie, tym chętniej będę śledzić Twoją przygodę.
Można się nieśmiało uśmiechnąć o zdjęcie perspektywy ogrodu?
Pozdrawiam ciepło :)
Temat został zablokowany.

Zabawa w zielone puzzle 12 Cze 2016 14:53 #480133

  • dobra nuta
  • dobra nuta's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 82
  • Otrzymane dziękuję: 78
prawdopodobnie Alchymist

DSCN1304-2.jpg


DSCN1263-2.jpg


DSCN1196.jpg


DSCN1193.jpg


zasłonięcie szpetnego muru w przejściu koło stodoły winobluszczem :)
DSCN1242.jpg
Temat został zablokowany.

Zabawa w zielone puzzle 12 Cze 2016 15:06 #480139

  • dobra nuta
  • dobra nuta's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 82
  • Otrzymane dziękuję: 78
Agnieszko- o jak się cieszę,że zagościłaś w moich progach :dance:
Ciężko będzie ująć całość, bo to są 3 perspektywy w różnych miejscach. Na dzień dzisiejszy próbuję ogarnąć przede wszystkim dla własnej wygody jedno z tych miejsc i tam też lecą nowe - zielone.
I zdjęcia z tego miejsca dam, bo nawet będzie potrzebna mi pomoc - co posadzić :D Postaram się wieczorem, bo pomimo, że jest niedziela to muszę zająć się domem, który w tygodniu idzie mocno w odstawkę.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Aguniada, zanetatacz

Zabawa w zielone puzzle 12 Cze 2016 17:11 #480152

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3081
  • Otrzymane dziękuję: 5956
:bye: Aniu, no to zaczęłyśmy jednakowo :) w 2010r, moja chałupka też stara, poniemiecka, tempo tez podobne, bo cała rewolucja nie trwała nawet pół roku kiedy z miejskiego mieszkania wylądowaliśmy w remontowanym domku. Tylko motywacja inna, ty marzyłaś cały czas, a u mnie w paniusinej głowie przypadek zdrowotny wszystko wywrócił do góry nogami. Remontujemy też cały czas i końca nie widać, bo co sie jedno skończy to drugie zaczyna ;) Roślinki masz bardzo ładne i ładnie kwitną, ja również nie miałam (i dalej nie mam) pojęcia o ogrodnictwie, uprawiam radosna twórczość, a każda udana próba cieszy ogromnie :) Będę zaglądać. Wygłaskaj zwierzaczki.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): dobra nuta

Zabawa w zielone puzzle 12 Cze 2016 22:51 #480308

  • dobra nuta
  • dobra nuta's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 82
  • Otrzymane dziękuję: 78
Iwonko - witam gorąco :bye: Z remontami w starych domach to syzyfowa praca. A ile po drodze zaskakujących niespodzianek...przynajmniej nie jest nudno :) chociaż w moim przypadku mogłoby się trochę tej nudy przydać. Mam nadzieję, że z Twoim zdrowiem nic bardzo poważnego się nie dzieje? I że ta przeprowadzka w takim razie Ci pomogła :) Naprawdę mamy wiele spójności w tym samym czasie. Prawię kończę czytać Twój wątek i doszłam do momentu Twojej mamy, którą latem gościsz u siebie. Ja z kolei zabrałam tatę na stałe do siebie i jest pod moją opieką ( mama 6 lat temu zmarła nagle i niespodziewanie... ) a i z moim zdrowiem hmmm...

Obecnie wylewam hektolitry potu nad zdzieraniem darni, bo zachciało mi się układać ścieżkę z polnego kamienia. Jeżdżąc po okolicznych lasach znalazłam kilka fantastycznych miejsc z prawdziwym jak dla mnie skarbem, oto on :

IMG-20160606-WA0006.jpg



Agnieszko - wśród zdjęć poniżej będą i te z większą perspektywą :)


DSCN1422.jpg




NN pnąca przed domem, drugi sezon u mnie

DSCN1422.jpg


połączyłam ją z drugą i już wiem, że pomysł bardzo kiepski - rosną potwory :devil1: muszę szykować jakieś mocne oparcie dla nich

DSCN1421.jpg



DSCN1274.jpg


DSCN1275.jpg


DSCN1276.jpg


ostróżki to pierwsze moje byliny - miały być obydwie różowe - pokochałam i mam apetyt na więcej :)

DSCN1376.jpg


DSCN1400.jpg
Ostatnio zmieniany: 12 Cze 2016 22:55 przez dobra nuta.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz, agabeata

Zabawa w zielone puzzle 12 Cze 2016 23:20 #480314

  • dobra nuta
  • dobra nuta's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 82
  • Otrzymane dziękuję: 78
Dwa lata temu : ( 1 ze stron )
1462871477441.jpg


maj 2016 - zaczęłam kombinować
DSCN1309.jpg


4 rosa rugosa tutaj rośnie - koło zrobionę wokół studni
DSCN1310.jpg


DSCN1377.jpg


DSCN1378.jpg


DSCN1395.jpg


DSCN1402.jpg


DSCN1404.jpg
Temat został zablokowany.

Zabawa w zielone puzzle 12 Cze 2016 23:51 #480324

  • dobra nuta
  • dobra nuta's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 82
  • Otrzymane dziękuję: 78
Na zdjęciu gdzie pieski kopię pod tę ścieżkę i całkowicie eliminuję pseudo trawę, jak ułożę kamień to boki zasypię żwirkiem. Trawa nie miała w tym miejscu żadnych szans z powodu psów. Iglaki to spadek po byłych właścicielach. A tak ogólnie to przyjechałam kupić zupełnie inny dom - na zdjęciu podbił moje serce, w rzeczywistości był równie piękny, ale ziemi kilka metrów i się wycofałam. Tutaj dom beznadziejny, ale przestrzeń i zielone tło zdecydowały o tym miejscu. Czyli kupiłam drzewa a nie dom...drogie te drzewka :club2:

DSCN1392.jpg


DSCN1382.jpg


DSCN1379.jpg


Moje pierwsze krzewy posadzone 5 lat temu
DSCN1423.jpg



DSCN1411.jpg


DSCN1408.jpg


DSCN1381.jpg



Moje psiny pozdrawiają forumowych czworonożnych kumpli a ja życzę spokojnego poniedziałku :)
Temat został zablokowany.

Zabawa w zielone puzzle 13 Cze 2016 06:08 #480333

  • Jo37
  • Jo37's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 563
  • Otrzymane dziękuję: 251
Aniu - pięknie się wszystko zapowiada. Bardzo mi się podoba pierwsza róża n.
Psiaki fajne i widać, że dobrze im się dzieje.
Pozdrawiam,Joanna
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): dobra nuta

Zabawa w zielone puzzle 13 Cze 2016 09:20 #480361

  • dobra nuta
  • dobra nuta's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 82
  • Otrzymane dziękuję: 78
Joanno i Nowinko - witajcie :)i dziękuję za miłe słowa - dla mnie to słowa wsparcia :)
Zaplanowałam sobie tyle pracy, że być może do wieku emerytalnego zdążę się wyrobić :D
Za chwilkę wyruszam do mojej łopaty i kopię dalej - mam już taką wprawę, że mogłabym zawodowo kopać rowy :happy4: a ze zdzieranej darni robią się pomału prywatne pagórki...

Nowinko - jako, że jestem nowa tutaj - nie zdążyłam zajrzeć do Ciebie - pomalutku nadrobię tę zaległość.

W trakcie prac wokół huśtawki ( nawet jednocześnie ) wzięłam się za wycinkę gałęzi z tego lasu, który się tam tak pięknie rozrósł dzięki mojej niewiedzy. Miejsce to było nie do przebycia - gałęzie we włosach, rozdarte rzeczy itd. Dla psów za to świetna kryjówka zwłaszcza latem :)

IMG-20160504-WA0005.jpg


IMG-20160507-WA0005.jpg


Teraz jest przejrzyście a włosy nie wiszą na gałęziach :D
Dobrego dnia Wszystkim życzę :)
Temat został zablokowany.

Zabawa w zielone puzzle 13 Cze 2016 09:27 #480362

  • dobra nuta
  • dobra nuta's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 82
  • Otrzymane dziękuję: 78
Widzę, że dalej nie wychodzi mi jak należy wstawianie zdjęć i je powielam - trudno - z czasem to opanuję :)
Załączniki:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): wxxx-a

Zabawa w zielone puzzle 13 Cze 2016 10:57 #480379

  • dobra nuta
  • dobra nuta's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 82
  • Otrzymane dziękuję: 78
Moi drodzy - wczoraj wątek założyłam i jednak nie będę go dalej prowadzić. Czyli zmysły odzyskałam. Taka dokumentacja jest czasochłonna a ja żyję w takim biegu,że nie będę sobie dokładała zajęć dodatkowych . Dziękuję za miłe odwiedziny - wolę pobuszować jednak u Was :)
Temat został zablokowany.

Zabawa w zielone puzzle 13 Cze 2016 11:21 #480382

  • Aszka
  • Aszka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2491
  • Otrzymane dziękuję: 2655
Żartujesz,prawda? Czekamy na kolejne wieści ogrodowe.Chwilkę zawsze znajdziesz.Jestem ciekawa dalszego ciągu wykonania ścieżki.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): dobra nuta

Zabawa w zielone puzzle 13 Cze 2016 11:45 #480386

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 19026
  • Otrzymane dziękuję: 78172
Nieee, nie zamykaj furtki do Twojego miejsca na ziemi!!!
Proszęęęę....
Przecież nie musisz poświęcać czasu codziennie - a od łopaty trzeba moment odpocząć!
Cały Twój wstęp - sama mogłabym napisać o sobie :happy: Włącznie z tym, że kupiłam co innego, niż myślałam, że kupuję. Drobna różnica, jedna :rotfl1:
Proszę, nie pozbawiaj nas, w tym szczególnie mnie Twoich wspaniałych czworonogów....
Chciałam jeszcze zauważyć, że czerwona róża (pnąca) wygląda mi na Flammentanz.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): dobra nuta

Zabawa w zielone puzzle 13 Cze 2016 12:38 #480401

  • dobra nuta
  • dobra nuta's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 82
  • Otrzymane dziękuję: 78
W przerwie na kawę zajrzałam :) Psiego wątku nie zamknę - jednak co 1 miejsce na podium to pierwsze i nic tego nie zmieni :)Będę tam wrzucać zdjęcia - ścieżka się znajdzie a na niej moje ukochane - bo będą ją testować zapewne jako pierwsze. Taki ogrodowy z kolei wątek zobowiązuje - a, że jestem obowiązkowa i to bardzo - to już ja wiem ile czasu prowadzenie go by mi zajęło :comp:. Nie znikam stąd i będę u Was stałym bywalcem. Całe życie jestem jednak wolnym strzelcem ( nawet zawód zmieniłam, żeby nie być w szufladce :D ) ten typ już tak ma :fly:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.271 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum